Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kezo0

    addikt

    válasz kezo0 #39770 üzenetére

    Hahó, még mindig nem jutottam ezzel tovább, tud valaki megoldást?

    Sony Vaio notebook, tegnap lezajlott frissítés Win7-ről Win10-re, 64 bites Home verzió (csak mert már annyira erőltette a MS, hogy konkrétan két opció közül választhattam: most azonnal váltok, vagy egy általam megadott későbbi időpontban). Win10 kompatibilitási vizsgálat 100%-os megfelelőséget mutatott, hát belevágtam.
    Úgy nézett ki, problémamentesen sikerült a telepítés, kb. 70 perc alatt lezajlott, minden működött is szépen. A videokártya egy Nvidia GeForce GT 425M, ennek a szoftvere jelzett még, hogy elérhető egy frissebb GameReady driver, na gondoltam, ezt még lefrissítem, aztán mindennel kész is vagyok. A driver frissítése közben viszont elment a kép, és azóta sem jött vissza...
    Mikor bekapcsolom a gépet, eleinte még megjelenik a Win logo, aztán egy ponton (gondolom, akkor, amikor betölti a szar drivert) elsötétül a kép, és a bejelentkezési képernyőnek már csak a hangját hallom, de ott már nincs kép. Tehát feláll a rendszer, csak egy hibás videodrivert tölt be, így vakon, kép nélkül használhatatlan.
    Nagy nehezen sikerült csökkentett módban elindítani a gépet (szerencsére ezt a bootolás közbeni kikapcsolás kétszeri megismétlése után felajánlja a Windows...), de itt nem tudom, hogyan tovább.
    Eszközkezelőben a felismert saját GT 425-ös driver sikeres újbóli telepítése nem segített (gondolom azért, mert ez a rossz driver).
    Ugyanígy nem segített az eszköz eltávolítása, mert bootolás után valószínűleg megint a gépen levő rossz driver települt fel.
    Megpróbálhatom-e úgy törölni az eszközt, hogy a driver törlését is kipipálom, vagy ezzel lehet, hogy még nagyobb bajt idézek elő...?
    Esetleg bármilyen más ötlet?

    [ Szerkesztve ]

    Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

Új hozzászólás Aktív témák