-
GAMEPOD.hu
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
#16939776
törölt tag
válasz batagy #12407 üzenetére
Szia!
"Na az valóban érdekes, hogyha le kéne magát tiltania..."
Azt írtam HA szabályzós lenne AKKOR le kellene tiltani magát, alacsony bemenő fesznél... de nem szabályzós, és nem is tilt le.
A hiába van 14,8 VDC megadva felső határértéknek a bemeneten, addig nem szabad elmenni! A kimeneten(atx dugó) terhelve, illetve terheletlenül se legyen 13,2V-nál több!
"Egyébként milyen hátrányai vannak annak, ha sok a meddő teljesítmény?"
Magyarországon semmilyen, itt a hatásos teljesítmény után fizetsz. Ha nagy a meddő teljesítmény a fogyasztónál több KW (ipartelep, gyár) akkor helyben, saját költségre kell gondoskodni a -folyamatosan kontrollált- fázisjavításról.
Ekkora teljesítménynél még nem lesz belőle baj. Gondolj bele, az összes monitor/tv is kapcsolóüzemű táppal megy, és csak mostaniakban van PFCEz ott fontos, ahol sok ilyen táp megy egyszerre led-fal, épületvilágítás. Persze jobb ha van fáziskompenzáció, jobb az áramszolgáltatónak.
"De szerinted ezek jobbak mint a desktop műanyag dobozos kiszerelésű?"
Igen, ha megnézed legalább kétszer akkora és legalább kétszer annyiba kerül.
Jobb minőségű alkatrészek, jobb nyák. jobb szellőzés. Nincs összezsúfolva, pl.: nem a hőtermelő alkatrészre/bordára van rátapasztva a kondenzátorok, szép szellős.
Az is lehet hogy jobb a hatásfoka is"A biztosítékra nincsenek valami kész megoldások, amit csak be kell kötni vagy csavarozni?"
Ebben benne van a biztosíték tartó+szűrő. A vezetékek végére 6,3mm-es sarut(szigeteltet) kell krimpelni, hogy rá tudd dugni. [link]
"Ha jól értem, akkor te is most a külső táppal küzdesz, és passzív PFC-set akarsz csinálni."
Igen, így van."Most milyen külső tápegységed van a sima Pico-hoz?"
Ami fejlesztés alatt van, most burkolat nélkül
Úgy alakítottam át hogy egy síkba kerültek félvezetők. Fel lesz csavarozva egy pofás Alu doboz egyik falára, utána csak perforálni kell, hogy ne fülledjen be. Meg a "gyári" madzagot lecserélni mert azon 0,4v esik teljes terhelésnél
Új hozzászólás Aktív témák
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest