Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Lehiñito #20500 üzenetére

    Részemről úgy beszéltem, hogy 51E550 + 51E530 együtt, ha elérhető lesz mindkettő egyszerre.
    Leghamarabb jövő hét végén ülök neki(k), vagy amint ideér(nek).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz liszi70 #20503 üzenetére

    Lehet, hogy samu E550-et vagy E6500-at kellett volna vennem?

    Tovább is olvastad még azt a hozzászólást, amiből ezt idézted? :F ;] :U :DDD

    (#20504) Májküll válasza Giinos (#20501) üzenetére
    Gondolom érdemben nem lehet visszaesés a D550 hez képest az E550.

    De gyakorlatilag lehet, ha a D550-en szinte fixen ~0.045 / ~0.065 cd/m^2 körül marad a fekete (60Hz / 96 és 100Hz), miután ráteszem az US firmware-ből kimentett logic board software-t, az E550-en viszont ugrál (a minimum már frissítési frekitől függetlenül) ~0.045 és ~0.14 közt (a képernyőn lévő képtartalomtól függően), és egyelőre nincs mire frissíteni.

    Amíg nem ugrált ennyire a fekete (nagyon picit mindig mászkált, de nem volt számottevő és/vagy zavaró, ahogy a frissített D550-en ismét nem az), addig elégedett voltam az 51D550-el, mert jó áron viszonylag nagy képátlóval összességében jó képet adott. Főleg hozzátéve, hogy én érzékeny vagyok azokra is, amikben a Panasonic gyengébb (de nem is mindenki látja). De mikor elkezdte ezt csinálni, amit most az 51D8000-en láttam, akkor hirtelen szabadulhatnékom lett tőle. :U

    De majd meglátjuk.
    Természetesen én is csak örülnék, ha kiderülne, hogy csak azzal a demópéldánnyal volt valami gond, és akkor szórakoztathatnám magam egy kicsit a 3D-vel. De még a PC játékokat is inkább egy Samun tolnám, míg nálam van egy, mert arra kicsit jobbak, mint a G30 - már persze, míg nem szalad meg a fekete úgy, hogy röhög mellette egy IPS LCD...

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz StLui #20507 üzenetére

    ha ennyire leírtad a 8000-et

    Többet írtam arról, ami zavaró volt, mert az a hírértékű. De azért ott van abban a hozzászólásban az is, hogy bizonyos dolgokban nagyon jó az a TV, némely szempontból a Panasonic-okra is ráver. Csak ezt az ugráló fekete bugot rendben kéne már valahogy tenni végre, hogy élvezhető legyen a kép. És ez szerintem nem lehetetlen, ha a 2011-es szérián már sikerült egyszer szoftveres javítással.

    És persze, egy csúcsmodellel esetén még mérgesebb emiatt az ember.

    De azért megint leírom, hogy ez csak egy darab demópéldány.
    Majd tágul még ez a mintavétel a részemről is. Inkább azért szóltam, hogy aki mostanában tervez ilyen Samsung E szériás plazmát venni, az próbálja meg ezt tesztelni valahogy magának, hogy az általa választott modell (méret és típus) csinálja-e és hogy őt mennyire idegesíti ez. Világos szobában talán nem is lehet észrevenni.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz liszi70 #20511 üzenetére

    Meg az is lehet, hogy a samu is produkál mondjuk foszforlagot, csak máskor.

    Nem máskor, máshogy. De az én szememmel nézve sokkal kisebb mértékben, ami valós szituációkban tényleg szinte sohasem válik zavaróvá, vagy akár csak észlelhetővé. Nem úgy, mint ahogy a G30-nál, ahol azért fel-fel kapom néha a fejem még ma is, hogy "Huhh, mit flasheltem én itt? Ja nem, csak a plazma zöldült be, nem az eszméletem készülök elveszteni. :D"

    A zaj már nem ilyen élesen különül el a két márka közt. A Samun is láthatsz széteső zajmintázatokat, de ide is igaz, hogy máshogy, és szerintem sokkal elfogadhatóbb módon jelentkezik a dolog. Egyszerűen csak elzajosodik a kép, moderáltan, finoman szétterülve a képen, nem a kontúrok mellé tömörülve egyfajta csóvát rajzolva oda durva szemcsés zajból.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz nuke7 #20513 üzenetére

    Ennek ezer oka lehetett.
    Jöhetett a lejátszóból, AV erősítőből, a köztük lévő kábelekből, az elektromos hálózatból, stb.
    De azért gyanús volt, hogy pont azután jelentkezett, hogy újraindult a TV a frissítés végeztével.
    De ha egyedül a TV volt a ludas, akkor is lehet, hogy egyedül ez a példány.
    (Sőt, valószínű, mert egyébként biztos panaszkodtak volna már ilyenre fórumokon.)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz nuke7 #20517 üzenetére

    Én True Cinema módban játszanék a helyedben a képminőség miatt.
    Esetleg game-el kissebb a lag, de singleplayre majdnem mindegy, normal felejtős.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz WhiteWalker #20520 üzenetére

    hdmi-vel a TV-re,majd onnan optikaival a Z5500-ra...Dolby Digitalt+DTS-t kiadja

    Biztos? Kipróbáltad valami tesztanyaggal, hogy tényleg 5.1, mindkét formátummal?
    Amúgy én szeptikusan (mert még nem próbáltam) alapvetően elhiszem, hogy ha DTS-t vagy DD-t kap a HDMI-n a TV, azt kiadja. Szerintem abból szokott itt félreértés lenni, hogy DTS-HD-ből vagy TrueHD-ből nem csinál neked DTS-t vagy AC3-at, mert az halálbiztos, hogy nem megy (esetleg ha még a lejátszón állítod be, hogy csak a DTS-core részt vagy a legacy AC3 sávot használja a HD hangok helyett).

    elhatároztam hogy az E550 lesz,erre most elbizonytalanítsz...

    AVSHD test disk, Miscallenous patterns, Dynamic Contrast videó.
    Kitakarod magadnak valami rögtönzött szemellenzővel a képet, hogy csak a bal-alsó fekete doboz fekete peremét lásd és figyeled, hogy ugrál-e. Bár bolti környezetben ez így nem fog menni, csak sötét szobában.
    -> De talán most megteszi nek-ed/ünk ezt egy itt fórumozó tulaj. :B <-

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz nuke7 #20628 üzenetére

    Csak néhány PC monitor szokott menni 72Hz-en ("tuninggal" 60 helyett) vagy 120Hz-en (ha a 3D kedvéért van erre felkészítve).
    Némelyikben az elektronika fogad 1080p24-et, de 60Hz-en járó panelre pakolja ki. Interpolálni ezek viszont nem szoktak. Esetleg a PC software csinálhat ilyet, de nem valószínű, bonyolult összehozni és erős vas kell hozzá, stb.

    Valószínűbb, hogy az LCD blur miatt nem látod annyira az akadozást. Elkeni neked az átmeneteket, hogy folyamatosan mozognak a kristályok és lassan változik a kép. A plazmán pedig látványos, mert minden képkocka éles és gyorsan cserélődnek.

    Bár nem egyértelmű a kérdés sem. Nyugodtan megeshet, hogy a TV butácska lejátszója hibásan kezeli az "akárhogy" kódolt (amilyen hangulata volt a kalózúrnak...) mkv konténerbe pakolt videót, és 24-60Hz problémán túl durvább hibákat látsz, előbbit viszont te észre sem veszed.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz nuke7 #20642 üzenetére

    Szerintem szimplán szarul játssza le a TV beépített kütyüje azt az anyagot.
    A 2:3 arányú képkockaismételgetés még nem olyan markáns. Erre mondtam, hogy egy LCD részben már elkenheti. Ha durván ugrál, ott nem csak váltott arányban ismételgeti a képkockákat, hanem el is dobál belőlük párat.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz nuke7 #20646 üzenetére

    Alapvetően mindkettő, a TV lejátszója és a PC is 2:3 arányban ismételgetve rakja ki 60Hz-re a 24fps-t. Úgy értettem, hogy a TV-nél dekódolási hibák vannak, ami nem valószínűtlen, mivel amúgy sem épp standard módon van kódolva egy torrentről lehúzott mkv-ba pakolt anyag, a lejátszó pedig buta.

    A PC-d valószínűleg normálisan játssza lesz, de nem hiszem, hogy interpolál.
    Ismerek pár megoldást PC-n interpolációra, de olyat, amit észrevétlenül aktiválsz (nem telepítgetsz mindenféle programot és konfigurálgatod a script-eket) nem nagyon. Főleg, ami HD anyagokkal is működik. Minimum, hogy engedélyezned kellett a dolgot a menüben, alapból biztos nincs bekapcsolva, mert erős gép kell hozzá.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Voice24 #20653 üzenetére

    184 szerintem sok egy kiállított 50UT50-ért, ha 212-ért már bontatlan 50UT50-et adnak, aminek ~15%-al biztos jobb a képe is, nem csak 0 perces? :U

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz DM-Fan #20660 üzenetére

    nem legyen más egyéb defektus
    Ezt a szót ma újítottad a nyelvünkbe? ;]

    talán az iPad volt kivétel, de az meg nem meglepő
    Ismerek én olyat, aki háromszor cserélt frissen bontott Apple telefont pixelhiba miatt.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz nuke7 #20666 üzenetére

    a legtöbb képminőség javító

    Mit értesz "javító" alatt?

    Ha egy AMD driverben nem tiltod le azt a sok szart, ami alapból be van kapcsolva, az SDTV minőséget csinál egy tökéletes Blu-Ray anyagból olyan lejátszókban, amik EVR-t használnak (MPC-HC alapbeállítása, de talán a VLC-é is Windows-on). Ha ehhez még több hasonlót csatolsz... úristen...

    Ha arra gondolsz, hogy MPC-HC-nél az EVR-CP-t beállítgattad, hogy ne 8, hanem 32-bit/color minőségben dolgozzon, ne 8, hanem 10 bitet küldjön ki HDMI-n, azt is ditherelje, ne csak biliniar módban interpoláljon felbontást, stb, az OK.
    És valóban, ugyan itt ahol ezeket piszkálod, találkozhat egy olyannal, hogy frame interpolator. De még csak a Janvillem féle tesztverzióban volt benne, mikor legutóbb néztem. Ebből nekem csak a Basic eljárást viszi a H5850-em HD videókkal, a bonyolultabbak csak SD-vel mennek. A Basic viszont elég látványos hamisítás. Még az interpolációs hibákat is könnyű kiszúrni, nem hogy magát a puszta működését.

    A VLC-t nem nagyon ismerem. (De azért, mert kerülöm. Régen biztos, hogy a minimális rendszerigényről és maximális kompatibilitásról, véletlenül sem a minőségről szólt.)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz liszi70 #20746 üzenetére

    Klikk - Ha ezt felrakod egy pendrivera, betolod a TV-be, ismétlődő lejátszásban elindítod estére (Cinema módban, de maxra tekert kontraszttal), akkor másnapra szerintem nem lesz ott a folt.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz KisApám #20787 üzenetére

    Life of Brian Most vasárnap néztem újra, immár BD-ről.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz DM-Fan #20850 üzenetére

    Én először arra gondoltam, hogy az a Creative kütyüt csak a tápáram miatt dugja a TV USB-jébe, aztán az RCA lin-out megy annak a be, a fülhallgató annak a kimenetébe. Bár lehet hogy az a stick sem szereti, ha line-out-ot dugnak az eredetileg mikrofon csatiba, de lehet, hogy a logótól függetlenül nem csak mikrofon bemenet lehet az, hanem line-in is (viszont lehet, hogy ahhoz meg kéne a szoftvere, hogy átkonfigurálja lin-in módra).

    A D550-en még volt analóg jack, én meg azt használtam line-out célra. :DDD
    Igaz kb havi fél órát ment úgy, mikor valamit a DVB-C-vel babráltam a TV-n és csak ekkor ment így.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Gabor970 #20855 üzenetére

    Tudom. (Sőt, ugye az még multi-channel is lehet, ha olyan a TV adás...) De nem kallódik itthon egy optikai SPDIF kábel sem, és sohasem jutott eszembe, hogy egyszer felmarkoljak valahol egy nagyon olcsó gagyit, hogy inkább azt használjam ilyen célra.

    Igazából nem nagyon nézek én TV-t, csak az internet+TV+telefon kedvezményes csomag miatt van DVB-C előfizetés, és pl. nyáron néztem néha bele az Olimpiába M1HD-n, mikor olyan ismerős járt nálam, akit érdekelt. Ha már ment, akkor egy RCA kábelt még előkapartam gyorsan a padlásról, hogy mégse a belső kis hangszóró cerregjen, de ennyi ehhez nekem elég is volt.

    Na, de ha már ennyit beszéltem róla legközelebb talán eszembe jut zsebre vágni egy optikai kábelt. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz DM-Fan #20901 üzenetére

    Ha van DisplayPort azon a MacBook-on, akkor egy nem túl drága DisplayPort->HDMI adapter megoldja a problémát. (A kábelként egybeszerelt megoldás már illegális, de még akadhat. Van viszont legálisan kis dobozka, amire egyik oldalról DP-t, másikról HDMI-t dughatsz.)

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz nuke7 #20913 üzenetére

    Az Apple oldalán fel vannak sorolva a kompatibilis konverterek, amikkel garantáltan átmegy a hang is. (Amúgy alapfelállásban mindegyiken átmegy, ami bármilyen más DP kimenetről is átviszi, csak ezekkel ellenőrizték is a dolgot.)
    http://support.apple.com/kb/HT4241

    (#20914) DM-Fan

    Elég az N-es WiFi, csak ügyesen kell csinálni:
    Fogsz egy routert OpenWRT-vel.
    Összedugod a kisegítő router LAN csatiját a TV LAN csatijával.
    Kliens módban csatlakozol a toldó routerrel a központi routerhez (ami a netet osztja a házban).

    Persze nem árt, ha nincs köztük túl nagy távolság vagy túl sok fal és elég tiszta a légtér ahhoz, hogy 40Mhz-es módot is használhass komolyabb interferenciák nélkül.
    De szobán belül, vagy max egy téglafalon túlra simán hozható a BD bitráta még a 150Mbps Lite-N eszközökkel is, nem még a 300Mbps képes és erősebb rádiókkal + kicsit komolyabb antennákkal.
    És akkor ott vannak még az 5Ghz-es 450Mbps routerek. Itt kevesebb az interferencia, bár érzékenyebb a távolságra és a falakra, de egy szobával messzebbre még mindig túlléphető a 100Mbps, amit a TV és a hálózati lejátszó ethernet része általában tud.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz DM-Fan #20932 üzenetére

    Egy routerről és egy USB stick-ről, illetve TV-be vagy lejátszóba épített WiFi-ről beszélünk, vagy két routerről, normális (nem csak hogy nem a stick házába préselt, de asztali routerek közt sem fogpiszkáló vagy sósropi) antennákkal? (Ja, és használhatóbb szoftverrel, mint a gyáriak úgy általában...?)

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz DM-Fan #20947 üzenetére

    Én is hajlamos vagyok ilyen körökben kertes házat feltételezni, mert nem tudom elképzelni, hogy házimozit pakolok egy panellakás szobájába. (Jó, persze, elvben azt is lehet hangszigetelni és nem akarom ezzel hülyének nézni azt, aki így csinálja, csak alapfelállásban nem ezt feltételezem...) Ott pedig általában nincs akkor zsúfoltság még a 2.4Ghz-es WiFi sávokban sem, nem hogy 5Ghz-en.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz BBéci #20955 üzenetére

    Érdekes. Ez a táblázat azt mondja, hogy a beépített médialejátszó megbirkózik az AVCHD 3D formátummal.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz liszi70 #20945 üzenetére

    Netwrok Attached Storage, vagyis hálózathoz csatlakoztatott tároló.
    Egy eszköz, ami a hálózat tagjává válik, mint a többi routerre/switch-re kötött PC, telefon, TV, medialejátszó, stb.

    Ilyen formában egyébként félrevezetően tárgyaltátok a WiFi vs. NAS kérdést, mert bekötheted a NAS-t a routerbe UTP kábellel és utána ugyan úgy elérheted azt a WiFi-n csatlakoztatott többi eszközről is.

    Én sprórlásból a routerre kötném a winyót, de annak azért megvannak a korlátai.
    BD ISO lejátszásra elég a sebesség, de általában csak 2 USB portot kapsz a barátibb árú routerekre, ami limitál téged úgy 6Tb-ra, míg te ilyen soklemezes 10+ terrákról álmodozol. A szoftveres RAID pedig már megint nem egy olcsó router CPU-jának való dolog, pedig érdemes ha sok a lemez és az adat. (Mondjuk NAS-ba inkább RAID5, mert úgysem szolgálná ki a RAID0 sebességét, de így biztonságban vannak az adataid. Ha bedöglik egy lemez a 3+ darabból, akkor szopsz vele, de általában gyógyítható, ha cseréled a defektes lemezt egy másik ugyan olyanra.)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz DM-Fan #21019 üzenetére

    Egy NAS-on a fejlett hálózati megosztási protokollokon keresztül, a RAID tömbök kezelésén át, az időzített elérésen/kvótaszabályokon át, a komoly felhasználókezelésen át, a torrentkliensig, meg kismillió egyéb más lehetőségig bármi testreszabható, feltolható rá másik, céljainknak jobban megfelelő Linux-build

    Ez mondjuk mind olyan, ami egy routerre is igaz.

    Egy jó NAS előnye az, hogy akár több lemezt is kezel és akár jóval gyorsabban lehet. (Bár az már nem a legolcsóbb NAS, ami ezekben köröket ver egy közepes routerre...)
    De ha valaki megelégszik két USB HDD-vel (és így a max 6Tb-al, amit ez ma jelent) és a sebességgel (mert hálózati lejátszóknak elég BD ISO-khoz is, amit kitol egy normális router), akkor ez kvázi ingyen van. (És kevesebb az eszköz a háznál. Én pl. a multifunkcionalitás szerelmese vagyok. Minél kevesebb de okosabb kütyü annál jobb...)

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz liszi70 #21043 üzenetére

    Nem, azt mondja, hogy a TV-home dobozt kezeld úgy, mint ha nem is lenne router funkciója, csak olyan lenne mint egy egyszerű kábelmodem (egy-két telefondugasszal és egy szem UTP porttal és esetleg USB-vel).
    Teszel mellé egy új eszközt, amire rádugod a T-home dobozt is és minden mást.
    Így az új dobozba kötött eszközök gyorsan kommunikálhatnak egymással, a T-home doboz pedig csak a nettel foglalkozik, amire elegek az ő képességei is.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Pety #21494 üzenetére

    Én mindenképp az 50UT50-et ajánlanám ekkora távolságra.
    Ha még a 3D-vel is szeretnél szórakozni, akkor pedig még ildomosabb ez a méret.

    Oldalirányban ne aggódj a szellőzés miatt, mert a meleg levegő mindig felfelé száll, így ha alul a talpán áll, (ami kellőképp elemeli a szekrénylap aljától) és felül is marad pár centi légrés teljes hosszban, akkor semmi gond nem lehet.

    Hogy mi hogy néz ki... Szerintem kifejezetten jó érzés lehet önmagában az is, ha optimálisan ki van használva a rendelkezésre álló tér, de amiatt is kedvezőbb lehet az összkép, hogy így nem látsz be egy résen a TV mögötti árnyékos zugba.

    Amit UT/ST közt mérlegelned kell, az szerintem inkább a tükröződés, mert az UT50-en nincs AR bevonat. Így ha durván 90-170 fokos szögből néz rá egy ablak, amit nem tudsz vagy nem akarsz sötétíteni és sokat néznéd világosban, akkor zavaró lehet.
    De persze a bevonat sem tökéletes, ahhoz sem árt legalább egy áttetsző, de valamit mégis takaró függöny, és továbbra is a rendes sötétítés a nyerő, épp csak elfogadhatóbb a helyzet világosban is. A bevonat mellett is tükröződik valamelyest, csak kevésbé, illetve ha ez fontos, akár a GT/VT-n is gondolkodhatsz, mert azokon jobb a bevonat, mint az ST-n. És néha akár kellemetlen hátrány is lehet a bevonat, ha nincs rá szükség, mert minimálisan, de azért torzít a képen, főleg szögből nézve. Így ha mindig sötétítesz, akkor talán biztosabb is, ha nincs is.

    Meg ez tényleg csak mint utánajárásra okot adható kiegészítés, de még nem egészen tiszta az sem, hogy az idei modelleken gyakran megjelenő sávok azok panel inhomogenitások, vagy a filter a csíkos. Én még nem olvastam utána kellően ennek a témának, de volt már aki azt írta, hogy szerinte a filter a csíkos. Az UT50-en így kiesik ennek a veszélye, hisz nincs rajta filter. (Persze ha a panel a csíkos, akkor mindegy, mert az ugyan az minden idei FullHD modellben.)

    5 év garanciára ne várj. És hacsak nincs valami vaskos akció egy áruházban, akkor szerintem inkább egy webshopból vitesd házhoz. A normálisak közül abból, ahol a legolcsóbb. Ha véletlen pixelhibás, akkor vissza tudod küldeni, ha boltban veszed, akkor nem vagy nagyon nehézkes lehet ilyenkor cserét kérni, mert elvileg nem kötelezi őket erre semmi (ellentétben a webshopokkal, akikre érvényes jogszabály vonatkozik).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Pety #21524 üzenetére

    Vannak 90°-os HDMI toldók, azzal nem gond az oldalsó bemenet.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz DM-Fan #21529 üzenetére

    Be tud az a levegő áramolni alul is. Ha felmelegszik akár 1-2 fokot a háta mögött, akkor szinte repül kifelé. Nem hiszem, hogy maga a készülék pár foknál többel melegebb lehetne attól, ha alaposan körbepakolod, de hagysz egy kis rést alul és felül. Ha ott teljes hosszban megvan egy pár centis sáv, akkor megindul a légmozgás. Nem kilowattokat fűtünk itt el és nem hímes tojás az a TV, hogy ne barja ki a nyári kánikulát ott, ahol egy ember nem ájul el a melegtől TV-zés közben.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz DM-Fan #21532 üzenetére

    Nekem is van egy jó módszerem arra, hogy növeljem a TV-m élettartamát:
    Leszállíttatom egy légkondicionált szerverházba és sohasem bontom ki a dobozból, aztán örülök, hogy biztonságban van. :C

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz DM-Fan #21539 üzenetére

    A több mint 100%-os fekete ugrásról beszélsz, mikor ezrelékekkel gúnyolódsz?
    Köszönöm, hogy az orrom alá dörgölöd a story-t, ahogy azt is, hogy az eltérőrő vélemék közti viccelődésből személyes sértődést csinálsz. Szakértő úr...

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz DM-Fan #21553 üzenetére

    Különbség van a közt, hogy melyikünk miként vélekedik (szubjektíven) az egyes általános jellegű előírások egy adott helyzetben történő betartásának fontosságáról, vagy a különböző kockázatvállalások gyakorlati súlyáról, mint az, mikor valakit szakmailag próbálunk meg lejáratni hamis számértékeket lebegtetve, hogy ezzel tűnjön objektívnek a nemlétező igazságunk.

    Mindketten leírtuk a véleményünk. Én viccelődtem. Te rágalmaztál.

    Ja, és én legalább használtam smile-t, ami egy fórumon minden szarkazmust legalizál. :DD

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz gyiku #21772 üzenetére

    Hú. Ettől most így beugrott, mikor 2006-ban felbukkant a torrent oldalakon az első 720p-s x264 rip.
    Akkor még analóg CRT monitort használtam, azt lőttem be neki 1280x960@96Hz-re. :B
    Valami egymagos northwood P4 lehetett benne, talán Geforce FX 5800-al (volt ilyen? :DDD), amin még nem volt dedikált video dekóder. De épp így még D3D video renderer sem volt sehol, a CPU csinált mindent szoftveresen. Úgyhogy kellett is vele babrálni egy darabig, mire elvitte akadás nélkül, és azt hiszem ki is hagyott pár de-block lépcsőt az akkori leggyorsabb szoftver dekóder, tehát a képminőség is ramaty volt ahhoz képest, amit ma ki lehet hozni egy DVD5 méretből. Később pedig az első, 2xDVD5 1080p anyag már esélytelen volt azon a gépen. (Az 1920 talán még ment is a CRT-nek 72Hz-en, de a CPU már nem bírta a lépést.)

    Az irónia ebben a CRT és az 1280x960@72Hz. Később, mikor LCD-re kellett cserélnem, mert kezdett már kiégni, akkor egész addig nem néztem normális kadenciával filmet, míg azt mondtam, hogy most már elég érettnek tartom ahhoz a PDP technológiát, hogy megkockáztassak egy 2011-es típust, mint PC monitor.
    És akkor hiába volt ott előtte a fél-professzionális IPS (úgy, hogy folyton cserélgettem a gyors és olcsó, de szar TN, a közepes-közepes PVA, az akkora már gyors és jó IPS közt), úgy tátottam a szám az első D550 plazmám előtt otthon ülve, mint egy kisgyerek, akár filmet, akár játékot indítottam el a PC-n. El sem tudtam képzelni, hogy voltam én meg eddig enélkül. (Nem először láttam plazma TV-t vagy ~50"-os kijelzőt, de úgy otthon mégis más volt...)

    Az eredeti off-topic témához: Én itthonra magamnak szinte semmiért nem válnék meg a PC-től, mint multifunkciós eszközt. Saját célra akkor is ezt preferálnám, ha mondjuk ingyen foroghatna nálam melegváltásban mindenféle >=középkategóriás médialejátszó.

    Rosszul is érezném magam, ha tele lenne a szoba külön-külön NAS, média-/BD-lejátszó(k), PS3 és/vagy Xbox360, és még ugyan úgy egy PC is, külön kis monitorral, külön kis sarokban, és akkor ingáznék mindig ide-oda, hogy mikor mit hova és hogyan kapcsoljak, hova toljam a fotelt, vagy inkább hogy átüljek a fotelből a PC elé, aminek csak egy forgós-szék jutna...
    Ná ááá... :N

    És tény, hogy rengeteget kellett foglalkoznom azzal, hogy csaljak ki minőségi film-képet egy PC-ből, de mára már olcsó hardware-ek is képesek erre, ha jól választjuk ki őket és ha már tudjuk mit kell használni, akkor bárhol be lehet konfigurálni a rendszert (ha megfelelő a vas) pár tíz percen belül (persze az OS telepítésén túl, de az sem sok idő és abból nem kell beleszámolni azt, mikor a filmlejátszón túl telepítgetsz még ezernyi más dolgot, ha a filmlejátszó képességeket tesszük mérlegre. Ahhoz elég egy VGA driver, pár lejátszó, kodek, renderer, ezek gyors konfigolása és ennyi.).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz b.lajos #21797 üzenetére

    Egyrészt a cd/m^2-ben mérve ~2x mélyebb fekete (ami szabad szemmel nem ég és föld, de azért észlelhetően sötétebb) és akár ~1.5x világosabb fehér, ami így akár ~3x-os maximális kontrasztot jelent, mindezt úgy, hogy néha igényem lenne ara, hogy kicsit világosabb legyen a kép.
    Maxra talán azért nem tekerném több okból sem, annyit nem is kívánnék, de néha szeretnék a G30-tól kicsit világosabbat. Mondjuk főleg inkább játékokhoz, nem annyira filmekhez.

    Másrészt, hogy javult a precizitás és csökkent a false-contouring jelenség mértéke. Nem annyival, mint a marketing állítja, de valamennyivel finomabb az árnyalás a sötét részletekben és jobb a mozgókép érzete.

    Továbbá nekem még hasznos lenne, hogy alacsonyabb az input lag, ha mást nem legalább Game módban (Prof módban még nem mérték, de a G30-on egyformán egész magas minden módban).

    Amiben pedig esetleg visszalépés, az nekem nem szempont.
    Persze olyan példányra nem cserélnék, amin sávosodás látható. Annyit nem érne. :(

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz KisApám #21799 üzenetére

    Ha nem lenne erre alkalmas a TV váza, akkor nem raknák oda a gyári furatokat a felfogatáshoz.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz dedy70 #21818 üzenetére

    Egy laptop kijelzőn nézve én ezen a gyenge minőségű videón semmit sem láttam. :U

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz dedy70 #21854 üzenetére

    Megoldható lenne, hogy átrendeznéd a szobát úgy, hogy ne az ablakokkal szembe ülj, így ne legyen nekik útban a TV?

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz tamáspapa #22297 üzenetére

    Sokkal többel.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Azért reméltem, hogy a Panasonic csak blöfföl és nem tartja be az új szlogenjét, miszerint "Többé nem adunk el veszteséggel TV-t!". De most úgy néz ki, hogy a Samsung volt az, aki csak blöffölt, hogy idén fixálja az árait, mert az 51E550 és hasonló modellek, amikre ránéztem néha (nem annyira magamnak venni, csak ha ajánlásokat kértek itt a fórumban, stb), azok már elég meredeket csusszantak le így december elejére. A maguk nemében már kezdenek jó vételnek számítani.

    Mikor tavaly "megszabadultam" az 51D550-től, akkor sajnáltam a képátlót, de úgy voltam vele, hogy inkább képzeletben félreteszem azt a ~40k-t ahelyett, hogy még legalább annyit beletolok egy 50G30-ba, és majd 2012 végén lépek vissza 50"-ra, mert akkor már sejthető volt, hogy ez az év viszonylag nagy ugrás lesz a Panasonicnál képminőségben. És így is lett, abban is szépet ugrottak, amiben mindig is jobbak voltak (pl. kontrasztarány), de ott is szépen felzárkóztak, amiben a G30-at akkor kifejezett visszalépésnek éreztem a D550 után (árnyalási precizitás és ditherelés mozgóképen, "mozgóképér érzet", input lag [game] módban a középkategóriás modellek közt, stb).

    Ahogy most hétvégén megengedte [liszi70], hogy a kalibráláson túl gyors-teszteljem is az 50ST50-et (tehát pont azt a modellt, ami nekem szóba jöhetne, mert eddig még csak kisebb-nagyobb/mástípusú 2012-es PDP-kkel futottam össze), akkor, hogy úgy mondjam "sajnáltam otthagyni", mert feléledt bennem a "kisördög", hogy: "Tavaly azt mondtad magadnak, hogy egy év múlva ilyened lesz, és lám, tényleg megérte várni erre 50G30 helyett." + "Ah, mennyivel jobb is ez, mint a pici és butább 42G30, ami otthon vár". :))

    Az árak viszont nem akarnak bekúszni oda, hogy keresni kezdjem egy karcsúsodni vágyó cetelem kártya tulajdonosát és berendeljek egy 50ST50-et. Ez a mostani E-digital -10% még mindig nem az az ár, amiért azt mondanám, hogy "hajrá!". De így, hogy a Samsung már zuhant, a Pana még tartja magát, már nem is jósolok sok jót.

    A sávosodásról meg ne is beszéljünk, mert őszintén mondtam rá ott, hogy szerintem az még nem túl komoly, de más úgy értékelni, hogy ha "már ott van", mint ha "tudom, hogy ott lesz, és mégis kérem".

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz kovadika #22589 üzenetére

    UT50-ről még nem halottam ilyet, de ahogy legutóbb nézegettem, nekem már nem tűnik valószínűnek, hogy az UT50-nem nem, csak a többi FHD modellen lakozó AR filter okozná a problémát. Nekem nagyon úgy tűnt, hogy az maga a panel, vagy a meghajtása a ludas. Bár utóbbi is lehet más (sőt, valószínű is, hogy más) az UT50-ben, mint a többiben, tehát lehet, hogy mégis sávosodás mentesek az UT50-ek, még úgy is, ha mindben ugyan az panel dolgozik. (Panasonicnál nem tudom, hogy Buffer Boarad-e a neve, ami függőlegesen van végigdrótozva a a panelre. Csak a Samuk szervizkönyveit bújtam még át, és ott így nevezik...)

    Én homogén fehér állóképen is láttam, mikor kerestem. De ha oldalazva mozog valami, amit követhet a szemed, az nagyban segít észlelni az ilyesmit. ("Jobb", ha folyamatosan mozog, amit követhetsz. Az nem fog olyan folyamatosra sikerülni, ha direkt próbálod mozgatni a szemed a homogén képen.)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #22592 üzenetére

    Akartam írni: Buffer Board. Samukon abból általában két darab van, amiket alul találsz. Ezek is bevihetnek ilyen inhomogenitási hibákat, ha nem egyformán adják az áramot minden blokkra (függőlegesen és vízszintesen is fel van osztva a képernyő több sávra).

    Na, de amiről eszembe jutott így a Samsung...
    Azok meg függőlegesen szoktak szétválni három felé! ;]

    Az én 51D550-emen is el lehetett különíteni három fekvő szeletre a képernyőt, amiknek picit más volt a fényereje. Szóval minimálisan, de jelen volt a dolog, és olvastam fórumokon, hogy egyeseknél zavaró mértékű volt (legalább is őket zavarta, és a képeken, amiket beszúrtak, azon elég durvának nézett ki).

    Csak azt a témakört nem rágtuk így körbe, mert valószínűleg ritkábban is öltött normál körülmények közt észlelhető szintet, így nehezen is ugrott be nekem most ez a Panák sávjai kapcsán. De létező dolog!

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz liszi70 #22612 üzenetére

    Ez még ugyan az lesz, mint amit nem értettem, mikor kattintgattam ott nálad.
    Valamiért nem sikerült neki átváltani 1080p24 képmódba és D3DFS módba is.
    Ha csak az első történik meg (ablak módban marad), akkor gyakran gond van a V-sync-el.
    Ha csak a második történik meg (D3DFS-be átvált), akkor a 60Hz üzemmód miatt akadozik, illetve ha közben megpróbált és/vagy egy pillanatra sikerült is átváltania 24Hz-re, akkor még a D3DFS módban is elcsúszhat a V-sync, ha az 24Hz-hez időziti magát, mielőtt valamiért visszaugrik 60Hz-re.

    Ha a TV-n nyomsz INFO gombot, akkor kiírja, hogy mi az aktuális képmód.
    Ha lejátszás közben nyomsz CTRL+J billentyűkombót, akkor a video renderer OSD-je jön elő, ami szintén kiírja az aktuálisan érvényes képmódot. Illetve még sok mást, köztük azt is, hogy [windowed fullscreen] vagy [fullscreen exclusive] (=D3D FullScreen).

    Ezeket nézegetve kéne valahogy kisakkozni, hogy hol a gond.

    Ide is leírom akkor ismét, hogy elvileg (általában) miként kéne ezt összehozni:

    MPC-HC Lite x86 innen
    Jobb a Light, de jó a sima is, ha kell a magyar nyelv, csak akkor nem árt letiltani minden beépített forrás és dekóder filtert az MPC-HC beállításainál.

    LAV Filters innen

    madVR innen
    Telepítés: Kibontod bárhova, célszerűen mondjuk az MPC-HC telepítési mappáján belül egy madvr mappába, majd adminisztrátorként futtatod az install.bat filet.
    MPC-HC kimeneti beállításainál a legörgethető menüben kiválasztod a madvr-t.

    Beállítások:

    Az MPC-HC saját automata felbontáskezelése legyen kikapcsolva. (Bár amúgy se nagyon működne madvr-el, de talán épp ez a baj, hogy próbál...?)

    A madvr-nél töltsd ki az engedélyezett képmódok sort (akár copy-paste innen):
    1080p23, 1080p24, 1080p50, 1080p59, 1080p60
    -> Hibakereséshez érdemes lehet először csak az 1080p23-at beírni és ilyen anyagokkal próbálkozni.
    Ezen kívül érdemes lehet még játszogatni azokkal a beállításokkal, hogy a lejátszás kezdetekor, vagy a teljes képernyős módba váltáskor történjen a képmód váltás. Ahogy az sem rossz ötlet, ha letiltod a lejátszás végeztével / program bezárásával egyidejű visszaváltást is, és akkor fixen 1080p24-et állítasz be már a Windows asztalnak is, így elvileg nem szabadna ide-oda-vissza-megintvissza váltogatnia. És ugyan így, ha már fix 23.976Hz az asztal, akkor megpróbálhatod letiltani a madvr féle képmódváltást film/fullscreen induláshoz/aktiváláshoz is. Akkor már tényleg nem szabadna semmnek ugrania sehova, de el kéne jutni a D3D üzemmódig, ahol folyamatos kell, hogy legyen a mozgás (már amennyire a 24fps engedi).
    -> Arról a legegyszerűbb megmondani a D3D kérdést, hogy alul az MPC-HC féle Win98 stílusú OSD-t látod, vagy egy szebb, áttetsző madVR-es tekerősávot.

    Resizer-ekből most talán a Jinc a legjobb, de viszonylag erős VGA-t kér. Aztán Spline, ami még mindig nem alap, a Bicubic már könnyebb a GPU-nak, a Bilinear pedig egy kőegyszerű dolog. (Teszteléshez érdemes lehet ezt a legutóbbit használni, hogy tuti ne amiatt akadjon, de nálad most nem ez lesz a gond.)

    A LAV Filternél hasznos az "Agressive Deinterlace", ha nézel HDTV stream-ripeket (nem a hagyományos, újrakódolt szarokat, amiket deinterlaceltek és kiritkítottak 24fps-re, hanem ha úgy tudod letölteni, ahogy valaki lementette az eredeti TV adást, ami a coax-on ment neki a lakásába ; sajnos a webdl cuccok is 720/1080p24-esek, nem 1080i50/60-asok). Más nem kell (software deinterlace sem, majd csinálja azt a madvr hardware-es gyorsítással, ha DXVA módban van a LAV decoder).

    Talán érdemes lehet még megpróbálni egy VGA driver reinstall-t. De olyan igazi fullost, hogy uninstall, reboot safe/csökkentett módba, DriverSweeper futtatása, reboot normál módban, friss driver telepítése. (Nem gáz a beta, a kártya mellé kb. alpha verzió jár a lemezen, viszont aki sokat babrálja a gépét az mindenből az aktuálisan legfrissebb verziók kombinációjával van képben...)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz liszi70 #22596 üzenetére

    A lejátszóknál általában Rec709 név alatt futó mód lényege az YCC formátum (4:2:2 vagy 4:4:4), szemben RGB-vel, amit általában így, RGB-nek neveznek (Full vagy Limited).

    Előbbit (YCC 4:2:0) használja a DVD és a Blu-Ray, illetve a TV adások is, utóbbit csak a PC-k (és így persze a játékkonzolok is).

    Az ITU Recommendation doksikból itt csak a színtér vonatkozásai jönnek elő, a 709-es vonatkozik a HD anyagokra.

    Mivel azt a TV-t csak egy módban lehet kalibrálni (egy TrueCinema, nincs Prof 1/2) és a HD anyagok színtere a tágabb (továbbszűkíteni lehet, out-of-gamut színeket visszahozni már nem) így HD-hoz állítottam a színteret, és majd a lejátszó(k) intézi(k) el az SD->HD közti konvertálást, ha véletlenül nézel még SD anyagot.
    Kivéve, ha régi DVD lejátszóról nézel DVD-t, mert ott nem igen lesz Rec709 mód. Többek közt ezért is lehet érdemesebb inkább a PC optikai meghajtójába tolni a DVD lemezeket (de amúgy is nagyon ügyes lehet a madvr a DVD-k képének nagyításakor, simán ráverhet egy régi lejátszóra). Vagy hát persze inkább lerántani belőlük legalább egy DVD5 méretű 720p-s ripet, az eredeti lemezt pedig porosodni hagyni...

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz DM-Fan #22615 üzenetére

    Mint ha a "plug and play" dobozokkal sohasem lenne probléma. :P
    De persze, ott legalább nem, vagy csak sokkal nehezebben tudsz előhozni diagnosztikai információkat a hibakereséshez, illetve jóval kisebb eséllyel találsz megoldást "gyalog", azaz aktív gyártói közreműködés nélkül, amivel kapcsolatban PC-nél hamarabb várható a mozgás, mint egy doboz firmware frissítése.

    Itt pl. ha minden kötél szakad a madvr árbócán, akkor ott az MPC-HC beépített rendererje, ami kevésbé "videofil" irányultságú, mint inkább széles kompatibilitásra gyúró, mint a madvr, de még mindig nem rossz, ha jól van beállítva.

    Vagy ha még a hajó is süllyed, akkor ott van "valami izé" lejátszó (XMBC meg f@sztudja még hány száz szoftver), ami nem a minőségről fog szólni, de legalább minden le lesz játszva valami használható módon.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz gerolka #22637 üzenetére

    Nagyobbat ennyi pénzből nem kapsz, 3.5m-re pedig felesleges 50"-ból FullHD, így Panasonic 50x50-re szavaznék. Főleg, hogy már ez is túllép egy borravalónyit a kereteden és tényleg mellé kéne még biggyeszteni valahonnan 12-20k közt egy használt Sigma chipes médeialejátszót.
    Szerintem többet érsz vele, mint ha 50UT50-et teszel ilyen messze magadtól, ami "FullHD, csak minek...?", de még legalább az 50x50 képi tudását sem hozod ki belőle egy normális lejátszó nélkül.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz liszi70 #22652 üzenetére

    A madvr-t is kérheted erre (hogy teljesen kapcsolja le az Aero-t). Azt hiszem próbaképp be is pipáltam azt neked, de lehet, hogy később levettem, mikor nem látszott segíteni a problémán. De talán akkor próbáld meg újra azt is.

    Vagy mondok még egy "furábbat": Windows 8-ban már nincs többé Aero. Paszteles ("metrós") az egész, ha akarod sem tudod bekapcsolni a Vista/7 féle hardware-es effektes témázást (kb csak színt tudsz választani).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Dexar007 #22669 üzenetére

    Mi? Nem csak csíkos, de 60 helyett 50"-os? :DDD

    Jajj, amúgy egy távoli ismerős is áthívott nemrég, mert vett egy PS42A466-ot (francia modell) a hátán REFURBISHED címkével, nem kevesebb, mint 75k-ért, kirpróbálás nélkül, és most ott figyel egy függőleges csík, ami feketén zöld, képen inkább fekete. És azt akarta csináljak vele valamit.

    Kinyomtattam neki a service manual-t, mutogattam milyen alkatrészt próbálhat esetleg cserélni. Aztán hamar rájöttem, hogy nem ért semmihez.
    Mondom, "akkor verd ki belőle a pénzt". Az nem fog menni.

    Megnyugtattam, hogy ennyi pénzért jobb és hibátlan használt TV-t lehetett volna találni, amit ki is próbálhatott volna. Aztán leléptem, mielőtt belőlem akarja kiverni a 75k-t. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Dexar007 #22730 üzenetére

    Elnéztem.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz gerolka #22744 üzenetére

    Itt olcsó és van raktáron 50x50.
    A 8 napos elállásra minden webshopot törvény kötelez, azt át tudod vinni a genyóknál is.

    Legolcsóbb Sigma chipes -> WDTV Live. Szerintem 12-15k körül találsz aprón használtat.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz anonym1s #22750 üzenetére

    Lényegében szerintem csak a tápkábel vége, ami ott három lábú.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Dexar007 #22763 üzenetére

    Maga a tény, hogy eladta hibásan (ha nem szállításkor sérült), az elég rémisztő.
    Tudta, hogy így senki sem fogja szó nélkül hagyni, mert olyan ember nincs, akinek ez nem tűnik fel és nem zavarja. Tehát erre biztos számított, hogy megkeresed.
    Épp ezért, ha el tudta volna intézni valahogy ingyen vagy olcsón a javítást, akkor úgy érte volna meg neki, hogy azt letudja és hibátlanul adja el. Így most csak felesleges szállítási költséget generált.
    Szóval én félnék, hogy ő ezt úgy tervezte, hogy ha sikerül bárhogy megúsznia, akkor a pénz nála, a TV nálad marad, méghozzá olyan állapotában, ahogy most van.
    Vagy persze lehet véletlen (pont akkor romlott el, mikor bekapcsoltad, de tehette volna épp 5 perc vagy 5 nap múlva is), szállítási gondatlanság, stb, de ebbe sem vág bele az a hozzáállás, amit te vázolsz most róla. Akkor ő is ideges és parás lenne, a szállítócégen akarná elverni a port, stb.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák