Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Keeperv85

    nagyúr

    válasz szakibá... #49094 üzenetére

    "Az áthallásról beszélni fejhallgató kábel esetén teljesen fölösleges, nincs gyakorlati jelentősége."

    Ne tegyünk úgy, mintha én nem ezt mondtam volna...

    "De ha egyszer találnál ilyet, akkor feltétlenül értesíts!"

    Már találtam párszor. Lehet hely szűke miatt egyszerűbb volt, mint feltekerni egy 60 ohm-os tekercset. Nem mondtam, hogy én beletenném, de van amiben van. Ezt annyira nem lehet roncsolás nélkül lebontani, hogy kiderüljön. Itt remélem nincs meg...

    "A "sodrat hullámimpedanciája" szövegen végképp kiakadtam. Emberek! Hangfrekvenciás tartományról beszélünk!"

    Pont azt írtam én is, hogy a sodratnak itt nincsen számítható jelentősége. Sem hallható, sem mérhető. Mi a gond? Azért említettem meg, hogy ha csak elektronikailag és jelátvitel szempontjából kábelezünk, akkor lehetne vele számolni, de itt és most felesleges...

    " Van olyan típus (DT48), amihez a gyártó 120 ohm kimenő impedanciás erősítőt, vagy ekkora értékre kiegészítést javasol, pedig 25 ohmos a driver. A gyakorlatban én nem vettem észre hallható különbséget."

    Nem is fogsz, bár az illesztett állapota ugye párban lenne. 60-as driver mellé 60-as fejes. Stb. Megmérni meg lehet, gyakorlatilag mostanra értelmét vesztette.

    "Védelmi célból viszont találhatsz a driver előtt párhuzamosan diódákat, amik a túl nagy feszültséget fogják meg. (pl. Beyerdynamic, Stanton...)"

    Zener-t is láttam már bepakolva, igen. Stimmel. :K

    @fattyu:

    Fejhallgató topicban a fejhallgató kábelról beszélni off? Érdekes...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák