Keresés

Aktív témák

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz Cooper911 #22560 üzenetére

    Cooper911: Én eldöntöttem, hogy nekem kell egy Chaffee, pedig mindenhol azt olvastam gyötrelmes az M5-el ennyi xp-t összeszedni, főleg prémium nélkül. Nos azt kell mondjam nyugodtan vágj bele. Egyre jobban érzem, hogy nekem a light tankok jönnek be a legjobban játékban. Persze nem egy T-50 az M5, de a nagyobb látótávját nagyon jól ki lehet használni az apróságával egyetemben. Ügyesen játszva nagyon jó felderítő, még ügyesebben meg egy lövések az artyk és más egyébb apróságok. És meglepő módon sokszor rak vele top tanknak, akkor pedig még Top Gun is összeszedhető vele. Szépen haladok, már most látom, hogy sajnálni fogom eladni.

    Pattogás téma: Tier6-ig a legpattogósabb tank, ami szerintem a játékban van egyértelműen a T1 Heavy, utána a M4A3E2 és csak utána a KV-k, bár ez utóbbiban benne ülve nekem egyáltalán nem pattogósak. A T1 hihetetlen mennyit bír és milyen helyekről tudnak pattogni róla a lövedékek. Minden részéről szinte. A Jambo eleje nagyon durva, szerencsére máshol sebezhető.

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz D.Orion #23951 üzenetére

    Én pont itt tartok most. Igaz nálam csak az E2 és az E8 "versenyez" csak a megtartsam címért.
    Nézzük sorban:
    - M4-et azért adtam el, mert az E2 ugyanez csak jobb páncéllal és több HP-val, igaz magasabb Tierben, de én nem vettem észre ezt az egy szint ugrást (kreditben sem érdekes módon).
    - E2-vel folytatom. A baj vele a HE nerf 0.7.0-ban. Ugyanis pont jókor tudtam meg ezt a dolgot így megvártam és teszteltem. Az én gyenge közepes játékomnál sokat jelent a HE nerf és emiatt úgy érzem ezek után inkább az M1A2-vel használnám.
    - De ha már azzal használom, akkor E8 marad. Mert ugyanaz, csak gyorsabb és a medium stílushoz ez a sebesség kell. Ha alulra pakol, akkor tulajdonképpen mindegy, hogy az E2-nek jobb a páncélja, a 10-es, 9-es tierű tankok simán viszik. Így akkor már élvezetesebb az E8-al oldalba kerülni. Saját tierjükben pedig mindkettő tökéletesen megállja a helyét.
    - Az M6 érdekes jószág. Vele a legrosszabb a nyerési statisztikám, ezen meg is lepődtem, talán nincs vele szerencsém. Nagyon nem jött be, egészen a 90mm-es M3-ig. Huh, megmondom őszintén nekem ez a legjobb ágyúm, mióta játszom. Talán a SU-85-ös 107-ese tetszik még ennyire, bár játszani nekem még annál is jobb. De magát a tankot nem szeretem és ezért nálam nem marad meg. Szerintem a T20-on még jobban imádnám ezt a fegyvert, de azt még nem döntöttem el, hogy belevágok-e.
    Összességében nem könnyű a döntés. Akinek megy a játék jól a HE lőszerrel az új verzióban is, annak lehet az E2 a jobb választás, aki pedig a medium stílust szereti, annak az E8. A sima M4 is lehet jó, sokaknak az vált be a legjobban, én is szerettem, de ha nem a pénz számít én egy tierrel magasabbat tartanék meg.

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz emre #24960 üzenetére

    Én komolyan mondom ezért már jobban utálom az artistákat, mint azért, hogy engem lőnek ki. Jagdtiger spotolva órákon át, de nem azt lövik, hanem az M6-ot. Hihetetlen. De a legfelháborítóbb, hogy mivel sokat játszom felderítő tankkal hiába fedezem fel az ellen artistáit nem azokat lövik. Mikor T-50-el megyek és a négy artistából egy kilő és vége a spotnak nem a tracereket figyelik, hanem újra a tankokra koncentrálnak. Tanítani kellene a tracer dolgot, mert azt veszem észre, hogy nagyon kevesen ismerik. Én ha tankkal megyek is, figyelem és lövök arra, volt már szerencsém. Ha Chaffee-val megyek ez dönt általában. Amelyik fél artistái erre koncentrálnak az a fél nyer. A legtöbbször úgy dől el csata, hogy az egyik fél kilövi az ellen artistáit már az első percekben aztán könnyű a győzelem.

    A klántagok random csatában kapnak infót egymásról? Mármint látják, ha saját klántagjuk is játszik éppen abban a csatában akár az ellenségnél is? Név kiemelés esetleg?
    Szívesen beszállnék én is. Van KV-3-am, de megmondom őszintén nem szeretem. És a legények is át lettek belőle rakva az IS-be. Csak azért áll a garázsban, hogy a váltáskor kapjam érte az új tankot. Igaz elite, két ember belőle 100%-os és van nekik javításuk is valamennyi, de ez azért nem sok. Csak a duplákat szoktam lemenni vele. De más tankkal szívesen kipróbálnám a csapatjátékot.

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz D.Orion #25113 üzenetére

    Köszönöm a lehetőséget itt is. Jó volt, sokkal élvezetesebb így, mint randomban. Ha lesz ma este is szívesen jönnék ismét. Van sluggerem is amúgy, de mivel még nem a jobb ágyú van rajta nem azt ajánlottam, bár felderítőnek jobb lett volna.
    Nyertes csaták nagyon jól hoztak, főleg kreditben éreztem erősebbnek, mint a randomot. Ami egyedüli negatívum, hogy kevés ellenfél miatt plecsniket nagyon nehéz szerezni, nem mintha itt ez lenne a lényeg.

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz D.Orion #25256 üzenetére

    Jelentkezem! Egy jó ideig még van prémium fiókom. Csinálok szívesen századot is, de vezetni nem szeretném, ha nem muszáj, abban vannak nálam bőven tapasztaltabbak is.
    Esténként, ha online vagyok lehet szólni nyugodtan. 23 óráig vagyok általában.

    Illetve jelezném, hogy szívesen játszom platooban is ha nincs század. Veled is jobb lett volna együtt lenni, mint egymás ellen randomban. Én reggelenként szoktam a duplákat megcsinálni. Szívesen várok 1, akár 2 csatlakozót is bármikor. Ha online vagyok nyugodtan rám lehet írni. 4-7 szintű tankjaim vannak jelenleg, de minden fajtából, szóval biztos találunk megfelelő csapatot. :)

    (Ebben az évben már nem leszek, de 1-én valószínű már vagyok.)

    [ Szerkesztve ]

  • Simulacrum

    senior tag

    Be lehet írni engem is ha gondoljátok: Simulacrum - Simulacrum_HUN az első hozzászólásba.

    Timyyy-nek és mindenki másnak a TD-kről a századokba vitákról, illetve "ha nem KV-3-at hoz, akkor nem ér semmit".
    Kezdem a három duplámmal, amikor KV-t, VK3601-et, illetve SU-85-öt hoztam. Talán a legjobb menetek ezzel voltak, illetve nekem ezen járműveim teljesen fullosak, különböző felszerelések is vannak rajta (töltésgyorsító, venti, álcaháló). Talán egy-egy csata belefér, hogy könnyebb legyen duplázni.
    És akkor a TD-kről általában. Egyértelmű, hogy a KV-3 vs. Slugger, SU-100, JPZIV 1-1 csatában nyílt terepen melyik győzne, de ilyen sosincs században. Az sem egyértelmű, hogy ezek közül melyik a legjobb. A Slugger kukkerral nagyon jó scout is lehet, de jóval nagyobb, mint a másik két TD. Az én JPZIV-emben 100-as legények vannak 70%-os rejtőzéssel. Valami fantasztikus volt a prokhorovkás csatánk. Már nagyon vártam, hogy egyszer legyen ez a pálya. Egy találatot kaptam, pedig én voltam legelől, volt KV-3, aki 10 méterre volt előttem és nem látott. Ott lőttem ahol akartam, ami persze fontos, mert tény nem mindegy hova lövök vele, de lég sok csatám volt már ellenük így tudom hol tudom átvinni őket. A másik jó példa az 1 vs. 1-re a Mines pályán volt, ahol begördült foglalni az egyik KV-3, de mire felnézett a tornyával a hegyre 3 lövést kapott, ami már elég volt az elpusztulásához. Tehát a sokkal jobb ROF, a láthatatlanság a legtöbb szituációban ellensúlyozza a KV-3 fölényét. Higgyétek el bőven elfér egy fullos TD a 6-os századokban.

  • Simulacrum

    senior tag

    S-51 vagy Grille? Ha játékélvezet és a pénztermelés a két fő indok a vételükre. Még mikor kezdtem a játékot akkor próbáltam ki a Wespét és miután kifarmoltam vele a Grillét eladtam, mert unalmas volt vele. Azóta nem használtam artyt. De most, mondjuk 6-os századokban jól lehetne vele játszani és pénzt keresni. Illetve ott van az S-51, ami nemsokára meglesz a KV-ból. Sokan dicsérik. Aki mindkettővel játszott melyiket ajánlja?

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz marked one94 #26033 üzenetére

    Köszi, igen.
    Éppen mondjuk pont 0.7.1-el csökkentették a Grille és Hummel tierbesorolását, most már a legnagyobbakhoz nem fog berakni, de úgyis csak században fogom használni. 5 kört mentem vele tegnap, ahogy gondoltam ez a tracer dolog fogja meghozni a kedvem az artykhoz újra. Századba jó lesz, aztán majd ha elérem az S-51-et elgondolkozom, de lehet marad csak ez a Grille, tetszik.

  • Simulacrum

    senior tag

    Az sg fórumon is feltettem ezt a kérdést, de nem igen kaptam rá választ. Hátha itt:

    Azoktól kérdezném, akik általában megtartják a tankokat, hogy melyik változatot alkalmazzák egy adott ágon. A fullos legénységet továbbviszik a következő tankra, a régi tankba pedig 75%-ös legényeket vesznek vagy minden tankban meghagyják az ott fejlesztett legénységet és az újakba vesznek 75%-ost? Gondolom ez főleg attól függ mennyit játszanak majd a régi tankokkal és nemcsak azért tartják-e meg őket, hogy gyűjtemény része legyen és nem is igazán ülnek bele már. Esetleg mások, hogyan játszanak a legénységeikkel? Kíváncsi lennék rá.

    diegho, Fel, esetleg mások?

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz Fel #28154 üzenetére

    Látom van egészségcsomagod. Ha mindenki meghal, akkor már nem működik, tehát nem tudsz egy embert meggyógyítani vele? Mondjuk az érdekes lenne, hogy feléled a tank. :)

    Köszi a véleményeket a legénységgel kapcsolatban. Igazából egyre fentebb lépkedek, tehát egyre több xp-t kapok meccsenként, ebből az következik, hogy az újabb tankkal gyorsabban fognak fejlődni a legények. Lehet inkább meghagyom a jó embereket és 75%-osokkal kezdek az újakban.

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz ollie #29166 üzenetére

    Valahol olvastam, hogy csak 3 tankig gyorsul a foglalás, a negyedik tank már nem gyorsít rajta, de természetesen beleszámít neki is a foglalás statjába majd amennyit ott volt. Ez amit írtál megerősíti, hogy talán így is van tényleg.

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz Met #29693 üzenetére

    Mindenhol ódákat olvastam a VK3002DB-ről, de nekem is csalódást okozott. Szerinte ma T20 sokkal jobb nála. Mindkettő papír, de a T20 jobban fordul és jobb az ágyúja, sőt messzebbre is lát. Nekem is az E-50 volt a cél, de rájöttem minek nekem egy mednek álcázott heavy és inkább az amerikai ágat választottam. Most ugyan megálltam, mert a T32-őt tolom, de a Patton nagyon ott lesz szerintem.

    Egyre jobban ment a játék mióta elkezdtem játszani, aztán mondom megpróbálom elérni a T34-et, biztos jól fog jönni egy nyolcas prémium tank majd. A T29 és T32 is szuper tank, jól használva nagyon erősnek érzem őket. De nem tudom mi történik ha ezekkel játszom, de durván gyenge a nyerési mutatóm. Mintha minden csapattársam most kezdte volna a játékot. Nagyon kevés tankkal vagyok mínuszos, de ez a kettő nagyon durván az. Pedig a statom velük a legjobb. Legtöbb átlag xp, legtöbb átlag sebzés és a hit ratio is velük a legjobb. Kíváncsi leszek majd a Királytigrisre és az IS-3-ra azzal is ilyen gyenge csapattársakat kapok.
    Azt kell mondanom, hiába jó tankok, ha a játékélmény a sorozatos vesztések miatt romlik így én is afelé tendálok, hogy Tier5-Tier6 tankokkal lehet a legélvezetesebb csatákat menni. De nem adom föl, remélem változik majd a helyzet. :)

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz Gyuri27 #29830 üzenetére

    Én ahogy megtudtam, hogy volt ilyen Guru rögtön ezzel kezdtem. Nekem azt mondták már nincs egy darabjuk sem. Lehet rosszul kérdeztem. :)

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz Gyuri27 #29882 üzenetére

    Ezt a e-mail címet találtam én is, amit írtál a Guru honlapján, ennél tovább nem mentem. Ők annyit mondtak nincs. Azt, hogy ki nyomja a Gurut azt már nem kutattam.

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz Gyuri27 #29890 üzenetére

    Te tudsz valamit, nekem is Edina írt, hogy nincs. :)

    ollie én a KV-3 tornyát a 198-penes 105 mm-es T29 ágyújával is átlövöm. Bár nem tudom te hol próbálod, elől a csőnél simán viszi nekem.

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz Timyyy #29947 üzenetére

    Azóta vannak ilyen "gyenge" eventek mióta rástartoltak az emberek a Computer Bildes kódra úgy vettem észre. Szerintem ez kicsit törlesztés jellegű a wargamingtől. Valahol jogosan, valahol kevésbé jogosan. Én kb. 3 napja hosszabbítottam meg a havi prémiumon, kicsit nekem is bosszantó. De úgy gondolom pocskondiázni őket hülyeség, azzal csak azt érik el, hogy sosem fognak nekünk kedvezni.
    Én úgy 1 hónap játék után elgondolkodtam régebben, hogy inkább az orosz szerveren kezdem újra, mert ott biztosan kedvezőbb a helyzet, a sok játékos miatt jobb az MM, de aztán inkább maradtam itt. Lehet nem jól döntöttem, de nekem alapesetben is ad a játék elég sok kellemes élményt.

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz vhw #29978 üzenetére

    Plusz a nagyok között ki se tudja próbálni mit tud a tankja mondjuk normál helyzetben. Én se szeretem az ilyet, de abban igaza van FSB-nek, hogy nagyon kevés ilyen van. Elég sok csatával a hátam mögött kb. 10 ilyet láttam még csak. És az MM is kompenzálja az ilyet. Sőt a szakaszokat is. Próbál olyan csatákat összehozni, ahol vagy arányosan vannak felenként szakaszok vagy egyáltalán nincsenek. Szerintem ebben elég jó az MM.

    Nekem a fő bajom az MM-el a stock nem stock kérdés. Azt már sajnos többször tapasztaltam, hogy míg az egyik oldalon fullos tankok vannak, addig a másikon ugyanazokból stockok. Ez sajnos bőven eldönti a csatát. Nagy tierben pedig a gyengébb játékosok a zavarók nekem. Pontosabban a Tier10-es tankban ülő gyengébbek. Nagyon sokszor tapasztalom, hogy mindent eldönt, ha egy Mausban vagy egy E-100-ban 20% hit ratios játékos ül. Ha ezt bele tudnák rakni az MM-be, hogy figyelembe vegye valamilyen módon, nagyon sokat javulnának a csaták.

    Talán itt nem, de az SG fórumon felmerült, hogy a prémeseket jobb csatákba sorolja. Direkt készítettem erre statisztikát, prémmel és prém nélkül. Semmilyen különbség nincs az MM-ben. De ilyet nem is mernének szerintem meglépni, túl feltűnő lenne.

  • Simulacrum

    senior tag

    KV-5 vs. Löwe.
    Nekem egyik sincs csak ellenfélként találkozom velük (főleg T32-vel). Azt, hogy 5000 arannyal többet ér-e a német tank nem tudom olyan téren megítélni, hogy mennyit hoz, de én biztos Löwét vezetnék inkább, mint KV-5-öt. A sokkal jobb fegyver egy dolog. A másik, hogy papíron jobban páncélozott a KV-5, de elől a "kuka" szinte mindennel átüthető, vagyis eddig nekem ment. A Löwének szerintem nehezebb a gyenge pontjait ellőni. Úgy érzem a Löwe pont annyival drágább, amennyivel jobb is, ellenfélként inkább KV-5 jöjjön, sőt jöhet akár kettő is, mint Löwe.

    KV
    Az egyik, ha nem a legrosszabb tank stockként és az egyik ha nem a legjobb tank 100%-osként. Nagyon szerettem rajta a 107-est is, de a 152-essel sokkal jobban arra várok, hogy az MM minél erősebb csatába soroljon és tudjak magas tierű tankokat sebezni. Most már elit nálam és örök helye van a garázsban, pontosabban nemsokára kettő lesz belőle, a jobbat tuti megtartom majd.

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz CptMisi #30312 üzenetére

    Én sima tankkal is mindig a franciákat lövöm először. A kicsik ne körözzenek, a nagyok ne szedjenek le egy töltésből. Másrészt pedig célozni se kell, bárhol lövöm őket tuti a sebzés. Még nem pattantam francia tankról. :)

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz virkir #30355 üzenetére

    Nekem ez gyanús. Most csak amerikai heavy-kkel játszom. T32-őt kezdtem el 75%-os legénységgel. 130 ezer xp-nél tartok és 100%-os legénységnek 72%-os a javítás képessége. A ti általatok írt számok alapján már a következő skillnél kellene tartanom, de közel sem.
    Vagy 75%-ról 100%-ra 45k kellene az 50k-ból esetleg? Akkor talán stimmelhet, de az is gyanús.

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz Zeratul #30630 üzenetére

    Én ezt kezdetben nem is néztem. Aztán tegnap volt egy malinovkai kaland. Indultam a hegyre, mire felértem csak 4 zöld pontot láttam. Már el is könyveltem, hogy alul az ellen T-50-je átjött és kiszedte az egész bagázst, mert nem indult el senki felfele. :)

    Amúgy, ahogy vikir írja nagyon jól hoz a kicsike. Szerintem hosszú kiismerés után az egyik legjobb farmtank lehetne, de nagyon kevés csatával már túl is vagyok rajta. Várom már a 13-asokat, de most másra kell a pénz. :)

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz Arpee78 #30814 üzenetére

    Érdemes megnézni. Tulajdonképpen a nagyon jól játszó 13 90 nyeri meg a meccset nektek, a nagyon gyengén játszó Jagdtiger ellen. Ez a csata, ha beálltak volna védekezni esélytelen lett volna arty nélkül. Én ilyen ellenfél esetében nem mertem volna azon az oldalon elindulni, ahol te. :) Gratuláció!
    Én (T29-el) egyszer három Ferdinánddal védtem be a bázist kb. 8 ellenfél ellen.

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz fsb1000 #31228 üzenetére

    Pont az utolsó tétel hiányzik belőle, amúgy korrekt, pedig szerintem visszaértél volna. Igen, láttam, hogy talán egy KV visszament, de a sok piros pontot látva közel sem tűnt elégnek. Én nagyon szeretek visszamenni és ellenséges foglalást megállítani, mert úgy vettem észre ez az, amit a legkevesebben tesznek meg a játékban.

  • Simulacrum

    senior tag

    Akinek van Chaffee-ja annak rádiót nem kellett amerikai heavy tankon fejlesztenie, tehát már Tier5-ben meg lehet a maxos amerikai rádió. :) Chaffee-vel játszi könnyedség az a 9000 xp, főleg, hogy másra nem is kell ott nagyon költeni.

    IS-4 szemből a "levélbedobójánál" az amcsi 105-össel nekem mondjuk 5-ből 4-szer tuti átmegy és ugye amerikai heavyvel egyértelműen arctámadózni kell. Rámegyek, lő, nem sérülök, tolatok, meglövöm a levesládát, hopp sérül, újra rágurulok. Nem ellenfél, hacsak nem kőprofi ül benne, de pár lövést akkor is beviszek. Ugyanez E-75-tel. Ott meg ugye a kupola tetején a kiszálló rész vagy nem tudom pontosan mi. T29-el is legyűrhető.
    VK 4502 (P) Ausf. B-vel annyira kevésszer találkoztam, hogy ott még nem találtam ki jó taktikát, de azt nehezebb legyűrni az biztos a torony helyzete miatt.

  • Simulacrum

    senior tag

    Nincs Type-om és szerintem nem OP. :)
    A régi MM besorolás tette OP-vá, mióta ezen változtattak nem OP véleményem szerint. T29-el, később T32-vel kimondottan kerestem a Type-okat. A legkönnyebben elpukkanó tankok. A 105-ös már bőven viszi előlről is, de oldalról, hátulról nekem 10-ből 10-szer talált. Ahogy más írta nagyon sokan képzetlenül szállnak bele így legtöbbször még jól sem kell játszanom a kilövésükhöz.
    Ha több van az ellen oldalon legtöbbször rohannak a bázishoz. Ilyenkor mindig maradok és védem. Bőven elég ha lelassítok egy Type kommandót, a másik oldalunk simán nyer, mert ott hiányoznak a 8-as tankok.

  • Simulacrum

    senior tag

    Tegnap talán csak 4-5 Tier6-os században vettem részt, de mind nagyon jó volt, sőt némelyik hihetetlen is. Az egyiket már linkelte valaki, abban még nem volt jelen, de utána volt Himmelsdorfos középen való rush az ellentől, kb. ugyanekkora sikerrel. Illetve két Gille, akiknek sikerült minden töltényüket kilőni és hősiesen akarták leütközni az utolsó KV-3-unkat, akinek talán csak 10 HP-ja maradt a végén. 1-1 HP-t sikerült is nekik, de több esélyük nem volt.
    Szóval csak megerősítést nyert, hogy a T6 századok sokkal jobbak és még hasznosabbak is, mint a T8.

  • Simulacrum

    senior tag

    Csütörtökig:

    Féláron
    Germany:

    Tiger
    Jagdpanther
    VK3002 (DB)

    USA:

    M4A3A8 Sherman
    T29
    T25 AT

    USSR:

    T34-85
    IS
    SU-152

    + féláron az arany elhasználható cuccok (25 g)
    + féláron a modulok (erre vártam már régóta!) :)

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz Timyyy #31765 üzenetére

    A hír már korábban megvolt itt.

    The Specials last in a short period of time during which you will have a chance to get experience bonuses or discounts on a selection of consumables/tanks etc.

    Gondolom ha felkelnek a honlapszerkesztők lesz róla mai hír is. De tulajdonképpen ez az első speciál ajándék. :)

    A T25 AT-n gondolkoztam el én is először, nagyon dicsérik és tényleg jó, ellenfélként sem szeretem. De egyszer szeretnék egy T-54-et is és a T-34-85 is jól jönne a feléért. Nameg az orosz TD is. De ezek közül egyelőre csak a T25 van kifejlesztve a többire csütörtökig minden időm elmenne. Amúgy is, szerintem én vagyok itt az egyik olyan, aki a legtöbb tankot próbálta már. :)

    Közben ahogy írom itt a hivatalos hír is.

    [ Szerkesztve ]

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz D.Orion #32089 üzenetére

    Én fordítva vagyok. Főleg amerikai nehezekben ülve. Ugye azokkal mindig megyek szemtől szembe arctámadózni az ellent. A KV-5 kukáját csak a béna nem találja el közelről és az ő lövege még a hullról is van, hogy pattan, mikor jön felém. A Löwe viszont biztos átvisz, sőt a tornya magas, ezért a kukucskálót nem lehet lőni, messzebb kell tolatni az alján való lövéshez.

    Én szeretem a PzKpfw B2 740(f), egy az egyben a francia B1, ha azt kipróbálod ugyanezt kapod, csak ez jól hozza a kreditet is. Szerintem átlagban 20-25 között hoz maxos legényekkel és jó játékkal. Mindig top tank, nem úgy mint a B1 és tudni kell kinek nem szabad nekimenni (Hetzer, Lee) szemtől szemben, ennyi.

    A T-28 pedig szerintem jobb tank, mint a Lee, nekem sokkal jobban bejött. Mondjuk szerintem azért is, mert nekem a médiumok jobban fekszenek, mint a TD-k, ez egyre jobban bizonyosodik. Míg a T-28-al szerintem médiumként kell játszani, addig a Lee-vel TD-ként. Ennyi a titok. Nagyon jó fegyver, papír páncél.

    [ Szerkesztve ]

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz _seth_ #32180 üzenetére

    Nekem nagyon jól hoz, akár farmtanknak is mondhatnám. 40 ezres körök (prémiummal), ebből mínusz tizenvalamennyi a lőszer és teljes javítás. Én imádom, az egyik kedvencem a játékban. Lehet megtartom majd. Többször írtam már, hogy szerintem sokkal jobb, mint a VKDB.

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz Fel #32197 üzenetére

    Én spotoltam, én spotoltam! :DD

    Nagyon jó a T32, nekem sokkal jobb a statisztikám vele, mint a T29-el, mégis ez utóbbit tartottam meg. A T32 nagyon messzire lát, volt, hogy Malinovkán én mentem spotolni a mocsárban és sikeres is volt. :) De sajnos a sok arctámadózás miatt könnyen ellövik az ágyút, úgy vettem észre könnyebben, mint a T29 esetében és sokkal többször is gyullad ki. Igaz, tényleg van, hogy pattog. Nemsokára lesz IS-3-am és KT-m, kíváncsi leszek az összehasonlításra, de úgy érzem 8-as tierben sikerült nagyon kiegyenlíteni az erőviszonyokat, nem úgy mint a 7-esben pl.

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz Murder3 #32682 üzenetére

    Ilyenkor kell használni az automata célkeresztet. Távoli nézetből ráállítani és lőni. Nekem bejön, el is találja az illetőt. Persze így nem a gyenge pont lesz lőve, de van esély a sebzésre.

  • Simulacrum

    senior tag

    Kékség kérdése.
    Én sosem lövök csapattársat, ha kék, ha zöld, ha blokkol, ha belém lő. Sosem.
    Lassan 5000 csatánál járok. Talán ha kétszer vagy háromszor lőttek belém eddig direkt. Blokkolni már többször blokkoltak, de én úgy láttam sosem direkt. Kékeket sem sokat látok, olyan is talán csak kétszer volt, hogy egy csapattárs megőrült és sajátjainkat kezdte lőni, de akkor a többiek megállították, nem szólok bele, csak elhúzom onnan a csíkot. Nekem ez jött be. :)

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz macipajti #33090 üzenetére

    Az SG fórumon hívták fel a figyelmem, hogy a wotdb oldal már egypár tanknak tartalmazza a gyenge pontjait. Tehát itt megnézheted: http://www.wotdb.info/
    Rámész a tankra és a feljövő ablak alján lesz egy Vulnerability gomb, katt rá.

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz Tüzi #33847 üzenetére

    Nem tudom melyik fórumon írták, de Tier7 és fölötte már nemhogy OP-nak nem fogod tartani a Type-ot, de keresni fogod őket az ellenfélnél. Nálam ez a mondás egyértelműen beigazolódott. Igaz nem Pantherrel játszom, de szerintem ők se lehetnek olyan rosszak, de azt bizton állíthatom, hogy amerikai és orosz nehezekkel a Type-ok a legkönnyebb falatok. Egyrészt sokkal több gyengébb játékos ül a Type-okban sokszor, akiknek semmi tapasztalatuk nincs a magas tierű tankokban és bohóckodnak velük, másrészt 198-as pen fölött én eddig mondjuk 100-ból 5-ször pattantam róluk. Jó persze pontosan tudom, hol kell lőnöm őket a biztosra, de ez meg már sokszor le volt írva mindenhol.

    Francia OP dolog. A Lorraine tényleg erős, de csak azért mert még nem ismerik igazán az emberek. Olyan csapatban, akik felmérik, hogy a francia tankokat lőjük először, ott sima nyerés a vége. Egyrészt, francia tankról a legkevesebb a pattanás, tehát 2-3 lövés bármelyikük és rögtön egy jól penetráló ellenféllel kevesebb. Én nagyon ritkán használom a chatet, de ha franciák vannak az ellennél, akkor azzal kezdem, hogy beírom figyeljenek a csapattársak rájuk, mert ők a legveszélyesebbek. Sokszor bejön, rögtön őket lőjük ki és onnantól sima nyerés a vége.

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz Timyyy #33911 üzenetére

    Férfi vagyok, de engem is érdekel, hogy hogyan néz ki az a tank amiben éppen ülök. Így döntöttem el, hogy egyrészt E-100-am nem lesz, mert talán a legrondább tank a játékban és szintén ez alapján, hogy T-54-em tuti lesz, mert véleményem szerint az a legszebb. :)
    A Maus is csúnya, egyetértek, de annak a tulajdonságai vonzanak. Ha már mindennel kész leszek, amit szeretnék elérni, akkor rámegyek az egérre is.
    Az IS-7 viszont szerintem ultragány szintén, de mindenképpen azt érzem a legnekemvalóbb T10-esnek így mindenképp el szeretném érni.

    Ha már szépség, nálam ezek a legkedvesebbek: T-54, IS-3, KT, Hetzer, M4 Sherman, Chaffee (az igazi kicsi tornyával)

    Tier 7 véleményem szerint: T29 > Tiger P > IS > Tiger (a franciáról semmit nem tudok, de érzésre a legutolsó helyre raknám, max a Tiger elé)
    Tier 8: T32 = IS-3 = KT > VKA (szerintem itt jól sikerült az egyensúly, mindegyik tank nekem érzésre ugyanolyan erős ha tudja jól használni őket az ember)

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz Blom #34037 üzenetére

    Nagyon vártam, hogy mit hoz az IS-3 ammo rack robbanás terén. Mert mindenhol olvastam, hogy a vizes lőszertartó muszáj rá. Nos, direkt számoltam. 124 csatánál járok vele és eddig 3 ammo rackot kaptam. Ami meglepő, hogy mindet más szögből, de azért nagyjából tudom, hogy ne álljak ha nem akarok egy lövés lenni. Kettőre emlékszem tisztán. Egy T34 oldalról kapott el, kb. a törzs egy harmadánál, a másikban egy Löwe felülről, mikor húztam át El Hallufon a pálya szélén. Szóval olyan 40 csatánként kapok be egy rögtönhalált. Nekem ennyi belefér, inkább rammert tettem rá.
    Kezdem érezni a tankot, vannak nagyon jó köreim is vele, de még mindig nem tudom kijelenteni, hogy bármennyivel is jobb lenne a T32-nél. Ami mondjuk nem éppen baj, csak azt hittem jobb lesz.

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz emre #34043 üzenetére

    Abszolút igaz ez is, de nekem meccsenként kétszer talán még sosem lőtték ki, így az egy javítócsomaggal megúszom ezt a dolgot. Jah igen, lánctalpat sosem javítok IS-3-on, már 100%-os javításos embereim vannak benne, csak ha tényleg esélytelen lenne a túlélés nélküle, de nagyon ritka az ilyen.
    A Királytigrist nem érzem nála jobbnak, a T32-ben ha jó vezető ül és ért a tankjához, lehet nála jobb, de nagyon kevesen tudják jól használni az amerikai heavy-ket érdekes módon.

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz fsb1000 #34116 üzenetére

    Két dolog miatt jöhet össze ez a rossz nyerési arány. Az egyik pont ez, amit FSB írt. Senkitől nem tudja mi lehet a jó, azt gondolja a vereségek ellenére is, hogy nem játszik ő rosszul, ez az általános, hogy 10-ből 2-szer talál és úgy érzi nem kell változnia semmit, ennyit tud a játék.
    A másik dolog pedig, hogy például top tankként elindul az adott térképen az egyik fontos útvonalon. Néhány gyengébb játékos, aki legtöbbször a top tankhoz csatlakozik (ez általános dolog, mármint, hogy a gyengébbek a top tankot szemelik ki maguknak és azzal mennek) megy vele. A jó játékosok látva, hogy a top és pár tank arra megy, természetesen a másik irányt választja, mert úgy gondolja az ott rendben lesz. De közel sem. A csata vége, hogy a jók nem tudnak olyan gyorsan eljutni az ellenhez, mialatt a gyenge játékos oldala már réges rég elveszett, így a bázis is.
    Tehát nem teamkillre kell itt gondolni, hanem ilyenekre. Ugyanis, ha csak afk lenne, akkor ugye arra reagál a csapat és elosztja 14 tag a jó arányt az oldalakra, de így, hogy elindul valamerre ezzel ront a helyzeten. Én így magyarázom, meg látom is egynéhány csatában ezt.
    Egyszer kipróbáltam a teljesítmény színezős dolgot, az segítene pont ezen a problémán, de nagyon rossz érzés volt látni, hogy mondjuk gyenge a csapatom, így a játékélményem is romlott ezért leszedtem. Nekem jobb a tudatlanság, úgy tudok felszabadultan játszani. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz Arpee78 #34128 üzenetére

    Pont tegnap volt nekem hasonló, igaz pár tierrel fentebb.

    Replay

    Nekem volt egy tökéletesen játszó Tiger P-s társam, illetve egy Type is besegített egy kicsit, miután kijött az afk-ból. Én eggyel föntebb védek ilyenkor, ahogy a replay-en is látszik. Így mikor jönnek fel, lehet hasat lőni, lásd. IS-7 esetében. És persze neked a trollgunos KV ellen nem sok esélyed volt. Érdemes megnézni, hogy a Tiger P-ben ülő játékos átlagos eff értékkel rendelkezik mégis tökéletesen méri fel a helyzetet és nem rohan az IS-7 karmaiba. Jól használja a tankját, jól játszik egyszerűen. Én kétszer elcsesztem 1-1 lövést a két zsebcirkálóba, de a T-50-2-őt az arty-k gyönyörűen megoldották, a francia meg hibázott, hogy nem velem próbálkozott. Amit még talán érdemes megfigyelni, hogy próbálni kell az adott ellentank rád merőleges felületét lőni. Az IS-4 esetében párszor látszik, hogy jól sikerült ez, persze párszor meg nem, de én is csak átlagos vagyok. :)

    CactuS: Jogos, nagyon sokszor az arty-kon dől el egy csata, nagyon nem szeretem. Főleg ezért, nem is azért, hogy kilőnek.

    [ Szerkesztve ]

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz Tüzi #34506 üzenetére

    Több dolog is közrejátszhatott. Lehetett ugye nekik 100%-os álcázásos legénységük, álcahálójuk. Illetve minden tanknak, nemcsak a TD-knek van láthatósági faktoruk. Lehetett az övék sokkal jobb, mint a te tankodé. Szóval nagyon sok dolog van, amiért ez megtörténhet.

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz Paul119 #34684 üzenetére

    Amerikai heavy grind óta tartom, hogy az E-75 (és a Ausf. B is dettó) a legerősebb tank szemből a játékban. Alig tudom átütni valamivel messziről. Egyedül az arctámadózás megy ellene, mert a kupolája mindig üthető, bár éppen tegnap nem ment az sem. E-100-at 2-ből 2-szer átvittem tegnap BL-9-el alul. Magam is meglepődtem, mert nem akartam lőni se rá, tudtam semmi esély, de most már kijelentem az E-75 jobb szemből, mint az E-100. De az E-100-nál az IS-7 jobban vihető.
    Az IS-4 szinte mindig átvihető a levélbedobónál az elején. 100-200 méterről is vitte nekem a BL-9. Nem is nehéz eltalálni azt a részt, nem olyan kicsi. Az IS-4-el oldalról van csak baj, de ott is megvan már rá a recepet. :)

    Tehát összességében lehet sírni, hogy a Tiger, meg a Tiger II gyengébb, mint az orosz társaik, ezt alá is írom, de az E-75 és E-100 semmivel sem gyengébbek, mint az orosz azonos szintűek, sőt az én tapasztalatom szerint jobbak is mint az oroszok.

    Gyuri27: IS-3, de már T29 óta is a Type a kedvenc ellenfél. 198 pen fölött semmi nem pattog nekem róla. Előről is simán viszem. BL-9 szerintem sosem pattant nekem róla sehonnan, max kupoláról tudom elképzelni, de ott sosem lövök Type-ot, persze hátulról igen.

    [ Szerkesztve ]

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz D.Orion #35592 üzenetére

    Én is lebeszélnélek az eladásról. Reálisan kell a játékhoz állni szerintem ez a kulcs. Nekem már megvan a T34 és csak azért mentem most vele, mert 3x napok vannak. Természetesen minden csatát (kb. 5) buktam vele. De nem is vártam mást, ez a tank, de a legtöbb másik is stockon használhatatlan. Tier9-es tank esetében pedig meccseket kell eldönteni és stockkal nem lehet. Verhettem volna én is a fejem a falba, hogy IS-4-be még csak sebezni sem tudtam és simán kivégzett, de tudtam, hogy nem várhatok mást jelenleg. Bujkálni kell, szégyenszemre Tier8-asok mögött haladva kell sniperkedni vele, de ez van a jobb ágyúig sajnos. 5 vesztes kör után beültem a Tetrarchba, majd utána a PZ B2-be és már meg is jött az az érzés, amiért szeretem a WoT-ot. Full tankok, a Tetrarchon már 50%-os álca van, észre se veszik azon a szinten. Ha nincs Top Gunom a csata végén, akkor csak magamat okolhatom, hogy ilyen béna voltam. :)
    Ugye olcsóbb most a 13 75 és 13 90. Én a 75-nél tartok, így tolom, hogy holnapig meglegyen a 13 90-re az xp. Első körök nevetségesek, 1 perc után halott voltam, de egymás után 20 kör vele és kezdi érezni az ember a tankot. Nagyon jó kis tank, csak ahogy a többivel is meg kell tanulni játszani.
    Én arra jöttem rá a hosszú amerikai heavy grind alatt, hogy minél többet játszok egymás után egy tankkal annál jobb vagyok vele. Mondjuk ez teljesen logikus is. Egyrészt javul a tank (emberek, felszerelés), másrészt egyre jobban érzi az ember. Mostanában nem szoktam duplázni, sőt a 3x sem használom ki a legtöbb tankkal, hanem csak egyel megyek és lám egyre jobb köröket megyek.
    5000 csata fölött is nagyon jó játéknak tartom a WoT-ot, én még bőven látok magamnak legalább kétszer ennyi csatát benne.

    [ Szerkesztve ]

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz marked one94 #35757 üzenetére

    Megerősítem. Most jelenleg a T-34 a kedvenc tankom. A Zis-4 a játék egyik legjobb lövege, én a T-28-at is imádtam emiatt. Papír persze ez is, de az felejthetetlen élmény, mikor a 13 75 robog le a himmelsdorfi hegyről, lát engem könnyű prédaként és pár másodperc és halott, mert autoloader ide, autoloader oda, a Zis-4 gyorsabb ágyú. Persze kevesebbet sebez, de pontos, nem úgy mint a francia menet közben :D

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz Fel #36213 üzenetére

    38 csatánál tartok vele és már kettő ilyenem van. :)
    Majd lehet megkereslek platoon ügyben, ha van kedved együtt menni. Most csak Pershinggel megyek.

    [ Szerkesztve ]

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz Plokijuma #37063 üzenetére

    Így van. IS-3 húzása alatt hihetetlen nőtt a statom, pedig nem lettem jobb játékos, de az IS-3 tényleg hülyebiztos tank. A lövése nagyon sokat sebez és mivel sokáig életben marad így foglalhat és védhet is legtöbbször. A másik meg a kis prémium tankok. Ahogy már korábban írtam Tetrarchal az nem jó kör, ahol nem leszek Top Gun. Ezért az a killszámnöveléssel ferdít elég erősen a staton.
    Abszolút med vonal párti vagyok, szerintem magasan azokkal játszom a legjobban, de megfigyeltem alig nő vele az eff értékem, mert ahogy írod is sokszor gyorsan halunk vele. Spotolni nehéz velük, mert minden csatában van általában light, aki hamarabb odaér, mint a med.
    Szóval csak óvatosan az eff értékkel. Én is a tankra bontott mellett foglalok állást.

    FSB múltkor rádköszöntem (meg kaptál egy lövést is tőlem később :) ) Prokhorovkán, T30-ban ültél, de gondolom azért nem jött visszaköszönés, mert megváltoztattam a nickem. Simula néven futok ezentúl. :)

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz Djuree #37153 üzenetére

    Itt kell belépni a WoT-os azonosítóddal és jelszavaddal. Majd "submit a ticket" -> Account Support és megírni nekik az óhajodat.
    Lehet bármiért bárkiét megváltoztatják az én kérésem, hogy a nemzetiségemre utaló rész is volt benne teljesen jó indok volt számukra és azonnal megváltoztatták.

  • Simulacrum

    senior tag

    válasz Fel #37517 üzenetére

    Mióta megtettem nem találnak meg a magyarok a chaten. Sokkal jobb így a játék, sőt mosolyoghatok mikor rólam beszélnek magyarul akár pozitív vagy negatív értelemben is. :)

Aktív témák