Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lenovo

    tag

    válasz Omni #106 üzenetére

    Az IBM és a Lenovo két különbözőcég. Az IBM eladta, a Lenovo megvette az IBM PC üzletágát, ami a notebookokat (ThinkPad és az asztali PC-ket (ThinkCentre) és a monitorokat jelenti, természetesen ezek kiegészítőikkel egyetemben. Az eladás vonatkozik a kereskedelmi, a fejlesztő és gyártó egységekre egyaránt. Az IBM-nek annyi köze van még a dologhoz, hogy egy bizonyos kissebbségi tulajdona van az új cégben, illetve engedélyezte az IBM logó használatát egy meghatározott ideig. Az IBM legfontosabb szerepe, hogy a Lenovo által forgalmazott gépek szervizét ellátja. Ez vonatkozik a Think (ThinkPad, ThinkCentre) és a 3000-es (C100, N100, V100, J100) gépekre is! Tehát az IBM már NEM GYÁRT semmilyen PC-t (notebookot). Minden forgalomba kerülő ThinkPad Lenovo gyártmány. (Egyébként ez 2005. januárja óta így van.)
    Erről ennyit.

    Ha azt kérdezted volna, hogy N100 vagy R51e, akkor konnyebb helyzetben lettem volna. Otthoni felhasználásra (asztali gép helyett) az N100-at javasoltam volna. Ha sokat hurcolászod a gépet és nem a multimédiás képességek a fontosak (firewire, kártya olvasó, S-Video), akkor R51e. Ha a legolcsóbban akarod megúszni egy viszonylag jó felszerelt gép vásárlását, akkor C100.

    ''Mi a véleményed róla/R51e/? Az világos, hogy a C100 Lenovo gyártmány, de az R51e most IBM vagy Lenovo, vagy e két cég már egy és ugyanaz?''

  • Grega444

    csendes tag

    válasz Omni #248 üzenetére

    Háát gyanítom én is, de lehet, hogy mégis tudnak valamit :DD

Új hozzászólás Aktív témák