Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • trialboj

    őstag

    Nem tudom volt-e itt téma(ez az eset), szerintem nem. Elég rég történt, de mondhatni kicsit mindenkit érintő téma, tudatos állattartás, vagy ennek hiánya, és hogy mit lehet v kell tenni az ilyen esetek elkerülésért.
    Rádiós beszélgetés a kutyatámadásról

    Nos nekem sajnos annyi jött le belőle, hogy a jog nem különösebben védi azt akit megtámadnak, főleg ha még csak meg sem sérül.

    Sokszor gondolkodtam tavaly hogy rendőrt hívok 1-1 olyan helyen ahol az erdőben bárki által látogatható területen rám támadt egy nyomorult dög, aki nem volt elkerítve, és míg én bringával leejtőn meg tudtam lógni, aki túrázik a családjával az közel sincs ilyen könnyű helyzetben. (mondjuk még sosem találkoztam olyannal aki elhagyta volna az autó 500m körzetét az erdőben)

    Nem biztos hogy itt is ugyan azok a szabályok, de Mo-on, még ha rád támad egy komolyabb kutya, akkor is csak szabálysértést követ el a gazdája, és még csak bírságot sem kap, pereskedni kell, és még úgy sem biztos hogy bármi értelme lesz az egésznek.

    Tanulsága nincs a történetnek, akit érdekel hallgassa meg és legyen óvatos.

    u.i.
    A túráiról ismert Cobrancotól is megkérdeztem hogy volt-e valaha olyan esete mikor megsérült egy kutyatámadásban és azt mondta hogy NEM, annak ellenére hogy többször is körbeállták már erdélyi pásztorkutyák, eddig még megúszta, pedig nem most kezdte és nem is a közelmúltban.
    Szóval annyira talán még sem komoly a helyzet, de azért csak okosan az ismeretlen helyeken dombnak felfele.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Három nekifutás kellett hozzá, de feljutottam a helyi csúcsra, ezen a képen úgy tűnik mintha komoly hegy lenne, és a köd csak az alját engedni láttatni. Sportértéke nagyon nem volt, ekkora hóban nem lehet tekerni, nem tudom agresszívebb gumikkal, lett-e volna esély, de szerintem azok is ugyan úgy elkaparnak szóval szimplán feltoltam.

    Lefele azért érdekes volt, hiába ismertem minden kanyart, mégsem volt ismerős a hely, és a tudat hogy mindenhol éles sziklák vannak a hó alatt kicsit a komfort érzetemet is megpiszkálta.

    A bringámat eléggé sajnálom, biztos nem tesz jót neki ez a sok hólé(aszfalton megyk el az erdókig amit sóznak), még a vadi új pedál szegecsek is berozsdálltak. hazaérve lelocsolom vízzel a hajtást, fékeket meg telókat, lecsorog, és lefújom a láncot meg a váltókat Dynamic féktisztítóval, majd ha megszárad, beolajozom a láncot.
    Van bármi más amit még érdemes megcsinálni, és nem igényel sok időt?

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz IMIIKE1998 #126931 üzenetére

    Nekem van egy suntour xcm villám, nyáron és most is csak fél utat mozog ki, de azt is nagyon nehezen, szerintem semmi értelme nincs, ha nem vagy elég nehéz, nem fogod tudni belőni jóra az olcsó telókat.

    Írtad hogy szeretsz városban is karikázni, és Debrecenben nagy leejtős pályák sincsenek, miért nem keresel valami korrekt merev villát? Azzal nem kis súly tudnál spórolni, de ami a legfontosabb, egy kényes és szervigényes alkatrésztől megszabadulnál.

    Ha régi villát veszel szinte biztos hogy kotyogni fog (enyém is azt csinálja, habár én kínoztam sokat), ez annyira idegesítő hogy arra nincsenek szavak, kicsit rázós földúton már érződik, és a javítása sem egyszerű, nem is olcsó, és garancia sincs rá hogy teljesen megoldódik, tavaly a 2013as fox talasnál, nekem nem segített a persely csere, el is adtam mert őrületbe kergetett.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz ZolkoW #126949 üzenetére

    Ez komolyan 12 kiló alatt van? Hogy lehetséges ez? Alu váz, és reba teló, az egyetlen lényeges különbség a trekkemhez képest hogy elöl nincs váltó, az nem tudom mennyit számít de tuti nem 1 kilót, nekem pedál nélkül azt hiszem 13kg. Az a rengeteg hézagoló biztos mind a pipa fölé kell? ...elég furán néz ki.
    Fehér bringák amúgy nagyon szépek, csak rettenetes koszolódnak, még ha nem jársz vele is tiszta trutyi lesz a portól, majd az apró felverődő vízpermet szépen szétmossa, és hamar úgy néz ki mitnha sose mostad volna le.

    Pár héte nem követem a topikot, 6030D bemutatta már az új gépét, vagy még mindig titkolja a végleges verziót.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz 6030D #126971 üzenetére

    Szégyellem is magam rendesen, de tudom ti itt vagytok és lereagáltok mindent :P

    Örömmel látom hogy maradt a szarv, nincs is annál hasznosabb upgrade, kár hogy mire igazából terepre mennél vele, hogy lásd mennyivel is k;kényelmesebb azzal mászni, már lecseréled a markolatot.

    --

    Az a 80km 0fok körül szép kis út lehetett.
    Ilyenkor elég egyszerűen meg lehet nézni hogy mennyi komoly (stravat használó) bringás van a környéken. Pár népszerű szegmensen megnézed hogy az évben hanyadik vagy a ranglistán.
    Montis részeken itt mindenhol egyedül szerepelek ezeken, arrafelé mennyivel jobb a helyzet? A montisok érdekelnek, január óta hányan tekertek olyan helyen ahol már ajánlott a mtb? Itt 200,000 / 1 | ott 2,000,000 ból 100 nál több?

    Szerk>
    (#126982) ZolkoW
    Én nem akarok ünneprontó lenni, de biztos jól lőtted te be azt a vázméretet?
    Én 181 vagyok, és van egy M 19.5" es és egy L kb 20" es vázam, és inkább az L az ami kényelmes. Emellet van egy 17,5" ami az első túra bringám volt, akkor nagyon tetszett, de azóta egyértelmű hogy nevetségesen kicsi és kényelmetlen nekem.

    [ Szerkesztve ]

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz 6030D #126986 üzenetére

    Telefonon olyan szegmensre mész ami csak montisok által teljesíthető, és megnézed a this year listát, itt kidobja kik azok az elvetemültek akik 0 fokban (mert idén ennél sokkal melegebb nem volt) is kimentek tekerni. Csak kíváncsiság hogy ott mennyivel nagyobb az élet ilyenkor.

    Én elfogadnám hogy sose legyek top10ben, és cserébe minden túra alkalmával találkozzak bringásokkal. Így viszont kis edzéssel van esély top10-re, pár olyan szakaszon ahol technika is szükséges nem csak nyers erő.

    (#126984) ZolkoW
    Az S, M, L besorolás nem pontos több méret is beletartozik, jobb az inch-et nézni ha van, 18-19.5" is M be tartozik a treknél.
    Ha neked megfelel a méret, és már kipróbáltad akkor nem szóltam, nekem bergán L-es vázzal 620mm a felsőcső távolság.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz jjeahh #126994 üzenetére

    Ez a topik rossz hatással van rád :)) :DD
    Szép lassan ráfüggsz a gramm spórolásra, és ahogy láttam HR szenzorból sem akármit hanem egyből garmint vettél, pedig elméletileg te is úgy indultál h szeretsz túrázgatni, és nem versenyzel a világgal. Persze ez nem baj, jó dolog előre haladni és fejlődni, csak megjegyeztem hogy ezek a változások valószínűleg a közeg hatására történnek.

    --

    Mintha Hasaggymeg említette volna párszor hogy van olyan pedál amin állítható a tüskék hossza, nekünk ilyen van? Én tegnap megpróbáltam de nem tűnik megoldhatónak.
    ...amúgy neked nem rozsdázott be majd az összes anya a tüskéken?

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz Tothgera30 #126996 üzenetére

    Szerintem meg igazán az veszi észre hogy mennyivel jobb ez a bringa mint mondjuk egy kb hasonló felszereltségű, de nehezebb darab, aki képes azt is észrevenni, hogy fogaskerket cserélt a hátsó váltóban és mennyivel jobban vált.
    Biztos hogy ezzel sokkal jobb érzés mászni, de ahogy te is írtad akár 2x annyiba is kerülhet mint mondjuk egy korrekt 13kg os darab, de az élmény nem lesz 2x akkora. Illetve a legnagyobb különbség hogy hiába pehely a bringád, ha a testtömeg indexed valamely irányba kilóg. A másik meg hogy nehéz géppel sokkal jobban fejlődsz, hamarabb formába jössz, később pukkansz le. Szóval egész sok indok van amellett is, miért nem érdemes ráfüggni nagyon erre a súlyproblémára.

    (#127005) Runner_fxr

    ... nagyobb a túrázósabb.

    Ezt hol olvastad vagy hogy kell érteni? Kényelmesebb vele haladni, v mi okból jobb a nagyobb váz, itt gondolom 29 a 29" hez van viszonyítva !?

    (#127006) jjeahh
    Állítani én sosem állítottam rajta, mert nekem tetszik ahogy van, szeretem ha harap.

    Szerintem egy icipicit túltolták, elég lenne ha karmolna francért kell még ez is harapjon? :P Nekem nem tetszik, hogy ha álló helyzetből hirtelen indulok, akkor annyira belemarnak a talpba, hogy nem tudom utána helyezni a lábamat tekerés közben csak ha megállok a lendülettel, és leemelem a lábam.

    Ha nem lehet állítani lecsiszolom őket, csak gondoltam van rá valami okos megoldás amire nem jöttem rá. (az sram hajtókar menetét is szétbarmoltam mert nem tudtam hogy mire való a dupla csavar)

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz zoli03 #127016 üzenetére

    Szerintem meg ne nézzen utána, örüljön annak hogy élvezi a bringázást anélkül hogy szorongana, hogy már kijött a legújabb súly csökkentett X,Y alkatrész, pl RS teló (Hasaggymeg számolt be róla hogy annyira túltolták a súlycsökkentést az utóbbi években hogy a minőség rovására ment) de neki még nincs fent a gépen és értékes energia vész kárba.
    Nem akarok senkit megbántani, akinek ez fontos, és ettől érzi jól magát az csinálja, de hagyjuk a többieket hogy élvezzék azt amit csinálnak, nem kell frusztrálni másokat, hogy ha te nem így csinálod, akkor fele annyit sem ér az erőfeszítésed. okés kicsit sarkítottam

    Részemről téma lezárva.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz IMIIKE1998 #127050 üzenetére

    Ezt a könyvet kaptam ajándékba, beleolvastam, és teljesen korrekt, a képek is valódi bringákkal készültek mtb vonalon pl scott, illetve az ábrák is igényesek.
    De a lényeg hogy nem ír baromságokat, olyan gyakorlatokat is bemutat amiket a terapeutáktól kaptam mikor gondom volt a derekammal.

    Neked is biztos komoly gondod van, ha állandóan megfájdul a hátad, nekem semmi bajom mióta tornával helyre jöttem, tudom h te is tornázol, de szinte biztos vagyok benne hogy nem rendszeresen(hónapok óta nem tornáztam, néha pár mp-es nyújtás amit még csinálok), mert ha nincs konstans fájdalom akkor könnyen elfelejtjük.

    Szerezd be valahonnan a könyvet, lehet van neten is, olvasd át, leírja szépen melyik gyakorlat kiknek ajánlott, találd meg azt az 5-10 gyakorlatot ami szerinted jót tenne neked, és próbáld rendszerességgel csinálni, esetleg párat minden tekerés előtt.

    Ott a másik amit többen mondtak, hogy lehet nem felel meg neked a váz, én ehhez nem értek, de én is járkálok a városban 17" vázzal, amin szarul érzem magam, de semmi bajom nincs utána, ha csak nem tekersz hosszú órákat, nem kellene megfájduljon semmid sem, a kicsit kisebb vázméret miatt.

    u.i.
    A nyújtások amúgy nem jelentenek teljes körű megoldást, az izmokat erősíteni is kell, de erre szerintem már kaptál elég tippet, a többiektől.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz 6030D #127064 üzenetére

    Szerintem az max arra jó hogy kiállítsd a bringát, ha bármit csinálnál rajta közben, simán eldőlhet, egy pvc cső 4 csavarral ráfogva a talpra nem túl erős kötés.
    A videóban is említi, hogy van egy robusztusabb verzió, azt ajánlja ha dolgozni is akarsz a gépen, [vagy pl mosni]

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz 6030D #127071 üzenetére

    Előre röstellem a kérdést, és elnézést is kérek tudatlanságomért, de miért nem támasztod le a bringát a földre, amíg pakolászol? Onnan nem tud lejjebb esni, nem kell félteni, és semmi baja nem lesz hosszú távon sem... azt a pár karcolást kiéve a pedál szélén, ami igen kis áldozat hogy cserébe az értékes, vagy kényes alkatrészek rendben legyenek.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz 6030D #127088 üzenetére

    Mintha én írtam volna szóról szóra. Nekem is pontosan ez a tervem idén, csak azért megyek el másfele versenyezni, mert akkor ott egy biztosan érdekes pályát biztosítanak, és nem kell se barangoljak, mit amúgy szeretek, de 100% hogy körbetekerhető, nem lesz zsákutca, meg veszélyes kutyás szakasz.

    --- Ehhez viszont kell a bringás puttony

    Említetted hogy a rokonságodban van valakinek Thule 598 as tartója, azt nem tudod véletlenül mivel van felfogva az autóra? A keresztrúd is thule? Csak mert én ezt találtam, amit hozzá ajánlanak, ha négyzet v ovális rúdra akarod felfogni, és eléggé zavar hogy gagyi műanyag hatása van a képen.

    A topikból dunkel-nek van ilyen tartója, de ő thule rúdra pattintotta fel (oda nem kell extra cucc), tőle elfelejtettem megkérdezni milyen anyagból van ez a 3 fekete félkör, és miért csak 3 van? elég 2 és 1 tartalék?

    Nagyon nem csípem az ilyen válogatást, szinte biztos vagyok benne hogy mikor minden megérkezik valami tuti nem fog passzolni, és akkor robban be egy melegfront :N

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Hej, de hamar elment ez a lánc, most csekkoltam csak kíváncsiságból és már lazán beesik a 0.75be, hüledeztem hogy alig mentem vele egy keveset, de utána nézve kiderült hogy 2300km került bele szeptember óta, nem tudom hogy ennél többet kellett volna-e bírjon, de utolsó 2-300km havas trutymóban jött össze, az biztos nem volt túl jó neki.

    Tehát ez a 2. lánc volt. A hátsó soron már látszanak kis elnyalások de nem olyan randa, első tányérokat nem látom (mert kva dzsuvás jelenleg). Erre még felmegy egy új lánc, és köv 2000 után cserés a hátsó sorral együtt?

    Eddig minden szezon végén eladtam az aktuális bringámat, és márciusban új vassal kezdtem, szóval ez a láncos mit mikor mivel együtt és miért dolog szerencsémre kimaradt. Az idei az első alkalom 2014 óta hogy elégedett vagyok a bergával, és lehet hogy idén 1 drótszamarat sem veszek :Y de hát még csak január van, szóval ilyesmit nem szabad kijelenteni, főleg annak tudatában hogy aki 13kg fölötti géppel jár xc-zni az azt sem tudja mit csinál :DD

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Jobb reggelt

    ---

    Aki sokat rendel kínából, annak lehet hasznos lesz ez az oldal, talán még össze is lehet hasonlítani a különböző postai szolgáltatásokat, de email értesítés is van a csomag állapotáról.

    [ Szerkesztve ]

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz 6030D #127130 üzenetére

    Na ez nem semmi lista, így elhiszem hogy szinte hetente van mire nevezni. Kicsit hosszú hogy teljesen átnyálazzam az egészet, az érdekelne, hogy kelet Mo-on nincs egy db MTB verseny sem? Amit találtam az BÜKK HEGYIKERÉKPÁR MARATON, / Felsőtárkány - Egeres-völgy/
    Ahol nincsenek dombok, ott már cyclocross v országúti stílusban versenyeznek?

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz Hasaggymeg #127114 üzenetére

    Nem szeretem ezt a hasonlatot. Aki sosem evett pudingot az első nekifutásra szeretheti és utálhatja is, nincs mihez viszonyítsa és ezt általában azoknak mondják akik valamit elsőre csinálnának de nem tudják mire számítsanak.

    Lecseréltem a láncot az első tányér nincs megkopva, a fogaknál egyáltalán, szóval ez a sor még ki kell bírjon 1 láncot.

    A jó időre való tekintette megvolt az első hullámos tél okozta kárfelmérés : ))

    Pár elrozsdázott csavarfejet leszámítva, az egyetlen említésre méltó, hogy a pressfites középcsapágy NEM hajtás felüli oldalán zörög az összes golyó, jól gondolom, hogy a jelölt részt, nem lehet csak úgy egyszerűen lepattintatni, megzsírozni kicsit, és használni még 4-5 évig?

    Meglepő de a hajtókar jobban pörög mint mikor nyáron szétkaptam, viszont most érezhetően darál, és ha ez tekerésnél is megmarad akkor cserélném. Ez ugye minden bringán egyforma méret, pl ez okés?

    Kösz

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    (#127157) ZolkoW

    Én azt a műanyag részt nem tudtam kipattintani, de egy kis lyukat sikerült összehozni :C Holnap lemérem, remélem nem kell hozzá megint lebontani a hajtást.

    --

    Lehet hogy a nagy többségnek alap, és így teker már évek óta, de nekem a tegnapi volt az első, hogy 1 hártya vékony McKINLEY réteggel, és egy szintél elég vékony softshell kabáttal mentem tekerni kb 5 fokban, úgy hogy nem fáztam sem az elején sem mászásnál, sem akkor mikor 2 percig 40 el leejtőztem, és hazaérve is jól éreztem magam.
    Nem mentem nagyon nagy tempót, hazaérve az aláöltöztet nedves volt, de én szinte száraz voltam végig, nem volt diszkomfort érzet.
    Pff, az eddigi öltözékem nevetséges már csak ehhez a két ruhadarabhoz képest is.

    --

    A következő kép a nyugalom megzavarására alkalmas, csak saját felelősségre.
    !!Csak erős idegzetűeknek!! :DDD

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz deny330 #127175 üzenetére

    Ilyesmiket azok az emberek mondanak, akiknek igazán nincs hobbijuk. Mert ha van valami amit nagyon szeretsz csinálni, és az mondjuk nem pont a futás, ami pont filléres sport (hacsak nem vagy Szőnyi Ferenc leszármazottja, és tolod extrém szinten), akkor ott komoly pénzek lesznek átcsoportosítva, ahogy egyre jobban beszippant.
    Kevés ÉRDEKES hobbit lehet felsorolni, amit kis pénzből lehet komolyabban is finanszírozni. Azért elég kevesen vannak, akik a gombfociban lelik örömüket, de ha azt nézed hogy a gyerek (azaz a felnőtt apja) szeret legózni, akkor is el lehet szállni, és több 100 euróért Bugattit meg Porschet vagy akár egy mezei markolót venni neki. A drónozás is úgy indul hogy veszel, egy 60 dolcsis kis játékot, és 3 hónappal később egy 700$ műanyag roncsot próbálsz meg lekaparni egy fa tetejéről hátha valami túlélte és lehet még használni :C persze ezt csak hallottam ismerős ismerősétől :P

    (#127180) 6030D Lehet hogy ez nem hiteles mérés, de ha megfordítom, akkor inkább ez a reális, mert mikor használod akkor kulacs és km óra is van rajta (amelyek a mérésnél amúgy nem voltak felpattintva, csak 1 pumpa) illetve ha jól csinálod, még sár is lesz rajta menet közben, mert attól monti a monti... miután lemostam 240g-al nehezebb lett ami sokat elárul a mosási technikámról, vagy errefelé még a csapból is nehézvíz folyik.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz jjeahh #127237 üzenetére

    6030D, is ezt mondta a görgős edzésemhez, ott nem lenne gond ezt tartani, de annyira monoton, hogy nem sikerült még heti 2 nél sem többet tekerni.

    jaj, nehogy azt hidd hogy bárki sajnálni fog, mert van hova másznod :P (és főleg honnal lezúznod). Max az örül a síknak, aki ritkán bringázik, de ő is hamar rájön, hogy hosszú távon monoton síkon tekerni, főleg ha kiépített bringaút, és abszolút semmire nem kell figyelned.
    Csak Berettyóújfaluig tekertem át tavaly, ami 75oda vissza, végig bringás úton, egyedül, montival, km óra nélkül, nem nekem való móka volt, lepergett előttem az életem, és még arra is volt időm, hogy újranézzem az extrákat.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Rugós tag probléma, Runner, vagy aki látott már ilyet belülről segítene?

    Azt lehet tudni miért hívják rugós tagnak, mikor kb a 90%-ukban (pff ez tuti nem helyes így) már nincs is rugó?

    Modell: FOX FLOAT CTD Evolution LV 184x44mm

    Tavaly decemberi állapot, ereszti az olajat, nem kicsit, mióta hideg van.
    VISZONT a 3 állítás tökéletesen teszi a dolgát, télen többnyire zárt álláson használtam, így nem folyt csak fényes volt a becsúszó de ugyanolyan kemény hardtail érzést ad mint mikor megvettem, tehát a belesej rendben van.
    Ezért azt szeretném tudni, hogy elég lenne neki egy sima tömítés csere, ott ahol most elkezdett folyni az olaj? Ez passzolna hozzá?

    Ezt az videót követve, akár én is kicserélhetem?

    Köszönöm

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz trialboj #127278 üzenetére

    Rugós tag probléma... Senki sem foglalkozik ilyesmivel? Azt hittem az itteni szakik ránézésre megmondják hogy mi passzol mihez.

    (#127281) StLui Én erről sokat nem tudok, de ami nekem van az remekül zár és nem is szeretném ha bárki hozzányúlna, ezen csak rontani lehet.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz 6030D #127319 üzenetére

    Ez a váltó görgő mivel aluból van, nem kopttja sokkal jobban a láncot?
    Szerintem ember nincs aki észreveszi hogy könnyebben pörög ez a 2 alkatrész, mellesleg mind a kettőt ki lehet ilyenre cserélni?

    A középcsapágy már más dolog, orr szerintem sok energia kárba vész, ha nem forog könnyen, és nekem a mostani nem forgott túl jól.

    De szerintem ez is olyan mint a kínai karbon, ami igazából fiber glass, azaz üvegszál, szénszálas festéssel. Tehát közel sincs ahhoz a minőséghez amit a valós gyártók kínálnak 4x ennyiért. 20 dolcsiért ez olcsóbb mint a legolcsóbb sima pressfites középrész amit én találtam 22 euróért.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz 6030D #127322 üzenetére

    Na most amit te linkeltél ez szerintem pont az a kategória amit messziről kerülni kell(ene), ha kötődsz a fogaidhoz.
    Kínában a másolásnak kultúrája van, és míg sok mindent le lehet másolni csak design alapján, a szénszál egy igen bonyolult szerkezet, itt van egy remek szemléltetés róla (már linkeltem), nem mind1 hogy építik fel a rétegeket, aki végignézi megtudja, hogy 6-8-10 órát is kell "sütni" az elemeket, sok vele a macera ez a lényeg.

    Na akkor ne mondja senki komolyan, hogy létezik, hogy 16 dodóért, árulják azt amit ennyi melóval elkészítettek. Szerintem nem létezik, rendeltem én is ilyesmit (FCB márkát), szarvak, kulacstartó, és nyeregcső. A nyeregcsőnél nem sikerült összehozzák a 27.2mm átmérőt, tehát használhatatlan, el is vágtam kíváncsiságból, és persze hogy üvegszál volt, semmi köze a szénszálhoz. Én itt be is fejeztem a filléres karbon történetet, mást amúgy sem mertem volna venni, pl kormányt v pipát.

    De tudom h vannak, a csoportban akik kínai karbon vázon, vagy csak villán tekernek jókat, ők a bátrak, de az igaz hogy ebből is van a röhejesen olcsó, meg a megszokottnál kicsit olcsóbb kategória. Szerintem 20 dolcsiért ne vegyetek kormányt, meg mást se, ami karbonból kellene legyen. (max kulacstartót, az nem tud megölni)

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz ShiTmano #127326 üzenetére

    Leírtad hogy nem a legolcsóbbat vetted, és hogy villáról van szó. Gondolom nem 60 dolcsiért vásároltad. Én is leírtam, hogy csak a legolcsóbb cuccaikról van tapasztalton, és véleményem. Én leginkább a linkelt termékekre értettem, amiket 20-40 dollárig árulnak. Ezeknek fehér poruk van, tehát nem karbon, csak úgy van festve, hogy arcoskodhassanak vele a gyerekek, amíg van arcuk, mert ha az a kormány törik, akkor...

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz Runner_fxr #127334 üzenetére

    Köszönöm.

    Az a kis merevítés a hátsó keréknél ahol a sárhányó fel van fogva, az direkt ennek lett kitalálva, vagy inkább merevítés? Csak mert nem tiszta hogy ott mit véd a sártól :P a fenekedre már nem terjed ki, a fenti forgáspontok messze vannak, hogy sárosak legyenek, a lenti hajtókar mögötti rész meg független ettől... ok akkor megfejtettem, az biztos nem a hatékony sárhányó miatt került oda :P

    Tudom hogy az egész gép be van fóliázva, de azért megkérdem, másnak lehet hasznos, a jelölt részeken is van BELÜLRŐL fólia?

    Akinek, nincs de szokott sárban tekerni, az mindenképp pattintson fel valamit, mert pár 100km alatt fényesre lesz csiszolva a váz belülről(sárban tekerve). Érdemes kicsit vastagabbat tenni, mert az apró kavics felsértheti, és semmivel sem leszel előrébb. Ha jól csinálod, nem látszik, és a sár is könnyebben lejön, mert nem tud annyira rátapadni.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz Ákkk #127337 üzenetére

    Próbáltad már? Nekem nem high tech, nano cuccom van mint Runnernek, de 3000+-t elgurultam vele, tavaly tavasszal végig sárban, most hóban és még mindig a helyén van, nem karcolta át semmi. Sima papír írószer boltban vettem kb 1000 forinté'

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Akinek van ujjatlan mellénye, vagy szélálló dzsekije, az elmondaná, hogy ezek igazából mire jók vagy mikor vesszük hasznát?
    Milyen hőmérsékletben ajánlott, leginkább a szélálló mellény érdekelne, ez hosszabb leejtőzősnél előnyös, télen és nyáron is lehet használni? Ezzel bármikor el lehet indulni tekerni, akkor is ha nagy a szél, még mondjuk síkon is?

    Ezt találtam, ahol az írják hogy nagyon jól lélegzik, de ez nehezen hihető, hogy tudja a testhőt elvezetni, de a szelet kint tartani? Mert az lehet hogy a mellkast megvédi, de ha szélben tekersz akkor nem mindig szemből fúj, oldal v hátszélnél, is véd az ilyesmi?

    --
    jjeahh-nak, kösz a bike-component oldalas tippet, eddig nem ismertem, de mikor linkelted ránéztem, és minden alkatrészt megtaláltam amire szükségem van, jó árban is vannak, a ruházatot leszámítva, az kb 2x drágább mint bárhol máshol.

    --
    Érdekesség, új féle első teló: [link]

    [ Szerkesztve ]

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz X2N #127391 üzenetére

    Érdekes az a cube felirat, az gyári? Az a torony csak a fotón ferde? :P A első váltó helyét én leragasztanám fekete szigetelő szalaggal, ha jól dolgozol nem is látszik majd.

    (#127392) Massmurderer
    Nekem még szerencsére nem volt, de pl a te gondodat megoldotta volna 1 quick link, ha van? Mert sokan mondják hogy azt ráragasztod a kábelre és bármikor segít, de szerintem ilyenkor kell egy láncbontó is, nem? Ha meg már van láncbontód, akkor minek az extra láncszem. Bárhol megbontod összepattintod, és amint hazaérsz az a lánc már többet nem fog kelleni.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Tavaszváró idő lesz ma, mindenki hajtsa meg a gépét!

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz MPowerPH #127439 üzenetére

    Híjnye ez tényleg nagyon jól mutat, iparkodj mert lehet megelőzlek :P Mondjuk a full xtr, nekem már sok lenne, sajnálnám hajtani, ezen szinte érződik, ahogy taposod ki az értékét az alkatrészeknek :P

    De azért mielőtt beleéled magad, a méretet nézd meg, ez csak 17" nem tudom mekkora vagy, többször ki lett tárgyalva hogy a váz méret nem is akkora tényező mint a felső csőhossz, stb, linkelték a leírásait, bújd át kicsit.
    Szerintem sem drága, ha itt lenne nálunk, azért nem venném meg mert tuti lopott : )), ha van róla adásvételije, akkor viszont remek ára van, ha neked nem válik be, szezon közepéig szerintem hasonló áron lehet túladni rajta.

    Én kb 2 hónapja találtam valami Cube bringát full xt szettel, az újabb volt, carbon, és éppen csak olcsóbb mint ez kb 1400eur, ugyanilyen gombról állítható dupla lock a telóknak, patika állapot, de az összsúly 12kg, ennek tudatában ez egy szuper ár.

    Ha ez egy kisebb város, akkor nehezebb eladni, azért nyomottabb az ár, sokan lusták utazni v nem is tudnak, hiába vennék meg, ha te olyan helyen élsz ahol nagyobb a forgalom, megkockáztatnám hogy rizikó nélküli business, megveszed kipróbálod párszor, ha nem jön be, szépen lemosod és továbbadod, elviszik ahogy beüt majd a 20 fok.
    Közben megugliztam pontosan hol is van ez :P tied lehet, messze van, de ahogy látom Bp 1 köpésre, szóval a fenti eszmefuttatás talán offos, viszont ha érdekel csörgesd meg a csávót, mert lehet elgurítják mire eljutnál érte.

    Vittek már el előlem úgy bringát, hogy lebeszéltünk egy találkozót 3 nappal előre, mert nem volt itthon a srác, aztán én csak 1 órával a találkozó előtt hívtam, mire mondta h ő már eladta reggel, miért nem szóltam hogy még aktuális.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz trialboj #127429 üzenetére

    Látom senki nem hallgatott rám, rengeteg itt a hsz, mindenfelé esett az eső v mi történt :P Ez a korai tavaszi idő hihetetlenül kényelmes volt, mekkora királyság lenne ha az évi átlag ilyen 15 körül lenne, szinte magától ment a bringa, még hegyre felfele, is, pedig volt rajta sár rendesen : ))

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz deny330 #127572 üzenetére

    a vázcső és váltó közé éket lehet rakni, pl fából, vagy bármiből ami elég merev, és széles. Nézz szét otthon mid van, hátha valami pont akkora hogy szépen befér. [link]
    Kétoldalú ragasztószalaggal kicsit fixálhatod, attól függ hol tekersz. Ismrős már jött haza így mtb túráról, ha elég feszes a váltó rugó, megtartja minden gond nélkül.

    Ha fentről jön a kábel, akár egy régebbi fék váltó bovdent (vagy az aktuális elszakadt kábelt, ha elég kicsit a lyuk) is lehetne használni, aminek a bütykös végét átdugod a váltó feletti utolsó lyukon, ami a kábelt vezette, a másik végét meg beállítod a neked tetsző állásba. [link]

    Az első sos, nincs időm megoldás, a második meg kulturáltabb.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    A helyi szervizeknek nincs szerszámuk a pressfites középrész cseréhez, szóval kalapáccsal oldják meg, ami annyira nem tűnik barátságosnak.

    Átjött egy haver és ő megmutatta hogy kell lekapni a csapágyról a dugót, kitartónak kell lenni. Ezt teszi a havas trutyi kb 10-15 tekerés alatt a bal oldali csapágyakkal. (persze azt nem tudom mennyire volt jól megzsírozva nyáron, de akkor még tökéletesen forgott).

    Kitisztítottuk, telenyomtuk zsírral, hát szerintem kb pont ugyan olyan mint volt, talán ha kicsit szétfolyik majd a golyók között akkor javít valamit, a forgáson. Shimano mérnököket ezért a pressfites marhaságért és az spec II rendszerért is érdemes lenne tengerire térdepeltetni, minden nap néhány órát, míg el nem ismerik hogy tévedtek. Hiába olcsó a csere alkatrész, ha senkinek nincs szerszáma kulturáltan kicserélni :(

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Továbbra sem értem, hogy a canyon aki elég nagy cég, miért nem oszt szét a youtubos társadalom között minden modellből legalább 1 darabot, 1 hónapra azzal a feltétellel, hogy kell készítsenek róla 1 minőségi videót, amit a canyon a termék oldalán, megoszthat, bemutatva ezzel, hogy hogy is néz ki valójában, nem csak steril renderelt képeken. Ezt a mobil cégek elé jól kihasználják. kb 0 költséggel készülhet 5-10 bemutató is, ami sok emberhez eljut, nekik a kis ujjukat sem kellene mozdítani. Jelenleg van 1 nagy és néhány kis kép a bringákról, se videó, se hiteles forrásból származó értékelés, vagy ha ez utóbbi van, akkor az csakis a legjobban felszerelt modellről, amit azért kevesebben választanak még nyugaton is.

    Szinte semmit nem lehetett találni 1 évvel ezelőtt pl a neuronokról, ahogy szerintem most is vért izzadna valaki, ha csak azt szeretné kideríteni pontosan hogy is néz ki 1 bizonyos színárnyalat, vagy mik a tapasztalatok a tavalyi modellel kapcsolatban.

    Itt egy kis részlet az új neuron kék festéséről, ennél szebb fényezést nem látsz mindenhol, talán pirosban tudna nagyobbat ütni, de, kék fekete az egy elég biztos kombó. A videón látszik igazán hogy, milyen szépen törik a fény rajta, napsütésben nem is kell tekerni, elég ha leülsz mellé és gyönyörködsz benne, az is termel majdnem annyi endorfint. (boldogsághormon)

    [ Szerkesztve ]

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz 6030D #127648 üzenetére

    Ahhoz ez passzol crankbrothers Cobalt 3 31.8 Vorbau, most rendelek innen, ha gondolja megrendelem neki, és fel is tudom pattintani egy fekete piros bringára hogy lássa milyen jól néz ki, aztán majd nyáron mikor kicsattan az energiától leteker érte :U

    AMúgy aki színes és olcsó pipát keres, annak ajánlom a FUNN termékeit, szép matt festés, kék és piros is van, nem karcolódik, és egész jól feldobja az unalmas fekete kormány részt.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz 6030D #127377 üzenetére

    Az extra light szélálló cuccok igazából az átmeneti időkben jók. Tavasszal, ősszel, amikor elmész tekerni délután, és lemegy a nap, esik a hőérzeted, akkor felveszed, és nem érzed a szelet. A fontos az, hogy a mellkasod ne fázzon meg, ezért a mellény, de ha a kezed is védeni akarod, akkor kabát.

    Az elmúlt 2 hónapban egy jobb féle softshell kabátban tekertem, ami remekül véd a szél ellen is, megszoktam hogy nem kell figyelnem erre, most hétvégén 16 fokban már nem tudtam felvenni a régi mezemet vettem fel, különösebb védelem nélkül, már az utcávól kifordulva lefagyott a mellkasom pedig 2 réteg is volt alatta, azóta gyötör is valami nyavaja.

    Szóval egyértelmű hogy ez a szélállóság egy remek tulajdonság. Én most ezt találtam, mindenhol jókat mondanak róla, annyi hogy nincs ujja, de picit azért vízálló is. Nagyon könnyű, és magába visszahajtható, amilyet te is keresel, pár gondolat róla.
    Mennyire fontos hogy kabát v lecipzározható ujja legyen? Én ezt 10 fok felett használnám, ott már rendben van a karok hőérzete nem?

    Illetve a legfőbb kérdés, hogy ha ez ennyi pénzért is véd a széltől, akkor mit tud a 150 eurós castelli meg gore terméke? Az annyira jól szellőzik hogy mászásnál sem kell levenni? Ebbe viszont belepunnyadsz ha nem bujkálsz ki-be állandóan ?

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz jjeahh #127769 üzenetére

    Ennek ellenére semmi hír a yi kamerádról. Hol van az ígért kontent? Még gyakorlod a videóvágást? Hetek óta megkaptad, és eddig egy képed sem mozdult meg, pedig ha jól tudom mozgóképnek hívják az ilyesmit :P

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz 6030D #127887 üzenetére

    Én a bringát is szalonnával zsírozom, szóval majdnem pontosan 5x-e a súlyom :D

    De belegondolva ez milyen marhaság már, ezek a gépek gondolom 10kg körül vannak, akkor ezek a nyereghuszárok, 60 kilósak? Hát azért csak nem

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Végre megértettem mi értelme az ultrakönnyű bringáknak! Ezeket valószínűleg arra találták ki, hogy mikor kerekezés közben elakadsz egy agyagos szakaszon, akkor mire kievickélsz belőle, a rengeteg sárral együtt, ami rád és a gépedre ragadt levakarhatatlanul, még mindig vállalható súlyban leszel, és haza tudsz jutni : ))))

    Ez csak egy 25m szakasz volt, de innentől hazáig szívtam.
    Ezért kell fólia a hátsó kerék körül a vázra, amíg ki nem értem az erdőből, nem akart száradni, minden beleragadt és felkente a vázra.

    Mondanám hogy nem érte meg, de hazudnék :)

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz Napfénysüti #127909 üzenetére

    Már írták, de ez a bringa, nyeregtáska meg kulacstartók nélkül úgy nézne ki a falon mint egy modern művészeti alkotás.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz Hasaggymeg #127944 üzenetére

    Azt a bringát fizikailag is fájdalmas összesározni... elsőre, utána már lazában lehet kezelni, mert tudod hogy kb sosem lesz megint igazán tiszta.

    Tavaly többször eszembe jutott, hogy ha rászántam volna magam egy új Canyon neuronra, akkor hány túrám végződött volna másképp, csak azért mert féltettem volna a bringát, a sártól, a karcolásoktól, stb.

    Elég sok, és ezek mind nagyon szenvedős utak voltak, de hazaérve igen jó érzés rágondolni, hogy sikerült pl ezzel a kis gagyi ollóval, átvergődni, és felmászni egy domboldalon, ami tele volt szőve szeder indákkal. (ha előre tudom hogy végig ekkora szopás nem megyek neki, 20 perc alatt tettem meg 600métert [link]) Szereztem pár karcot a bringára és magamra is, de mégis jó érzés hogy nem kellett visszafordulni.
    Na most szinte biztos vagyok benne, hogy nem sokan vágnának maguknak utat(köztük én sem), egy ilyen helyen, ha igazán értékes és tip-top ruházatuk és bringájuk van.

    De persze azt is aláírom, hogy ez a nagyon óvatoskodás a legtöbb esetben addig tart, amíg az első jelentősebb karcolás/sérülés össze nem jön, utána mindent normálisan használok.

    --

    (#127945) 6030D
    Elírtad a címeket, gondolom az a végleges amin a szarvak is vannak :P Valld be hogy más dimenzió úgy mászni, és csak azért nem tartod meg a teljes idényre, mert túl nehezek.

    [ Szerkesztve ]

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz IMIIKE1998 #127964 üzenetére

    NEM.
    Ez gagyi, és mind az amelyik nincs legalább valami hallottam már valahol márkája. Az elején műanyag érzése van, majd gumi ami hamar kopik, és elolvad nyáron. Vegyél rockbrost ha akarsz, nekem volt szivacsos is, szerintem az marhaság, de nem a minősége miatt. Nekem nem tetszett hogy sosem éreztem a bringát, mindig olyan volt mintha habot fogtam volna ami nem tűnt sem kellemesnek sem biztonságosnak, persze kicsivel kevésbé rázott az erdőben, de sosem éreztem jól magam ha azt szorítottam keményebb lefeléken.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Azt tudja valaki, hogy mi az a 2 kis gomb a könyöklős szarv végén?
    Ha [ilyen] csajok, ennyi ruhában tekernek előtted egy ironman versenyen, akkor igazán lazaság az a néhány km bringán, végig van mi motiváljon.
    180km alatt nem dörzsöli ki a combját a nyereg, vagy ő csak a videó kedvéért volt ilyen lengésen öltözve?

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz jjeahh #128100 üzenetére

    Jó pár hónappal ezelőtt volt itt egy kis vita, mert valaki 2-3000FT ot akart adni egy gumis rögzítő pántért, amivel a belsőt fel lehet fogni a vázcsőre, v nyeregcsőre.
    Mivel tudom hogy sikerült találjon fillérekért is ilyet, ezért engem is érdekelne honnan sikerült venni.

    jjeahh, neked van ilyen? banggood és gearbesten nem találtam, helyi boltokban sem, jelenleg ott tartok, hogy varratok magamnak sajátot, de az is rengeteg utána járás. A nagy bringás boltokban meg 10 ajró, annyit nem ér.

    Kösz

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz Toobee #128111 üzenetére

    Igen pont ilyet keresek, vagyis majdnem, legyen gumis, nyúljon picit hogy rendesen lehessen rögzíteni. Itthon nekem is van sima tépőzáras verzió, de az nem nyúlik, és nem is elég jó minőségű hogy felrakjam a vázra, biztos végigkarmolná a festést egy szezon alatt.

    (#128108) deny330
    Sima, nem valami gumis megoldást találtál?

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz szkink #128117 üzenetére

    Én nem osztanám az igét, mert eddig 1x csináltam shimano féket, kölcsön szettel, ami annyiból állt mint amit te linkeltél, nem is lett jobb 1 fokkal sem a végén, mondjuk a fékkarnál volt a hiba.

    Én ezt vettem, kettőt is kaptam végül, mert félrevezető a leírás és ahogy látom azóta sem cserélték ki a "Genuine Shimano Funnel Tool with Stopper"-t amit NEM tartalmaz a kit, pedig az egyetlen igazán fontos elem.

    Ha megnézel egy profibb bleed videót, ott látod majd hogy kell még Bleed block és Drainage tube is, a tökéletes eredményhez, amit régi bankkártyákból, és valami vastagabb csőből ki lehet vágni, de ezzel mind azt kockáztatod, hogy nem sikerül 100%an levegőtleníteni a rendszert, és a fék kevésbé lesz kiszámítható.

    Az olaj meg nyilván csak shimano lehet, az ára általában ennyi, ennél csak akciókban olcsóbb, de akkor sincs 10-12 alatt.

    Ha csak ezeket rendelnéd, inkább itt, vedd meg, olcsóbb a szállítás, és tényleg villám gyors, 4 nap hétvégével, és kézben volt.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz jjeahh #128144 üzenetére

    Ez azért érdekes, nekem eddig 2x volt ilyen esetem, egyszer egy böszme nagy dobozban jött a valami és azért kérdeztek rá, másik alkalommal meg még nem tudtam hogy van ez a limit, és nagy értékben rendeltem, amire rá is írták az eredeti árat.

    Igaz hogy nem rendelgetek komolyabb cuccokat, de itt senki sem nézi mi van benne és vajon mennyibe került. Hogy nézik ott meg? Nekem ki kellett nyomtatnom a számlát a fenti esetekben hogy igazoljam az értékeket, de ezt nem csinálhatják meg mindenkivel, egy 20x20cm doboz lehet 500 eur érték is, de ha kínából jön, akkor a dobozon az lesz hogy gift és max 12 dollár értékű.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz ivana #128148 üzenetére

    De itt nincs vámos, csak postás, akin ha fennakad a cucc, kéri a számlát. Nem tudja kideríteni mi van benne, itt nem nyitogatják a csomagjaidat, legalább is nekem még az életben nem nyúltak hozzá.

    itt amúgy úgy próbálnak leszoktatni már 1 éve erről a kínai rendelgetésről, hogy rohadtul nem küldenek értesítőt hogy megérkezett, ha nem lenne tracking tavaly 2 csomagot kaptam volna meg, és azokhoz is már a 2. körben kiküldött papírka érkezett csak.

    És szerintem ez egy zseniális húzás, mert minél nagyobb a fejetlenség, annál többet kell sorban állni, nehezebb hozzájutni, és ha kicsit kényelmesebb vagy azt mondod hogy nincs is akkora szükségem rá, vagy úgyis megvan ugyan ez a cucc itthon csak drágábban, megveszem azt, és nem szívatom magam a postán.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Megszabadultam a görgőmtől, ördögi szerkezet volt. :N
    2 szezont volt nálam, szerintem nem túlzom ha azt állítom hogy 300km-t nem tekertem vele, a gumi futófelületén még ott volt a gumi sorja : ))

    Sokba került keveset használtam, az sem volt élvezetes, és éppen csak fél áron tudtam eladni, úgy hogy szinte új volt.
    Én senkinek nem ajánlom, ennyi pénzért inkább vegyél téli ruházatot, és ha nincsenek brutál mínuszok, akkor tekerj kint.
    603D is inkább odakint teker, pedig ő valahol a hobbista és sportoló között van, ha neki sem tetszik annyira, akkor a sima hobbi bringás szinte biztos hogy szenvedni fog rajta.
    Ha valaki mégis szeretné kipróbálni, az vagy a legolcsóbbat vegye meg, akár használtan is, mert azt leszámítva hogy mekkora zajt csapnak nem sok különbség van köztük, vagy ha komolyabban gondolja a használatát, akkor olyat amelyikben beépített szenzorok vannak, és párosítható telefonnal / okos tv-vel / pcvel, így talán lehet találni valami kis motivációt hogy használd.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

Új hozzászólás Aktív témák