Új hozzászólás Aktív témák

  • Márton111

    aktív tag

    válasz Vikusz77 #5446 üzenetére

    Ha pontosna tudni akarod kérdezz meg egy szerelőt aki ilyeneket javít hány üzemóra után kell cserélni a szénkefét ebben a típusban ez alapján mm kopásból az új mellette van te is ki tudod számolni , nekem nehéz megbecsülni (rapszódikusan használom).De annyit találtam a neten hogy ebben a maróban tartós típusú szénkefe van.A szénkefe egy körfűrész életében nem számottevő költség 2000Ft és a körfűrész nem 23000-el forg percenként hanem talán 6000 max
    Számmottevő, ha a forgórész tengelyvégen levő fogaskerék (pici) ha elkopik akkor forgórész csere( teljes forgórész )ami a gép árának harmada-fele.Én így jártam a metabóval 18000-ért adnának bele egy új forgórészt+ 2500Ft kárt tettem benne mert eltörtem a szénkefe tartó egyik prespán lemezkét amikor rácsuktam a gép burkolatot.
    Vettem egy nagyobb gépet (ami merülő ) ez remélem strapabíróbb lesz a másik gép meg a sufniba pihen. Ha kell olcsón átadom , javítható (szervízben kérnek 2-3000Ft+ alkatrész lásd fenn) 2 éve ennyi volt.Lap is van hozzá (kisebb a furata mint az új gépem tengely átmérője ).

Új hozzászólás Aktív témák