Új hozzászólás Aktív témák

  • #19103744

    törölt tag

    válasz Ubul86 #58029 üzenetére

    Ez sajnos így van Magyarországon. Én is csak azért engedhetem meg magamnak mert Németországban élek, hozzáteszem, bérből és fizetésből, szigorúan heti 40 óra munkával. Ironikus volt a megjegyzés amúgy, azért még a földön járok:) A játékszenvedély egy olyan betegség, amiből 50+-osan se tud kigyógyulni az ember, és persze a hardwerét is mindig fullosnak akarja :) Bár szemezgettem egy Area51m-el, de mire összeraktam ugyan azt a configot ami most van (jó egy kicsit azért jobb lett volna) 5000 euró fölött jártam. Nem beszélve arról, h. ezt már csak az USA-ból tudtam volna megrendelni, ami súlyos hiba lett volna a fórumokon hemzsegő supportpanaszok ismeretében. Persze ezt is meg tudtam volna venni természetesen, de a lelkiismeretem nem engedte, vagy mondjam azt, irreálisnak éreztem. Ezzel a HP Omennel az ésszerűség győzőtt szerintem, mert akkor ennél olcsóbb 2080-ast nem lehetett beszerezni aminek Thunderbolt 3 csatija is van, 32GB RAM stb. Nos visszatérve, többek közt ezért is jöttem el anno. Mármint, h. megemgedhessek magamnak akár egy 2300-as laptop configot akár kiterjesztett garanciával is, sőt mellette mást is, mégse keljen éhenhalnom vagy dideregnem közben. Sőt! Ha nem találok egy ehhez Hasonló kínait ócsón, akkor megveszem ezt, még akkor is, ha közel fél vagy harmad ára annak ami belekerül majd nvme ssd. Ha otthon maradtam volna, és valahogy meg tudtam volna szerezni egy ilyen gépet, bármilyen bővítést is messze elfelejthetnék, nemhogy a fenti luxuson gondolkodjak. Mert otthon, max néhány 10e Ft maradt hó végére, és akkor ugye ne is panaszkodjak, hiszen tömegével vannak olyanok akik ki se jönnek a haviból. Ebből a kuporgatásból lett elegem. Pedig minden magyar is megérdemelne egy min. 2070-est. Állt. elmondható az otthoniakról, h. dolgoznak, küzdenek annyit, h. ez alanyi jogon járna nekik. Sajnos a világ a rablásról szól, különösen igaz ez a keleti régiókban, és nem vigasz, h. a világ más tájain ennél nagyságrendekkel rosszabb helyzet is létezik.
    Ja, nem akarok senkit elkeseríteni se vigasztalni csak mondom, h. a 2080-assal sem lehet (lehetett) pl. COD-ban Ultrán menni :) Mondjuk nem is hiányzik a temérdek füst és villogás...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák