Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dudika10

    veterán

    válasz Siriusb #16438 üzenetére

    65 alatt nem fotóznak, ha büntetnek, akkor egyből leintenek.
    Mindig óra szerint 65-re állok be, és sose büntettek még érte, pedig rengetegszer trafiznak (mindig ugyan ott - tök indokolatlanul -, és sokszor nem is fotóznak, hanem egyből leintik a jónépet, de még leinteni sem intettek le).

    Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

  • giigz

    veterán

    válasz Siriusb #16438 üzenetére

    Egy ismerősöm is a múltkor pont azt mondta nekem, mint te az előbb, jött oda hozzám nagy kétségbeesetten, hogy jajj mi lesz, látott egy trafit, és 55-tel ment, na most kezdődhet az izgulás, jajj mi lesz, hetekig izgulhat...

    A saját érdekükben mondom, akik nincsenek tisztában az aktuális szabályokkal, nézzenek utána, és megkímélik magukat a fölösleges aggódástól. Mint leírták előttem, 50 km/h sebességhatár esetében 15 km/h túllépést engednek meg, erre jön 3 km/h mérési hibahatár (na nem mintha annyira hitelesítve lennének a mérők, de ez másik történet), tehát 68 km/h-ig nem jön csekk váráson belül, 69 km/h-tól igen. Ez a tényleges sebességre vonatkozik, viszont a km óra legalább 2-3 km/h-t már ilyen sebességnél is felfele csal.

    Én városon belül mindig óra szerinti 60-65-re állok be, beteszem neki az 5.-et, és egyrészt ez már haladós tempó, másrészt itt fogyaszt talán a legkevesebbet az autó, és ugye még nincs bünti. Ha sietek, akkor óra szerint még a 70-et is szoktam tartani néha, ilyenkor a tényleges sebességem 65 körül lehet, tehát még itt sem büntetnek. Kivéve akkor, ha az egyik autó mér, egy másik pedig áll az utca végén, és szépen megállít, akkor már 55 km/h fölött jár egy enyhébb büntetés (30.000-hez képest).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák