Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
Alpi.
addikt
[megyeget] 4 modullal is.
https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg
-
Alpi.
addikt
Ha tippelni kéne, én az igent ikszelném be, de nyilván tutira csak utólag fogjuk tudni megmondani. Fizikai akadály nincs, ami kizárhatna teljes lap-családokat, nyilván (sajnos) az elmúlt időszakból számtalan példa emléke kísért és mondatná velünk, hogy felejtős... De én nagyon bizakodó vagyok, mert eddig az Am4-nél mindig a "hogyan oldhatjuk meg ?" irány volt a jellemző, csak nem fogják a záró család piacra-dobásakor elhagyni ezt.
https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg
-
Alpi.
addikt
Ha jól rémlik a 8 pin Eps valami (közel) 250W folyamatos áramfelvételre van specifikálva. Am4-el nem egyszerű ezt meglépni jelenleg. Ami lényeges, hogy ugyan azokra a szálakra csatlakozik az összes cpu vrm betáp, tehát nem kerül a játékba plusz tápkör, ha mindegyiket betápláljuk csak (ez a "csak" dönt tűzről vagy eseménytelen használatrol ) a vezető keresztmetszetet növeljük, ami tényleg csak nagy, folyamatos terheléseknél jelent igazi pluszt. Kissebb hő, ellenállás, stb. Nyílván ezek csak pozitív hatással vannak vagy max. hatás nélkül, ergo ha van ilyen csatink a tápon, hülyeség nem bedugni szvsz., de nem kell parázni ha csak a 8-ast tudjuk belakni. Egy db. 4 pines pl. egy kissebb / régebbi tápnál már nem biztos, hogy annyira megnyugtató lenne egy nagyobb Ryzen mellett.
[ Szerkesztve ]
https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg
-
-
Alpi.
addikt
Jaja ! Mindenen dob az ssd !
[Itt egy P3-asom megy Xp-be] ssd-vel, Ide-Sata átalakítóval, tehát Ide max. sávszél, de a picike latency megvan.https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg
-
Alpi.
addikt
Nálam a Samu Nvme pár héten belül egy éve van. Azóta arrol megy a rendszer, az a 2-3 játék, amivel néha-néha játszom, erre rögzítek videót ha épp rögzítek, stb. Ergo ezen zajlik, ami túl van a leg alapabb tárolási funkciókon. 6,5 Tb írt adatnál tart, pont most néztem meg. Ha az elvi működést ill. az elhasználódást nézzük, aktuális kívánság lehetne (így, épp a 38-at tötlvén ma, izé... tegnap), hogy érjem meg a végét.
Hdd vs Sata ssd vs Nvme személyes tapasztalatok :
Hdd-ről ssd-re váltani a világ legnagyobb fejlesztése kb. függetlenül a gép erősségétől. Oldschool, S462, S370-es gépek is elképesztő módon tudnak gyorsulni. Igazán akkor lehet érezni, mennyi is az annyi, mikor az ember visszaül egy hdd-s gép elé.
Ssd-ről való játék-nak nem láttam semmi értelmét egészen addig a pillanatig, amíg nem játszottam először ssd-ről a Gta 5-el. Akkor esett le, hogy bár a legkissebb mértékben sem gondoltam, hányszor lógott a folyamat a hdd korlátján !
Nvme vs Sata ssd-t ezek után vártam, megmondom őszintén ! Első alkalommal lógó orral konstatáltam, hogy nem is hasonló, hanem pont ugyan olyan a sebesség winbe, ide-oda kattintgatva, stb. Valahol logikus, mert a hdd - ssd váltást sem a sávszél növekedés teszi annyira gyomorba vágóvá, hanem a gyakorlatilag az eltűnő latency, ami Sata-rol Nvme-re váltásnál már nem tud hova tűnni, ott csak a jóval magasabb max. sávszél, amiből gyorsulást észlelhetű(nénk). Kicsit később viszont talán hely hiány miatt, azt hiszem pont a feljebb is említett Gta 5 az Nvme ssd-re került. Na és ott jött egy kis meglepi ! A töltési idők említésre méltóan rövidebbek lettek ! Megnézve a Gta felépítését, majd biztosan a nagy, több Gigás adat file-ok miatt reagált így az nvme ssd-re. Azóta ezt a javulást több játéknál is láttam, úgyhogy én jelenleg azt a pár játékot, amivel néha napján játszogatok is nvme-re rakom.[ Szerkesztve ]
https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg
-
Alpi.
addikt
2000 vs 3000 széria közt nagy ugrás van ! Ami igazán beteg, hogy amennyivel nőtt a teljesítménye, annyival csökkent a fogyasztás !
Rgb valahogy nekem sem lett a szívem csücske. Mondták, hogy majd megszokom, megkedvelem, de aztán eladtam a Corsair Led kittet és megvettem a régi, nagy álmomat, amibe első látásra beleszerettem ezer éve.
Ezt az ósdi Trident Z típust !
(Mármint a borda ósdi, az enyém 3200c15 kit, de ez a külső ! Egyik legszebb "hw ever" számomra. )https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg
-
Alpi.
addikt
válasz Turbokecske #56 üzenetére
Még több is akár. Lévén, hogy egy fesz. érték önmagában nem bír jelentéssel, így okozattal sem itt. Nagyjábol annyira veszélyes, mint egy 220-as konnektor mellett állni 1 méterrel. Tudván, hogy bizonyos helyzetekben halálos is lehet ránk nézve, mégsem tölt el félelemmel. Kb. ennyit mond önmagában az 1,4V vcore.
[ Szerkesztve ]
https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg
-
Alpi.
addikt
válasz Turbokecske #54 üzenetére
1.2-vel tudsz 4500 mhz-et, akár egy magon ? Nálam spec. nem megy ilyesmi. 1.4-el meg van 4500-4550 mhz is. Nekem ez normálisnak hat.
https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg
-
Alpi.
addikt
Rengeteget változott és most is változik a cpu piac ! Óriási magszám növekedésnek lehetünk szemtanúi. Erre a rengeteg magos világra van hajtogatva a Ryzen. Sok, megszokott, eddig látott működési forma itt vállalhatatlan hátrányokkal járna. Gondolok itt pl. az "all-core boost"-ra. Az, hogy 8-12-16- akárhány mag kicsike terhelés mellett, órajelérzékeny helyzetbe kerüljön, gyakorlatilag nem létező szitu. Ha 1-2-3 mag szépen fel boostol magasra és megoldja az épp felmerülő feladatokat, az pont tökéletes állapot pl. a játékoknál legtöbbször felmerülő cpu feladatokhoz. Amikor kifejezetten, száraz, számítási kapacitás irányú terhelést kap, akor meg pápámm !! , pont van a rengeteg mag, igaz picit alacsonyabb órajelen, de az ilyen terhelések, jellemzően egyáltalán nem érzékenyek amugy sem az órajelre. Csak az tista számítási powwa kell.
https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg
-
Alpi.
addikt
80-85 fokos lesz mindegyik ! Így működik ! Egy szintig az órajelet maximalizálja a hőfok kárára és egy ponton túl meg már csökken a prioritás a további melegedés esélyének csökkentése oltárán ! Amíg ez nem lesz alapértelmezettként a fejekben, addig lesznek csalódott userek a 80-85 fokos csúcsoktól.
Ha jobb hűtőt raksz rá, kb. pont annyi fokos lesz csak 25-50 mhz-el magasabb frekin fogja produkálni.
[Nem teljesen e célból készült videóm], de szerintem ebből is megérthető a működés. Nagyon lassan áll át a világ a megszokott x órajel, y fesz modellről.. :/
Ok, hogy Zen összemérhetetlenül komplexebb működési sémával bír, mint eddig bármi, de úgy látszik nincs készen még erre a világ.
(pl. a 3800X jogosultságát megkérdőjelező teszt végén az egy órás Avx blender okafogyottságából is látszik)
Az újabban fel-felbukkanó "biztonságos vcore" zen2-khöz témáról ne is beszéljünk, ugye... Alapvetően fel sem kéne, hogy merüljön konkretizált vcore ha a platform alapvető működését nézzük.
Ehelyett egyesek már ezredekig kimunkált értékeket írogatnak, hogy szerintük az még ok vagy épp már nem.[ Szerkesztve ]
https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl
- Asszociációs játék. :)
- Allegro vélemények - tapasztalatok
- Robotporszívók
- Trollok komolyan
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Bitcoin topic
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- Bittorrent topik
- Google Pixel 9 Pro XL - hét szűk esztendő
- További aktív témák...
- Meta Quest 3 128gb +kiegészítők! (Garanciális)
- Volkswagen Passat Variant 2.0 TDI DSG LED facelift, új vezérlés, sérülésmentes
- Dell Latitude E6330 laptop (14/i5-G3/8GB/320HDD/MagyarVilágítós)
- Fujitsu Lifebook E752 laptop (15,6/i3-G3/4GB/320HDD)
- Lenovo Thinkpad L390 laptop (14FHD/I3-G8/8GB/256SSD/Win11)
Állásajánlatok
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest