Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Joci10

    őstag

    válasz Sz.L. #15 üzenetére

    Itt reagálnék a #32-re is egyben...

    Ha az átlagembernek nem kell valami, akkor ne vegye meg! Én most (na jó, tavaly BF-en) is tudtam 'buta' telefont venni kis méretben, aminek az aksija bírja 2-3-4 hétig is töltés nélkül (még 1 év után is). Mert nekem telefonáláshoz az kell, hogy jó aksiideje legyen, és lehessen vele telefonálni. Minden más csak felesleges csicsa, aminek még árnyoldalai is vannak. Nem kell minden baromságra úgy kiadni a pénzt, hogy elhiszed, amit a tévében mondanak. Gondolkodni, tudatosan vásárolni tudni kell...

    Ettől függetlenül el tudom képzelni, hogy ha lenne rá pénzem, akkor élvezhessem azt a luxust (ami jelenleg luxus, a jövőben lehet, hogy ez már alap lesz), amit egy ilyen rendszer (vagy ilyen rendszerek rendszere) jelentene. Hogy ha megmondom, hogy holnapra ezt meg azt a kaját tervezem elkészíteni, akkor emlékeztet, hogy nincs már otthon X fűszer, mert elhasználtam legutóbb, és nem másnap döbbenek rá, hogy nincs. El tudom képzelni, hogy ha melóból elindulok haza, akkor a lakásban elinduljon a fűtés, ha meg elindulok melóba otthonról, akkor lekapcsoljon. És még rengeteg ilyen álmom lenne, amit élveznék. Vagy el tudnám képzelni, hogy mások naponta használhassanak (Alexa és társai is milyen hülyeségnek tűntek, aztán már egy csomóan használják; vagyis már lassan 'alap'-nak számítanak; az okostelefonok is mennyire futurisztikusnak tűntek, aztán most meg már az olyan telefonokra kell vadászni, ami 'buta', mert már nem az az általános - most meg, hogy ennyire beindult az AI, még csak most fog igazán beindulni a képzelet). Vagyis igenis illik a barlangos hasonlatom is. Bár most még úgy gondolkodnak egyesek, mint #32-ben, attól még a jövő ez lesz/ez lehet. Mert úgy haladunk előre a fejlődésben, hogy elsőre hülyeségnek, úri murinak, "hatalmas jólétben, kényelemben és biztonságban élő emberek mesterségesen generált első világbeli "problémáik""-nak tűnő dolgok fognak előbb-utóbb megérkezni minden réteghez.

Új hozzászólás Aktív témák