Új hozzászólás Aktív témák

  • Angel2014

    addikt

    Sziasztok!

    Felteszem itt is a kérdést.

    A jegybanki alapkamat számításban és főleg a meghatározásában tudnátok nekem segíteni?

    Vettem egy ingatlant 4.000.000 értékben 180 hónapra aminek a havi törlesztője 22.612 Forint. A befizetés után a tőkemaradvány és a hónapok is csökkenek.

    Erre rámegy a mindenkori jegybanki alapkamat.

    És itt jön a kérdés, hogy kell alkalmazni a jegybanki kamat számítást erre a vásárlásra?

    A 4,40%-os jegybaki kamattal a 22,612 havi törlesztőm és már 70 hónap befizetett hónap után a tőkemaradványom 2.441.936 forint. Erre a városgazda a 4,40%-os kamattal 8.953 Forint kamatot számol ki nekem egy hónapra.

    Példa : 4,40 és 10%-os kamattal a 22.612 forintos tőkémre és a 2.441.936 forintos tőkemaradványra.

    4,40%

    31.565-Ft.

    10%

    42.961-Ft.

    Itt az látható hogy a 22.612 fíx törlesztőmre a 10%-os kamattal véve és számolva már 42,961. -Forintot kellene fizetnem. És akkor még nem számoltam ide a 2006-os 16%--os válságot vagy a 1995-ös 25% -os jegybanki kamatot. :(((

    x Tőkemaradvány / szorozva x jegybanki kamat % -al / = xxx és azt osztva 12-vel.

    Ezt sokan megerősítették, még axioma is .

    Na most a szerződésemben ez ál a 3. pontja B résznél.

    b.) Vevők kötelesek a fennmaradó vételárhátralékot, azaz összesen 4.070.000- Ft, azaz
    Négymillió-hetvenezer forint összeget 180 havi részletben, mindenkori jegybanki
    alapkamattal növelten átutalás útján megfizetni az Önkormányzat részére a Csepeli
    Városgazda Közhasznú Nonprofit Zrt.-n keresztül.

    Egyszóval a fentmaradt tőkemaradványomat ami most 2.441.936 Forint és azt kell elosztani a a fentmaradó hónapjaim számával.

    Én azt mondom, hogy a szerződés alapján amit idáig alkalmaztak kamatszámítás nem helyes.

    Másrészt a jegybanki kamat havonta csökken vagy nő szóval változik, így nem lehet éves és havi alapot venni az ők által használt számításra.

    Harmadrészt ez nem egy pénzintézet alapján felvett és meghatározott kölcsön, ahol meghatározzák az éves kamatot ami pl: xxx % mert ott igen is így kellene számolni.

    Kérdésem az, hogy ha ezt peres útra vinném egy jogásszal lenne esélyem a nyerésre, és a szerződésben foglaltak alapján a az én számításomat alkalmazni és az idáig befizetett túlzott kamatot visszakapni?

    Nagyon becsapva érzem magam ezen szerződés alapján ahol hiányzik a kamatszámítás levezetése is.
    Nem vették figyelembe a járványügyi intézkedéseket, erre az önkormányzat azt mondja nem pénzintézet.
    Sajnos édesanyám sztrókos beteg lett, nekem kell ápolnom így 67.00 forint ápolási segélyt kapok ami nem valami sok, így minden forint számítana.
    Fel kell készülnöm időben a járvány és most a háború miatt kialakult válságra és időben kellene lépne lépnem az önkormányzatnál. Sajnos ez kezd beigazolódni is a 0.65% jegybanki kamat hónapról hónapra nő ami most 4,40% és folyamatosan megy feljebb.

    [ Szerkesztve ]

    Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

Új hozzászólás Aktív témák