Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz BonFire #13445 üzenetére

    Most írtam le. Ez a kép csak azért volt HDR, mert épp shutter speed bracketingre volt beállítva a fényképezőgép (mint úgy általában, mert lusta vagyok kikapcsolni, főleg hogy néha hasznos ez még olyankor is, ha előre nem is gondolná az ember, hogy jól jön még később, csak ha már megnyitottam itthon a képet...). És ha már úgy is ott volt a 3 RAW file, akkor "miért ne?" alapon most is beadtam a PS-nek. De már erről is beismertem, hogy tényleg hülyeség volt, szerintem tekintsük túltárgyaltnak.

    Egyébként egy Olympus E-PL1 a fényképezőgép.
    És nyilván, ha szükségem van egy scanner-re, a mostani pedig bedöglött, akkor egyértelmű, hogy előbb-utóbb venni kell egy újat. Magamtól ki nem találtam volna, kösz a segítséget. :P

    Ide pedig azért bátorkodtam jönni, mert ettől függetlenül is szerettem volna kikérni a véleményeteket arról, hogy érdemes 32-ről 8 bitre ditherelni (resize előtt vagy után, stb). Gondolva arra, ha legközelebb olyan képpel szórakozok, amihez kell is a HDR...
    És ezt mondjuk sikerült is megtárgyalnunk, mielőtt nagyon messze mentünk a témától. Köszönet is azért az infóért. :R

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák