Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vlevi

    nagyúr

    válasz chatran #76323 üzenetére

    Nnna, itt már megoszlanak a vélemények. Milyen intel alaplapod van? Szerintem az Intel eszközök vannak annyira általánosak, hogy a speciális gyártói driverek sem jobbak a Microsoft által alapból feltepítettnél. Ha asztali géped van, akkor szinte biztos. Az én lapom elég régi, csak a Win7, Win8-hoz rakott fel az Asus a honlapjára gyártói drivereket (8.1, 10-hez már nem), de belenézegettem, semmivel sem volt más, mint a Windows10 által alapból feltelepített alap driver. Ráadásul azok sem változtak már vagy ezer éve. Az én B75 chipsetes alaplapomhoz valami 2006-os kiadásúak a win10 driverei is. Néhány van csak, pl. az USB3 gyökér, ami viszont 2018. februári. Nos, ennél frissebb biztosan nincs az Asus honlapján.

    AMD-s alaplapoknál, vagy esetleg notebooknál már nagyobb a szórás, mert ott sűrűbben előfordulnak olyan hardverelemek, amik nem annyira közismertek, hogy így fogalmazzak, mint az az 5-6 féle Intel chipset, ami a Core2 széria óta készült.

  • King Unique

    titán

    válasz chatran #76323 üzenetére

    A Windows 10 alapértelmezetten letölti és telepíti a friss install után a szükséges drivereket, legalább ha kap netet. Aki maga akarja felrakni manuálisan a szükséges drivereket, akkor offline módban meg tudja oldani. De a hardvergyártó weboldalán, vagy a mellékelt DVD-n nem feltétlen mindig a naprakész verziók szoktak lenni. Amúgy normál esetben a Windows Update által történő telepítés is rendben szokott lenni, de ez hardvertől is függő. Illetve ilyen szempontból megint más lehet egy PC és más egy laptop. Bizonyos esetekben egyes spéci gyártói driverek külön felrakására is inkább az utóbbiaknál lehet szükség. Na meg pl. a linkelt oldalon némelyik program inkább opcionális, mintsem okvetlenül szükséges.

    Egyébként azt már neked kell tudnod, hogy minden szükséges driver telepítve lett-e és működik-e minden rendesen.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák