Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz AmunRa #578 üzenetére

    Most két külön szobában vannak, és most közelebb van a szék a 42G30-hoz, mint az 51D550-hez a fotelem, így nem feltűnő.
    Ha a D550 megszokott helyére teszem, az már lehet hogy más lesz, de az is csak megszokás kérdése.
    Illetve valamennyire azért érzem, hogy jobb távolabb ülni, mint közel. De hogy az forintban mennyit ér, az már bonyolultabb kérdés.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Fasza, kijött egy sub-pixel hiba is a G30-on, ráadásul nagyon közel a képernyő közepéhez.
    A tetejét vizslattam megint a zaj miatt, de rögtön kiszúrtam hogy ott virít egy magenta pötty a közepén.

    Ez így már tényleg egy út lesz vissza az Euronics-ba.

    Nincs most szerencsém ezekkel a kijelzőkkel. :(

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz DM-Fan #593 üzenetére

    Írásban, mint E-mailben?

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Na még egy erről a 3 napról: Közben már eladtam az XBox-ot (elmarták 45k-ért 10 percen belül). Akkor arra most tegyek jeget, vagy azt a biztonság kedvéért sem kell visszavinnem a TV-vel?
    Végül is külön tétel a számlán, ő úgy írták rá, hogy 4k-t fizettünk a box-ért...

    Illetve mi a Panasonic pixelhiba politikája? Lehet hogy egyszerűbb lenne velük cseréltetni a panelt (ők jönnének házhoz), mint a bolttal a komplett cumót.
    Menéztem jobban, és úgy látszik ez nem is egy, hanem két szomszédos pixel. De egyik sem teljesen döglött, csak egy-egy sub-pixel az ami erősen gyengélkedik.
    Majd megpróbálom lefényképezni makróval, hátha úgy egyértelműbben látszik majd mi van ott, mert a ditherzaj azért zavarja a szabad szemű vizsgálatot.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Köszönöm a válaszokat. :R

    Dobtam a központi oldalukon egy "Reklamáció"-t, benne a sorozatszámmal és a hibajelenségek felvázolásával (így már akkor beleírtam a felső zajos sávot is a pixelhiba mellé...), továbbá akkor már rákérdeztem, hogy bármely üzletbe vihetem-e vagy csak Budakalászra, és ők hogy számolják a munkanapokat az ünnepek alatt ha esetleg van ünnepi nyitvatartás.

    Ja, tényleg. Azt el se meséltem, hogy milyen csodás üzleteket ajánlottak nekem odabent. Átvállalták volna tőlem az XBox-ot kemény 20k-ért, és vehettem volna "jó áron" ~8500-ért egy 1.5 méteres Hama kábelt. (Van itthon egy 5m-es Hama kábelem, amiért 5k-t adtam akkoriban - olyan jó vaskos fajta, fixen átviszi az 1200p60-at is...)

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Nem egészen korrekt most így egymás mellé tenni őket, ahogy én tettem itt futtában karácsonyi ebéd és ~ vacsora közt. :DDD

    A floating black miatt a Moon-t, színek kedvéért az Inception-t nyomtam be rájuk klón módban.

    A G30-at THX-be vagy akár kalibrálatlan alap Prof1 módba rakva is rögtön ordít a Movie módban álló D550-ről a túlnyomott vörös az arcbőrökön (1026 soft óta...).
    Jó, igaz hogy ezt egész szépen lehetett korrigálni egy 3DLUT-al a filmlejátszó software-ben. (Csak ez most klón módban nyilván nem játszik, hogy forrás oldalról korrigáljak...) Ugyanakkor játékoknál ilyet nem tudok csinálni, tehát nekem is számít valamelyest a dolog, aki sima médialejátszót és TV tunert használ, annak pedig igen fontos lehet...

    A G30 sem egy "extrém kontraszt", és amíg csak a D550-et nézi az ember, addig egész jól meg lehet barátkozni a feketéjével (már amíg nem ugrik magasra) de ide-oda pillantgatva a D550 és G30 közt, az első pár másodpercben nagyon kontrasztosnak tűnik a G30 (később azért kifakul picit, ha nézem), és fájóan tejfeketének a D550 (aztán ismét hozzászokom lassan). Ha pedig olyan helyre tekerek a Moon-ban, ahol magasra ugrik a D550 feketéje, ott jajj... így hogy itt van a G30 a stabil feketével, így senkinek nem kell kommentálni, hogy mire figyeljen...

    A geometriai részleteket viszont mint ha a D550 hozná ki jobban (de lehet hogy a méret is segít, bár erre úgy segítettem rá, hogy a D550 az asztalon, a G30 az asztal előtt a földön ül, vagyis a kisebb van közelebb...).

    Illetve keményen megnyomja a G30 a near-black részeket, amiket a D550 inkább beéget a "feketébe". De ez persze beállítások kérdése is, és ahogy a D550 erős vörös túlnyomását, úgy a kicsit kacifántos near-black gammát is korrigálhatom majd forrásoldalról, ha kell...

    Na, megyek fenyőfát szerelni. :D
    Boldog karácsonyt a topiclakóknak. :)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Nem olyan egyszerű kérdés ez a D550-G30.

    Én csak 24Hz-en és kikapcsolt "24p Smooth Film"-el látom vibrálni a Windows asztalt, de a filmeket nem. A 60 és 50Hz nem tűnik vibrálónak.

    A foszforlag erősebb a G30-on, de jobb, mint a G20, és nem katasztrófa.

    Elindítottam kicsit a Dead Space 2-t (még a D550 miatt tettem fel, azóta sem vittem végig :U), és ott szépen megfigyelhetőek a két készülék előnyei/hátrányai. A fekete háttéren álló ciánkéken világító objektumok körüli halvány bloom effekt a D550-en szép sima átmenetű marad mozgás közben is, csak picit zajosodik, míg a G30-on erősen szemcsésedik, ha oldalazgatva mozgok előtte. Viszont az a bizonyos fekete háttér körülötte, az sem mindegy, hogy inkább tejfekete, vagy egész jó fekete... Emellett a G30 jobban megnyomja a világos elemeket, mint pl. a reflektorok a sötétben, amitől szintén kontrasztosabbnak hat a kép. És a mozgás is jobb egy hajszálnyit a G30-on (mármint a világosabb árnyalatok mozgása, amik nem zajosodnak el ilyenkor).

    Szerintem ha sikerült volna 0.045-ön tartaniuk a Samu feketéjét (APL-től függetlenül és CinemaSmooth-al is), és nem tesznek keresztbe a színszámításnak a software-el, akkor röhögve nyerne a precízebb videoprocesszor miatt, még a "kicsit" rosszabb kontraszttal is, de így, hogy felugrál akár 0.12-ig a fekete, a G30 pedig stabil, így sötét szobában egyértelműen nyer, mert így a Samu átlagos feketéje már nagyon tejfekete (főleg mikor a G30-ról pislantok át rá...).

    Ha jövőre megnyomja a Panasonic a középkategóriás modellek precizitását annyival, mint a G20->G30, és még egy hajszálnyit javul a feketeszint, akkor :C lesz. (Csak ne legyen horror áruk, ha mondjuk ilyen G30 féle 2D modell már nem is lesz, a 3D-sek pedig 250k felett kezdenek már 42"-osból is...)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Abrion #668 üzenetére

    ECO mód be, vagy kontraszt lentebb kézzel. De szerintem a képminőség többet ér, mint azért a pár watt után fizetendő forintok. A készülék sem volt olcsó, most már használd ahogy kényelmes. (Nem azt mondom, hogy tedd Dinamikus módba, hanem állítsd oda a kontrasztot, ahol kényelmes...)

    Én azon lepődtem meg, hogy sokféle mkv-t és avi-t végigpróbáltam, mire végre lejátszott egyet, szóval kicsit random.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #667 üzenetére

    Még egy a 24Hz-ről: Prof módban azért elég jól visszaesik a fényerő 60Hz-hez képest, és itt már semmit nem ér az alapértelmezett 36 fölé tolni a kontrasztot, nem lesz világosabb a kép.

    És az is látszik, hogy szükség lesz mindkét Prof módra, mert a fehéregyensúly is eltolódik 60 és 24Hz közt.
    Ez mondjuk itt még előny, hogy van két független Prof mód, Samunál nincs ilyen, az EU-ban le van tiltva a két extra Cal-Day/Night profil, pedig ott is másként viselkedik a Panel a frekitől függően.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz DM-Fan #670 üzenetére

    Lehet, hogy neked valami újabb revíziós G20-ad van, de amiket én láttam G20-ak (42" és 50" is), azoknál a sötét árnyalatokon igazi "hangyaháború" volt, nem kellett "válogatósnak" lenni, hogy >=2m-ről is zajosnak látszódjon egy sötét homogén folt.

    Ezen a G30-on én most teljesen más zajmintát vélek felfedezni a 10% sötétszürkén, mint a G20-akon láttam. Finomabb, távolról szépen összeáll szürkévé, közelről pedig érdekes minták rajzolódnak ki a szememben (nem is tudom hogy mondjam, talán "fraktálszerű", de tök jó nézegetni :DDD), ha közel hajolva mozgatom előtte a fejem. A G20-akat én teljesen másnak, durvábbnak láttam. A VT30 megint más, az a G30-tól és az ettől kicsit finomabb D550-től is lágyabb volt egy lehelettel.

    A finom lépcsős 8-bites szürke gradiens tesztkép is simább a G30-on, mint amiket a G20-akon láttam. A G30 már elég szép, a D550 még szebb. -> leszámítva azt, hogy ez a paletta már egész 0.12-ig fellöveti a feketét a D550-en, vagyis tejfeketéből indul a gradiens, ami elég bénán fest...

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Nabazz, elkezdett nyalakodni a fagyi. :(

    Áttettem a D550 helyére a G30-at, és átkötöttem a natív HDMI kimenetembe dugott kábelem a HDMI_2-be, mert csak ezen jön ki 10 bit/color és hang, a DVI->HDMI kábelen egyik sem.
    Erre fel, most hogy HDMI kapcsolatot lát a TV, eltűnt a menüből a DVI Range (vagy mi a fene volt a neve, emlékezetből írom...), és úgy látszik Limited Range RGB-t feltételez, mert bebuktak a sötétszürkék a feketébe. :U

    Ekkora ökörséget... A faszomé' kell kivenni a Professional képmód beállításaiból az RGB szintekre vonatkozó beállítást, ha DVI->HDMI kapcsolaton ott van és működött is? :W

    Oké, hogy feltételezik, hogy csak médialejátszón van natív HDMI (butaság, de legyen), és ezért ilyenkor ez az alapvetés, de Professinal1 a képmód neve. Pro! Hagy döntsem már el, ha be akarom állítani a Full Range RGB-t. :W

    Valakinél valami okosság, hogy tudom ezt megoldani azon kívül, hogy marad a DVI->HDMI kábel és a 8 bit/color kimenet, vagy a VGA-val átkonvertáltatom előbb az RGB-t Limited-re vagy YCC-re (mert azzal meg oda is az extra precizitás...)?

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #698 üzenetére

    A Contrast=25 Brightness=7 beállításokkal szét tudtam addig húzni, hogy csak a 0-5 bukjon be feketébe (még egy pöccintés a Brightness-en, és akkor már a 0 is zajosodni kezd), de utána megvan minden 5-255-ig.
    De jobb volt mikor rendesen be lehetett állítani, hogy Full az az RGB Range.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #699 üzenetére

    DVI Input Setting a neve (az angol menüt használom), de felejtsük el, mert összességében rosszabb úgy, mint a Contrast/Brightness-el széthúzva a natív HDMI csatlakozásnál aktív módot. DVI módban még mint ha a felbontás sem lenne FullHD, HDMI csatlakozást használva pedig szép éles a kép Sharpness=0 beállítással. (Legalább is én most úgy nézem, hogy a nullán van kikapcsolva az élesítés, nem az 5 a holtpont lágyítás és élesítés közt.)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz krx21 #702 üzenetére

    A THX-et a 2.1 köré fixált gamma miatt nem szeretem, én 2.4-re szoktam kalibrálni sötét szobába. (Na meg szokás szerint zöldes.)

    A felső sáv képzaja. -> Az előbb bejött a húgom, és megkérdezte miért zajos az égbolt (épp az Assassins Creed Relevation-ben bohúckodtam kicsit, hogy melyik TV-n fest jobban), nekem pedig most a webböngésző fejléce mellett szúr folyton szemet, szóval mégis csak gáz ez normál használat közben, és szerintem most rosszabbodott, mióta beszámoltam róla.
    Plusz a gyenge pixelek (nem egészen döglött, de sötétebb ott pár pixel egymás mellett, mint ha por lenne, vagy kosz az üveg és bevonat közt - de színes, úgyhogy sub-pixel hiba lesz az...) miatt ez most megy vissza a boltba, úgyhogy ezzel felesleges várni, hogy meddig járassam be break-in slide-okkal és mikor kalibráljam először.

    Épp ezért most álltam neki kalibrálni egy Prof módot, csak hogy addig is tisztább legyen a játék, hogy milyen a G30 képe.
    A 2 pontos szürkén már túl is vagyok, mindjárt meglesz a gamut, itt alig van mit állítani, szóval nem tart sokáig. De elég szépek lesznek a grafikonok, remélem a kép is.

    Amúgy érdekes, hogy 83 cd/m^2-t mértem, mégis mint ha ki akarná most égetni a szemem a fehér ablak. Mondott erről valamit Dwayn is, hogy ezeken a Panákon nem reprezentatívak ezek a mérések. Lehet hogy ugyan onnan ered a dolog, mint a vibrálás, és a szokatlan pulzálás jobban ingerli a szemet, így kvázi kevesebb fényerő kell, hogy kényelmes legyen.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz KTTech #705 üzenetére

    Az már megvolt, mindjárt lövök cal reportot. ;)

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz DM-Fan #708 üzenetére

    Itt egy 60Hz-hez: [link]

    Nem tudom hogy tényleg a kitekert sub-field order tehet-e róla, de komolyan... Ez a 80 cd/m^2 sokkal jobban égeti a szemet, mint a Samsung plazma ~80 cd/m^2-re. (Azon is pont ennyi volt a max, 20-as Cell Light-al a frissítés után, ha már be volt lőve a fehéregyensúly is a biztosabb módszerrel.)

    10%-on már nem kell hinni a CM-nek, főleg nem ezzel a driverrel. De 20-30 közt lehetne még finomítani, csak minek ha holnap után este csomagolom...?

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #710 üzenetére

    Itt pedig egy 24Hz: [link]

    Nem tudom miért tűnik sötétebbnek a 24Hz, ha a műszer majdnem ugyan azt méri, de szerintem írjuk fel a 2011-es NeoPDP rejtelmes trükkjeiből adódó sejtelmes jelenségek listájára. :DDD

    Egyébként ide-oda pöcögtetve a két Prof mód közt nem sokat lehet észrevenni normál képeken, úgyhogy aki nem akarja kicentizni, annak bőven elég egy módot kalibrálni 50 és 24Hz-hez. (-> Bocs, az alábbi 60Hz valójában 50Hz volt, mert valahogy ott rekedt a beállítás ahogy nézegettem előtte, csak akkor láttam, mikor váltottam 24-re.)

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #713 üzenetére

    Átalakítottam a Prof1-et 60Hz-hez. Csak a fehéregyensúlyt pöcögtettem, a CMS-hez hozzá sem kellett nyúlni.
    Viszont így már kicsit észrevehetőbb a váltás Prof 1/2 közt, szóval ha valaki mindhármat használja, akkor érdemes 60Hz-re kalibrálni egyet, 24Hz-re egy másikat, és utóbbit használni 50Hz-hez is. -> Ez ugyan az, mint Samunál, ami végül is logikus, ha mindkettőnél 96Hz a 24Hz, és 100Hz az 50Hz, ami közel esik egymáshoz, nem úgy, mint ezek a 60-hoz...

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #716 üzenetére

    De jut eszembe...
    Tuti 96Hz még mindig a 24Hz, ha nincs bekapcsolva az interpoláció?
    Az US modelleknél G20, GT30, stb csak 48Hz-re hajlandóak (és csak a TVxx-ek tudnak 96Hz-et), az EU-ban külön lett kisírva a G20-nak a 96Hz, és én itt G30-on semmi ilyet nem látok, csak a Smoothfilm-et tudom kapcsolgatni, de nem vált frekit a panel, csak Medium és High közt, de mindkettő szappanopera már, csak az OFF a normális.
    És pont ezt mondták a 48Hz-ről, hogy sötét és vibrál. Nálam pedig sötétebbnek tűnik, és kicsit vibrál, szóval akár 48Hz is lehet.
    Elvileg még egy 48Hz/96Hz kapcsolónak is lennie kéne valahol, nem? Mondjuk ezt hiába kerestem eddig bármely Panán...

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz DM-Fan #714 üzenetére

    Ja, jó ez, nem olyan precíz, mint a D550 vagy a VT30, de elég jó.

    A méret viszont végül mégis gáz egy picit. "Végtelenül" közel nem kényelmes ülni, ahova most húztam a fotelt, onnan pedig már összementek kicsit az emberek. :(

    Idővel nyilván megszokom majd, de most már bebizonyosodott, hogy nekem az ~50" az optimális, és a 42" még egy személyre is inkább kicsit, mint elég (huhh, még akkor kettőre-háromra...).

    Ha anyagilag realizálható lesz (félek én attól, hogy az új 2012-es Pana panelek -mármint ami nem "conventional", hanem az a "built from scratch" - harsányan indulnak és sokáig kemény árban lesznek, még használtan is), akkor legközelebb megint ~50" váltja majd.

    De most tuti nem nyomom fel 50G30-ra, mert annyira azért nem jött be a készülék, hogy az szentesítse az 50"-os G30 árát (mondjuk 200-at megért volna, amiért nemrég elpasszoltak itt egyet, de az szerencsés alkalmi vétel kategória...).
    Elég precíz a feldolgozása, hogy a stabilabb és mélyebb feketével összességében elverje a D550-et sötét szobában, de azért mondjuk úgy, hogy lehetne jobb is, mert a D550-é is jobb volt, míg el nem... és a kontraszt is látványosan jobb a Samukétól (erről átpislantva arra már fáj a samu féle tejfekete), de ez sem egy "extrém kontraszt", hogy húha...

    Szóval ez most marad (vagyis az, amire cserélik a hibák miatt), és meglátjuk mit hoz a CES télapó.

    Ja, és tényleg nagyon strapabíró a panel! Alig pár órát nyomtam rajta a slide-show-t tegnap este, ma pedig már ezt használtam inkább mindenre, még sincs semmi makacs IR.
    A Samunál azért előfordult az első pár 100 órában...

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz krx21 #702 üzenetére

    A "sima" THX beállítás nem tetszik?

    Nem rossz. Sőt, direkt keresni kellett azokat a filmjeleneteket, ahol van látható különbség a THX és az én 10-20 perc alatt összedobott Prof1 módom közt, de őszintén szólva nekem jobb tetszik az utóbbi.

    THX profilban sárgásak az arcbőrök, és az alacsony gamma miatt kicsit harsányak a sötét jelenetek részletei. Sötétbe jobb a ~2.4-es gamma, és a fehéret azért mindig kalibrálni kel minden panelen.

    De ha nem lenne itt a Prof1 mód, és kéznél a spektró, akkor szerintem megelégednék a THX-el, mert gyári képmódnak tényleg nagyon jó.

    Neked viszont szerintem itt is a THX tetszene, mert kicsit világosabb. De nekem elég a Prof mód fényereje...

    Viszint lehet hogy nem hülyeség csinálni VT30-akon egy olyan ISF-Night módot, amiben nem nyúl az ember a 10 pontos WB/gamma opciókhoz, csak azokhoz, amik a G(T)30-on is elérhetőek, mert ez most így szerintem kicsit jobb lett, mint a THX. Szerintem legalább is jótt tett az arcbőrök színeinek.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz DM-Fan #722 üzenetére

    60Hz
    Contrast/Brightness jelszint szerint (***).
    Color 30 | Sharpness 0 | Off | Off | Off | On
    Advanced Settings
    White Balance: 2 | 0 | 6 | 4 | 0 | -2
    Colour Management: 1 | 1 | 1 | -3 | -5 | 0 | -2 | -2 | -2
    Gamma: 2.4
    Innentől az Advanced-en belül: Off | Off | Off | Off | Auto (a többi már funkciógomb...)

    24Hz
    Contrast/Brightness jelszint szerint (***).
    Color 30 | Sharpness 0 | Off | Off | Off | On
    Advanced Settings
    White Balance: 2 | 0 | 6 | 8 | 0 | 0
    Colour Management: 1 | 1 | 1 | -2 | -4 | 0 | -3 | -3 | -3
    Gamma: 2.4
    Innentől az Advanced-en belül: Off | Off | Off | Off | Auto

    ***

    Brightness: tesztábra segítségével szemre, míg épp tisztán fekete marad a fekete háttér, de a lehető legtöbb sávot látod villogni a Reference Black felett (17-től felfelé). (Inkább kevesebb villogjon, mint hogy zajosodni kezdjen a fekete alap!)

    Contrast: Minimum olyan alacsonyra, hogy a Reference White-ig minden villogjon, egészen 234-ig, és ne mutasson erős elszíneződést a fehér háttérhez képest. Illetve innen még érzés szerint tovább csökkenthető, ha túl erősnek érzed a világos képek fényerejét. (Az alapértéktől fenteb nincs iazán értelme erőltetni, akkor sem ha világosban nem érzed elég fényesnek, akkor használd inkább a THX profilt alapértékekkel. Az picit fényesebb.)

    Javasolt tesztábrák: AVSHD709 (az MP4 verziót vitte nálam a beépített Pana és Samu lejátszó is, de célszerűbb HDMI-ről a lejátszóddal megnyitva...). Innen Basic section és Black Clipping a Brightness-hez, White Clipping a Contrast-hoz.

    ----

    Most figyelem, hogy a CMS-nél a Luminance értékekben van a legnagyobb eltérés. Ez jöhet akár onnan is, hogy állítólag nem mindegy, mi van a képernyőn rögtön a tesztábra betöltése előtt, és ezekhez a 2011-es Panákhoz javasolják, hogy minden mérés előtt nyissuk meg ugyan azt a képet (mindegy mit, csak ugyan azt). De ennyire most nem centiztem ki, és amúgy sem lesz tökéletes a lemásolt beállítás, szóval szerintem pötyögjétek be a 24Hz-est, és hagyjátok is azon...

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Tomics #741 üzenetére

    Jelfüggő: YCC-vel vagy Limited RGB inputtal könnyen villog mindegyik még kimaxolt kontraszttal is (akár a whiter-than-white 235-255 is, amire ilyenkor nincs szükség, de elfér), de Full Range RGB-hez lentebb kellett tolni, nekem most pl. 25 és +7.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz -Babuci- #753 üzenetére

    Milyen VGA?

    Annak az alaplapi VIA chipnek át van drótozva SPDIF-en a hangkimenete a VGA HDMI kimenetébe?
    Ha a VGA-nak nincs saját audio chipje, akkor max annyit tud megtenni, hogy belevezeti a HDMI-be a jelet egy SPDIF-ből.

    Ha van a VGA-nak saját hangchipje, akkor pedig teljesen irrelevánt hogy van-e mellette alaplapi vagy bővítőkártyán már audio chip. Sőt, akkor érdemes azokat letiltani, míg megoldódik a HDMI hang kérdése.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Most már biztos vagyok benne, hogy megátkozott az a cigányasszony, aki legutóbb jött kéregetni piára, és többet kért, mint először adtam (egy százas volt azsebemben apró), erre elzavartam, hogy ez már azért pofátlanság, hogy az adományon összegén reklámál. :DDD

    Ma előjöttek a panelen a zöld foltok. De keményen, először csak sötétszürkén láttam, most már fehéren is. Főként függőleges, de amorf pacák. (Nagyobb plazmás fórumokon külön topicja van a "green blob"-nak, de itthon még senki sem panaszkodott rá.)

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz DM-Fan #756 üzenetére

    Én olyat már láttam, mikor valaki rotring heggyel kezdte "maszírozni" a hibás pixelt az LCD-jén, mert állítólag rendszeresen előjött, de ettől eltűnt egy időre. Aztán azon felbuzdulva, hogy kinevettem, és épp akkor nem akart eltűnni, nekiesett kicsit agresszívebben, és sikeresen gyártott még köré 3 másikat. ;]

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz DM-Fan #762 üzenetére

    Idővel talán sikerülne magad átrágnod az üvegen. :D

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Megnéztem hol tévedt itt el pár ember nemrég a Pana szervízmenüben.

    Azzal, hogy kétszer megnyomtátok a 2-est (ami annyit tesz, hogy visszafelé lépni a főmenüben), kiválasztottátok az Aging főmenüt. Ez gyakorlatilag "bejáratás/bemelegítés mód", nincs benne semmi ártalmas, és az 1-2 gombokkal tovább lehet lépni a főmenü elemek közt, vissza az elsőre (software és hardware verziók listája), vagy be oda, ahova szeretnétek.

    A Samsung menüjében sokkal több veszélyes dolog rejtőzik, de mégis azt mondanám barátságosabbnak, mert könnyebb benne navigálni még akkor is ha nem tudod mit csinálsz, itt pedig még akkor sem biztos hogy tudod mit csinálsz, ha azt hitted tudod (pl. elolvastad a leírást, hogy kell üzemidőt csekkolni, de azt nem, hogy 1-2 főmenüt, 3-4 almenüt léptet, volume +/- értéket módosít).

    Kicsit mint ha a '90-es évekből ragadt volna itt ez a Pana SM. Olyan "majd akinek bele kell nyúlni az tudja mit kell nyomni (akár vakon is)" logikával, nem gondolva arra, hogy még a szervíz technikus is lehet kezdő/álmos, illetve néha csak benéz pár user is...

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #771 üzenetére

    Amúgy hasznos az az Aging főmenü.

    Miután bejön a fehér ablak, ott a Vol +/- állatja a szürke fényerejét, fehérből le lehet lépkedni egész a feszültségmentesített fekete állapotig. A 3-4 gombokkal pedig különböző tesztábrák közt lehet válogatni, pl. meg lehet tenni a lépcsőzést a piros, kék, zöld képernyővel is.
    Ezzel gyakorlatilag végig lehet vizsgálni a panelt pixelhibára és zöld foltosodásra.

    Ezen túl semmi érdekes nincs bent. Talán még annyi, hogy be lehet lőni a Cinema és THX mód fehéregyensúlyát (+ a user menü Contrast/Brightness csúszkáinak alapértékeihez tartozó állapotokat).
    És kedves, hogy rögtön ad is hozzá egy fehér ablakot, hogy belődd a 100% fehéret. De 30% szürkéje az már nincs. :DDD Nekem is a DRV értékek vannak kalibrálva (gyárilag), a CUT-hoz nem nyúltak.

    Itt nem igazán lehet csak úgy hazavágni a TV-t, max eltekerni a színeket.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Egyébként ma este végignéztem rajta egy egész Blu-Ray filmet egyben, 24Hz-el etetve, Smooth Film nélkül.

    Nem vibrált, nem volt semmi más furcsaság.
    Valamikor a felénél jöttem rá, hogy "már a felénél járok, és még nem baszta fel az agyam a floatig black". :C

    Az is kellemes meglepetés volt, hogy a film végére nem rajzolta ki az IR a mozivásznat a fekete sávok közé, mint a Samun. :))

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz krx21 #792 üzenetére

    Az US modellekben sincs bent a Panel Brightness a szervízmenüben.

    A WB-ADJ (white balance adjust - szürkeskála kalibrálás) alatt az ALL-DRV (minden gradiens - felső érték) már FF (max), a G-DRV szintén, és csak az R-, B-DVR van csökkentve hogy kívánt fehéregyensúlyt adon. Szóval itt nincs visszafogva semmi.

    Okos, hogy nem lehet túllőni az értékeket, mint Samunál. Ott el is szokták baszni a gyári kalibrálást úgy, hogy utána vissza kell venni a user menus kontrasztot, mert ott nem a plafonról indulnak a WB értékek, és a "do not touch green" elvet tartva 128-128-128-ról van, hogy 128 fölé lőnek az R-el, ami kifut a digitális skálából az alapértelmezett kontraszt mellett...

    Sőt, ezek elvileg nem vonatkoznak a Prof módokra, csak Dynamic, Normal és Cinema állítható innen (Cinema a THX profil is), US-ben pedig a Prof mód kínálja a Panel Brightness opciót.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Dyingsoul #815 üzenetére

    A méret nagyon relatív.

    Itt is jártak mostanában rokonok, nézték egymás alatt-felett a 42G30 - 51D550 párost, és mind azt mondta, hogy elhiszi hogy fekete így meg úgy, de a helyemben a nagyobbat tartaná meg, a másik viccesen kicsi mellette.
    Pedig így egymás mellé rakva már tényleg zavaró a Samu kontrasztja. Persze, előtte is zavart, azért lett véve a G30, de így átpislantva a G30-ról a D550-re még látványosabb...

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz OrLiX #820 üzenetére

    Hanghoz jónak kéne lennie, komponens passz, de szeritem baj nem lehet belőle, ha kipróbálod.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Volt egy érdekes köröm ma az Euronics-ban.

    Odálltam plazmástól, mondom hogy pixelhiba, zajos sáv, zöld foltok...
    Elémtolnak valami weblapról kinyomtatott papírt, ami azt taglalja, hogy ez a "3 napig visszaviheted" már 13 éve megszűnt, és csak tévesen él a vásárlók tudatában.
    Azt mondták vigyem haza a TV-t és hívjam fel a Panasonic-ot, majd ők intézkezdnek.

    Azt mondtam rendben, de azért mindenképp írjunk róla valami papírt, hogy én ma itt jártam és jeleztem a csereigényt, stb, aztán majd utánanézek pontosabban a jogszabálynak.

    Ekkor valahogy fordult a kocka, és intettek egy gyerkőcnek, hogy nézze meg, ha tényleg pixeles, akkor csere.

    Gyerkőc látta a pixelhibákat, a zajt már nehezebb volt demonstrálni a neonfényben, a zöld foltok pedig nem is látszódtak így.

    Aztán odaállt még közben valaki. Kérdeztem hogy ő vásárló, eladó, stb? Azt mondta eladó, de csak nézelődik.
    Kihozták az újat. Kibonttattam velük. Nézem, és pixelhiba nincs, zöld foltot amúgy se lehetne látni a neontól (itthon sincs), de a felső terület képzaja ugyan úgy megvan!
    Elkezdtem kérdezgetni őket, hogy ez most szériahiba, vagy mi...?
    Ekkor erősködtek, hogy már vagy negyvenet eladtak a hónapban és senki sem panaszkodott.

    Mikor mutogattam nekik tovább, hogy ez mégsem lehet normális, akkor elkezdett valami iszonyat zagyvaságot tolni a rejtéjes fickó arról, hogy ferdék az analóg TV adás sorai, és ezt kompenzálja a TV software-esen, ettől van ott valami a felső területen. Nem álltam le veszekedni vele, de azért na...

    Minden esetre ezt az újat hoztam el, a boltvezető azt mondta hogy ő ennyit megtett jószándéka jeléül, de most már tényleg a Panasonic szervízet zaklassam.

    Érdekes...
    Látott már valaki ilyet G30-on vagy bármilyen Panasonic-on?

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz foppa #942 üzenetére

    Elvileg új panel + panel meghajtó és új videóprocesszor. Nem "extrém kontraszt", de némileg sötétebb fekete, és állítólag sokkal világosabb fehér, valamint sokkal több színárnyalat megjelenítése mozgás közben is, kevesebb zajjal.

    De március előtt nem igen tudjuk meg, hogy mi igaz ebből. A CES-en megmutatják (de valószínűleg prototípusokat visznek, nem sorozatgyártásból lepottyant példányokat), lesz pár szubjektív beszámoló, de talán még a technikai részletekre is várni kell március környékéig, nem hogy arra, míg jönnek a tesztek és fórumos beszámolók...

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #953 üzenetére

    Ja, és még egy kósza ígéret: gyakorlatilag nulla foszforlag (a G30-nak durván kétszer akkora a "zöld csóvája", mint a D550-nek, úgyhogy nem ártana).

    Lehet, hogy stroncium-oxidra cserélik a magnézium-oxidot, és mindezt Kuro stílusú CEL-ként építik be, hogy stabil is maradjon.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Abrion #1117 üzenetére

    Bemeneti oldalon 60-ig, mint mindegyik.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz rb26dett #1120 üzenetére

    Talán nem véletlenül kérdezgetik ezt mostanában sokan.
    Én is beállítottam már ezt még az előtt, hogy felmerült volna rá az igény (még nem kapcsolgattam ki-be, csak szétnéztem a menüben, mikor elkezdtem használni a G30-at), és azóta is mindig az analóg hangyaboly fogad bekapcsoláskor, nem a HDMI_2, amibe a PC van dugva (az ARC felirat miatt úgy saccoltam ez az 1.4-es dugasz). Akkor se, ha előbb kapcsolom be a PC-t, illetve akkor sem vált át ide, ha a TV-t bököm meg először és utána a PC-t. Mindig kézzel kell átállítani bekapcsolás után.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz rb26dett #1127 üzenetére

    Nekem ok, ha csak egy, de akkor miért nem épp az egyetlen fullos port?
    Úgy tudom csak a HDMI_2 az 1.4a és ARC kompatibilis port. Már nem mint ha most épp használnám az ARC-t, mert egyelőre még koax sincs rádugva, és a Radeon kártyám drivere sem néz ki úgy, mint ha támogatná ezt (dacára annak, hogy 1.4-es, így akár meg is tehették volna, hogy lehetővé teszik...).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz < CyberBob > #1141 üzenetére

    A Pioneer már nem hagy ki semmit, mert nem gyárt már plazmát úgy két éve. De a legjobb PDP-jükben (KRP-500) tényleg nem volt tuner sem. :B

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz norral #1254 üzenetére

    Javaslom hogy ezzel járasd: [link], felesleges a piros, kék, zöld, a fehér ezekből adódik össze. Így gyorsabb, és biztonságosabb, mert ha pl. valamiért véletlenül megakadna a slide-show, akkor sincs gáz, hisz a szürke nem ég be. Igazából a különböző szürke intenzitások váltogatásának is csak annyi a jelentősége, hogy így lassabban hevül fel és alacsonyabb hőmérsékletre, mint ha csak a 100% white lenne benne (de azzal le is tekeri magának a kontrasztot a TV pár perc után, ha nagyon gyorsan akarod, akkor a szervízmenüs Aging funkciót ajánlom, ott nem vesz vissza a max fehérből sem).

    Szerk.: Ja bocs, átgondolva talán pixelhibát akarsz keresni, nem bejáratni. :B

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz DM-Fan #1288 üzenetére

    Szerintem a G30-ra szűkül a kör. Máson még én sem láttam, de ebből kettőn is egymás után, illetve mások is csak G30-ról jelezték, de arról már elég sokan.
    És biztos, hogy sokan elsiklanak felette, akár még olyanok is, akik nagyjából átnézik pixelhibára, mert árnyalatfüggő az erőssége, van amin alig kivehető, van amin feltűnő, de csak homogén képen látszik könnyen a megfelelő árnyalaton is.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Ed Parker #1291 üzenetére

    A Panasonic-ot hívd. Ha szerencséjük van, akkor csak megigazítanak egy szalagkábelt, és jó is. Eseteg cserélik a plazma panel tápáramkörét, vagy a komplett plazma panelt.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz M_AND_Ms #1296 üzenetére

    Ezt úgy kéne, hogy beállítod a Popcorn-t YCC-re (lehetőleg abból is 4:2:2-re, ha tudsz válogatni ; a lejátszók gyakran Rec709-nek vagy hasonlónak becézik az YCC-t, a lényeg hogy ne RGB legyen), és a Popcorn-al játszod le azt a Black Clipping videót, mikor a Brightness-t tologatod.
    A menüt pedig hagyd figyelmen kívül, a lejátszott anyag a lényeg, nem a lejátszó OSD-je.

    Bár még nem igazán értem, hogy mit rontottál el... Bedugtad a pendrive-ot a TV-be, és annak a lejátszóját használtad?
    Felejtsd el! A G30 lejátszója is iszonyat ramaty képet adott, mikor rá bírtam venni, hogy egyáltalán megnyisson valamit. Ez a beépített lejátszó csak kirakatfeature.

    Vagy állítgattál már esetleg valamit a Popcorn-on? Nem szabad rajta tologatni a Contrast/Brightness-t, az csak arra való, ha a TV-n nem működik, de optimális esetben a TV-t kell kalibrálni, nem a bemenetet kell előre torzítani.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz junkpod #1332 üzenetére

    Benne van a hozzászólásban, amire válaszolsz, hogy lehetőleg 4:2:2, ha lehet válogatni.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz T.Peter #2349 üzenetére

    Pedig ha ismered a képalkotási elvüket, akkor tudodhatod, hogy azon megy itt a fekete-nyavík, milyen alacsony pre-discharge mellet marad stabil a cella és hogy lehet ezt lentebbküszködni. Minél hatékonyabb a panel, annál kisebb a szükséges pre-discharge és elvileg drágább a gyártás.

    Bár ha minden igaz, akkor a 2012-es Panasonic-ok feketéje jobb, mint idén, és mindezt olcsóbb panellel, a kűlönbözetből viszont tisztán profit lesz majd, nem áresés.

    Amúgy eddig papíron nagyon tetszik a 2012-es szériájuk, olyasmi amit vártam (ami nem feltétlenül = reméltem, de hasonló).

    De azt hiszem még jobban fog vibrálni! Nagyon keményen összetömörítették a világítással töltött időt.

    Úgy tűnik ez az első vezérlőjük, amit a Pioneeer mérnökökkel együtt terveztek. A Kuro-k jártak kicsit hasonlóan, az egyes sub-field-ek közti külön-külön inicializálási lépés nélkül (bár ott ettől még nem volt így összepréselve minden sub-field, csak a CLEAR-el is meg lehetett volna ezt tenni ha akarják, a Raal Blac Dive-al viszont lehetetlen lett volna).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz BBéci #2353 üzenetére

    Láttad a 2012-es Pana anyagot?
    Nekem úgy hangzik ~0 foszforlag, ~0 crosstalk (3D), csak még erősebb vibrálás.

    Nálam most a G30-on ez mindkettő határeset. Ritkán, de játék közben néha flash-back szerű élményeim vannak arról, hogy egy pillanatig mint ha egy nagy zöld paca lett volna az egész kijelző.

    A vibrálást pedig csak 24Hz-es anyagon látom néha világos, közel statikus jeleneteken.

    De lehet hogy az itt a hunyó a vibrálásba, hogy 2010-ben ki lett ugyan sírva a 96Hz a G20E-nek, de az US modell 48Hz-es maradt.
    Hol van leírva hogy a G30E nem 48, hanem 96Hz-en jár? A 48 pedig nem csoda ha vibrál kicsit...
    De akkor meg VT50E-ben kéne gondolkodni annak, akit nagyon zavar, mert ez csal rosszabb lesz idén a focus field drive-al!

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz einstein #2358 üzenetére

    A CES-en szart sem mondtak, de azzal egyidőben kikerült a marketinganyag az új panelről és az új vezérlőjükről.

    Tömören: CRT finomságú mozgás, valamelyest mélyebb fekete, finomabb színárnyalás.

    A Samu anyagot még nem néztem át, de nem várok fele ennyit se. --- Na jó, mondjuk ez eddig mind csak papíron hangik jól...

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz M@trixfan #2346 üzenetére

    Mikor gyerek koromban CS:S-ztem CRT-n, már szinte szó szerint vakartam a falat mikor a netszolgáltatóm egy hétig 100 ms körüli pinget produkált.

    A lag pedig összeadódó, nem egymást fedő...

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz DM-Fan #2375 üzenetére

    A samuk rég tudnak 4:4:4-et PC módban.
    10-bitet pedig már rég minden, úgy becézik DeepColor.
    Az ideit nem is tudom, de a C szériához 18 bitet emlegetett a Samu, ami 262144 lépcső. :P

    Szóval lehet dobálózni a nagy számokkal, de ami innen érdekes, hogy ezúttal a panel precizitása nő, nem csak a videó processzoré.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák