Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • elder troll

    senior tag

    válasz hcl #2338 üzenetére

    74e forinttal szúrták ki a szemem kormánytisztviselőként (talán így hívtak akkor minket) az oep-nél, abból majdnem kijött akkor egy nagyon olcsó és lelakott albi a rezsi egy részével. A bérlet és kaja már nem fért volna bele a rezsi maradékával. Ráadásul nem aktatologatóként voltam ott, az adott megye követelését kezeltem (3 megyét összesítettem), és a helyi infóssal kipofoztuk az ott használt "programot". Negyedév záráskor vettem észre, hogy valaki kért részletfizetést, amit megfelelően fizetett, de mivel az adott megye dolgozója nem vette észre, így egyösszegben próbálták behajtani az illetőn. Nagyon sok oszlopos és több ezer soros excelben kellett dolgozni p4-es gépen. Ph-n csináltattam "csoda-makrót", amivel a eltéréseket ki tudtam hámozni. Volt X összeg eltérés, és a makró kidobta, hogy melyik táblázatban szereplő összegekből jöhet ki, így bukott ki a másik megyében benézett részletfizetős sztori is. A legjobb akkor is az volt, amikor a nevemben küldték ki mindenkinek az "egyenlegközlőt". Szabadságról visszatérve jöttek a költsem gyógyszerre és hasonló levelek, de a kedvencem az volt, amikor egy anyuka könyörgött, hogy ne vigyem el a házát. A férje bántalmazta, a kezelések és egyéb költségeket a férje hárították. A férj halála után a kiskorú gyerek megörökölte ezt a követelést, és a feleségnek kellett fizetni saját megveréséből adódó költségeket. Attól félt, hogy rámennek a házára is. Elballagtam az igazgatóhoz, hogy ugyan már kezdjenek ezzel valamit, mert ezt nem veszi be a gyomrom. Nemleges válasz után nem sokkal hagytam ott őket. Voltak más érdekességek, így amúgy sem maradtam volna, de ez a történet volt az "i"-re a pont.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák