Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ggaborx

    csendes tag

    Az alábbi konfigot sikerült eddig összeválogatnom, de mondjuk nem vagyok benne teljesen biztos, hogy nem lehet ennél "okosabban", illetve van egy-két dolog amiről fogalmam sincs, hogy mi legyen. A gép alapvetően programozási és 3D GIS/CAD munkára lesz, de alkalmanként játékra is. Örülnék neki ha az újabb játékok is mennének legalább medium beállításon. Ami fontos, hogy stabil, megbízható és továbbfejleszthető legyen.

    Tehát a konfig (kb. árakkal):
    ------------------------------------------------------------------
    CPU: Intel Core i5-3570K: 60k
    LAP: Asus P8Z77-V: 50k (az Asrock Extreme6 jobb, megbízhatóbb?)
    RAM: Patriot PX538G1600LLK, 8-9-8-24: 16k (ez talán a legjobb 8GB-os a QVL-ben)
    COOLER: Scythe Mugen 3 Rev B: 13k (jó ez? beférnek alá a ramok a lapon?)
    VGA: Sapphire Radeon HD6870 1GB: 45k (ennél többet nem szánnék rá)
    SSD: Corsair Force 3 120GB: 28k (úgy tudom ez jobb mint a OCZ)
    HDD: Seagate 2TB 64MB 7200 SATA3: 28k (adattárnak kell a legolcsóbb, legalább 2GB)
    ------------------------------------------------------------------
    Ez eddig összesen: 240k

    Kellene még ház+táp! Ezekkel bajban vagyok, mert háznak valami szolidabbat (ne legyen csiricsáré, világítós, pörgő-forgó stb) szeretnék, de minőségit, elég nagyot, jól szellőzőt és jól szerelhetőt. Kb. 20-25 ezret szánnék rá maximum. Amit kinéztem, ami talán jó lenne:

    XIGMATEK Pantheon fekete: 25k

    A táppal kapcsolatban azért vagyok bajban, mert ezek az új házak már szinte mind alsó táposak és így, ha jól tudom gond lehet a kábelek hosszával. Namost nekem fogalmam sincs, hogy melyik tápnak mekkora? Ezen kívül úgy tudom 500-550W elég lenne, de ebben sem vagyok biztos. Annak meg kifejezetten örülnék, ha moduláris lenne, mert akkor nem kell szarakodni a fölös kábelek rendezgetésével. Illetve azt sem tudom, hogy az adott proci/lap/vga kombó esetén figyelni kell-e valamire a táppal kapcsolatban? Kell-e valami speckó csatlakozó? Mindenesetre ezeket néztem ki eddig:

    Thermaltake SMART SP-550MPCBEU: 17k (moduláris, de mennyire megbízható?)
    Enermax Eco80+ 620W EES620AWT: 25k (nem moduláris, nem is nagyon kapható)
    FSP AURUM600-GOLD 600W: 25k (nem moduláris, de elvileg minőségi?)

    A fenti konfighoz ha hozzácsapom a ház és a táp árát, akkor kb. 290k-nál tartok. A bónusz kérdésem, hogy ha maximum 250k-ból szeretném kihozni, akkor miket érdemes cserélni a legkisebb teljesítmény csökkenéshez?

  • ggaborx

    csendes tag

    válasz horush #15830 üzenetére

    Igen, közben én is találtam az előbb egy review-t ahol nagyon lehúzták a pantheon-t. Ezek után viszont nem tudom, hogy ugyanezen gyártó másik modellje tényleg jó e? Közben találtam egy olyat, hogy fractal design define R3, amiből már megjelent az R4 is, igaz itthon még nem nagyon lehet kapni. Érdemes lenne inkább megvárni ezt az R4-et?

    Az Extreme4-ről nagyon sok helyen olvastam, hogy hibás volt, cserélni kellet, gond volt vele. Számomra fontosabb, hogy megbízható legyen és nem tudom, hogy bízhatok-e az Asrock-ban? Ráadásul az új Extreme6 talán jobb választás lenne. Számomra az alaplap esetén elsődleges, hogy stabil legyen, de ezen kívül fontos, hogy lehetőleg minél több féle-fajta csatlakozója legyen. Már annyi alaplapot néztem az elmúlt napokban, hogy zúg a fejem :) és már nem emlékszem, hogy az Extreme4/Extreme6/P8Z77-V milyen lényeges elemekben tér el egymástól?

    A javasolt kingstont azért ajánlod mert jobb márka, vagy olcsóbb mint a corsair? Most megnéztem a P8Z77-V QVL listát és ebben nem szerepel ez a kingston! Igaz, ha másik lap lesz, akkor ahhoz kell majd qvl-t néznem.

    Az általam használt CAD/GIS rendszernek (MicroStation) nagyjából mindegy, hogy nvidia vagy sem. A HD6870 meg ha jól tudom játékra jobb mint a sima (nem ti) GTX560.

    Mi a baj az általam válaszott HDD-vel? Azt viszont nem is tudtam, hogy a seagate ma már samsung. Így már talán iknább WD-t kéne vennem, mert eddig 4 samsung vinyóm szállt el az elmúlt 3 évben. Nem kell samsung :)

    A táp biztos jó, én nem értek hozzá, de nincs esetleg valami moduláris helyette hasonló árban, ami ugyancsak jó?

    Az i5 3570K bőven elég arra, amit én csinálok CAD-ben. Lehet, hogy a CAD említése félreérthető volt, mert közel sem hardcore 3D tervezés, csupán eseti, kisebb modellezésekre kell. Sokkal inkább 2D GIS van a napi feladatok során.

  • ggaborx

    csendes tag

    válasz horush #15833 üzenetére

    Most megint megnéztem mit írnak az Extreme4 lapról és eszembe jutott, hogy azért vetettem el, mert nem szabványos ATX és az egyik sarka lóg a levegőben, ami miatt könnyen sérülhet.

    Az Asus P8Z77-V maximum 12e-el drágább, nekem ennyit megérne, ha biztosan tudnám, hogy megbízhatóbb, stabilabb alaplap. Az Extreme6 már normális méretű, de kb. ugyanannyiba kerül mint az Asus.

    Az Extreme4-re nagyon sokan panaszkodnak pl. itt: [link]

    Szóval annyival nem olcsóbb, amennyire tartok tőle :F

    Visszatérve a konfigra, marad mondjuk a CPU/LAP:
    --------------------------------------------------------------------------
    - Intel Core i5-3570K: 60
    - Asus P8Z77-V: 50
    --------------------------------------------------------------------------

    Megnéztem az ajánlott Kingston-t, de az CL9-es szemben a Patriot CL8-al. Viszont mindkettő 1.65V és nem 1.5. Ez gondot jelenthet?

    A procihűtőről viszont nem írtál semmit, pedig ezt is órákig válogattam. Kicsit meglepődtem, hogy ma már olyan hatalmas hűtők vannak, hogy azt kell méricskélni, hogy a RAM vagy a VGA elfér-e mellette, illetve, hogy befér-e a házba. Hihetetlen. Ezt a Mugen 3-at is úgy választottam, hogy talán elfér...de nem vagyok biztos benne :((

    VGA-ban maradnék a HD8670-nél, amennyiben a GTX560 javára csak a CUDA szól. Erre nem lesz szükségem. Viszont nem tudom, hogy vannak-e pl. olyan játékok amik csak nvidia-val mennek? Régen mintha lett volna ilyen.

    HDD-t lehet, hogy egyelőre nem is veszek. A mostani gépemben is van, bár az is seagate és már elég vérszegény a teljesítménye. Gondoltam veszek újat, de kicsit felment az áruk mióta utoljára néztem (2-3 éve). Mondjuk azért jó lenne adattárnak egy, de ez talán ráér később is. Amúgy a WD mostanában jobb mint a Seagate?

    SDD-ben valóban jobb Corsair Force 3 mint az OCZ Agility?

    Házból nem lenne jobb a Fractal Design Define R3 (vagy az R4, ha kapható lesz itt is) ?

    FSP Raider 550 helyett hasonló árban, hasonló minőségű moduláris létezik-e?

  • ggaborx

    csendes tag

    válasz x_o_n #15835 üzenetére

    Nem professzionális CAD, csak MicroStation és inkább csak 2D GIS. Így sokkal inkább játékra kell a VGA mint munkára. Másképp, amelyik kártya jó az új játékokhoz, az a munkához bőven sok is lesz.

  • ggaborx

    csendes tag

    Köszönöm a korábbi segítséget és tanácsokat, végülis az alábbi konfigot rendeltem meg:

    ASUS P8Z77-V
    Intel Core i5-3570K
    COOLER MASTER - Hyper 212 EVO
    CORSAIR DDR3 Vengeance CMZ8GX3M2A1600C9 8GB KIT
    ASUS PCIe EAH6870 DC/2DI2S/1GD5
    CORSAIR SATA3 2.5" 120GB Force GT
    FSP Aurum 600W Active PFC 80+ 12cm
    CHIEFTEC Libra Gaming Midi Tower Black LF-01B-OP

    Vélemények? A hűtő remélem elég lesz, ha nem majd cserélem komolyabbra.
    A házról túl sok infót nem találtam, azt hiszem ez viszonylag új típus, de nekem megtetszett :)

  • ggaborx

    csendes tag

    válasz horush #16224 üzenetére

    Azért, mert kíváncsi vagyok az ilyen véleményekre mint a tied. Tudjam, hogy mit kellett volna másképp. (Valójában azt szeretném, ha mindenki annyit írna, hogy ez egy nagyon tutifrankó konfig lett - hogy megnyugodjak :) )

    Viszont az asus 7850-es 67ezer, míg a rendelt 6870-es 53ezer. Ez összesen 14 ezer difi, tehát az "ennyi pénzért" kitététel nem teljesen igaz. Amúgy is eredetileg max 40ezerért akartam vga-t, ezt felvittem 50-re, de ez az 53 már tényleg a max volt, amit erre szántam.

    Nem nagyon tudtam, hogy kell-e a 600 wattos táp, de gondoltam abból baj nem lehet, ha kicsit erősebb. Az 500-as csak 3 ezerrel volt olcsóbb.

    Sokat agyaltam az Extreme4-en as asus helyett, de nagyon sok helyen (külföldi shop vélemények) olvastam minőségi hiányosságokat, illetve sok példány egyszerűen gyárilag hibás volt. Asus esetén is volt ilyen, de elenyésző számban. Így a megbízhatóság vs. 20ezer különbség okozott dilemmát. Végül a WiFi Go + DLNA döntötte el a kérdést, mert rájöttem, hogy ezt remekül ki tudom majd használni.

  • ggaborx

    csendes tag

    válasz horush #16227 üzenetére

    Igazad van, most ránéztem az árgépen én is. A gond az, hogy ahonnan rendeltem (pcland), ott nincs, illetve a legolcsóbb és egyben egyetlen 1GB-os VTX, amiről sok rosszat olvastam. A többi még a 2GB-os korábbi verzió, 67-68-ért.

    Amúgy a tököm tele van már azzal, hogy a különféle alkatrészeket különféle boltok árulják és nincs egy olyan, ahol a komplett konfigot képesek szállítani. Az egyiknél alaplap nincs, a másiknál a memória, a harmadiknál a ház, a negyediknél a cooler stb. 1 hetet már elcsesztem így is a válogatással, meg a rendelhetőség mazsolázásával. Végül meguntam és maradt az, amelyiknél az összes rendelhető volt, igaz egyes elemek kicsit drágábban mint máshol.

  • ggaborx

    csendes tag

    válasz Joh12 #16236 üzenetére

    Nekem a HD7850-et kellett volna vennem (54ezer), mint az előbb kiderült. Ez kb. 50.

  • ggaborx

    csendes tag

    válasz balpis #16248 üzenetére

    Nagyjából igazad van, de:

    - Az alaplap mellett végül a Wifi-Go miatt döntöttem: [link]

    - A VGA-ra 1 hete még itt mindenki azt írta, hogy tökéletes, erre mikor megrendelem, most mindenki azt mondja, hogy hülye voltam. Ennyit erről.

    - A kisebb táp csak 3 ezerrel olcsóbb.

    - A Mindgard II lényegében beszerezhetetlen, a legkorábbi szállításra is 2 hetet írtak.

    [ Szerkesztve ]

  • ggaborx

    csendes tag

    válasz Jim-Y #16258 üzenetére

    A wifi-go a multimédiás képességek miatt tetszett meg. Egy tabról tudom irányítani, kezelni a gépet. Sima router esetén csak a szimpla DLNA áll rendelkezésre.

    Az igaz, hogy nem követtem napról napra az árváltozásokat. Egyszerűen felírtam, hogy a tervezett VGA rendben (az itteni vélemények alapján) és beraktam a kosárba. Gondoltam, hogy máshol is hasonlóak maradtak az árak - mint ahogy 1 hete még így is volt. Franc se gondolta, hogy pont ezen a héten jóárasítják ezeket az új kártyákat.

    Azért nem akartam várni a házra, mert ha minden más megvan, akkor minek várjak még hetekig a házra? Amúgy elsőre én is a Midgard II-t néztem ki, de miután kiderült, hogy problémás a beszerzése kerestem egy olyat, aminek nem. A Chieftec házak amúgy is bejönnek (az irodában csak ez van) és örömmel láttam, hogy van ez az új típus.

  • ggaborx

    csendes tag

    Sziasztok!

    Szeretnék egy új konfigot összeállítani és ehhez kérnék segítséget az alábbi szempontok alapján:

    - Intel platform (amd kizárva)
    - Nem kell tuning/overclock
    - 16GB RAM
    - 240GB körüli SSD
    - Közepes VGA (új játékok közepes beállításon fussanak) - 1db lesz, így nem kell pl.: SLI
    - Megbízható tápegység (fontos, mert volt már, hogy hazavágta a gépet a hibás táp korábban)
    - Jól szellőző, jól szerelhető - lehetőleg szolidabb, nem ilyen alien - ház :)

    A gép elsősorban AutoCAD-es munkára kell (jellemzően több példány lesz egyszerre nyitva >> sok ram, erős cpu!?). Másodsorban némi stratégiai játékok (pl.: Anno 2205).

    Amit én néztem az alapvetően core i5 4690 (non-k) + H97 chipset (no tuning), de igazán nem értek hozzá, szóval ha tudtok jobbat, konkrét típusokat/márkákat (mobo, ram, ssd, stb.), annak örülnék.

    A keret bruttó: 300eFt és mihamarabb szeretném megrendelni.

    Előre is köszi a segítséget!

  • ggaborx

    csendes tag

    Sziasztok! Korábban már feltettem itt egy konfig kérdést, azóta én is utánna néztem néhány dolognak és már majdnem kész a konfig, amiről egyrészt végleményt szeretnék tőletek, másrészt alaplap/ram témában még nem sikerült döntenem:

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Leginkább AutoCAD akár 2-3 példány egyszerre futtatva, alkalmanként új játékok (pl: Anno 2205), de nem kell max beállítás sehol. És a legfontosabb, hogy nem érdekel a tuning :)

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel most?
    2db FHD monitor, az egyik VGA, a másik DVI csatolós.

    2./a Kiegészítés: Milyen alkatrészeket választottam eddig?
    - Core i5-6600
    - CM Hyper 212 EVO
    - Gigabyte GTX960 OC 4GB
    - Seasonic M12 II Evo 620W
    - Corsair 240GB Neutron XT SATA3
    - Zalman Z3 Plus

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?

    Alaplap (ezeket néztem ki):
    - ASUS H170 PRO GAMING
    - GIGABYTE GA-H170-D3HP?

    A Gigabyte olcsóbb valamivel, de más típusokról olvastam (itt, pl,. a gigabyte topicban), hogy nem túl megbízható, alkalmanként lefagy, újraindul, nem indul újra stb.) és mivel munkára kell főként, pláne autocadra, ezért ez elfogadhatatlan (az autocad egy hirtelen lefagyásnál akár a teljes munkaállományt tönkreteheti.) - szóval kérdés, hogy ez a típus mennyire megbízható? A keret elég az ASUS-ra is, szóval ha az a biztos, akkor nem kockáztatnék.

    RAM (itt is kétfélét néztem - a két laphoz):
    - Asus-hoz: CORSAIR 16GB Vengeance LPX DDR4 2133MHz CL13 KIT CMK16GX4M4A2133C13
    - Gigabyte-hoz: HyperX 16GB FURY DDR4 2133MHz CL14 KIT HX421C14FBK2/16

    16GB, 2133Mhz, lehetőleg 2x8GB kiépítésben lenne az ideális. A HyperX valamivel olcsóbb, a Corsair ráadásul 4x4-es KIT. Viszont ASUS esetén a Corsair szerepel a QVL-ben (ha jól láttam), kérdés menne-e az olcsóbb HyperX is rendesen? Gigabyte esetén nem találtam a QVL-nek pontosan megfelelőt.

    4. Mennyi a kereted rá?
    A keret a teljes konfigra ideálisan bruttó 300eFt, de ha 310 a vége az sem gond.

  • ggaborx

    csendes tag

    válasz ggbuffon1897 #104913 üzenetére

    Köszi a választ,

    Alaplapból többféle szempont alapján több nap alatt jutottam a nevezett 2-re. Már meg nem mondom tételesen miért, de végül ezek maradtak :) Eddig ASUS-om volt, gondoltam kipróbálnám, hogy milyen a Gigabyte, pláne ha olcsóbb is. Viszont a stabilitás mindennél fontosabb és így elbizonytalanodtam. Szerinted ki lehet mondani, hogy megbízhatóság/stabilitás szempontból a kettő közül az asus a nyerő?

    Házból viszonylag olcsót szeretnék és - igaz korábban nem írtam -, de szempont még, hogy a csatlakozók (audio/usb) felül legyenek. Mivel tuning nem lesz ezért gondoltam szinte bármi megfelel.

    VGA-ból nem egészen értem a "hangban best of" dolgot, ha ventizajra érted az nem érdekel. Az meg, hogy jobb a hűtése nekem nem ér meg +10eFt-ot, ha az olcsóbb giga sem füstöl el :) Nem lesz hardcore fps játék.

  • ggaborx

    csendes tag

    válasz membrandj #104914 üzenetére

    Köszi a választ!

    A z3-ba tuti nem megy be a 212 evo? Mert azért rákerestem és többek szerint simán belemegy:

    link
    link
    link

    De ha mégse megy bele, akkor a kisebb TX3 szerinted elég lenne?

    i5-6500 vs i5-6600 között azért ha jól emlékszem van kb. 8% teljesítmény diffi, annyival meg nem drágább. Itt inkább az volt a szempont, hogy "miért ne legyen 6600 ha belefér a keretbe?".

    Lapot elég nehezen választottam, mi a baj az említett kettővel? MSI lapom volt korábban (kb. 10 éve), csak a gond volt vele, azóta csak asus van. Lehet persze, hogy azóta már tuti, de nekem elment a bizalmam. De ha van valami gond a nevezett asus-al, vagy gigabyte-al, főleg a stabilitást illetően, akkor arra kíváncsi vagyok - ne utólag derüljön ki!

    Házból meg a lehető legolcsóbbat szeretném, ami még nem a legalja. Erről a Z3-ról azért sokan írták, hogy tuti kis ház, de nyilván nem vethető össze egy sokkal drágábbal. Itt inkább az érdekelne, hogy konkrétan mi a tényleges gond a Z3-al? Terveim szerint 1x összerakom, aztán évekig úgymarad. Ja és nekem szempont, hogy a csatlakozók felfele nézzenek. Kényelmesebb így az elrendezés.

Új hozzászólás Aktív témák