Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
szaszlaci
addikt
Olvasd el a blogomban azt a bejegyzést, hogy "Ha nem tudjuk senkire rásózni SAL szóróinkat". A DTF12 az egyik legszörnyűbb magas, mindenképpen cserélni szükséges. Az SBX1620 2.83 Voltos érzékenységben kb azt tudja, mint az SBK1620, szóval behelyettesíthető.
Van egy másik, egy magas fehér Sony doboz, annak a hangszóró és váltó költsége 6 ezer forint. Mélyben egy kicsit gyenge, de reflexesíthető elég jól a szimuláció szerint, úgy több mélyet és alacsonyabb alsó határt kapsz. Fölötte a hangja biztosan eléri a médiamárktos 100 ezres kategóriát.
Asztalost részt Nektek nem kell nézni, ahhoz nem értek. Nálam meghallgathatóak ezek.
Drágább hangszórókat nem szeretnék javasolni, mert ahhoz több saját konstrukció és sok gyakorlat kell, különben az eredmény csalódás lesz, hidd el. Ezt nem lekezelésként írom, ez kb alapszabály az építők körében, nagyon helyesen.
-
-
Soká
senior tag
No, szegény barkács szalagcsiszolók védelmében egy pár szót!
Nekem van egy HolzHer-em, amit ma már Festo néven forgalmaznak, illetve ugyanazon licensz alapján gyártja a Milwauke és még egy harmadik cég is. Szóval, ezen "szocializálódtam" és ezek után merészeltem venni még két barkács darabot is. Az egyiket alkalmi áron 4000Ft körül a Baumaxban. Ez annyira volt noname, hogy tényleg semmi név nincs rajta, egy piros műanyag az egész, és éppen ma láttam a papírján, hogy idén lejár az ötéves(!) garanciája. Erről csak annyit tudok mondani, hogy működik, lehet vele csiszolni. A másik egy Parkside, ami ugye a Lidl saját márkája, ez volt vagy 7-8ezer Ft. Újabban ezt használom a HolzHer helyett. Aminek két oka van: addig nyúzzam, amíg garanciális (3év) és a fő ok, hogy bár hangosabb lett, de még mindig jóval halkabb, mint a Holzher, amit már újonnan is fülvédővel használtam. Szóval, ha csak barkács szinten is (30-40óra lehet benne max.) de parkside működik, az egyetlen komoly hibája a porelvezetés elégtelensége. Saját tapasztalatom szerint tehát annak a szalagcsiszolónak jó a porzsákja, amelyik egy nagy felületű vászonzsák (úgy látom, a makita is ilyen) és nem valami műanyag doboz, rajta résekkel, belül a réseken valami szűrővel. Ez utóbbi pillanatok alatt eltömődik és a tartórészbe nem kerül több por. Csak a környezetbe. Szóval pormaszk...
Odáig még nem jutottam a parkside-dal, hogy szénkefe vagy csapágycsere, lehet, hogy olyat nem is lehet rajta eszközölni. A parkside-ot lehet használni függőlegesen és háton rögzítve is.Még annyit, ami az olcsó gépek ellen szól: éppen a szalagcsiszoló az, ami folyamatos üzemmódot igényel, mert ha van néhány négyzetméter csiszolandó felület, az eltart jó ideig. A profi gépeim közül egyedül ezt a bizonyos HolzHert kellett javítani, hol szénkefék, hol csapágy miatt.
A HolzHernek van még egy nagy-nagy előnye: csiszolókerettel együtt vettem, ami azt jelenti, hogy tudok vele belecsiszolás nélkül, biztosan dolgozni.És, hogy érthető legyen, miért vettem több gépet is: sokszor csiszolok apró dolgokat hanyatt vetett géppel és olyankor jól jön, ha nem kell vásznat cserélgetnem, hanem van több gép. Mindháromhoz ugyanakkora szalag kell.
-
Speciali
tag
válasz
Winner_hun #12592 üzenetére
De fejtetőre lehet állítani, mivel a porzsák tartó egy rugalmas acél rugó, ami gond nélkül hajlik. Egyébkét be lehet fogatni állványba is. Az enyémen majdnem vízszintben áll a porzsák. A másfél évtized használat következménye.
-
thyeby
őstag
Öregem:
14 ruppóért ipari szalagcsiszoló? Annyi pénzért talán egy egyszer használatos ipari gyufaszálat lehet venni. Esetleg arra gondolt az eladó, hogy ipari hulladék, csak a hulladék szót már nem írta ki, mert akkor nem kapna érte 14 ezret se?Mire, és mennyire kellene Neked szalagcsiszoló? Csak megláttad a vaterán, és hirtelen felindulásból csiszolni támadt kedved, vagy számítol vele, hogy valamihez az neked kell majd? Szerintem a legjobb szalagcsiszolókat a Makita gyártja - de nem 14 ezeréé.
-
thyeby
őstag
Keveredik a szezon, meg a fazon pontatlanságom okán. (Ez örök hibám, de már sokat kirugdaltatok belőlem.) Az MLT100-ra gondoltam, lévén asztali fűrészek szóban. Ennek azért nem konkurencia a zöld Bosch - két külön bolygó. (Bolygóról jut eszembe, nem esett valamelyikőtök fejére az eltévedt űrszonda diribdarabja?)
A Makita akkus fúróit, és a felsőmaróit nem szabad bántani. -
Speciali
tag
Nekem csak egy Makitám volt még,
Egy ilyet elloptak tőlem, ugyan olyat vettem, azóta is ez van, már 16 éve. Igaz, az utóbbi több mint egy évben be sem volt indítva, mióta megvan a Rotex.
De nagyon jó kis gép. A grafitos talpon, és szénkefén kívűl, mást nem cseréltem még rajta.Az ilyen műanyag kategóriában nem tudok tapasztalatokkal szolgálni szalagcsiszolókat illetően, mert szinte minden ismerős asztalosnak ilyen Makitája van, így még véletlenül sem próbáltam ki mást. Ja, kaptam öcsémtől egy használt Skilt, de nem tudom milyen, mert azt egyáltalán nem használtam soha.
Ez a műanyag valami szerintem csak körmöt csiszolni jó.Ha csak nagy ritkán kell, de nem akarsz kacadékot venni, akkor nézz körül zöld bosch, bleki, skil háza táján. Vagy használtan valami iparit.
-
wrox
őstag
Ismerem én is Karcsit, vásároltam már tőle, nem semmi egy fazon. Egy tolómérőt mentem hozzá venni, de jött velem haza csavarhúzókészlet, lépcsős fúrószár, és amit abszolút nem gondoltam volna, pamutágyneműt is vettem. Az eladók álma vagyok.
Nem komolyan akarom használni, de néha kurva jól jönne egy ilyen, és nem szeretem ha széthullik valami.Nagyon brutál a hangfal.
-
Soká
senior tag
Ha nagyon kell, előkereshetem a fickó kontaktját, szerintem 15-20%-ot bőven alkudhatsz.
Ha komolyan akarod nyúzni, akkor nem ajánlanám. Részemről csak megérzés, de olyan szalagcsiszolót, aminek az első hengere ilyen kis átmérőjű, csak akkor érdemes venni, ha tényleg valamihez közel szeretnél csiszolni. Egyébként csak hamarabb tönkremegy tőle a szalag, szerintem.
-
wrox
őstag
-
Soká
senior tag
válasz
szaszlaci #12555 üzenetére
"De ha munkát ölsz a dobozba, érdemes jobb konstrukciót megvalósítani, ha tudok, szívesen segítek benne."
Nekem esetleg adhatsz tippet, hogy szerinted miből és milyen DIY hangsugárzót érdemes megvalósítani? Mondjuk 100.000Ft alatti alkatrészből és mondjuk egy afelettiből?
Nyugodtan mondhatsz bármitmost úgysincs rá pénzem
Viszont olyasmibe vágnék csak bele, amit mód és lehetőség van valahol, valakinél meghallgatni előtte. Tehát, hogy tudjam, így is szólhat, és ha az enyém nem lesz olyan, akkor magamra vethessek.
"Be kell szerezni pont olyan bevonatú éllécet, mint a laminált tábla. Sarkoknál más anyag, nem nézne ki jól."
Leginkább akkor, ha nincs megcsinálva rendesen. Nekem ez volt az első dobozom.
-
wrox
őstag
Sziasztok.
Szeretnék venni egy szalagcsiszolót.
Szerintetek ez mennyire ipari?
Illetve van e valakinek tapasztalata vele? -
Soká
senior tag
válasz
jimy_l #12579 üzenetére
Engem érdekel a "tartós teszt" csak most nem vagyok 100%-ig biztos abban, hogy milyen gépről is van szó? Thyeby a zöld Bosch asztali körfűrészről beszélt, Te is? Tehát használsz párhuzamosan egy zöld Boscht meg egy makita MTL100-ast? vagy az adott két márka különböző gépeiről van szó?
Tényleg érdekel! -
Soká
senior tag
"Melyik részére gondolsz, mert nekem ez így működik és sztem ezt már láthattad."
Nem azt írtam, hogy nem lehet, hanem, hogy nem ideális. Az említett triton és a freud 3000FT is alkalmasabb erre. Te ugye nemes egyszerűséggel lekaptad az öntvény talpat és csináltál neki új felfogatást. Ez azért elég alapos átalakítása a gépnek, gondolom, nem szoktad kivenni az asztalból és visszaalakítani felső-felsőmaróvá.
Azért írtam, hogy nem alkalmas, mert az alumínium talpában csak M4-es csavarokkal rögzül a műanyag talp, ami nem elég ahhoz, hogy azon keresztül rögzíthessük egy asztal lapjába (nem véletlen, hogy te is más megoldást választottál, mások a vezetősablon számára szolgáló párhuzamos furatokon keresztül rögzítik a makitát) Ezen kívül a makitának nem alapadottsága, hogy asztalba építve felülről lehessen a magasságát állítani, te ezt is külön ügyességgel oldottad meg. Szóval, én nem véletlenül a Freud marót építettem be asztalba, szerintem az ideális ilyen célra. (illetve az a gép mindenre ideális...) A Tritonnak meg az összes közül a legnagyobb a talpán a nyílás (80mm) ennél nagyobb maró tán nincs is (bár lehet, hogy van egy 90-esem?).
Ja, és a Triton és Freud is tudja azt, hogy felülről reteszelhető az orsó, a Makita nem. (ez persze nem létszükséglet, én sem szoktam feltekerni max. állásba az orsót, hogy működésbe lépjen a reteszelés, inkább benyúlok az asztal alá)Szóval, azt a tézisemet
fent tartanám, hogy "nem ideális". Ha az ember leszedi a maró talpát és új csatlakozási pontot gyárt, az egy újabb veszélyforrása _lehet_ a nem pont függőleges beépítésnek.
-
jimy_l
tag
válasz
thyeby #12561 üzenetére
Hali!
Nálam a gépek napi 12-16 órát mennek, épp az imént hagytam abba mára, hogy holnap újult erővel kezdjen.
Na szóval 3-4 év alatt a makitákba félévente szénkefe, évente csapágy, kapcsoló csere.
Ez idő alatt, az egyik boschnak a vezetékét kellett cserélnem mert a szalagcsiszoló megette. Én nem tom Te honnan veszed a boschokat, de az enyémek nem lötyögnek nem csörögnek. -
Speciali
tag
válasz
Winner_hun #12565 üzenetére
az alapozót simán, a fedőbe meg csak akkor, ha hideg van.
-
Speciali
tag
fogalmam sincs, hogy lehet e hengerelni vagy ecsetelni bármelyik milesit is. Én még soha nem vetemedtem ilyenre, de ezt írtam is.
De szerintem lehet, miért ne lehetne. Lakkbenzines festéket hengereltem még csak, az is elég sűrű volt. Addig kell higítani, amig el nem lehet tolni a hengert. -
mdk01
addikt
válasz
Speciali #12572 üzenetére
Nem kötekedek, nem azért írom amit írok, csak aki már használt Milesi-t az tudja hogy nem annyira egyszerű történet ez, mint hogy van, ez meg ez a festék, ebből ennyi abból annyi és már kész is. Ne értsd félre teljesen jó amit leírtál csak a két hangfalért nem érdemes sztem Milesi-zni.
Majd ha beindul a gyártás akkor érdemesebb elgondolkodni rajta.Nem mellesleg amiket írtál alapozókat azokat lehet hengerelni?
szaszlaci: Járd körbe a Milesi-s témát, meg a fényezős témát és döntsd el hosszú távon melyik éri meg neked. Milesi-vel biztos szép lenne de ahhoz olyan felszerelések is kellenek, mert hiába jó a festék ha nem jó szerszámmal van felvíve a felületre.
-
Márton111
aktív tag
Én főleg asztalba építve használom ,(régen sokat súlyzóztam vele , amíg nem volt a kis bosch, és tényleg nagyon egyben van nem vibrál, és nem esett le ról semmi alkatrész ,könnyen kezelhető (ha felülről marok; egyébkor is :fej felett , meg mellmagasságban , csak úgy nehéz ,6kg!) 6 év alatt hibája nem volt, kapcsolója nem lett MDF portól kontakthibás.(nagyon finom por,és közepes, vagy nagyobb kés esetén , sok szálldos maráskor, mint a sivatagi viharban (csak ott nincs MDF
)
Úgy gondolom,a kis bibit , hogy nem lehet az asztal szintje felett kést cserélni megoldható , egy ügyes (kézi ,ill behajtógép tekerésű router lifttel.(ha leengedem , már könnyen hozzáférek).
Vagy kiemelhető asztalbetét -karika (ez úgyis kell ,a különböző átmérőjű marókések miatt),és egy L alakú hajlított villáskulccsal be lehet nyúlni, az asztalszintbe emelt gépbe. -
Speciali
tag
Ha anyagi megfontolást nézünk csak, akkor marógépet, meg egyebet sem lenne érdemes vennie. Ha nem próbálkozik, akkor nincs tapasztalat, nincs tudás sem.
Nálunk lehet venni egy dl lakkot is. És nekem nem szárad be a Milesi. Van több mint egy éves festékem is, semmi baja. Az edző is elég jól bírja, van amelyik kibírt egy évet, de általában az nem marad meg ennyi ideig, csak ha valami spec, ami nagyon ritkán kell. Az Akzo nem bír ennyi tárolást.Egyébként nem beszélem rá semmire, gondolom látni fogja a boltban ő is az árakat,Amúgy az alapozó 2000 ft, a fedő fehér selyem 3000/kg körüli áron van.Ha mindenből vesz 3 dl, akkor ez kb 5-6 ezer Ft. Selyem fehérre ennyiből majdnem le is fújnak két nagyobb hangdobozt.
Ha csak ezt nézzük, akkor valóban nem érdemes. De a tanulásnak is ára van.
-
szaszlaci
addikt
válasz
Speciali #12563 üzenetére
Köszönöm a részletes választ!
Mikor a felületkezeléshez jutok, mindenképp megérdeklődöm, hogy milyen mennyiségek vannak ezekből, és keresek fényezőt is árajánlatért.De ha van még konkrét ötlet felületkezelésre, a lényeg az elfogadható megjelenés és egyszerű, olcsó elkészítés, szívesen venném! Nem kell fényes, az csak egy esetleges irány volt.
mdk01, milyen anyagokat ajánlanál az említett hengeres, kicsit göröngyös, csiszolás nélküli megoldáshoz?
Vikusz77: nekem úgy tűnt, az nem az a B&D, benéztem. (Vissza nem mondom, ki van fizetve.)
-
Vikusz77
tag
válasz
Speciali #12552 üzenetére
Szerintem is ilyesmit kéne venni és nem egy hulladékot.
Nekem ferm van, a kevésbé csicsás korábbi verzió. Korábban dicsértem sajnos, de időközben változott a véleményem. Minimális használat után megállt és se kép se hang. Utána meg Pesten kétszer egyórás sorbanállás a szerviznél...
Azóta ment néhány órát, ez alatt szétrepedt a befogópatron körüli alumínium borítás.
Széthullott a tengelyrögzítő szerkezet.
Szóval én felsőmaróban még egyszer ennyire hulladékot nem vennék. Ez egy olyan gép ahol kell bizonyos minőség és pontosság.
Einhellt meg pláne nem vennék 17 ezerért. Akkor már inkább az aldisat 3 év cseregaranciával. Mert azt ha megunom vagy bedöglik, becserélem pénzre.Szaszlacinak: nem értem teljesen, konkrét ajánlás történt a B&D-re Tibitől, aki évek óta használja nem hobbiszinten. Soká írta, hogy most is kapható 20-ért a bauhausban.
Minek veszel meg egy olyan gépet ami az egyik legótvarabb cég terméke és még a kezedben sem volt.Heti pár órára már egy viszonylag normális gép kell.
Én miután hülye fejjel megvettem a ferm-et (korábbi modell), tapperoltam pár gépet boltokban -köztük a boshc-t és a b&d-t is, és azok szépen finoman siklottak fel s alá, míg az én hulladékom nyögvenyelősen.
Ja és bauhausban 5 év garancia van, az se mindegy. Ha megunod a gépet, pár ezerrel olcsóbban eladod. Ez mégiscsak máig egy márka az emberek szemében, ezért eladhatóbb.Egy szó mint száz, én a helyedben szépen visszamondanám a vételt és vennék egy rendes gépet 20-ért (ha nem akarsz használtat).
-
Soká
senior tag
válasz
thyeby #12560 üzenetére
"Pedig a Makita se egy nagy durranás...
"
Nem tudom, melyik makitára gondolsz? Mert a 3612C az szerintem egy alapvetően jó készülék. Nincs benne semmi különleges megoldás, viszont nagyon egyben van. Ez többeknek van közülünk, még senki nem panaszkodott rá. A felsőmaró valami miatt a kedvenc szerszámom és ez többek között éppen ennek a makitának köszönhető.
Egy dologra nem ideális, és ez az asztalba építhetőség. Viszont ez kimondottan hobbista szolgáltatás, mert egy profi valószínűleg eleve alsómarót használ. -
Soká
senior tag
válasz
jimy_l #12548 üzenetére
"104 ezeré van ez."
Köszi! Lehet, hogy félreérthető voltam, de nem magam miatt írtam erről a Toolsonról, inkább mások okulására. Én végül kikötöttem a Metabo TS 250 mellett, amikor levitték 250-ről az árát a felére...
A zöld Bosch - ha nem görbe az asztala - talán nem rossz, (szerk. most olvasom, thyeby lesújtóbb véleménnyel van róla) de akkor már inkább a Makita kicsit többért. Legalábbis a legtöbben így vélekednek. Többet csak használat közben lehetne megtudni róla. -
mdk01
addikt
válasz
Winner_hun #12565 üzenetére
Nem úgy szárad mint egy 1026, de olcsóbb és mosogatáshoz sem mindegy melyiket borítod ki.
-
mdk01
addikt
válasz
Speciali #12563 üzenetére
Én még sosem próbáltam, ahogy egyik Milesi terméket sem ecseteltem, hengereltem.
Én próbáltam egy 60x20as fűszertartó hátlapját. Akár milyen vastagon borítottam és gyorsan kentem az ecsettel nem lett jó a 1026-tal. Másom meg nem volt mert én 90%-ban fújom a cuccokat.
Azért mielőtt nagyon rábeszéled szaszlaci-t a Milesi-re érdemes lenne megemlíteni a hangfalhoz szükséges mennyiséget, ezek árait, és a minimálisan kérhető mennyiséget(a közelben lévő boltban).
Ha nem 2db hangfalat kellene így lefesteni én is azt mondanám hogy Milesi, de ez esetben nem vagyok benne biztos hogy megéri.
Ezért mondom hogy szinte biztos, hogy olcsóbban jön ki ha elviszi a hangfalakat egy autófényezőhöz mert ott jó is lesz, nem szárad be a maradék festék, nem ő pacsmagol vele otthon. Esetleg az alapozást és becsiszolást meglehet csinálni otthon egy olyan 1komponensű alapozó festékkel amit a fényező fedőlakkja nem kap fel és akkor tényleg olcsón és jól meglehet úszni.Én úgy gondolom ezeket mind számításba kellene venni és összevetni melyikkel hogyan jön ki az ember.
-
Sanyabá
senior tag
Szalagcsiszoló felső kis asztalára kellene grafitos lemez, kb,80x10cm.Hol tudok én ennyit venni?
-
Speciali
tag
válasz
szaszlaci #12559 üzenetére
az alapozó festék LBR 30, vagy egyéb LBR kezdetű alapozó festék. A fedő festékek LKR kezdetű valamelyik.
Tehát szájbarágósan: Felületet megcsiszolod 80, 120-al. Teszel rá egy alap lakkot, ezt csiszolod 220-320 közötti papírral. Erre teszed az alapozó festéket, ezt is csiszolod 220-320-al. Erre jön a fedő festék. Ha nem akarsz magasfényt, akkor ezt a fedő festéket csiszold meg 1000,1500,2000-el. Az elején az alap lakk kihagyható, vagy alapfestékkel helyettesíthető, ha máskülönben nem vennél alapozó lakkot, csak ezért nem érdemes.Ha magasfényt akarsz, akkor a fedő festéket csiszold 320 és 600-al, majd jöhet a lakk. Amit polírozhatsz, a már leírt módon. De ecsetes és hengerlős módszerhez tényleg nem érdemes magasfénnyel próbálkozni, bár kíváncsi lennék, milyen lenne. Én még sosem próbáltam, ahogy egyik Milesi terméket sem ecseteltem, hengereltem.
-
Speciali
tag
válasz
szaszlaci #12559 üzenetére
van többféle lakkja is a Milesinek,ami mindegyik jo.A boltban tudni kell az eladónak hogy melyik lakkhoz mi kell.
Én ezeket használom általában:alap lakk LBA 528+50% LNB 42 edző
fedő lakk LGA 534+50%LNB 190 edzőfestéknek nem megy fejből a kódnevei,de az edző ugyan az,mint a lakknak.
Magasfényű lakk:LDA 200+50% LNB111 edző.
Hígitóból én ilyen hidegben sima nitrot használok,tavaszi melegben már a 1026ost ,nyári melegben meg lassító hígitot, a 8643 ast.
-
thyeby
őstag
válasz
jimy_l #12548 üzenetére
Volt szerencsém ezt élőben, működés közben alaposan megbámulni.
Valószínűleg érékesebb lenne a véleményem kifejtése róla, ha olyan akkurátusan, és sok részletre kiterjedően taglalnám, ahogyan tette ezt az imént Soká kolléga. Én azonban a tömörségre hajazva csak ennyit írok róla: Jó szar. (Má annyi pénzér...) A Makitába ennyi durva tré dolog nincs integrálva, a DeWaltba meg semennyi se. -
thyeby
őstag
Köszi ezt az írást!
(Pedig a Makita se egy nagy durranás...
- de azért használható. Úgy általában nehéz a Makitához ár/érték arányban méltó konkurenciát gyártani. Igazán sajnálom viszont, hogy a Makita nem gyárt profi, minden részletre kiterjedően igényes gépeket, holott képes lenne rá, és szerintem sokan keresnék is. Megítélésem szerint a Festo lejjebb kényszerülne az áraival akkor. És azt is sajnálom, hogy a Felder nem gyárt Tirolban ilyen kicsi léptékű szerszámgépeket, mert a nagyobb kategóriában az áraik nagyon jók, a gépjeik pedig nem ismerik a kompromisszum fogalmát. És úgy általában sokkal jobb véleménnyel vagyok az osztrákok minőségéről, mint akár a japánokéról, akár a németekéről. Egyedül talán az anyag minőségben maradnak kicsivel a japánok alatt. )
-
szaszlaci
addikt
válasz
Márton111 #12556 üzenetére
Köszönöm az ötletet, de nekem ez a megoldás nagyon nem szimpatikus.
Bármennyit is eltérek, nem csiszolhatom egybe, nem javíthatok. Be kell szerezni pont olyan bevonatú éllécet, mint a laminált tábla. Sarkoknál más anyag, nem nézne ki jól.
Nem tudnám úgy megvalósítani, hogy ne egy tákolmány legyen. Dolgoztam régebben laminált dolgokkal, hogy nem kezeltem a felületét, de borzalom, utáltam.Speciali: Pilisszántón lakom, van a közelben forgalmazó szerencsére. Tehát akkor szájbarágósan: vásárolok egy doboz Milesi poliuretán lakkot. Hozzá hígító/edző?
Milyen festék szükséges alá? Az UV edzőt belekeverem, mindegy melyiket veszem?
Gondolom ezek az anyagok nem csak a nagyon magasfényű felülethez használhatóak, hanem ha csak hengerelek, csiszolás nélkül, akkor is jók. -
Speciali
tag
válasz
szaszlaci #12555 üzenetére
Az említett lakkokhoz és festékekhez nem fog működni a módszer. Poliuretán lakk szükséges hozzá. Milesit tudnám ajánlani. Nem tudom hol laksz, de biztos van a közeledben is forgalmazójuk.
Tehát a fedő lakkot megcsiszolod 1000, 1500, 2000-es papírokkal. Ja... nem jó a rezgőcsiszoló, vagyis idáig jó, de a befejezéshez kell egy 3M Trizact 3000-es szivacsos polírkorong, és ez csak köralakúban van. Na mindegy, szóval ezzel fejezed be, ehhez egy kis vizet is fel kell vinni a felületre.
Fontos, hogy az 1000-es papírral, amennyire csak lehet, csiszold síkba a lakkot, tehát az ecset, vagy hengerlés nyomait amennyire lehet, tüntesd el. Esetleg kezdheted 600-as papírral, az többet visz.
A 3M Trizact nálunk 1800 Ft, de megéri az árát, mert próbálkoztam egyéb, jó minőségű 3000-es csiszolókkal, de közel nem hozta ezt az eredményt, mint ez. A többi papírnál mindegy a márka. -
Márton111
aktív tag
Az éllécezés mellé , sarkokat illesztési pontokat is készítheted fából, (pl 2x2-es lakkozott bükk),így a laminált elemek ütközhetnek stumpfra .
-
Márton111
aktív tag
A 2mm-es (gömbölyített
)ABS éllezárást meg kihagytam. Az éllécet lehet gömbölyíteni,olyan vastagot teszel,mint amit a rádiusz megkövetel
Én pontosan szoktam dolgozni,ha nem tudom milyen lesz a vágás ,akkor vagy próbadarbot készítek, vagy hosszabbra hagyom,és apránként vagdosom ,és ezzel a próbázom le, milyen lesz. -
szaszlaci
addikt
válasz
Speciali #12552 üzenetére
Most már lebeszéltem egy piros Einhellt, szóval az lesz.
Néztem Bosch-t is 30 alatt, de ahogy olvasgattam, az se egy tökély, és közel dupla ár. Majd a következő egy komolyabb lesz.Van egy gagyi rezgőcsiszoló (ami meglepő módon nem is dolgozik rosszul), mindenképpen érdekelne a módszered!
"biztos hogy jobban szólna egy nagyobb és vastagabb mdf dobozban"
Nem, nem nem! Higgy nekem!Kapsz majd eltűnő mélyátvitelt, kivéve egy bizonyos frekin, ahol lesz egy orbitális kiemelésed. Mellé pocsék impulzusválaszt, órákig kongó mélyeket meg elszabadult membránt. Az érdeklődőknek.
De ha munkát ölsz a dobozba, érdemes jobb konstrukciót megvalósítani, ha tudok, szívesen segítek benne.mdk01: "a hengerlést követően kicsit hepe-hupás lesz a felület"
Ezek szerint ha ez kap még egy szintén hepe-hupás lakkréteget, nem lesz csúnya az eredmény.
Ami van itthon: Trinát univerzális alapozó és magasfényű zománc, valamint színtelen lakk fafelületre. Használható ezek közül valamelyik a célhoz?Márton111: lamináltat semmi esetre sem szeretnék, mert nagyon pontos munkát követel és nem igen van lehetőség javításra. A kis rádiuszú gömbölyítéseket pedig eleve nem tudom élfóliázni.
-
Márton111
aktív tag
válasz
szaszlaci #12551 üzenetére
Ötlet
: a gyári, profin felületkezelt anyag hasznosítása.(ez olcsóbb,és jobb lehet , mintha szórópisztollyal készül kisiparban)
Tehát valamilyen neked tetsző, laminált bútorlap a sarkokban gérbevágva.Éllezárás:Élfólia élléc, vagy eleve élgömbölyített anyagból készítve, mint a fotón szereplő gyári darabok. -
mdk01
addikt
válasz
szaszlaci #12549 üzenetére
Ha olcsó, de esztétikus felületkezelést szeretnél akkor sztem első körben a hengerlés a legjobb választás, de nem magasfényű lakkal hanem selyemfényűvel.
Azért lenne jobb választás sztem a selyemfényű, mert ugye a hengerlést követően kicsit hepe-hupás lesz a felület és selyemfényű lakknál ez elviselhető, viszont a fényes lakknál ez lehet nem jó választás, mert az emberek tudatában az van benne, hogy a fényes lakk sima, tükröződő felület és ellentmondásos lenne a felületed.
Ha fényeset szeretnél mindenáron, de szépet én azért csak azt ajánlom menj el egy autófényezőhöz és kérdezd meg tőle mennyiért fújná meg neked a fedőréteget úgy, hogy összevárja vmi munkájával, hogy olcsóbb legyen. Azért mondom ezt mert a te esetedben ha csak a tiednek áll neki akkor kb. ugyan annyiba kerül a lakk ára, mint a vele járó procedúra.
Persze polír nélkül kérd(költséghatékonyság céljával) mert neked már anélkül is szép lesz. -
Speciali
tag
válasz
szaszlaci #12549 üzenetére
Ha életem első felsőmaróját venném, és csak 20 ezer körüli, vagy inkább annál kevesebb pénzem lenne rá, akkor ezek, vagy ilyesmik közül választanék.
1
2Anno ilyen ( a kisebb) maró volt a kezemben legelőször. Haver műhelyében ismerkedtem az asztalos munkákkal, és a gyakorlatlan kezeimben is nagyon kezes kis gépként viselkedett.
Nem egy izom gép, de első gépnek nem is kell, főleg hobbizni. És megvan az a nagy előnye, egy kacadékkal szemben, hogy ezt nem kell lecserélni, ha venni akarsz egy nagyobbat, vagy jobbat. Egy nagyobb gép mellett egy ilyen kis gépnek is van keresnivalója.
A felületkezeléshez: ha van excentercsiszolód, vagy legalább vibrációs, akkor tudok egy módszert, amivel aránylag elfogadható minőséget tudsz előállítani, fújás nélkül is.
A hangfalépítéshez nem értek. De biztos hogy jobban szólna egy nagyobb és vastagabb mdf dobozban. Én nem sokat vacakolok ezzel, nem érdekel annyira a dolog, csak egy kis minőségjavulást szeretnék, na meg egy esztétikailag is sokkal szebb dobozt, mint ez a lamináltlap kacat. De nagy valószínűséggel, marad az egész, úgy ahogy van. Van még sok egyéb itthon, amit előbbrevaló felújítani, átalakítani.
-
szaszlaci
addikt
Szerény tapasztalataim azt mutatják, hogy a laminált lapot kínszenvedés ecsettel festeni, az olcsó relés festékszóróval annyira nem rossz, hengerrel pedig egészen elfogadható.
Ezért én azt hiszem, maradnék a natúr lapnál, az eddig kevesebb meglepetést okozott számomra.
Ehhez kérek hát valami ötletet a felületkezelésre. -
mdk01
addikt
válasz
Márton111 #12547 üzenetére
Korpuszfehér forgácslap nem jó hangszórónak? Sokkal könnyebb átszórni,festeni , mint a kopasz forgácslapot.
Tényként állítod kijelentő módban, hogy a korpuszfehér lamináltat könnyen átlehet festeni.
A felvetés már fél ajánlás és mindegy minek hívjuk a fenti állításod abban a formában hülyeség.
Ráadásul közel sem a legjobb választás a felvetett témában. -
szaszlaci
addikt
Köszönöm a tanácsokat. Azért azt tisztázzuk, hogy ez egy olcsó doboz lesz, egy próba, hogy el tudom-e adni. Nagyjából 50 ezer forint lesz az ára (aminek természetesen a többszörösét éri), így nem fér bele 20-30 ezres felületkezelés. Oké, én kérdeztem, mennyibe kerülne egy ilyen. Tehát valami egyéb megoldás kellene, ami azért kulturált megjelenést ad.
Furnérhoz nincs most hangulatom, és még azt is lakkozni kell, a tapéta pedig otthonra jó meg szép, de el nem adható. Tehát marad a festék.
Jól gondolom, hogy nem nagy ötlet, ha parkettalakkal próbálkoznék, ecsettel vagy hengerrel? Nem elvárás a tükrös felület, lehet "eszétikusan" göröngyös is, vízhatású, vagy tudom is én micsoda. Csak kivitelezhető legyen fújó nélkül.
(Később, ha van benne lehetőség, akkor lehet csinálni 10x-es árú dobozt, akkor lehet fújatni vagy megtanulni, de ez még a távoli jövő.)Soká: a doboz anyaga nem túl lényeges paraméter igazából, bizonyos határokon belül.
100 ezer forintér már elképesztően jó hangszórókat lehet venni, és csak több évi saját konstrukciós építés után érdemes ennyit elkölteni rá, különben a eredmény csalódás lesz.
Nem ismerem a ProAc dobozait, és azt sem, hogy melyiket szeretnéd megépíteni, de szerintem hangszóró + váltó szinten az említett összeg töredékéből kihozható egy még jobb rendszer. De csak akkor, ha az embernek van gyakorlata, első doboznak ilyet nem építünk. Ha utánépítesz, az más kérdés, de akkor mindent másolni kell, csak az előnytelen áron beszerezhető alkatrészeket használhatod és nem is lesz sem a szobához, sem a Te ízlésedhez igazítva a kész hangsugárzó.Speciali: "régi tervem, hogy 28-as MDF -ből készítek neki egy 3-szor ekkora dobozt"
Ez igen rossz ötlet, dobozt nem hasra ütésre méretezünk, hanem a hangszórónak, szobának, igényeknek megfelelően. Sajnos tény, hogy a Technics dobozai nagyon el vannak hangolva, általában 55 Hz körül kiemelnek irtózatosan, egy jó terv sokat segítene a helyzeten. -
mdk01
addikt
válasz
Márton111 #12538 üzenetére
Persze ész nélkül mindent belehet fújni.
Igaz hogy pl. a Milesi-nek van olyan alapozója amit lamináltra lehet fújni és tartósan megtapad rajta, de ez most itt nagyon nem játszik és alapból nem is szakszerű, csak ha nagyon muszáj.
Jelen esetben van sokkal jobb megoldás is.Jó lenne ha nem ajánlanál hülyeségeket!
-
Soká
senior tag
Még eszembe jutott valami. A múltkor láttam a Bauhausban 90ezerért egy Toolson PRO TS 5000 névre keresztelt asztali körfűrészt. A relatív magas (avagy alacsony?) ára miatt kíváncsi lettem volna rá, de nem volt kiállítva.
Most viszont igen!
Nos, egy nagy csalódás, ennyi pénzért biztosan nem ajánlanám. Alig találtam róla infót a neten. A Toolsonnak van honlapja, de ott csak a kézi szerszámgépek...
Így néz ki. Hasonló megjelenésű darabbal még nem találkoztam, de a széles lábaktól és a párhuzamvezető rögzítőjétől eltekintve minden a szokásos barkács minőség. Az asztallap az 1700W-os Einhell típusú gépeknél ismert alu profilokból építkezik (a fűrészlap körül nincs külön betét, jobbra az egész lap kiemelhető lapcserénél. Kimondottan szarul volt összeszerelve, az éleken a keret anyaga fél mm-re magasabban állt, szóval olyan jó beakadós módon. A műanyag ház jó nagy, de ritka vacak anyagból, ismeritek azt a fényes, kopogós, rideg, repedésre hajlamos, nagyon vékony, nyeklő-nyakló műanyagot, na, olyan...
A magasságemelő kurbli is elég vacak, a kiállított darab nemes egyszerűséggel nem működött, csak 1 centit tudtam lefelé állítani, aztán megszorult és elakadt. A szögvezető a szokásos lötyögő kisméretű darab, akárcsak a párhuzamvezető, ami természetesen csak egy oldalon rögzít. Viszont van neki két rögzítő karja, és úgy néz ki, hogy ha a bal oldali plusz kart rögzítve tartom, akkor a párhuzamvezetőt egy menetes orsóval finomhangolva tudom állítgatni bizonyos határokon belül, ami nekem még tetszik is, de ezt vagy én találtam ki róla, vagy már ez sem működött, mert nem sikerült semmit állítanom rajta... Egyébként a gondolat nem hülyeség, mert amikor beállítom a párhuzamvezetőt és csak pár tizedmm-t szeretnék rajta módosítani, akkor jó lenne, ha finoman lehetne korrigálni rajta, és nem úgy, ahogyan általában ezeken a gépeken, hogy feloldom a rögzítést elmozdítom a vezetőt és vagy sikerül annyival odébb állítanom, amennyivel szeretném, vagy nem... általában nem...
Szóval csalódást keltő gép, noha az ára alapján arra gondoltam esetleg konkurenciája lehet a Makitának. -
Márton111
aktív tag
Kis géphez ,ami jó ha mindenhol elfér, jó a kétoldalt lekapott talp, kis helyeknél számít az a pár cm , hogy pont elférjen , akár a rögzítő szorító mellett egy keskeny anyagnál sarkokban marásnál.
Persze a kerek is jó műhelyben,ahol elférsz, nem kell figyelni, hogy pörgeted a gépet a vonalzó mellett, nincs hoppá -
Márton111
aktív tag
Én a makit fejre állíthatnám (még a feje tetejét védő rácson négy pici lábcsonkja is van) (talán azért ha fejreesik kibírja, ez megtörtént ,és szerencsére az akácparkett horpadt be csak kicsit,) de ha oldalára fektetem, akkor nem kell ellenttartani a villáskulcsnak , hanem a fülinél felfekszik, az asztalra.Az ellentart, a csak gépet picit kell lenyomni. Hasonlóan a bosch.
-
Speciali
tag
válasz
Márton111 #12538 üzenetére
Az előbb említett bútorfestő haveromnál megrökönyödve láttam, mit vitt neki oda egy asztalos festeni. Fehér laminált forgácslapot, 2-es fa élléccel!
Mondom, ez meg mi a rák? Azt mondta, ez így olcsóbb, mint az MDF. Hát nem tudom. Az mdf 3000 ft/ m2 körüli szabott áron van, a laminált meg 2-2,5 ezer körül, és azt még éllécezni kell. És nem jó ugyan az az alapozó festék, mint ami az MDF-re kell.
De a lényeg, hogy van aki így csinálja. Én nem csinálnám, én szeretem az ortodox dolgokat. Legalábbis addig, amig valamiről be nem bizonyosodik, hogy van nála jobb. Ez meg még nem győzött meg. A lami lap, nem festésre lett kitalálva, persze befogja azt is a festék...Amúgy én is MDF-ből készítenék hangfalat. Van itthon egy gyári Technics 3 utas hangfal pár, régi tervem, hogy 28-as MDF -ből készítek neki egy 3-szor ekkora dobozt, mint a gyári, 12-es forgácslapból készített akármi. És vagy bevonnám fenyővel az egészet, mert a szobában minden fenyő, vagy fekete magasfényű lenne.
Mostanában a megmaradt festékekkel, lakkokkal az itthoni ajtókat és egyebeket fényezem át magasfényűre, mielőtt bedöglenének a cuccok. Ha tehetném, most pár hónapig csak ezt csinálnám, amig meg nem unnám.
Kicsit drágább a magasfényű lakk, de nem sokkal. -
Márton111
aktív tag
Én amilyen lakkal fújtam , abban külömbözött a fényes a selyemfényűtől, hogy a selyemfényűben mattító volt (gyárilag keverve) ,le is ülepedett kissé,és ha felkevertem mindjárt homályosabb lett.Gondolom attól még nem lehet sokkal drágább a fényes, hogy ezt kihagyták belőle.
-
Soká
senior tag
válasz
szaszlaci #12531 üzenetére
"minél sűrűbb az anyag, az átvett hangenergia annál nagyobb része alakul hővé,"
Nem akarok nagyon offolni, bár érdekel a dolog. Most csak annyit, hogy én már annyi különböző elv alapján és különféle anyagból láttam már (jól is) szóló hangsugárzót, hogy nehéz okosnak lenni. Ugyanakkor amikor magamnak akartam valami egészen jót csinálni, akkor befulladt a dolog, mert nem sikerült elfogadható áron (mondjuk 100.000 körül) olyan hangszórókhoz jutnom, amit lett volna alkalmam meghallgatni dobozban (ezt a lehetőséget előfeltételnek szabtam)és megfelelőnek találtam volna. Utoljára egy ProAc klónnal próbálkoztam - volna.
Most jövök a Bauhausból, már csak kíváncsiságból is, megnéztem a felsőmarókat. Felemás benyomások. Először is, nem tudom ezt dicséretnek szánjam-e vagy sem, a Bauhausban egy darab nagyonbarkács felsőmaró sincs. Vannak ilyen-olyan igenolcsó gépeik, de felsőmaróból egy sem.
Van egy Hitachi, amit már korábban is néztem, árban 100.000 körül, a megszokott eszement űrhajós dizájnnal, egyébként tekintélyt parancsoló megjelenésben. Van rajta néhány szimpatikus részlet, ugyanakkor úgy lötyög a "felsőteste" a két oszlopon, hogy azzal egy asistkinzostraus-szal szemben is versenyre kelhetne. Viszont olyan szépen forgácsolt alu betét van a talpában, ami előtt le a kalappal.
Ezen kívül volt két zöld Bosch és a KW900E B&D. Így ránézésre és tapogatásra nem éreztem nagy különbséget a három gép között. A két Bosch formára teljesen azonos, de az egyik 1200, a másik 1400W-os. Mindhárom gép kb. ugyanannyira kotyogott a tengelyein (elfogadható mértékben) de érdekes módon a nagyobb Bosch sokkal precízebben, határozottabban rugózott. Vagyis belül mégiscsak lehet valamiféle különbség. Ugyanakkor a B&D itt csak 20.000-be került (ez nem a kofferes, 6 marószáras verzió) a hasonló teljesítményű Bosch 30e körül, a nagyobbik meg 40felett.
A gépeken nincs sok tekergetnivaló, ami van, az elfogadható. A Blekinek van méhg egy jó tulajdonsága a Boschhal szemben: a gép teteje sík, vagyis fejre állítva is megáll, lehet benne így szerszámot cserélni. A kisebbik Boschnál mintha akarattal akadályozták volna ezt, az egyik oldalon van egy kiálló bütyök. Elképzelhető, hogy szerintük nem biztonságos, ha fejreállítják a gépet, és úgy erőlködik az ember a szerszámcserével. Tényleg borulékony így az "ügymenet", de én is így csinálom...
Viszont nekem nem tetszik, hogy a Bleki egyébként is kicsi kör alakú talpa mindkét oldalon le van kapva (a Bosch csak egy oldalon) Szerintem így még kevésbé stabil a felfekvése, ugyanakkor kisebb helyen is lehet vele dolgozni. ki tudja, mikor mi az előnyös, én megszoktam, hogy a makita teljesen kör alakú, és még igen nagy is.
Érdekes módon mindkét gépnél úgy van elhelyezve a mérőskála, hogy munka közben, szemből nézve nem nagyon lehet leolvasni. -
Speciali
tag
válasz
szaszlaci #12535 üzenetére
Ha hosszú távon gondolkodsz, akkor érdemes lesz megtanulnod a magasfényű polírozott felületet előállítanod. De ehhez szükséged lesz egy kompresszorra, és szórópisztolyra, excenter csiszológépre, polírozógépre. Persze ezek közül lehet hogy rendelkezel már pár eszközzel.
Én a magasfényű bútorokat kb 30-35 ezer nettó m2 áron készítem.Ebben benne van az mdf lap is. Egy itteni autófényező 20 ezer körül fújja a magasfényűt, de nem láttam a munkáját, és azt sem tudom, fedőlakkozás után polírozza e a felületet, vagy lefújja és kész. Csak mert nagyon nem mindegy.
Egy másik haver, aki kollégám volt, ő már csak bútorfényezéssel foglalkozik, ő 16 ezer körül készíti a magasfényűt. Ő políroz is, de csak feliből harmadából, nem úgy ahogy kellene. Szóval ilyesmi árra számíthatsz, ha komplett fújást kérsz valahol. De neked a hangdoboznak csak az egyik oldalát kell fényezni, vagyis a hangdoboz felületét oszd el kettővel, és úgy szorozd be a m2 árakkal.
Nem az alapfestéket kell lefújni fedőlakkal, hanem az alapfestékre először fedőfestéket kell fújni, megfelelő sárgulásmentesítő UV álló edzővel. Majd erre jöhet a fedőlakk, aminek nem feltétlenül kell magasfényűnek lenni, mert könnyen felpolírozható a selyemfényű is.
Találtam egy nagyon jó polír (csiszoló)korongot, amivel szárazon majdnem a nedves polírozási minőséget elő lehet állítani. Ezzel pénzt és időt is meg lehet takarítani, és talán rutin is kevesebb szükséges hozzá.
Teddy hengert meg felejtsd el, legalábbis, ami magasfényt illeti. -
Márton111
aktív tag
Pontosan ,igazad van, mert végiggondoltam .: ha fa jó, MDF jó, kopasz forgácslap jó, akkor akár korpuszfehér ,vagy egyoldalt laminált MDF is felötölhet.( Festhető )
(Zongoralakkozás szinten fújni , csak gyakorlattal lehet,és nem akármilyen felszereléssel.(a jó pisztoly úa drága) A gyakorlat megszerzéséhez pár kg anyagot előbb fel kell hordani, meg nem árt ha valaki segít az elején, úgy gyorsabb)
-
mdk01
addikt
válasz
szaszlaci #12535 üzenetére
Nem csak az olcsóét hanem a drágáét is. Mellékesen nyomot is hagyhat a fában a marókés csapágya ha már nagyon üt. Nincs nagy tapasztalatom e téren mert nem volt még a kezembe ilyen olcsó gép, de xar kés már igen.
Nem tudom pontosan milyen árba fújnak, meg kell érdeklődni, de ha olyan felületet szeretnél mint a zongoralakk akkor mindenképpen olcsóbb megfújatni mint hogy te szerezzél be pisztolyt, lakkot meg mindent xart.
Márton:Korpuszfehér forgácslap nem jó hangszórónak?
Te végig gondolod azt amit kérdezel?
-
Márton111
aktív tag
válasz
szaszlaci #12535 üzenetére
Korpuszfehér forgácslap nem jó hangszórónak? Sokkal könnyebb átszórni,festeni , mint a kopasz forgácslapot.Ára pedig nagyon csekély.(kevesebb festék, gitt, mert le van alapozva ,és már vissza is hozta az árkülönbséget .)
(nyilván nem kerekített élűnek, vagy akkor éllécezve előbb )
A drágább az az egyoldalról fehérre laminált MDF ... -
szaszlaci
addikt
A tengely ütése mit jelent, 10 méter után kinyírja egy olcsó kés csapágyát? Vagy 100 méter után?
Hangszóró kivágás, süllyesztés, (oldalak pontos egymáshoz marása csiszolás helyett), hátsó fedőlap kivágása, süllyesztése, előlap (nem selymezett, hanem ami a hangszórókat takarja) kimarása, és az alsó részén egy téglalap kimarása és befele ívesre kerekítése. Dobozszélek kerekítése.
Főként erre kell, nyilván, ha adódik valami, évente 3x, akkor ahhoz is. De a doboz sem megélhetés, csak mellékes, pár darab.Berezgésről itt szó sincs, azt merevítéssel (belső keresztbe elrendezett fákkal) kell megakadályozni.
A festésnek elfogadható eredmény, ami szükséges, azt (nem asztalos szemmel) szerintem meg tudom oldani teddy hengerrel. Persze tényleg jó lenne egy szép felület, ez nem kérdés. Úgy nagyságrendileg milyen ára szokott lenni két 90x1100x180 mm-es doboz lefújásának? Ha MDF és alapozva van tűrhetően.
-
mdk01
addikt
Medium Density Fibreboard and High Density Fibreboard
A kettő tök ua. csak a HDF sűrűbb tehát keményebb.
-
mdk01
addikt
válasz
szaszlaci #12515 üzenetére
Minden ilyen árkategóriája gépnek ütni fog a tengelye sztem, ha nem újonnan majd pár tíz méter fa után.
Azért én megkérdezném hogy mit szeretnél marni a hangfalon egy felsőmaróval?
Hogyan áll össze egy általad kitalált hangfal?.
Csak erre szeretnéd használni vagy szoktál otthon barkácsolni és máshoz is szeretnéd használni?Nem értek a hangfalgyártáshoz, de én is úgy tudom az MDF jobb mint a FRG lap, mert erősebb és nem rezeg be.
Ha festeni szeretnéd akkor is sokkal jobb választás az MDF mert a FRG lapot agyon kellene glettelni hogy sima legyen. A festést lehet ráhagynám egy fényezőre mert kb. ua. pénzért 10x jobb minőséget fog produkálni. Ha nem is az egészet de a fedőlakkot biztos vele fújatnám.
Persze megcsinálhatod te is de messze lesz a zongoralakktól. -
Márton111
aktív tag
A farosthátfal vízben és vegyszerben áztatott rosttömeg ,amit szitán szárítanak és összepréselnek ,(a balfele a szitanyomos): nem HDF .
Az MDF és a HDF között a különbség : a HDF keményebb , nagyobb sűrűségű "MDF" (mivel a HDF 3 mm-es , hátfal ,meg laminált parketta alapanyaga, tehát nagyobb igénybevételnek lesz kitéve mint pl.: egy 19mm-es MDF (bútoralapanyag) panel. -
szaszlaci
addikt
"annak kellene utánanézni, hogy amit Klinger úr 1988-ban írt"
Ezt hol kérdezzem, ha nem egy asztalos topikban?Én csak barkácsolok, nekem ezt nem kell tudni!
"egyenesen arányos-e a sűrűséggel"
Azt nem tudom, milyen az arányosság, de úgy működik a dolog, hogy minél sűrűbb az anyag, az átvett hangenergia annál nagyobb része alakul hővé, tehát annál kevésbé lesz doboz hangja, mert a doboz külseje nem sugározza már ezt ki. (Most természetesen nem a doboz saját belső rezonanciájáról beszélünk, hanem minden a falakig eljutott hullámról, aminek negyede kisebb, mint a doboz legnagyobb belső hossza.)"Nekem nincsenek "szent tételeim""
De úgymond berögződései (nem rossz értelemben) mindenkinek vannak, és mivel ez most nem saját lesz, nem is nekem kell megfeleljen. Például nem szórakoznék HiVi-kel, de jó a neve és lehet belőle elfogadható eredményt, a boltihoz képest töredék áron."fából szeretnék dobozt készíteni"
Váltogatni kell a fákat keménység szerint, úgy lehet abból is elfogadható hangút."Fedőfesték ügyében"
Meglesem.Márton111: remélem is, hogy nem a gép nyes engem
-
Soká
senior tag
válasz
szaszlaci #12526 üzenetére
"Klinger könyv (nem mai darab), azt írja, hogy:"
Ebben tényleg igazad van, legfeljebb annak kellene utánanézni, hogy amit Klinger úr 1988-ban írt MDF címszó alatt (elég nagy szórással) az ugyanaz-e, mint amit ma értünk rajta. És a táblázatban szerepel még a "kemény farost" (HDF?) is, ami sűrűbb, mint a farost.
Hangsúlyozom, én nem értek ehhez, legfeljebb szeretek alapos lenni, most az anyagok sűrűségét írtad le, de eredetileg a hangelnyelő képességről beszéltünk, amiről fogalmam sincs, hogy egyenesen arányos-e a sűrűséggel, sőt én még a hangelnyelés definíciójával sem vagyok tisztában...
Viszont aláhúztam, amit Klinger Úr írt: "Személyes tapasztalatok alapján be kell ismerni, hogy az ilyen beton- és téglahangdobozok mind rendkívül jó hangminőséget nyújtanak.""De ettől függetlenül lehet, hogy pont emiatt, mert sokan így vélekednek, mint Te, MDF-et használok."
Nekem nincsenek "szent tételeim" a doboz anyagát illetően, az mdf-fel kapcsolatban inkább csak idéztem 10 évvel ezelőtti guruk megállapításait. Én személy szerint fából szeretnék dobozt készíteni, de nem azért mert az szól jól, hanem mert a fát szeretem. Ez nyilván nem tudományos akusztikai érv
És tudnék ám jó dobozokat mondani, amik forgácslapból készültek. Az mdf (pl. hajlítható) akkor előnyös, ha íves falakat szeretnél, ha le akarod kerekíteni az éleket, stb.
Fedőfesték ügyében Speciali néhány hete mutatott valami fürdőszobai festett, polírozott felületet...
-
szaszlaci
addikt
"aki ezt meg is mérte volna"
Klinger könyv (nem mai darab), azt írja, hogy:Forgácslemez= 0.64-0.86 x10^3 kg/m^3 sűrűségű.
MDF közepes sűrűségű farostlemez= 0.35-0.8 x10^3 kg/m^3 sűrűségű.Az ár egyébként sosem volt igazán hangminőség meghatározó tényező. Főleg, míg kb 400 ezerig a dobozok 95 %-a el van hangolva gyárilag, kiemelős rettenetre.
De ettől függetlenül lehet, hogy pont emiatt, mert sokan így vélekednek, mint Te, MDF-et használok.
"A borítás alatt"
Ha már így szóba került.. Megoldható lenne olyan felület, emberi léptékkel, ami a zongoralakk bevonatra hasonlít, csak fehérben? Tehát fényes, de nem látni, hol a vége. Hirtelen valami olyasmire gondolnék minden-fajta végzettség nélkül, hogy matt alapozót lelakkozni. De az meg ugye besárgul idővel."kérdezz rá nála"
Köszi, megvolt. Mondjuk azóta nem járt itt, de hátha..Márton111: "szívesen építenék audiofil hangfalat"
Ilyen célra a már említett Klinger könyvet, és Subvoice oldalát javaslom. Az utóbbit mindenképp. Az alapokat ezekből remekül el lehet sajátítani."Gépet ,szerszámot csakugyan nem adunk el."
Akkor nem vagyok vele egyedül -
Márton111
aktív tag
válasz
szaszlaci #12522 üzenetére
Ez tetszik ,én is szívesen építenék audiofil hangfalat .Erősen visszatart , hogy nem tudom, a hangrezgések, pont úgy közlekednének -e a dobozban , hogy jól is szóljon ,az adott hangszórókkal, erősítővel kábelekkel,(esetleg az én akusztikai teremben).Ehhez olyan terv kellene, ami kipróbáltan jó,meg elektronika bele
.Sajnos a meglevőek is ,zavarnák már a szomszédot ,úgyhogy
Gépet ,szerszámot csakugyan nem adunk el.(rendszerint)A könnyű bosch marómat majdnem eladtam, mert egy évig munkanélkül maradt, most pedig azt használom legtöbbet , (átépítettem, de előtte még eredeti formájában ,volt ideje megkeresnie az elmaradt bevételét)...
-
Soká
senior tag
válasz
szaszlaci #12522 üzenetére
"A forgácslap hangelnyelési képessége jobb."
Mint az MDF?
Tudod, én még nem találkoztam emberrel, aki ezt meg is mérte volna, és nem csak beszél róla (félre ne értsd, nem rólad van szó!!!), viszont elég régóta figyelgetem a hifipiacot és mondjuk 20 évvel ezelőtt, amikor még az MDF újdonság volt, akkor annak voltak jobbak a hangelnyelési képességei a forgácslaphoz képest.Szóval változnak a hifi szellői... ezzel együtt a legolcsóbb hifik dobozai forgácslapok, a drágábbaké mdf.
A borítás alatt azt hittem valami fólia, netán furnér, de közben olvastam a cikkedet. A fedőfestés komoly tudomány ám, ha igazán profin akarja az ember, főleg, ha fényeset.
(I)
"Említetted, hogy az ismerősöd vett egy ilyet, mert megtetszett neki."(/I)Nem ismerős, csak megelőzött Téged vagy 10 nappal...
kérdezz rá nála.
-
szaszlaci
addikt
"45+áfáért"
Ha jobb lennék most anyagilag, biztos megvenném. De nem, ez van sajnos."Akkor legalább MDF "illene", nem?"
A forgácslap hangelnyelési képessége jobb. Annál csak a nehezebben használható dolgok jobbak. (Homok, beton, ólom, alumínium, acél, ..)"Mivel borítod?"
Valószínűleg zománc teddy hengerrel, azt csókolom. Nem vagyok egy túl komoly asztalos."És mi szól benne? SAL?"
Csak azt ne!Valami jó nevű, használható, elfogadható árú. Úgy néz ki, HiVi lesz, elég középszar, de be van járatva a márka, és a kész dobozai neki a leginkább túlárazottak.
"helyettesítsd be Einhellel..."
Említetted, hogy az ismerősöd vett egy ilyet, mert megtetszett neki. Tudható esetleg, hogy változatlan-e a véleménye?thyeby: "Azt azért beszéld meg magaddal, hogy egy húszasért nem fogsz kapni olyan gépet seholse, ami minden tekintetben fullos."
Az természetes, csak mint említettem, szemetet nem akarok. De mint írtad feljebb, ez azért nem az a kategória."ne tudd eladni egy héten belül azt a gépet
Hogy megváljak a szeretett gépemtől? Soha!"Megcsinálja mondjuk a JVC a hangfalakat, kiteszi a Médiamarkt, és eladja jó haszonnal."
És ha tudnád, hogy azok az 1-200 ezres dobozok a kínai szóróikkal jó, ha az ötödét-tizedét megérik. 50 ezerből már olyan doboz építhető, ami 10-20x-os médiamárktos árazást képviselhet. Ha az ember rászán a tervezésre 1-2 hónapot. Csak ezt ugye sokan nem így gondolják, ezért inkább irány a médijjamárkt.. Nekem meg ott a profi gépem, meg örülök a dobozomnak, pénz nélkül"ha azt a minőségű hangszórókat teszi bele"
Az még nagyon kevés. Tervez-mér-hallgat-változtat, ismétel milliószor. Akkor tényleg lehet jó az eredmény."kifejezetten amatőr által épített hangfalakra vadászik"
Mondd, hol találok ilyen embereket!? -
Soká
senior tag
válasz
thyeby #12520 üzenetére
"Vágyok magam is egy (vagy több) ilyen gépre,"
No, ha már ilyeneket írsz, akkor azért megjegyzem, hogy bútort, nyílászárókat gyártónak merném ajánlani, a Te esetedben, aki "aprófát" gyárt, nem tudom, hogy hasznos gép-e? Nagy és nehéz, tehát órákon át ismétlő műveleteket végezni vele kézből lehet, hogy nem szerencsés. Olvastam valami kanadai(?) vagy usa fórumon, hogy nem olyan fejnehéz, mint amilyennek a látvány alapján gondolnánk, ezzel együtt azt mondom, hogy kicsit azért billegősebb, mint mondjuk a Makitám, pedig talán nagyobb is a talp átmérője. Szóval szerintem kicsit magasabban van a súlypontja, de ez gyakorlat kérdése is.
Bevallom férfiasan, nekem erre a gépre nem volt szükségem, egyszerűen csak megtetszett és miután 2 éve akciós formában bruttóban volt 40ezer körül, megvettem. Szeretem, mert olyan különc darab, látszik, hogy a glóbusz ellenkező oldalán tervezték, és, hogy a tervezője, talán "csakazértis" igyekezett mindent másképpen megoldani rajta, mint azt Európában szokás. Szóval egyéniség a lelkemde azt nem mondanám, hogy jobb, mint a többi. Elsőre meg kimondottan szokatlan a bekapcsológombja, a fel-le működtetése.
Az pedig, hogy jól építhető be asztalba, az nem tudom, hogy érdem-e számodra, ez elsősorban hobbistáknak hasznos mulatság.szerk.
12518-ban elfelejtett a CMT-t linkké alakítani... -
thyeby
őstag
válasz
szaszlaci #12515 üzenetére
"csak ugye próbálok már első gépként sem szemetet venni,"
Nyugi! Ez a 16 ezer forintos árkategória már nem szemét!
Csak még nem ipari, pláne nem profi kategória.
"hogy ki és miért adja el a profi gépét, ha ilyen hosszú időn keresztül kiszolgálta?"
Nagyon valószínű, hogy ez kintről behozott konténeres kacatból származik. Emlékeim szerint Győr megyei az eladó. Ott sokan bizneszelnek úgy, hogy átmennek a sógorékhoz Ausztriába, vagy mennek tovább Németországba, és az áruházaktól megveszik a leadott cseregépeket kilóra. Tudod, nálunk is szokott lenni olyan bolti akció, hogy ha leadod a régi gépedet, elengednek az új mosógéped, fúrógéped, etc. árából konkrét és számottevő összeget. Aztán az áruház ezt eladja egyben, egy konténerbe csomagolva. Zsákbanmacska, hogy mi van benne, mint a bálás ruha. Mindig akad benne használható márkás, sőt profi gép is. Arrafele jártamkor lépten nyomon beleakadok ezekbe a rendszerint rézbőrű seftelőkbe, akik magas áron kínálják a portékát, de rendszerint akár harmad, negyedannyiért is örömmel odaadják.
"Ezek szerint ezek nem savállóak."
Az ELU kifejezetten profi, ipari gépeket gyártott - ma már felvásárolta a céget a DeWalt, és változtatás nélkül gyártja továbbra is némelyik ELU típust. Ominózus meghirdetett példány érzésem szerint húsz évnél is régebbi, és ha be tudott rozsdálni bármitől is, akkor tuti, hogy nem saválló a csúszótengely. Megnyugtatlak, hogy 15-20 ezer forintos árkategóriában nem fogsz találni egyetlen saválló alkatrészt sem semmilyen gépben. A profi, soksok részletmegoldásra figyelmet adó ipari felsőmarók kivétel nélkül százezer forint felett szerezhetők be. Van egy kivétel valóban, a Soká liblingje, csak megerősíteni tudom őt abban, hogy kategóriájában egyetlen százezer forintos Makita sem jobb semmiben és semmivel ennél a 45 ezer forintos példánynál - mitöbb, olyan extra, mint a kés egykezes talpon kívüli cseréje még Makitában, DeWaltban, kék Bosch-ban is ritkaság. A dizájnja kicsit avíttnak hathat némelyek számára, de a tartalom nem hagy kivetnivalót maga mögött. Vágyok magam is egy (vagy több) ilyen gépre, valószínűleg el fogok jutni odáig, hogy Soká kolléga mögött felsorakozva harsányan reklámozzam magam is, mint elégedett, büszke tulajdonos.
Ebben a húszezres kategóriában mindegyik gépen fogsz valami hiányosságot találni, és mindegyiken lesz valami neked tetsző bónusz is. Ez egy tipusosan kompromisszumos kategória. Azt azért beszéld meg magaddal, hogy egy húszasért nem fogsz kapni olyan gépet seholse, ami minden tekintetben fullos.
De ne is arra utazz, hogy nagy dög legyen, 12-es befogatással, mert amire használni szándékozod, arra teljességgel felesleges. És egy 12-es tengelyű kést sem fogsz kapni olyan készletben, ami használható is, és 500 forint körüli áron jön ki visszaosztva darabja. Tehát egy nagy dögöt felszerszámozni, mégannyi pénz lesz még az alapműveletekre is, mint a gép ára., míg egy 8-as tengelyűt prímán ki is tudsz a hangfalak gyártásához használni."Mert lehet, nem sikerül eladni a dobozt."
Engedj meg egy gondolatot!
Olyan, hogy nem sikerül eladni, nem létezik, csak akkor, ha feladod a harcot. Látod, itt van például ez a már sokat emlegetett ELU roncs. Fél éve vadászik valaki az új gazdájára. Nem adja fel, és biztos lehetsz benne, hogy meg fogja találni a vevőt rá. Én ugyan nem 17 ezret, hanem 17 forintot sem adnék érte, de látom (magam is intenzív piaci szereplőként), hogy nem létezik a világon akkora marhaság, amit nem lehet eladni. (Jómagam - és esküszöm, hogy ez így volt - még a kismacskákat sem agyonütöttem fialás után, (ahogyan ez mifelénk szokás) mert nem engedte meg az erkölcsöm, hanem eladtam őket mind egy szálig. És nem jelképes összegért, kicsikét drágábban.)
A következőkből szerencsés kiindulnod:
Megcsinálja mondjuk a JVC a hangfalakat, kiteszi a Médiamarkt, és eladja jó haszonnal. Semmivel nem lesz abban jobb hangnyomó, mint amit az amatőrök építenek, nem lesz szuperebb a hangja sem, ha azt a minőségű hangszórókat teszi bele, amit egy amatőr, csak ott lesz a kereskedő (50-70-100%-os) haszonkulcsa rajta. Nagyon jól tudják ezt a zenerajongók is, és ezért sokan közülük jobb minőséget élvez olcsóbban, mert kifejezetten amatőr által épített hangfalakra vadászik. Ezt meg onnan tudom, hogy a vőm gyártotta a hangfalakat. Mindig magának készítette ő, de mindig jött egy vevő neki rá, így ő mindig komolyabbat tudott építeni - pedig a fadobozok nem is voltak még annyira precízek sem, mint egy tucat doboz az IKEA-tól. S tudod, mi volt ennek a titka?
A legfőbb az, hogy profi erősítővel hajtotta meg a vevőjelöltnek kipróbáláskor, és az, hogy maga is szerette, értette a zenét (DJ volt egy kisvárosban), tudta, hogy mire kell odafigyelni a teszt alatt. Ezt megsúgta a vevőnek, és elküldte a boltba, hogy halgassa meg X márka hangfalát, ez és ez a hiba lesz benne. Aztán a vevőjelölt elballagott, megnézte, és visszajött megvenni a csúnyábbat, de jobbat. És éveken át nem tudott nálunk egyetlen hangfal se pár hónapnál többet időzni.
Óvatosságod érthető. De meglátásom szerint egy igazán jó gép ára nem elérhetetlen ma már. Amikor én az első felsőmarómat vettem, fél fizetés volt az ára egy noname kis gépnek. Most fél fizetésért már megvehető egy igazán jó gép. Gondolkozz, lehet, hogy inkább gyűjtögetned kellene rá? Mert abban Márton111 kollégának rendesen igaza van, hogy amíg eljutsz a profi gépig, már ki is fizetted csökkentett tudásúakért a profi gép árát, de nem élveztél belőle semmi profit. És talán lehet szempont az is, hogy mondjuk ha egy Makitára ruházol be 60 ezer körüli áron, és nem megy mégsem ez a hangfal-biznisz, akkor nincs olyan, hogy 45-ért ne tudd eladni egy héten belül azt a gépet. Pláne, ha még garanciás. (A Makitára most 3 év garanciát adnak.) -
Soká
senior tag
válasz
szaszlaci #12517 üzenetére
Már nem szerkesztem az előző hozzászólásomat, akkor az extol-t helyettesítsd be Einhellel...
Egyvalamit érdemes tudomásul venni, ezekbe a kis gépekbe sosem kerül olyan erős konstrukciójú orsó, aminek a csapágyazása, kivitelezése ne lenne kérdéses. Ha mázlid van kifogsz egy jobb szériát, ha nem, akkor egy rosszabbat. Ez is a barkácsgépek sajátja.
-
Soká
senior tag
válasz
szaszlaci #12515 üzenetére
"csak ugye próbálok már első gépként sem szemetet venni,"
Én mindig igyekszem védeni a barkácsgépek "mundérját", de azért ilyenkor belőlem is "kijön", hogy ha nem akarsz "szemetet venni", akkor ne akarj tizenezerért felsőmarót venni. Csodák nincsenek. Gondolj bele, egy profi gép 100.000 felett jár. Az Extol az ötöde. Most nézz meg egy jó haszongépjárművet, és utána próbálj meg az ötödéért vásárolni egyet...
Linkeltem Neked 45+áfáért egy olyan felsőmarót, amit eredetileg egy ausztrál cég fémjelez (de pl. az usában az egyik legkedveltebb felsőmaró), amelynél gondok és tulajváltás volt, így eladták a licencet a CMT-nek, amelyik profi marószerszámokat gyárt, és ki tudja milyen okból, felcímkézetlenül jutott a gépből például az uni-maxhoz is. Aki ebben a szegmensben keresgél, az érezheti úgy, hogy féláron kap meg valami, szerintem.
Nyugodj meg, nem az extol felsőmarón múlik majd, hogy kitermeled-e vele az árát.
Szóval hangdobozokhoz kell a felsőmaró?
Akkor legalább MDF "illene", nem? Mivel borítod? És mi szól benne? SAL?
-
szaszlaci
addikt
válasz
Márton111 #12516 üzenetére
Ígérem, a következő gépnél komolyan fontolóra veszem a használtakat is. De tapasztalat nélkül ilyet nem csinálok.
Válaszolt az Extol felsőmaró eladója. Azt mondja, nagyon korrektül összerakott gép, sok évig használta, mígnem átszakadt a befogó menete. Nagyon erős, ergonómikus, jól dolgozik. De! Üt a tengelye, és a csapágyas kést szétveri. Mindegyik ezt csinálta nála, feltehetőleg konstrukciós hiba.
Szóval akkor ilyet se veszek.Kezdődik hát elölről, remélem, hogy nem köveztek meg.
Piros Einhell, képről meggyőző, és többektől hallottam, hogy ezek az új szériák azért egészen jól összerakottak. 2 év gar., 18 ezer Ft.
Ha nagyon nem beszéltek le, ezt gondoltam.Esetleg Hyundai géppel van valakinek tapasztalata? Elvileg Bosch licensz. (Ismerősnek van egy 1050 Wattos kisflexe, nem remeg, nem forró és erős. Barkácsol vele egy jó pár éve már.)
-
Márton111
aktív tag
válasz
szaszlaci #12515 üzenetére
Mire eljutsz a második,illatosított ,(pláne a 4.
) gépig, egy profi gép ára elment, a saját idődet, még nem számolva...Ellenben a kacatgyártók, és forgalmazók kerestek,és keletkezett egy rakás hulladék.
A profi drágább, olcsóbb.A használt (a 20 éves ,az inkább nőben jó kor),de megnézve (szénkefe ki, forgórész réz érintkező rész kopásmélység, tengely kotyog-e,maró oszlopok,jól járnak-e,nincs-e kikopva(,lötyögve)bekapcsolva a hangja, (szóval 10 perces nézelődés)állapotú,profi az mégolcsóbb.Érdemes olyat választani ezért,ahova el tudsz menni, személyesen.Az én makitám 6éves.Több mint valószínű, hogy több van benne még mint ehy barkácsmaró élettartama (profi kezelési , használási minőséget nyújtva)
-
szaszlaci
addikt
válasz
Speciali #12508 üzenetére
Érthető amit mondasz, teljesen.
Viszont –lehet, most butaságot beszélek, majd rájövök– amíg egy bolti, azért használható gép, dobozában, tartozékokkal, garanciával, illatosítva annyiba (vagy fele annyiba) kerül, mint egy használt ütött-kopott, minden nélküli, ki tudja milyen állapotban levő gép, addig nem kérdés melyiket választom.Aztán felmerül a kérdés, hogy ki és miért adja el a profi gépét, ha ilyen hosszú időn keresztül kiszolgálta? Ráadásul töredék áron. Talán mert már nem szolgálná túl sok ideig.
thyeby: "valami savasabb fát martak vele, az meg rajta maradva megette a vasat"
Ezek szerint ezek nem savállóak.Soká: "megszerzed azt a tudást, amivel legközelebb már magabiztosan választasz"
Nem elhanyagolható, csak ugye próbálok már első gépként sem szemetet venni, hogy ne a negyedik termék legyen csak használható, egy vagyon beleölése után."Számolj, kifizetsz 20ezer forintot."
Megcsinálok vele egy hangsugárzó párt, és ha sikerül eladni, visszajött a gép ára. Akkor miért nem Makita pl? Mert lehet, nem sikerül eladni a dobozt."Ezen hirdetett valaki.."
Írtam neki, hátha. -
Soká
senior tag
kimaradt egy link:
http://hardverapro.hu/apro/extol_permium_felsomaro_elado_1200w/hsz_1-50.htmlEzen hirdetett valaki majd egy éve egy extolt. Remélhetőleg már eladta. Ha megkeresed, talán elmondja neked őszintén a véleményét., már nem érdeke szépíteni a dolgot.
Próba-szerencse... -
Soká
senior tag
válasz
szaszlaci #12507 üzenetére
Ha megveszed ezt az Extolt, szerintem tetszeni fog.
Persze mindig fogsz találni olyan véleményt, hogy olcsó cuccot venni felesleges pénzkidobás. Talán felesleges annak, akit tényleg csak hátráltat a munkájában a körülményesebb használat, de egy hobbistánál ez kevésbé szempont. És az sem elhanyagolható, hogy az adott pénzért megszerzed azt a tudást, amivel legközelebb már magabiztosan választasz. De legalábbis magabiztosabban.Nyilván szeretnél egy szép szagos csillogó új gépet garival, egy profi meg tudja, hogy az ütött-kopott külső mögött is van tartalom. Érthető a különböző megközelítés.
Számolj, kifizetsz 20ezer forintot. Ezért a pénzért hány bútordarabot készítene el neked egy asztalos? És Te hányat tudsz elkészíteni vele, mire megadja magát? és még mindig ott a lehetőség, hogy használod a gépet kíméletesen, aztán, ha jobbra vágysz, féláron eladod.
Szerintem, ha ez az Extol vacak lenne, nem győznénk olvasni a méltatlankodók beírásait. Ha valami jó, azt nem teszik szóvá az emberek, ha viszont befürödtek valamivel, annak inkább hangot adnak.
De ha még nem döntöttél, akkor figyelgesd a használtpiacot, hátha...
-
Speciali
tag
most komolyan, ez a rozsda lenne itt a legnagyobb probléma? Ha jó a motor, és a csapágyazás, akkor nem sokat oszt vagy szoroz az a rozsda. Persze kinézetben sokat számít. De nem értem, miért lenne ez neked az igazi átverés. Még ezt a rozsdás Elut is többre tartom, mint egy áruházi ipari hulladékot.
-
thyeby
őstag
válasz
Speciali #12508 üzenetére
"Lehet hogy ellentmondásos ez a helyzet,hogy barkács célra nem,pénzkeresésre viszont megvettem."
Aki dolgozott már megrendelésre, az pontosan érti, hogy mit beszélsz.
(Az az ELU már fél éve kitartóan itt mered a neten (Expressz.hu-n is), és vár egy idiótát, aki valamennyi pénzt ad érte. Még az a szerencse, hogy az eladó - szerintem valami intenzíven pigmentált úriember lehet - is van annyira idióta, hogy nem tüntette el az ordító rozsdát, mert ha azt megteszi, hát az lett volna az igazi nagy átverés. Egyébként ha ezt a gépet nem trehány módon tárolták volna, még duplaennyit is megérne bizonyára. Gondolom én, hogy valami savasabb fát martak vele, az meg rajta maradva megette a vasat.)
-
Speciali
tag
válasz
szaszlaci #12507 üzenetére
ennyi pénzt ez a maró egy barkácsolónak szerintem bőven megér.profi használatra már csak korlátozott ideig lehet alkalmas,hobbi célra viszont szerintem kiszolgál még par évtizedet.
ha azonos összegért egy régi profi gépet vagy egy áruházi vacakot lehet venni akkor nálam nem kérdés hogy mit vennék.Persze nem azt mondom hogy ezt az Elu gépet kéne megvenned,hanem azt,hogy mit ne.
Tavaly vettem egy polír gépet az Aldiban 13 ezerért.Gondotam,jo lesz az nekem.Működött is szépen,erő is volt benne,de a fordulatszám állító kapcsoló megadta magát.Nem volt sokat használva,ennyit bírt.Oké hogy 3 év garancia van ra,de ettől függetlenül nem lesz túl hosszú életű darab.Az árát már így is behozta,de egy 50 ezer forintos Makita meg örökéletű darab lenne nálam.Persze ha nincs több pénz,akkor nincs több.Nekem akkor muszáj volt valamit venni,mert meg kellett csinálni egy jólfizetős munkát.Barkács célra viszont nem vettem volna meg.Lehet hogy ellentmondásos ez a helyzet,hogy barkács célra nem,pénzkeresésre viszont megvettem. -
szaszlaci
addikt
Nagyon egyszerű alatt az inkább nem szabad megvennit kell érteni, vagy az áráért egész tűrhető is lehetet?
Speciali: ez nem tűnik túl jó állapotúnak, lévén, rozsdás a "dugattyúja".
Azt hiszem, megpróbálom az Extol-t, ha addig nem érkezik egy "meg ne vedd, mert pocsék" hozzászólás, legalább szerzek egy kevés tapasztalatot a márkával. Képek alapján egészen barátságosak a termékei.
-
Speciali
tag
-
szaszlaci
addikt
"Makita 3612C-t 50ezer körül,"
Sok. De még ha ki is köhögném az árát, lehet, ugye kopott, mint írtátok. Használtan csak olyan terméket veszek szívesen, amihez értek valamennyit."Aldiban, ott decemberben volt "akciós" felsőmaró Workzone néven. 3 év gari."
Pedig már örültem, hogy körvonalazódik, mit választok
A Workzone-ról nem találtam semmi infót sajnos, ebben az esetben pedig kevés, ha csak megnézem. Ha így lenne, nem kérdezgetnélek benneteket.
(Egyébként a .com-os oldalon a Ferm is 3 év garos, de mire ideér, csak egy lesz belőle a nem túlárazott helyeken.)"azon csodálkoztam, hogy a magasságot rögzítő kart hol vízszintes állapotban rögzítette, hol meg már majdnem függőlegesig eltekerve"
Meg ahogy néztem, egyszer le tudja nyomni a gépet, egyszer nem. Mozgat a karon, hajlandó lemenni. Persze, kezelő hibája is lehet. Vagy nem.mdk01: nem égetően sürgős, valóban jó lenne megnézni a kiszemeltet.
"félórát túrtam a netet hogy tudjak vmit ajánlani"
Annyi energiát nem kell rám áldozni, elég, ha véleményt, tapasztalatot írtok!Ha valaki keresné, itt van a Ferm csatornája. Nekem olyan ócsókínai benyomása van egy kicsit, azt nézem, mikor esik szét, mikor görbül el.
B&D-ekkel is szívtam egyébként sokat, pedig elvileg az sem lenne rossz. Fúrógépen a sebességállító tönkrement. Másikon a motor hátuljánál átforog vagy szorul a csúszócsapágy, le is égett majdnem, mire észrevettem. Szúrófűrésze ugyan 15 éve teszi a dolgát, de folyton elforog a talpa, kilazul a fűrészt megtámasztó görgő. Marha idegesítő. Viszont a felxével elégedett vagyok, azt leszámítva, hogy elég nagy a vibráció. Bár hogy így írom, lehet, azon is kellett már javítani a kapcsolót. Meg a csavarbehajtójával sem voltak gondok, míg tönkre nem ment az akksija. Most is használom trafóról kisebb dolgokhoz.
Nem voltak sem túl sokat, sem ész nélkül használva. Viszont a Bosch, Makita cuccok teszik a dolgukat, holott kézbe véve, bekapcsolás nélkül nem látok ordító eltéréseket. Az olcsó Steinhelhőlégfúvó sem nagyon problémázik (abból is volt nálam más kezében elégett B&D), sőt a neve nincs rezgőcsiszolóban is csak kapcsoló gond volt, az is teszi a dolgát viszonylag sok használat után. Szóval ezért nem rajongok a kézbevesszük-megnézzük dologért, mert max durva hibákat szűrhetek ki vele.
(Persze az Agojama fúrógép –vagy mi volt az a márka úgy 10 éve– meg havi rendszerességgel produkált újabb hibákat, fél év múlva el is érte a használhatatlan szintet.)
Csak azért írom ezeket, hogy érthető legyen, miért problémázok ennyit a választáson, főleg kevés pénzzel. -
jimy_l
tag
Jó reggelt!
Nekem volt olcsó kinzo maróm, egy hétig bírtam, azután "véletlenül" leesett és darabokra tört.És, ha a kinzó helyett késeket vettem volna a jóféle maróhoz, hát....
-
mdk01
addikt
Igen.
Egészen konkrétan ezt én is néztem mert a hsz-em után egy félórát túrtam a netet hogy tudjak vmit ajánlani, de nem találtam semmit, a te általad belinkelt gép meg drága neki ezért nem linkeltem.
Az biztos hogyha mondjuk ezt megvenné(ami véleményem szerint méretben, márkában a legjobb választás volna) akkor valószínűleg egész életében kitartana, viszont ha nem ért hozzá akkor nehéz megállapítani, hogy a forgórésze hogyan néz ki és mint Márton is írta annak kicserélése a fél gép ára.Az a gond ezzel az olcsó kategóriával, hogy nem lehet tudni melyik milyen. Kellene egy olyan ember akinek van vmelyikből és azt mondja, hogy na ez jó, és akkor egy olyat venni.
Új hozzászólás Aktív témák
- Új, bontatlan Tesla Smart Floodlight Battery Camera + Tesla 5W napelemmel - 1,5 év garival! -
- Smart Fortwo - 600 Benzin - Kabrió - Klíma - Nagyon szép állapotban
- ÁRCSÖKKENTÉS Jura Impressa C5 fehér kávégép eladó
- Új, bontatlan FÉLÁRON - LOVI Expert 3D Pro elektromos mellszívó - Még 1,5 év magyar bolti garival! -
- Genesis HOLM 510 - RGB, 160 x 75cm Gamer asztal + ÁFÁS számla
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB DDR5 RAM RTX 5070Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Lenovo ThinkStation P520 Workstation! W-2145, 64GB, 512 SSD /Quadro - Számla, garancia
- Samsung Galaxy Watch5 Pro,Újszerű,Dobozával,12 hónap garanciával
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7700X 32/64GB RAM RTX 5070 GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! Sapphire NITRO+ RX 5700 XT 8GB videokártya garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest