Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Speederer

    senior tag

    válasz Speederer #21225 üzenetére

    No, ma megjött a hálózat menedzselős kártya (NMC2, AP9630) az APC-mhez. Már majdnem bosszankodtam, hogy most kapcsolhatok ki mindent amíg berakom, de kiderült, hogy tudja a hotswap funkciót, tehát menet közben mehetett a helyére. Bár olyan jól sikerült az időzítés, hogy pont mikor a kártya helyét takaró fedél mögött portalanítottam, akkor ment el az áram, én meg hirtelen azt sem tudtam mihez nyúltam amihez nem kellett volna. :D
    Mivel ez is használt, ráadásul Kínából, így kicsit aggódtam, hogy a régi konfig nem maradt-e rajta... De simán kapott DHCP-n IP címet és a "device" júzerrel be is tudtam lépni a webes felületre, ahol láttam csomó infót az UPS-ről. Többek között az is kiderült, hogy egy oregoni (USA) kórházban volt korábban. :D Cserében nem tudok az alapértelmezett admin júzerrel ("apc") belépni, mert gondolom annak anno megváltoztatták a jelszavát, pici kínai barátunk pedig ezzel a részével nem foglalkozott. Bár azért írtam neki, hogy esetleg nem tudja-e mégis, de meglepődnék, ha tudná.
    Mindenesetre SNMP-vel sikerül kiolvasni belőle mindenféle hasznos dolgot és most már tudom az aktuális terhelését is: 11-15% közöttit láttam eddig többnyire, tehát jogosan nem világít alapból egyik terhelést visszajelző led sem (16%-on villanna fel elvileg az első).
    Szóval öröm-bódogság, aztán majd egyszer hátha szerzek vagy összerakok egy serial kábelt is hozzá, hogy legyen admin jogom.

    A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

Új hozzászólás Aktív témák