Keresés

Aktív témák

  • mycso

    veterán

    válasz Breki #952 üzenetére

    Nekem ez picit zavaros, ha látja a gép a 4gb ramod, akkor hardver téren semmi probléma.

    Tehát: az, hogy 1 vagy 2 oldalas dual vagy single channel-ben megy, stb. már csak részlet kérdés ha megy a gép, nem fagy és látja a bele rakott mennyiségű ramot.

    Viszont, hogy miért írja a win7, hogy csak a fele használható...
    (esetleg megpróbálhatod átrendezni a ramokat, hogy arra mit mond vagy 1GB-ot kivenni, hogy akkor tudja e használni a maradék 3-at...)

    “The Night is Dark and Full of Terrors”

  • mycso

    veterán

    válasz Zoli1222 #1032 üzenetére

    Jobb click a hálózati ikonra --> "Hálózati és megosztási központ megnyitása" --> bal lent "Internetbeállítások" --> "Kapcsolatok" fül kiválaszt, itt beállítod alapértelmezettnek az ADSL kapcsolatot, és pötty ide: "Automatikus tárcsázás mindig, amikor nincs hálózati kapcsolat"

    “The Night is Dark and Full of Terrors”

  • mycso

    veterán

    Hali, van egy érdekes problémám, nem tudom volt-e már ilyenről szó.

    Jelenleg win7 pro x64 van a gépen (gép adataimnál), és az a jelenség, hogy egyszer csak elfogy a memória (általában fagyás-újraindulással végződik).

    Amikor betölt a win, olyan 25% körülit használ a ramból. Indul 1-2 progi utorrent, firefox, msn meg esetleg 1-2 apróság ekkor max 30% környékéig kúszik fel a memória kihasználtság.

    Ha valami winyót igénylő műveletet indítok, pl.: totalcommanderbe egy nagyobb fájl másolása, akkor elkezd menni fel a memória kihasználtság egészen 99%-ig. Majd ha minden winyó művelet elcsitult, akkor vissza jön 30% környékére.

    Viszont a gép minél tovább van bekapcsolva (minél több dolgot csinálok rajta) 1-1.5 óra elteltével beáll 80-86%-ra a ram kihasználtság és innen nem megy lentebb.

    Illetve valamelyik nap úgy is elfogyott a ram, hogy a géphez nem is nyúltam --> win indít, csak a utorrent futott --> pár óra alatt megtelt a memória, majd restart. (bár a utorrent is winyó forgalommal járt)

    Driverek a legújabbak, a win frissítései mind fent vannak, vírus stb. asszem kizárva: eset ss, defender, A Squared, Spywareterminator, no ezek mind lefuttatva.

    Ha valakinek van erre valami megoldása, lécci segítsen.

    “The Night is Dark and Full of Terrors”

  • mycso

    veterán

    válasz mycso #10321 üzenetére

    A problémámra senkinek sincsen ötlete??? :O

    Találtam egy hasonló problémát, de ott a srácnak még a bétával volt ilyen gondja ám ott sem tudtak neki segíteni: [link]

    Nálam annyiban másabb, hogy szépen lassan (tehát másolgatások nélkül is) elfogy a memória. (bár winyó használat az van torrent, stb)

    “The Night is Dark and Full of Terrors”

  • mycso

    veterán

    válasz Morden24 #10415 üzenetére

    Szia, a TC-től független. Intézős másolgatásnál is elkopik a ram, illetve most egy 3/4 órára itt hagytam a gépet, az esetet kikapcsoltam teljesen és most 98%-on áll a ram kihasználtság...

    A virtuális memóriát alapban a windows kezelte, majd átraktam kézibe 250MB-6GB majd 6.5GB-8GB értékre, mind3 esetben ugyan ez a tünet.

    Ilyen vírusirtó, antyspy-malware-stb. programból már talán nincs is olyan amit még nem futtattam le, de egyik sem talált semmilyen problémát/problémás fájlt/futó alkalmazást.
    (természetesen a vírus, stb. kergetőkből csak az eset + windefender fut a többit csak ennek a problémának a kedvéért indítottam el)

    A futó alkalmazások között pedig soha semmilyen folyamat nincsen ami kimagaslóan sok ramot zabálna, tehát ezért vagyok tanácstalan, mert nem látom mi fogyasztja el. (egy win reinstallon már túl vagyok a helyzet változatlan, illetve lehet a friss telepítés után nem volt meg ez a probléma csak valamelyik win frissítés után --> ezt nem nagyon figyelgettem egyesével)

    Miközben írom ezt a regényt közben eszembe jutott egy alapvető dolog amivel nem foglalkoztam, pedig mindenhol megemlítettem...utorrent --> nemrégiben ezt is frissítettem a legújabbra.
    Most, hogy kilőttem úgy néz ki meg sem moccan a memória kihasználtság (olyan 20 körül áll). Hát ha ez valóban megoldja, akkor ez nagy amatőrség volt a részemről, hogy nem jutott eszembe. Már mindenféle vírus, program satöbbi felmerült, de ez még nem...

    Na várok egy órácskát, hanem mozdul a ram akkor megvan a bűnös. (ami érdekes a utorrent sem foglal semmi extrát a ramból a futó folyamatok között...)

    “The Night is Dark and Full of Terrors”

  • mycso

    veterán

    válasz pincehely #13410 üzenetére

    Telepítés után is át lehet állítani AHCI módra a biosban, csak előtte:

    regedit --> HKEY_LOCAL_MACHINE/System/ControlSet001/services/msahci --> ezen belül a "start" kulcs értékét módosítani "0"-ra.

    Restart, a biosban átállítani AHCI-ra és működik.

    “The Night is Dark and Full of Terrors”

  • mycso

    veterán

    válasz Fire/SOUL/CD #13422 üzenetére

    Nálam így működött xp alatt és működik most win7 alatt is, ezért gondoltam másnál is működhet ez a verzió...(egyébként a cs1-ben lévő "start" érték 0-ra állításával a többi cs-mappában is 0-ra változott a "start" kulcs értéke )

    “The Night is Dark and Full of Terrors”

  • mycso

    veterán

    válasz hambi80 #28745 üzenetére

    Hali, bár ez nem tudom mennyire lesz segítség:

    Én régebben ezt próbáltam: [link] (ez is t-home-os cucc) és simán működik egy tp-link usb-s eszközzel: [link].

    XP és win7 alatt egyaránt.
    (csak azért írtam, hátha csak valami beállítási probléma lesz nálad nem pedig hardveres)

    mod.: bár ezek ilyen alapvető dolgok --> hány csati van a routerben engedélyezve illetve ezzel egy időben használatban. nincs-e mac-szűrés...ilyesmikre gondoltam így első körben.

    [ Szerkesztve ]

    “The Night is Dark and Full of Terrors”

Aktív témák