Új hozzászólás Aktív témák

  • kraftxld

    Topikgazda

    válasz VeryByte #19233 üzenetére

    Közben rájöttem, hogy mi a gond, régi Mac-ről kellett egy ügyfél szutykait átmigrálni, és a migration assistant az istenért nem látta a gépet, az új meg nem látta a Synology NAS-en lévő Time Backup repository-t.

    Aztán persze nulla log alapján, némi logikával kitaláltam hogy ez a hulladék a WPA2-Enterprise wifit csak az adott user keychain-jéhez párosítja és amint persze azonnal le is dob ha migration assistant elindul :D
    Ezen az új foson nincs rendes ethernet csatlakozó, nincs normális USB, a gyári wifi csak WPA2-Enterprise, a guest network-ön meg client isolation van, ott azért nem látják egymást :D
    Úgyhogy hazahoztam ezt a két csodamasinát, útközben ráléptem párszor a "Proudly Apple Free" leesett jelvényemre, de az itthoni wifin ami sima WPA2-PSK megy szépen a migration assistant.

    A tudós kollega aki előző életében Steve Jobs volt szintén csak vakarta a fejét és jött a térítéssel, hogy hát ide ilyen átalakító kell, amolyan kisf*szom, de nem tudta megmondani, hogy miért nem megy.

    [ Szerkesztve ]

    | MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Új hozzászólás Aktív témák