Új hozzászólás Aktív témák

  • Protezis

    őstag

    A CSS világszerte használt technológia, melyet weblapokon használnak. Segítségével egyszerűbbé válik az elemek pozícionálása, stílusának megváltoztatása. Immár megoldható, hogy a html kódba csak a tartalmat írjuk, és CSS-sel formázzuk azt.
    Azonban van pár dolog, ami nem teljesen úgy működik, ahogy kellene.
    Sokszor a különböző böngészők tesznek keresztbe nekünk, mivel egyik így, másik úgy értelmezi a stílusinformációt.

    Ebben a topikban szeretném a TI segítségetekkel összegyűjteni ezeket a hibákat, és persze gyógyírt találni rá.

    Itt egy jól használható magyar nyelvű CSS leírás: Bővebben: link

    ---------------------------------------
    Rögtön kezdeném is egy (szerintem) hibával:
    1. Bővebben: link
    2. Bővebben: link

    Idéznék a Weblaboron található cikkből:
    ''A relatív (relative) érték esetén a statikushoz hasonló helyre kerül az elem, de lehetőségünk van a bal és fenti pozíció megadással eltolnunk. A következő elem elhelyezése úgy lesz számítva, mintha ez az elem a helyén maradt volna.''

    ''Az abszolút (absolute) érték esetén szintén a statikushoz hasonló helyre kerül az elem, szintén lehetőségünk van eltolni, meghatározni az elhelyezkedését, ezen kívül a méreteit is. Itt már a jobb és lenti, illetve a szélesség, magasság megadásokat is használhatjuk, szintén lásd mindjárt. Ez az elem kikerül a megjelenítés folyamából, a következő elem oda kerül, ahova ez került volna.''

    A CSS fájlokban keresendő a különbség, méghozzá a #information-nál.
    Mint látható, a relative pozicionált esetben a cikkben leírtaknak megfelelően helyezkedik el az i.gif. Ellenben az absolute-nál? Miért a kozep div bal felső sarkához viszonyít, mikor ott van még előtte az infosav div :F
    A hiba mind FF, mind IE alatt észlelhető.

    Semmi közöm a Weblaborhoz, és nem tekintem Szent Grálnak, de szerintem elég jól használhatók az ott leírtak.

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák