Új hozzászólás Aktív témák

  • Puma K

    veterán

    válasz Jack Oneill #991 üzenetére

    Így van nem csinálsz semmi bajt ha azt beállítod.

    Ezeket a kártyákat már minimum egy évtizede szoftveresen átlagos felhasználó számára lehetetlenség tönkretenni.

    Erre külön figyel az Nvidia, mert korábban simán megesett, hogy egy bármilyen VGA tuning programban pl a GPU feszültség csúszkáját maximumra tolva kinyírták terhelés során a kártyát... most már VGA BIOS szinten korlátozva van a maximálisan beállítható és adható feszültség még a biztonságos tartományon belül.

    Továbbá ezért is van a kikapcsolhatatlan és megkerülhetetlen Nvidia GPU boost a kártyákban, hogy magas hőmérséklet esetén nem csak az órajelet veszi vissza, de a feszültséget is hogy óvja a kártyát.

    Az adaptív beállítás szerintem inkább egy laptopnál lehet jó opció, de egy asztali gépnél én nem használnám mivel a melegedés nem lehet gond és a teljesítmény sem feltétlen egyenletesebb ugye a terhelés függvényében változó órajel miatt.
    De próbáld ki és hagyatkozz a tapasztalataidra.

    (#993) Jack Oneill :

    Most így hirtelen a munkahelyről ezt nem tudom, de ha otthon leszek és nem felejtem el ránézek. Vannak beállítások amiket átállítok.

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Új hozzászólás Aktív témák