Hirdetés
-
GAMEPOD.hu
A ledek energiahatékonyságuk és a tömeggyártás miatti egyre alacsonyabb árukkal mind népszerűbb fényforrások. A legelterjedtebb foglalatok (pl E14, E27) mellett a sokat használt foglalatokon (pl GU 10, GU 4, MR 16) át ma már a ritkán használt, speciális foglalatok (pl R7s) számára is van ledes alternatíva. A ledes fényforrások a fogyasztók megszokásainak megfelelően formájukat tekintve is igazodnak a korábbi technológiákon alapuló fényforrásokhoz, így találunk kompatibilis ledes alternatívákat pl halogén izzóink helyére is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Kernel
nagyúr
válasz Chaser #15134 üzenetére
Nem csak egyszerű számcsere, hanem szélesség-magasság cseréje, azonos érintkezőálláshoz képest.
A 3528 1 db standard 20 mA terhelhetőségű chipet tartalmaz, míg az 5050-nél ez 3x20 mA.
A 2835 már COB, vagyis több chip, párhuzamosan integrálva. Kezdetben 3x20 vagyis 60 mA-re lett kitalálva, de azóta már vannak nagyobb terhelhetőségű gyártmányok is, vagyis több darab integrálva, ami viszont jobb hőelvezetést is igényel.
A LED-szalag alapesetben sima DC tápot kap, tehát "sima" a fénye is, nem vibrál. A szalagon lévő ellenállások állítják be a kívánt LED-áramot.
Amikor elkezdjük dimmelni, az már a szaggatás, ahol a szaggatási frekvenciától függ, hogy látható lesz-e a vibrálás.
Amire írtad, hogy analóg tekerős, természetesen az is PWM-szaggatással működik, kapcsoló-FET van benne és egy 555 IC, ami vezérli lényegében. Valamint tekerős potméter változtatja a kitöltési tényezőt. Csak valószínűleg nagyobb frekvencián, mint a másik, ezért tűnt stabilabbnak.
Ez a potméteres dimmer rajza:
[ Szerkesztve ]
Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
HÁZIREND, kérem megszívlelni.
Állásajánlatok
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest