Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaddeNNNN

    őstag

    válasz SyMbioTe #173566 üzenetére

    Pont ezen gondolkodtam valamelyik nap, hogy itt is lehetne egy rögzített hsz. Még annyi hozzáfűzni valóm lenne, hogy esetleg még nagyobb betűméretre rakni félkövér betűkkel, hogy a gyengébben látók is meglássák. :D

    To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

  • moklys1

    aktív tag

    válasz SyMbioTe #173566 üzenetére

    Sziasztok. Nem teljesen egyértelmű nekem. Ezen az alaplapon már van Bluetooth, vagy csak támogatja? Alaplap: TUF GAMING B550M-PLUS (WI-FI)

  • Dark_Spirit

    csendes tag

    válasz SyMbioTe #173566 üzenetére

    Sziasztok, régebben már kaptam segítséget, amit újfent köszönök, de akkor sajnos nem jött össze a vásárlás. Két gépet össze is raktam az iPon összerakójába, főleg ahhoz szeretnék segítséget kérni, hogy a két konfigon (intel/amd) mit lehetne csiszolni kb 450.000-ig.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
    A cél az lenne, hogy 1440p-be egy pár évig még fussanak élvezhető (nem feltétlen ultra, de magas settingen) szinten az új AAA címek. Ezen felül némi PS/AI is befigyelhet.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    nincs semmi
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    mindenre
    4. Mennyi a kereted rá?
    450.000 (+/-20.000)
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)
    Jelenleg egy régi 1080p-s (60hz)monitort használok, de egy dual setup lenne a cél, az egyik oldalon maradna ez (állítva), fő monitornak viszont egy 1440p-s (144hz/165hz) beszerzése a cél.

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
    Elsődlegesen az a kérdés kering bennem, hogy van-e értelme ddr5 ram felé kacsingatni futureproofing végett, illetve ha igen, belefér-e a keretbe.
    Márka szempontjából intel/nvidia felé húzok, de valszeg csak azért mert bennem maradt régről, hogy az amd vonal nagyon melegszik/nem annyira megbízható hosszú távon. :))

    A szóban forgó két konfig (a táp azóta nem elérhető :( ):
    Amd
    Intel

    Köszönöm a segítséget előre is.

    [ Szerkesztve ]

    Come to the dark side, we have cookies !

  • vargatamas90

    csendes tag

    válasz SyMbioTe #173566 üzenetére

    Sziasztok,

    Szeretnék egy telejsen új asztali gépet összerakni. Összedobtam egy nagyjából konfigot, nem ragaszkodom hozzá, nyugodtan cserélhető benne bármi.

    CPU: INTEL Core i9-14900K
    LAP: MSI MAG Z790 TOMAHAWK WIFI
    HÁZ: BE QUIET! Pure Base 500DX
    GPU: MSI GAMING X SLIM GeForce RTX 4070 Ti
    RAM: CORSAIR 64GB Dominator Titanium RGB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMP64GX5M2B6000C30W
    TÁP: BE QUIET! PURE POWER 12 M 750W
    SSD: SAMSUNG 2TB 980 PRO M.2 PCIE M.2 2280 MZ-V8P2TOBW
    Hűtők: Bármi amit ajánlotok, tuningolni vélhetően nem fogok.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
    Játszom (99% Warzone) is, de alapvetően szoftverfejlesztő vagyok, 1-2 virtual gép és docker container mindig fut. Néha végok videót.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Semmi
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Mindenre
    4. Mennyi a kereted rá?
    1M +-200K
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
    4K -60hz (hdmi+display) AOC U2777PQU ből van kettő, de vélhetően ezeket is cserélem. Az új monitor ára nem számít bele a keretbe. Ű

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
    Új , számlás alkatrészeket szeretnék.

    Köszönöm,
    :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák