Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
InfiniteReality
őstag
válasz
katt777 #28352 üzenetére
Sajnos függhet a BS a Wintől. Főleg ha valaki ilyen Carlossca / Józsika-féle Windowsokat tesz fel. Meg ha a gép driverei annyira elavultak, hogy valamelyik kernelszintű update összeakad vele. Egyszerűen elmegy az idő annyira a hardver felett, hogy az eredetileg még Vistára kiadott, de Win7re átcimkézett, tovább már nem fejlesztett driver összeakad.
A "vírus értékű" updateknél szintén sok esetben a fenti jelenségek állnak a háttérben. Valamint a nem jogtiszta "aktivált" Windows. Ezekkel nem nagyon van mit tenni.
-
InfiniteReality
őstag
Az alvó mód "nem működése" nem feltétlenül az AMD driver hibája, sőt nem is feltétlenül driverhiba. Ez Windows "betegség" és hosszú ideje létezik, előző Windowsokban is benne van. Érdekes Linux meg MAC alatt működnek ezek a dolgok rendesen...
Sokat image-elek laptopokat és van tapasztalatom a témában. Laptopoknál sok esetben adnak ki olyan Windows update patch-eket, amit csak adott hardverre lehet és kell feltenni. Pont az ilyen hibákat javítják ezek.
Tehát a megfelelő Windows telepítés a kulcsa az egésznek. Egyrészt a BIOS legyen normálisan beállítva (legfontosabb hogy az ACPI legyen bekapcsolva). Másrészt rögtön a Windows telepítése után legyen a legfrissebb chipkészlet driver feltelepítve (mindegy az alaplap márkája, Intel esetén az Intel.com-ról letöltöttet kell feltenni - legfrissebb most a 10.0.0.3). Utána ezek a hardverfüggő patch-ek (Lenovo és HP laptopok esetén ezek külön letölthető .MSU file-ok, Dell laptopoknál és asztali gépeknél pedig egy systemsoftware nevű cuccot kell letölteni és feltenni). -
InfiniteReality
őstag
válasz
Storms #28166 üzenetére
Nézd meg nincs-e MagicIso/MagicDisc a gépeden. Annak a virtuális CD drivere tud ilyen galibát okozni (pl legfrissebb Intel AHCI meghajtóval 12.9.4.1000), s a Win nem fog bebootolni. Standard AHCI-ra vagy régebbi Intelre visszaállva megy.
De van jobb megoldás is. Azt a szánalmas MagicDisc-et el kell felejteni. Eleve nem értem, hogy egy utoljára 2008-ban frissített programra hogy merik ráíni, hogy Win8 kompatibilis...
Helyette Daemon-tools-t kell használni, annak a drivere nem akad össze az AHCI-vel. Daemon-toolsnál viszont vigyázni kell, hogy a toolbarokat és egyéb vackokat ne engedjük feltenni neki. A next-next-finish típusú telepítéshez képest, egy kicsit több aggyal kell elvégezni a telepítést és jó leszEz csak saját tapasztalat, esetedben egyáltalán nem biztos, hogy ez a hiba.
-
InfiniteReality
őstag
válasz
F_Zolee #28027 üzenetére
Ez hülyeség. A processzor hardverből nem tekeredik teljesen, ha nincs kihasználva. Tehát ha egy processzor nincs nagyon használatban, attól még mehet teljes órajelen, nem azt fogod látni hogy 100% a kihasználtsága. Egy processzor ha maximum órajelen is megy, de nincs használatban, eleve kevesebbet fog fogyasztani.
Ezek az energiagazdálkodási funkciók leginkább arra valók, hogy az operációs rendszer tudja vezérelni a gép ezen irányú funkcióit (pl a proci órajelét). Amúgy a processzorokban eleve vannak hardveresen megvalósított dolgok, amikre a Windowsnak (registry berhelés nélkül) nincs is ráhatása (pl Core i processzorok esetén a nem használt CPU magok lekapcsolása).
A teljesítménycentrikus beállítás azt csinálja többek között, hogy a CPU órajelét a Windows nem fogja szabályozni (ettől függetlenül a CPU/alaplap még hardveresen megteheti).
Szerény véleményem szerint asztali gépnél teljesen megfelelő a teljesitménycentrikus beállitás. Míg laptopnál jobb kiegyensúlyozott állapotban hagyni és kicsit megpiszkálni.[ Szerkesztve ]
-
InfiniteReality
őstag
válasz
asboth6 #28013 üzenetére
Egyszerű, próbáld meg az ATI/AMD driverrel. Ha jó vele akkor örülj, ha nem, akkor maradj Win7-en. És reménykedj hogy a HP utánamegy a fejlődésnek és kiad 8.1 drivert.
Egyébként nem tudom mennyire nyugtat ez meg, de úgy tudom a normál ATI/AMD driverek 100-asok még 8.1 alatt. A 8.1-ben megint akkorát változott a video driver architektúra, hogy gyakorlatilag újra kell írják az egészet. Van ilyen, ez normális. -
InfiniteReality
őstag
válasz
pEtii94 #27614 üzenetére
Mantle előnye, hogy - ha kellően erős VGA van a gépben - a játék nagyobb teljesítménnyel fog futni gyengébb procin is, mint a DX változat. A Mantle-ra külön rá kell optimalizálni a programokat, de utána kisebb a CPU overhead, több dolgot tud a VGA-ra terhelni. Az eddigiekből nekem ez jött le.
Gyenge VGA mellett nem lesz a Mantle-nak előnye, erős proci és erős VGA párosítással sem nagyon. Hacsak annyi nem, hogy kiegyensúlyozottabb teljesítményt nyújt (kevésbé ingadozik). -
InfiniteReality
őstag
Az a kevés amit ott leírnak többnyire google translatorral is lefordítható, s bár kellőképpen magyartalan lesz, de meg lehet érteni
A legtöbb driverben hibajavítás folyik, méghozzá alkalmazás / játék specifikusan úgy, hogy a többi játékot ne befolyásolja. Néha új funkciók kerülnek bele (mint pl mostanában a Mantle vagy a TrueAudio). Van amikor optimalizálnak és olyankor gyorsulás érhető el, vagy játékfüggően, vagy platform (itt most a DirectX verzióra gondolok) függően.
De egyébként véleményem szerint a driverrel sokszor csak "utána mennek" az operációs rendszernek. Mivel annak kódbázisa eléggé változik a szerviz packok meg a frissítések miatt. Ami persze adott esetben befolyásolhatja a driver működését.
[ Szerkesztve ]
-
InfiniteReality
őstag
válasz
StSanya #26599 üzenetére
Azzal az a baj, hogy csak beleteszi az adott HW eszköz HW id-jét a driverbe, s így engedi feltelepíteni, de ettől még cseppet sem garantált, hogy menni fog.
AMD kártyáknál nem tudom mennyire lehet helyettesíteni az AMD driverrel a laptop gyártójának driverét, de
Lenovo x220, x230, x240, T530, T540 és még kitudja hány típusnál az Intel kártya nagyon jól driverezhető az Intel driverrel. És nem kell a Lenovo-s több hónappal, esetleg évvel lemaradt driverét használni.
Ugyanis a Windows folyamatosan változik (a kernel, a kódbázis, rendszerfolyamatok stb) és ha ennek "nem mennek utána driverrel", akkor sok esetben váratlan hibák, kékhalálok lehetnek. Pont ezért gáz az elavult driver egy amúgy rendesen frissített gép alatt.
-
InfiniteReality
őstag
válasz
F_Zolee #26590 üzenetére
Egy kicsit pontosítanék!
A következő laptopoknál BIZTOS hogy csak a gyártó drivere használható:
- Sony VAIO, Toshiba, Panasonic
- Bármilyen olyan laptop / notebook, amiben két videokártya van (switchable graphics)A többinél meg lehet próbálni, hogy az újabb AMD által kiadott, vagy a noti gyártója által készített (és általában kicsit elavultabb) driver a megfelelő.
Legalábbis AMD kártyás gépeknél ez a szitu. Ez amúgy fentvan az AMD honlapján is, amikor az ember megpróbál drivert letölteni.
[ Szerkesztve ]
-
InfiniteReality
őstag
A nagyon régi Radeonok (az ősrégi AGP-s 7000-es sorozat) driverei még az XP SP3-mal sem kompatibilisek, nemhogy a Win7 új driver modeljével. Lehet cserére érett az a kártya.
AGP-be egy x1950pro például egész szépen tud muzsikálni még játékok alatt is, és van valamennyire normális (Legacy) drivere.Egyébként ez nem csak a Radeonok esetén van így. Ősrégi nvidia kártyák is pontosan így viselkednek. Egyszerűen a driver nem kompatibilis az oprendszerrel (akkorsem ha rá van írva).
Esetleg meglehet próbálni Omega driverrel (ez is elég régi sajnos) vagy DNA driverrel.
[ Szerkesztve ]
-
InfiniteReality
őstag
Sapphire R9 290x, 14.4 driver (előtte 6970 volt, kártya kivétele előtt a régi drivert normálisan uninstalláltam)
Asus P6x58d alaplap, core i7-960
1200W-os normális tápegység
Audigy 2 ZS, PAX driverrel
Win7 64 bit proHibajelenség: bizonyos programokban (csak régebbiekben) olyan mintha sípolnának, "énekelnének" a tekercsek, ahogy forgolódsz. De az is lehet, hogy a hangkártyából jött ki a hang, olyan magas volt hogy nem tudtam megállapítani.
Far Cry 1 alatt így 2 perc után kikapcsolt majd újraindult a gép. A többi ilyen régi játékban mikor hallottam ezt a sípolást, kiléptem így nem is volt lehetősége a gépnek újraindulni. Úgytűnik mintha csak DX9-es alkalmazások alatt csinálná...Viszont újabb játékokkal (doom3, Just Cause 2) egyáltalán nincs ilyen hiba, több órán át tudtam játszani probléma nélkül. Unigine Heaven és Valley benchmarkokkal is megküldtem a kártyát, maximumra pakolva de semmi hiba. Vitte mint a vízfolyás (extreme tesszelációval is).
Érdekes hogy a ventillátort sem hallottam nagyon felpörögni semelyik tesztprogram vagy játék alatt (azt megnéztem hogy pörög-e, igen pörög), mondjuk nem is volt 30 fok a szobában.
Szóval ez az egész mi lehet? Driverhiba? Kártyahiba? Géphiba? Inkompatibilitás? Valaki futott már ilyenbe bele?
Alap dolgok, minthogy táp elegendő-e, alaplapi driver és bios frissítés természetesen megvoltak. Egyedül a Win reinstall még nem...
-
InfiniteReality
őstag
válasz
adamssss #25857 üzenetére
Lehet én nem értettem meg a Mantle lényegét, de:
GCN ide vagy oda, nem pont az a lényeg, hogy az sorozatú radeonokkal (R9) érdemes használni?! Mert azokban újabb a GCN architektúra. De az igazán lényeges az a 290-es sorozat, mert abban van a "végső/kiforrott" GCN, az összes komponense a legfrissebb. Talán a többi cikket is el kell olvasni ami erről az egészről szól...
Mivel az AMD is elindult abba az irányba, hogy olyan szinten próbálják az APU-kat és GPU-kat megtervezni, ahogy a CELL működik. GCN és GCN között is óriási különbségek vannak (érdemes ezt elolvasni, rögtön első oldal: PH! link)
Pont emiatt hogy a GPU ennyire erős van értelme annak, hogy nem kell annyira erős processzor egy komolyabb játékhoz sem, mert a Mantle kevesebb CPU erőforrással is beéri. De ez az egész Mantle még egy nagyon új dolog, konkrétan jelenleg 2 (kettő!) játék támogatja (Thief meg BF4), mégis mit vársz? Az egész csak tavaly év végén jelent meg.
[ Szerkesztve ]
-
InfiniteReality
őstag
válasz
Gery0505 #24383 üzenetére
Miután tisztán (!) tehát a particionálatlan SSD-re (majd a telepítő létrehozza) feltetted a Windowst, elsőként az alaplap chipkészletének driverét tedd fel, utána az AHCI drivert. Ha ezek megvannak, szerintem tedd fel az ÖSSZES Windows update-et (az opcionálisakat is, onnan én a nyelvi packokat meg a toolbarokat szoktam csak kihagyni), és utána tedd fel a videokártya drivert. Szerintem így lesz a lehető legkevesebb problémád.
Számíts rá hogy a Win update nem fog minden frissitést egy menetben feltenni, 3-4 restart kelleni fog közötte (de majd úgyis szól).
Win7nél csak a computer ikonra jobbgomb, tulajdonságok, windows update, nem kell a windows update weboldalán matatni. -
InfiniteReality
őstag
válasz
bozont #23086 üzenetére
Nem értem a problémát, de pontosítanék: a dual link DVI ugynazon a csatlakozón (több lábbal) 2x akkora sávszélességnyi digitális adatot visz át. És mint valaki írta, 1920x1080-as felbontás felett kell. 1920x1080, 60Hz mellett még átmegy a single linken is.
Ha DVI-D kimenet van, az nem alakítható át analóggá passzív elemmel, csak aktiv eszközzel. Ha DVI-I kimenet van a kártyán, az átalakítható (ugyanis négy lábon, ami a DVI-D kimeneten nincs ott, kimennek az analóg jelek is a csatlakozón).
-
InfiniteReality
őstag
Kiválasztható melyik legyen az elsődleges kijelző, de hogy egyszerű legyen, két helyen lehet ezt (és néha kell is) piszkálni:
- Az egyik a Windowsban a kijelző beállításainál
- A másik a Catalyst Control Centerben.A kettőt együtt kell elpiszkálni, hogy minden jó legyen. Szívás de ez van.
-
InfiniteReality
őstag
válasz
wwenigma #22742 üzenetére
Pedig pont ez a lényege... azért kérdezi meg, hogy felhivja a figyelmed valami olyanra, ami mélyebb beavatkozást ejt a rendszeren. Tehát ha ez kéretlen program lenne, látnád, hogy "hopp én ezt nem akartam - cancel".
Az, hogy valaki nem olvassa el ami a képernyőre van írva, nem az én és nem is a Microsoft hibája. Viszont rengeteg probléma csupán ebből az egy tényből ered (hogy az emberek nem olvassák el értelmezve, ami eléjük le van írva)... -
InfiniteReality
őstag
válasz
wwenigma #22738 üzenetére
Aztán csodálakozol, ha a géped lassabb mint lehetne. Az UAC beépített, míg az ilyen külső programok virtualizációs technológiája csak megfogja a gépet.
Én elvagyok az UAC-val és egy gyengébb víruskeresővel és a gépet is tudom használni mellette(#22737) PeachMan
Örülök, hogy a fejek átállítódása már néhány helyen elkezdődött, s örülök hogy végre van valaki aki elismeri az UAC hasznosságát és fontosságát.Mindenkinek:
Egyetlen olyan user van a Win7-ben amelyiknél az UAC nem kérdezősködik (akkor sem ha be van kapcsolva), ez pedig a beépített 500-as userid-jű (alapból egyébként letiltott) Administrator / Rendszergazda felhasználó.
Ha még nagyobb bajt akartok magatoknak, UAC kikapcsolása helyett engedélyezzétek ezt a usert, és használjátok csak ezt. Akkor aztán tényleg minden kis apró malware simán beépül majd a rendszeretekbe és észre sem veszitek, csak a hatását...[ Szerkesztve ]
-
InfiniteReality
őstag
válasz
wwenigma #22733 üzenetére
Miért? Mert egy elindított programnál 1x (!) még megkérdezi, hogy biztosan akarod-e?
Nekem nem törik le a kezem mert +1 -et kell kattintani.
Pont az UAC (illetve a hozzá kapcsolódó plusz technológia, úgymint virtuális regisztry, virtuális userprofile) az egyik lépcső, ami megvéd a vírusoktól. Nyilván főleg akkor, ha nem vagy admin azzal a userrel, amivel állandóan használod a gépet, de egyébként sem haszontalan. Csak egy kicsit a fejeknek át kell állnia erre...
És akkor nem kell terabyte-okat elfoglaló, erőforrás zabáló Norton vagy ESET és egyéb mammut víruskeresők, tökéletesen elegendő egy Microsoft Security Essentials is.
Ha nem vagy admin, egy ilyen malware maximum olyan "mélyre" tud menni, hogy beírja magát az automatikus indításba, valamint elhelyez egy random nevű exe file-t ami sokszorozza magát. Megoldása:
- át kell lépni admin userrel és törölni a bejegyzést és a file-t
- vagy ha valahogy a géppel együtt indul el, akkor csökkentett módban kell megtenni ugyanezt.Ennél jobban nem tudja befészkelni magát a rendszerbe. Van még emelett egy-két trükk, amivel például elkerülhető, hogy a system shell-t átírja valami kedves programocska.
-
InfiniteReality
őstag
válasz
Boonen007 #22678 üzenetére
Ha minden zöld pipa, kivéve a driver, akkor megpróbálhatod kézzel feltenni. Tehát az a megoldás, hogy feletelepitesz minden komponenst. Ha azok felmentek, de a driver nem, akkor manuálisan telepitsd fel úgy, hogy a videokártya eszköz illesztőprogramját frissíted és rámutatsz a kicsomagolt driver megfelelő mappájára (C:\AMD-ben lesz valahol).
-
InfiniteReality
őstag
válasz
katt777 #22567 üzenetére
Az 5.1-es fülhallgatók USB-sek, egy külön hangkártyaként települnek a rendszerbe. Tehát vajmi kevés köze lesz a HDMI-n kiadott hanghoz a tesztnek...
(#22572) joshua7
Azért nem lesz ott minden, mert a DVI-on rákötött monitor digitális kijelző. Digitálisan vezérelt kijelzőknél sok beállításnak egyszerűen nincs értelme, ezért nincsenek ott. Ezt meg kell szokni.
A videokártyák vezérlőprogramja van annyira intelligens, hogy értelmetlen beállításokat megpróbál "nem odaadni".
Ha analóg módon kötsz rá egy kijelzőt a kártyára, akkor ott a VGA beállításokat kapod meg, ha DVI-on vagy HDMI-n, akkor meg a digitális síkképernyős beállításokat kapod meg. Bár szerintem a DVI és a HDMI-nél is kicsit különbözőek a beállítási lehetőségek.[ Szerkesztve ]
-
InfiniteReality
őstag
válasz
opeter70 #22562 üzenetére
A HDMI két végén lévő eszköz "beszélget". Egy sztereó hangszórókkal rendelkező TV-be tehát nem fog kimenni az 5.1-es jel, csak a sztereóra lekevert. Tehát adódik a kérdés, hogy mit dugsz rá a HDMI kimenetre.
Szerintem az 5.1-et akkor adja ki, illetve akkor beállítható, ha egy házimozi rendszerre kötöd, amiből majd továbbmegy a TV felé, miután a házimozi erősítő "leszedte" róla a hangot.
-
InfiniteReality
őstag
válasz
adamssss #22258 üzenetére
Az ATI (az újabb driverekbe biztosan) beleépítette a switchable graphics támogatást. Olyan gépnél ahol az alaplapi megjelenítő Intel, a "külső" pedig ATI/AMD, ott működhet. Igaz ez tényleg nem teljesen 100%-os, de Lenovo T500-on próbáltam és kisebb nagyobb bugokkal de működött.
A lényeg, hogy nem tettem fel a Lenovo-féle switchatble graphics drivert, hanem letöltöttem az AMD oldalról a HD3650-hez valót (legfrissebb jelenleg a 13.1 Legacy). Ha előtte az Intel már fel volt telepítve, akkor az AMD driver települése után megjelent a switchable graphics opció CCC-ben.
Sőt power managerben is megjelenik.
Azonban tény: nem mindegy milyen sorrendben tesszük fel a drivereket egymás után, nem mindegy melyikből melyik verziót tesszük fel. De az opció bele van építve a driverbe és megfelelő szoftverkörnyezetben telepítve működni is fog. -
InfiniteReality
őstag
válasz
katt777 #22247 üzenetére
Indítsd el a Windowst VGA módban, akkor "rendesen" fog elindulni, csak a képernyő felbontása lesz valami alap 640x480 vagy 800x600. Utána ki tudod próbálni, hogy kézzel állítasz be valami megfelelő felbontást, amit tényleg bír az a monitor (pl 1024x768 60Hz). Az is lehet a gond, hogy még ezt sem bírja mert annyira régi.
Pont emiatt a kártya / driver nem ismeri fel rendesen, mert még a VESA DDC-t se tudja, amin keresztül még analóg kábellel is "tudná" a kártya mit tud a monitor. -
InfiniteReality
őstag
válasz
amd7870 #22234 üzenetére
Ha AMD / ATI kártyád van, akkor számítógépen a Digital Flat Panel beállításoknál a OVERSCAN csúszkát húzd ki 0-ra és a TV-n pedig azt válaszd ki hogy a kép töltse ki a teljes kijelzőt. Ez minden TV-n máshol van és más a neve. Tehát ne 16:9 meg smart meg ilyenek legyenek kiválasztva, hanem ez a full kitöltés.
Így minden pixel megegyezik a TV minden pixelével és nem lesz homályos a kép. -
InfiniteReality
őstag
válasz
D34L3R #22159 üzenetére
12.10 és 13.1 driverek WHQL-ek, nincs gondom velük. Egyik a céges gépemen van, oda elég is, a frissítés kicsit körülményes a Bit9 miatt.
Itthon 13.1 van.
A céges gépben két db 6450-es van CF-ben, az itthoniban egy 6970-es. Igaz a céges gépen nincs játék, de két monitort rendesen hajt, gond nincs vele, videók simán mennek, firefox vagy bármilyen más fagyás nincs.De! A hd4000 sorozat azthiszem már Legacy kategória, oda már csak a régebbi driver jó. Igaz, egy HD3650 van a laptopban (IBM/Lenovo T500), azon 13.1 Legacy van, de ott sincs gondom vele.
Játékok mennek rendesen, fagyás nincs.Persze sajnos ahány konfig, annyi hibalehetőség. Hozzáteszem mind3 gépen Win7 Pro 64bit van.
-
InfiniteReality
őstag
A low-end változat nem megy nagy órajeleken. Tehát pont a régi játékok (velószinüsíthetően) nem fognak vele rendesen menni, mert nem profitálnak az új funkciókból. Az új funkciókat az újabb játékok kihasználva, lejjebb véve a grafikát, lehet jobban fognak futni, mint a régebbi játékok. Sok régi játéknak inkább "nyers" teljesítmény kell.
-
-
InfiniteReality
őstag
válasz
Apollo_21 #21981 üzenetére
Ezt hívják microlagnak (az egyes képkockák renderelésének ideje nem egyezik, extrém esetekben igen nagy eltérések lehetnek - FPS-től függetlenül), ezen dolgozik az AMD gyakorlatilag a 13.1-es béta driver óta.
Ezen a téren az nvidia eddig jobban állt, az ATI/AMD megelégedett azzal, hogy a max FPS szám nagyobb azt jóvan. De sajnos ezek a be-beakadások is nagyon zavaróak (akár van vsync akár nincs, akár 100FPS-sel megy a játék akár 35-tel).
Keress rá youtube-on, rengeteg szemléltető videó van erről a problémáról.
Ez a jitternek is felfogható dolog teljesen természetes jelenség, azonban megfelelő optimalizációkkal csökkenthető a hatása.
Várni kell még, hogy rendes megoldások szülessenek erre a problémára az AMD-nél, elvégre még nincs fél éve hogy elkezdtek egyáltalán foglalkozni ezzel a dologgal...[ Szerkesztve ]
-
InfiniteReality
őstag
válasz
katt777 #21930 üzenetére
Melyik drivert használod a kártyához? A támogatott felbontások a drivertől is függenek, nem csak a kártyától vagy az oprendszertől. A monitort nem ismerem konkrétan, de lehet hogy ha analóg kábellel van összedugva, akkor az analóg kábelen nem mennek át az edid információk. Azon keresztül a Windows tudja hogy a monitor pontosan mit támogat. Ha ez nincs meg, a "szabványos" felbontásokat engedi. Az 1152*864 pedig nem az.
-
InfiniteReality
őstag
válasz
Komplikato #21899 üzenetére
Próbáld meg bekalibrálni inkább a kijelzőt. Úgy, hogy driverben alapbeállításra hozod az összes szín, kontraszt, fényerő, gamma stb görbéket, majd a kalibrációt elindítva a kijelzőn állítod be ezeket a dolgokat.
-
InfiniteReality
őstag
válasz
Komplikato #21888 üzenetére
Lehet hogy azzal kéne kezdeni, hogy a kijelzőt bekalibrálod
Van a Win7-ben képernyőkalibráló program, több mint a semmi, próbáld meg.
-
InfiniteReality
őstag
válasz
glspeter1 #21845 üzenetére
A max teljesítmény ha így nézitek lehet romlik, de ha utánaolvastok, a cél hogy kisebb legyen az ingadozás a programokban az egyes képkockák renderelési ideje között. Az AMD eddig a maximum FPS-re ment rá, most a kiegyensúlyozottabb framarate-re (és ezáltal a mikrolag megszüntetésére) törekednek.
Az elmúlt időszakban csak erről szólt a topic... -
InfiniteReality
őstag
válasz
ZrinyiGabó #21664 üzenetére
AMD chipsetes alaplapod van?
-
InfiniteReality
őstag
Remélem 13.3ból vagy 4-ből jön majd ki WHQL azt majd én is felrakom.
-
InfiniteReality
őstag
Ha egy jóféle framerate-hez elég a kisebb teljesítmény, akkor nem fog 1000fps-sel menni. Főleg ha a vsync be van kapcsolva. Akkor rögtön a maximum FPS limitálva lesz a kijelző frissítési frekvenciájához (mármint ami a Windows beállítás - LCD-nek tudjuk hogy nincs ilyenje).
Pont hogy az optimalizálatlan játékok tolnak (feleslegesen) 1000 fps-t egy nagyon erős kártyával (jellemzően régi játékok ilyenek).
Ha egy kijelző másodpercenként 60 képet tud megjeleníteni, akkor ott 100 fps "felesleges", mivel úgysem látod. Igen, HC Quakesek tudják, hogy bizonyos ugrásokat elvileg csak 90fps és afelett lehet kivitelezni, ezzel nem vitatkozom. Tehát érzésre, illetve bizonyos "kunsztok" kivitelezéséhez kellhet a több fps, amúgy nagyon jó az ha a vsync be van kapcsolva és stabilan adott fps-sel megy a játék.
Jó példa erre a Rage, ami menetközben igazítva a grafikát próbál folyamatos (!) 60 fps-t produkálni. Érzésre "finomabb" jobb vele játszani, mint egy olyan játékkal, ami hol 100, hol csak 30-40 fps-sel megy az éppen kirajzolandó grafika bonyolultságától függően.[ Szerkesztve ]
-
InfiniteReality
őstag
válasz
TechN7ne #21465 üzenetére
A drivert se a Sapphire oldaláról szedd le hanem az AMD saját oldaláról, ugyanis újabb. A Hydravision alapesetben nem kell, több kijelzős támogatáshoz sem (ami ahhoz kell az benne van az alapdriverben). A HV az csak ilyen "virtuális desktop kezelő", segít elhelyezgetni az ablakokat stb.
-
InfiniteReality
őstag
Erre való a TV-k nagy részén jelen lévő "game mode". Szerintem a legtöbb TV-n kell legyen ehhez hasonló opció, ami kis kotorászás után megtalálható, és bármelyik bemenetre rákapcsolható. Ha játszom én ezt bekapcsolom, ha nem játszom, akkor pedig a képjavító eljárások eredményeképp tényleg szebb a kép. Filmnézésnél pedig nem számít a lag.
Az is tény, hogy én úgy kezdtem, hogy ezen a bemeneten rögtön bekalibráltam a képet (máramennyire hardveres eszköz nélkül képes voltam erre). Netről letöltöttem több beállítást, azokat végigpróbálva kialakítottam egy sajátot. Így a videokártya beállításain semmit nem kellett piszkálni.A TV pedig van olyan intelligens, hogy minden bemenethez saját beállításokat tárol el, így a TV bemenetet is be kellett állítanom, de ez nem gáz.
[ Szerkesztve ]
-
InfiniteReality
őstag
válasz
joysefke #21230 üzenetére
A TV maga is befolyásolhatja ezt. Egyrészről, ha több HDMI bemenet van, nézd meg melyik amelyikhez hozzá van rendelve, hogy PC és NE abba dugd be, hanem egy simába. Ilyenkor a TV oda fogja adni az ÖSSZES beállítási lehetőséget. Ugyanis PC módban az az elv, hogy majd a számítógépen beállítasz mindent.
Utána a TV-n a kép méretezési beállításoknál válaszd ki hogy automatikus teljes kép kitöltése legyen, képarány megtartásával. Ez minden TV-n máshol van és más az opció neve, de ez segít. Nekem Samsung D5000-en így semmiféle problémám nincsen, sem a skálázással, sem a képmérettel. -
InfiniteReality
őstag
válasz
misionline #21112 üzenetére
Szerintem ennek a hibának nem videokártya topicban van a helye...
-
InfiniteReality
őstag
válasz
jahatpersze #21071 üzenetére
ati.amd.com
Itt kiválasztani hogy mobil eszközről van szó, majd a típusát és valószinüleg a 13.1-es Legacy (vagy nem Legacy) drivert fogja letölteni hozzá.
Nekem Lenovo T500 van és bevált.[ Szerkesztve ]
-
InfiniteReality
őstag
Szerintem a Fifa13 is sokat javul majd, ha jön hozzá patch. Nem minden a driveren múlik, van olyan, hogy a játékon is igazítani kell.
De ha EA-nál csak a pénzgyűjtés a cél, akkor nem foglalkoznak vele, hanem hegesztik a Fifa14-et. Az AMD-nél meg ha megpusztulnak se biztos hogy minden hibát ki tudnak javítani, mert vannak olyan dolgok amiket a "játék oldaláról" kellene megigazítani és nem a "driver oldaláról". -
InfiniteReality
őstag
AMD-ék valamit szerintem nagyon tudnak. Lenovo T500 HD3650 VGA-val. Eddig AMD-ből is és Lenovo driverből is 12.6 volt a legutolsó ami jó hozzá (Legacy). A Lenovo ugyan nem ment utána, de feltettem rá az AMD-s 13.1-et és ÉREZHETŐ a javulás. Abban nem vagyok biztos, hogy FPS-ben többet produkál a kártya ugyanabban a játékban, de érezhetően kevesebbszer akad meg, pl FireStarter játékban 12.6-al érezhetően jobban akad meg, amikor az ember bemegy a füstbe, mint 13.1-gyel.
-
InfiniteReality
őstag
Muti, erre kiváncsi lennék
Én nem ezt olvastam...
(#20815) huskydog17
Elhiheted, meghallom. Nem két PC hangszórón nézek filmet, hanem normális hangcuccon (persze kinek mi a normális). Nem kell überbrutál dologra gondolni, de egyértelműen hallani rajta a különbséget, ahogy pl a Winamp és a Jet audio, vagy akár két mp3 között is.
Sőt, továbbmegyek, azt is hallani, hogy teljesen máshogy szól a hangkártya, másik driverrel (és nem csak a beállítások mások).
Audigy 2 ZS Audigy 4 driverrel egyértelműen szebben szól, mint a sajátjával.Persze, ugyanazt a hangsávot játssza le, de máshogy keveri ki / össze a hangokat. Máshogy szól végeredményben, mint másik lejátszóval.
[ Szerkesztve ]
-
InfiniteReality
őstag
Szerintem a Splash Pro mást használ, nem ugyanazt mint az SVP. Persze az alapelv ugyanaz, mint az összes ilyen eljárás esetében (pl Philips TV-k TrimensionDNM-je vagy mi) - frame interpolation.
Maga az eljárás már lehet többféle.
Az SVP valóban Avisynth scripteket használ a megvalósításhoz, illetve ezeket fejlesztgetik. -
InfiniteReality
őstag
És miért okoz gondot, hogy kicserélték?
(#20803) huskydog17
Ismerem a splash pro-t, de nekem nem jött be sem a hangkeverése, sem a kezelése. Olyan alap dolgok, minthogy duplakatty a videón vagy alt+enter és fullscreenre ugrik, vagy space-re megáll, nem így vannak benne. Meg akárhogy is módosítom a beállításokat, más-más, de nem olyan finom folyós a kép, mint amit az SVP-vel el lehet érni.De egyébként szó se róla, jó minőségben adja elő a videót (de a hangot nem, olyan mintha dobozból szólna).
Ja és nem ingyenes, mint az SVP.
[ Szerkesztve ]
-
InfiniteReality
őstag
válasz
bozont #20787 üzenetére
Erre a problémára megoldás: http://svp-team.com.
Eredmény: 60FPS-el "folyik" le a film a képernyőről. Különösen a camera panning simul ki nagyon szépen. Erős hardware kell hozzá.
-
InfiniteReality
őstag
-
InfiniteReality
őstag
válasz
Raidon #20733 üzenetére
A HDMI meg a DVI ugyanaz, csak a DVI nem visz át hangot.
Tehát pongyolán megfogalmazva, HDM = DVI + hang
(zárójelben jegyzem meg, hogy speciális átalakítóval a kártyák a saját hangjelüket ki tudták vezetni a DVI kimeneten is, és így át lehetett alakítani HDMI-vá. De alapesetben a DVI nem tartalmaz hangot.)
[ Szerkesztve ]
-
InfiniteReality
őstag
Szerintem elbeszélünk egymás mellett
Én csak arra gondolok, hogy tökmindegy milyen kártya, nyilván a driverrel magával van a gond. Viszont, hogy a problémát megoldják az eltérő felépítésű kártyák miatt máshogy kell belepiszkálni a driverbe (szerintem - ezt állítom). Tehát ha AMD-ék felkiáltanak, hogy HEURÉKA, ezt-meg-ezt-meg-ezt módosítva mondjuk 5-10%-ot sikerül kicsiholni a GCN architektúrából, ennyivel javul a frame rendering eltérés, akkor ez önmagában nem garantálja, hogy 6-os (még nem GCN) kártyáknál is megtörténik ez a csoda. Ott lehet (nem tudom, csak feltételezem!), megint máshol kell megpiszkálni, hogy ugyanazt a zavaró jelenséget kiküszöböljék. És itt jön képbe az eltérő architektúra...
"Elrontani" valamit könnyebb, mint kijavítani. Ráadásul azt is tudom, hogy ez nem újkeletű probléma, elolvasva az itt linkelt angol nyelvű cikket az is bennevan, hogy az nvidia már kb 2 éve felfigyelt erre az akkor még csak bimbózó problémára, és ők folyamatosan úgy fejlesztik a drivereiket, hogy ez a jelenség ne legyen számottevő.
Az AMD ebből a szempontból le van maradva, eddig azon dolgoztak, hogy minél több frame-t minél jobb minőségben pumpáljanak ki. S most mint egy csipkerózsika ki felébredt álmából elkezdtek dolgozni ezen is. Persze miután elég sokan felhívták a figyelmüket erre a problémára (ami az újabb architektúrához egyre jobban passzoló driverekkel 1x csak nagyon előjött - ahogy Te is írtad hogy egy driver csere után tapasztaltad erősen).Ez a frame rendering idő, illetve ennek az ingadozása, olyasmi mint egy jitter. Tényleg elég zavaró, hogy egy játék megy mondjuk 100FPS-el, tényleg folyik, de meg-megakad.
[ Szerkesztve ]
-
InfiniteReality
őstag
Persze hogy a driver okozza, de gondolom egy GCN-nél más módon kell belepiszkálni a driverbe, mint egy 6xxx kártya esetén. Ugyanaz a jelenség, ugyanúgy a driver "hibája", de nem biztos, hogy ha amúgy "hozzápasszítják" a 7xxx-hez, az ugyanúgy érezhető lesz 6xxx-en is (mert a két kártya hardveres felépitése viszont jelentősen eltér).
-
InfiniteReality
őstag
válasz
Sanyi19 #20566 üzenetére
Nem az átlag a rossz, nem arról van szó, hanem az ingadozásról. Inkább menjen egy játék stabilan 75-80 FPS-sel, mint 100-al de be-be akadva. Ez a probléma az ATI kártyákkal lényegében hosszú ideje fennáll. Az nvidia kb 2 éve felismerte ezt és ilyen irányban fejleszti a drivereit.
Igen, a csúcs ATI kártya megveri az nvidiát, a legtöbb tesztben, átlag, és csúcs FPS-ben is, de ettől még a microlag/microstuttering jelenség ott van és nagyon zavaró. Magyarán kitörölheted a csúcskártyával, ha a driver nem megfelelő.
Végre AMD-ék felismerték ezt a problémát és elkezdtek dolgozni rajta.
Nézz meg egy játékot (pl FC3 vagy bármilyen más komplex grafikát alkalmazó holmit), és lehet hogy látszólag stabil 80 FPS-el megy mikor lassan körbeforgatod, mégis meg-megröccen, nem folyamatos az élmény.
EZ a probléma, és a cikk erről szól, hogy ezt kéne javítani...
1-1 képkocka kiszámításának ideje túl nagy kilengéseket mutat, de végre elkezdték optimalizálni.Ennél magyarabbul nehéz leírni ezt a jelenséget, tapasztald meg magad is
(#20567) Jakuu
Persze, csak kérdés ezt a microlag cuccot általánosan elkezdik-e javítani és a HD6000 sorozatra is, vagy csak a 7000-re. Teljesen más az architektúra, ráadásul a cikk szerint játékonként kezdtek el optimalizálni, ami elég sok idő lehet, ha mindenhol meg akarják csinálni. Tehát nem driver-wide dolgokat optimalizáltak eddig, hanem adott játékok alatt a driver viselkedését.
Persze írják, hogy pl a memóriakezelésen javítanak, az nyilván fog általános javulást hozni, de kérdés ezt a jelenséget nem GCN architektúra esetén fogja-e annyira befolyásolni, hogy ezután szép folyamatos élmény legyen.
GCN-nél teljesen más irányból kell optimalizálni, mert más okozza a mictorstutteringet mint az előző generációknál. Erre akartam kilyukadni, hogy oké, hogy a driver jó a régebbi kártyákra is, oké hogy pl a memóriakezelés fog hozni enyhe javulást, de hogy tényleg rámennek-e a GCN előtti driverrészek optimalizálására, ez itt a nagy kérdés...
Remélem igen. Egyelőre nincs HD7000-es kártyám, "csak" egy 6970 (i7-tel megtámasztva), de a jelenség itt is bőven érzékelhető.[ Szerkesztve ]
-
InfiniteReality
őstag
válasz
erikke17 #20526 üzenetére
Ha ilyen van, ott a rendszerrel eleve gond lehet. Azaz már a telepítés sem jó (pl hiányoznak illetve nem frissek az alaplapi driverek), "mókolt pistike" rendszer van fent és még sorolhatnám. Ritkán de előfordulhat hardveres inkompatibilitás is (XP-s SP 1-2-3 packok és a bluetooth-ok között, illetve ATI 9600 és attól régebbi kártyákhoz már "rendes" XP SP3-as driver sincs).
Lehet még különböző rendszeroptimalizáló / buhera tool-ok, 2-3 viruskereső (feleslegesen) éa még sorolhatnám.
Alap Windows 7 (ha lehet 64 bites) Pro (nem kell feleslegesen sem ultimate, sem enterprise) friss alaplapi driverekkel és alapvetően friss meghajtóprogramokkal nem kell gondot okozzon az SP1 vagy akár a többi frissités telepitése. De mint emlitettem, legjobb eleve SP1-es Windows-szal probálkozni.
Viruskeresőnek elég egy Microsoft Security Essentials, az UAC-t pedig nem azért van, hogy az ember kikapcsolja -
InfiniteReality
őstag
válasz
huskydog17 #20520 üzenetére
Nem csak a GCN architektúrával van ez. Fórumok mélyére olvasva kiderül, hogy ez a probléma az ATI/AMD kártyák sajátja egy ideje, de az nvidia sem teljesen mentes tőle. Nagyon sokmindentől függ, nem minden gépen, nem minden kártyával és nem minden játékban jelentkezik, de elismerték hogy ezen a problémán elsősorban driverszinten kell javítani.
És itt jön be a képbe az, hogy tulképpen igaznak mondható, az ATI/AMD kártyák hardveresen igen jók, driverszinten viszont több velük a gond, mint az nvidia kártyákkal. Persze ez sem minden gép/kártya kombinációra igaz. -
InfiniteReality
őstag
válasz
erikke17 #20486 üzenetére
Az SP1 nem véletlenül jött ki a Win7-hez és az ATI driverhez sem véletlenül követelik meg. Bizonyos dolgok megváltoztak a rendszer mélyén, és a meghajtóprogram már ilyen módon próbál működni. Fel kell tenni az SP1-et (és az összes Windows frissítést), vagy mégjobb: eleve SP1-es Windowst kell telepíteni.
(#20507) huskydog17
Microlagnak hívják és sajnos ismert probléma, főleg ATI/AMD kártyákkal. Dolgoznak rajta, de az architektúra miatt, nyilván ez nem könnyű. Illetve nem is minden rendszeren jelentkezik, de eléggé idegesítő jelenség. Majd rájönnek és megoldják...[ Szerkesztve ]
-
InfiniteReality
őstag
válasz
jano_77 #20461 üzenetére
Gondolom igen. Persze nem árt, ha a .NET 4 fentvan.
Eleve úgy helyes telepíteni egy gépet, hogy a Windows update-ek elött maximum az alaplapi driver meg esetleg az AHCI kerül fel. A többi meg utána. Mert a Windows frissítéssekkel többet között a .NET 4 is lejön, és rendesen települ.
Meg nem árt, ha az embernek "normális" windows-a van, nem pistike által barkácsolt.
[ Szerkesztve ]
-
InfiniteReality
őstag
-
InfiniteReality
őstag
válasz
Muerte #20361 üzenetére
100%-ig egyet kell értsek
Win7-ben is néha van mit törölni, de messze nem annyit, mint XP alatt. Továbbá a programok & szolgáltatások menüből eltávolítva valamit sokkal kevesebb szemét marad 1-1 program után. Legtöbbször csak 1-1 könyvtár vagy file, hogy adott esetben vissze lehessen tenni a programot, és megőrződjenek a beállítások is. Sejtésem szerint bizonyos registry bejegyzések is ezért maradnak fent...
-
InfiniteReality
őstag
Biztos vannak benne hibák, nyilván nekem nincs pont az a játékom / programom, amiben hibát mutatna. Azt is tudom, hogy minden programban van legalább 1 hiba.
Azonban abban is többékevésbé biztos vagyok, hogy a telepítés sikertelensége az az általam említett dolgok miatt van. Leírom ismét mindet:- pistike főzőtt Windowsa (lehet NORMÁLISAN is belennyúlni egy windowsba. Nem kell teletolni felesleges programokkal és driverekkel, de pl a javításokat igenis érdemes "belefőzni")
- feleslegesen Ultimate változat (sok embernek van, FELESLEGESEN. Nem tudom bizonyítani, de saját tapasztalatom alapján azonos konfigon is pl egy Professional változattal kisebb eséllyel lesz hibás a telepítés)
- tudom magyarországon élünk de a magyar Windows is sokszor probléma (ez nem a felhasználók hibája, hanem a program/driver íróké és a Windows nyelvi architektúrájának problémája)
- több víruskereső / antispyware / csoda optimalizáló / registry cleaner stb program együttes megléte és azok TSR programjának futása, ami valamit megakaszt (felesleges ennyi vacak a gépre - Microsoft Security Essentials oszt jónapot)
- nem frissített Windows és ezzel összefüggésben Windows komponensek hiánya (.NET framework)
- elavult egyéb driverek vagy azok hiánya (alaplapi / chipkészlet driver megléte / frissessége lenne a legfontosabb)
- ritkább esetben hardverütközés (pl a videokártya virtuális vagy valós megszakításán rajta "ül" egy másik hardverelem)
- nem frissített BIOSBiztos van még, de így elsőre ennyi jutott eszembe.
-
InfiniteReality
őstag
Én meg az olyat bírom, hogy "használj cleanert mert az kell". Nem, a cleaner nem kell. Szükséges rossz, amit akkor kell használni, ha valami gond van. Mióta ATI/AMD kártyám van (kb mióta az első Radeon kijött), azóta mindig RÁTESZEM az új drivert az előzőre. Régen, még anno XP alatt és régebbi driverekkel valóban akadtak gondok, de ma már ilyenek jóideje nincsenek. 1-2 éve van a mostani kártyám (6970) és eddig MINDIG rátettem az előzőre az új drivert. Mindig egy szép zöld pipa volt a végeredmény.
Csak nincs teleszemetelve a Windowsom, nem pistike főzött verziót használok, rendesen van frissítve minden szoftverkomponens.
Szerintem ezek fontos dolgok. Ja és nincs fent 3 viruskereső, külön antispyware anti mittutoménmicsoda csoda optimalizálóprogram, de gond sincs ilyen módon a géppel.
Nem, alapvetően NEM KELL cleanereket használni, csak ha valami gond adódik. -
InfiniteReality
őstag
válasz
bivalyolo #20117 üzenetére
A driverhez való CAP-ot is fel kell rakni, ha mutatja az oldalon.
Egyéként egy Legacy drivertől nem sokat várnék FC3 alatt.
Catalyst Control Centerben még a Catalyst AI opció módosításával próbálkoznék, ez a játékra optimalizált funkciókat változtatja s csak 3 állapota van: kikapcsolva, gyenge optimalizáció (standard), erős optimalizáció (advanced). -
InfiniteReality
őstag
válasz
#66146304 #20098 üzenetére
Nem feltétlenül. A HD sorozat hozott magával pár újítást, azóta csak ígyúgy fejlesztették az architektúrát. Optimalizáltak, kihozták belőle a maximumot, miközben a világ és az igények elkezdtek változni. A GCN egy tényleg nagy váltás, kb mint a Core architektúra a P4-hez képest.
Vannak ilyen váltások: 386,486 -> Pentium -> Pentium 2 -> Pentium 3 -> Pentium 4 -> Core...
A többi csak köztes lépcső volt.
-
InfiniteReality
őstag
válasz
adamssss #20084 üzenetére
Hogy mi a baj? A GCN egy teljesen új architektúra, a jövőnek építve, amire a mai játékok még nincsenek egyértelműen felkészülve. De az AMD jól látta, hogy ebbe az irányba kell fejleszteni. Nem egy ilyen váltás történt már meg a történelem során, s végül majd mind igazolta magát.
A másik gond az FC3ban az NV->AMD váltás, s minderre a fejlesztőknek 1 hónapjuk volt, ami nagyon kevés.
A Win8 is bekavar a driverekbe, sokmindent máshogy kezel mint a Win7.
A WHQL-esítés pedig nem csak hogy drága, de plusz 2 hét minimum, mire kijöhet a driver. Elvileg a WHQL állapot biztosítja azt, hogy a legtöbbféle konfigon rendesen fog menni a driver.
Persze az ahogy registrycleanerezett, mókolt, pistikewindowsokat nem számítva... pedig sok embernek van ilyen, aztán csodálkozik hogy valami nem megy.
A másik nagy idiótaság a magyar (angoltalanított) Windows. Állítom Neked, sok driverprobléma onnan ered... -
InfiniteReality
őstag
válasz
feketeibiza #20016 üzenetére
Melyik PCIE slotban van a kártya? Lehet az sem mindegy...
Ja és milyen OS van fent? Ha Win8 próbáld meg Win7-tel, a Win8-cal még nem minden kerek.
Win7-ből pedig 64bites professional változattal próbáld, az ilyen Ultimate meg 32 bites változatokat felejtsük el.
És ha tudsz angolul és egy mód van rá, ANGOL változattal próbáld meg, mert a magyar Win7 sok esetben még a Windows update-ről sem képes lehúzni azokat a drivereket, amiket ugyanazon a gépen egy angol Win7 csont nélkül megtesz.
Ennek nem kéne így lennie, de ha már ígyvan, ehhez kell alkalmazkodnunk...[ Szerkesztve ]
-
InfiniteReality
őstag
válasz
feketeibiza #20014 üzenetére
Eleve lehet hogy hiányoznak az alaplapi (chipset) driverek. Windows telepítés után először avval kell kezdeni...
Új hozzászólás Aktív témák
- Milyen légkondit a lakásba?
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- EA Sports WRC '23
- Path of Exile (ARPG)
- Monitorkalibráló eszközök
- Nintendo Switch
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- Mini PC
- Építő/felújító topik
- Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Lancia topik
- További aktív témák...