Új hozzászólás Aktív témák

  • GFerr56

    aktív tag

    Hay!

    Új biosokról. Először az én gépemen az MSI X370 GPC-ról nem tudok nyilatkozni. a kettővel ezelőttit használom teljes megelégedésemre. Már azóta simán mennek 3200-al a RAMok (igaz FlareX), úgyhogy nem frissítek.
    A másik a fiam gépe. Ő C6H-t használ. pár napja rakta fel a 1602-es bios-t. Azóta figyeli a gépet, azt mondja, hogy a memória állítás után nem olyan "hisztis" a gép, nem csipog le olyan gyorsan, vagy egyáltalán nem, bár volt, amikor a bios-ba befagyott. A 3600 a régi beállításokkal nem megy, de azok alapján, amiket küldött, nem is biztos, hogy van értelme kisérletezgetni (egyelőre). A 3466 pöcc-röff megy, semmi boot probléma, elsőre viszi. Kipróbálta a "síma" 3200-on is, ott sem tapasztalt semmi problémát eddig. Általános használatban Ő 3400 (alap) - 3800 (max boost) órajelig használja az 1700x-et, itt ugyanis 1.286 Vcore mellet születtek a küldött eredmények, a melegedés is ennek megfelelő, úgyhogy nem is erőltette a vizet, elkunyizta az én hűtőmet, eladtuk a vizet, én meg ráraktam egy CM-t az enyémre. Küldött egy sorozatot, két részben rakom fel (először a 3200 RAM, aztán a 3466 RAM), a következő Vcore-al születtek: 3400 MHz - 1.1 V ; 3600 MHz - 1.220 V ; 3800 (3850) MHz - 1.286 V ; 3900 MHz - 1.31 V (3200 RAM) - 1.35 V (3466 RAM). Igazán ezek már annyira korrekt eredmények, hogy nem fogja a CPU órajelet növelni (bár megy 4 GHZ-en is), de annyira minimális a különbség-kontra Vcore-hő, hogy nem éri meg.
    Tehát 3200:



    3466:




    Üdv

    ui:azért nem csak megy a gépe, hanem jól is néz ki, meg olyan hűtése van, hogy ajjajjj

    .Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

Új hozzászólás Aktív témák