Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarkByte

    addikt

    válasz Bossi #57797 üzenetére

    Én múlt héten rendeltem Szegeden, foglalót kellett fizetni (technikailag előleg, ami belemegy az árba), 6 hónapig ha nem tudnak kiszolgálni elállhatok tőle, illetve megszabtunk egy drágulási limitet ami felett szintén elállhatok. A tipikus várakozási időnek 4-6 hónapot hallottam már előtte is, erre a szalonban is mondták hogy sajnos nem elképzelhetetlen, de talán lesz hamarabb. Ugye most orosz-ukrán területekre nem fognak szállítani és az odamenő gyártási kapacitást átirányítják, kérdés ezt mennyire országon belülre és mennyire más országokba tervezik, ahol többért el lehet adni a hazai kedvezmény nélkül. Némi bizakodásra ad azért okot, de a háború kapcsán még szerintem semmi sincs lejátszva, kábel köteget pl. úgy tudom a Suzuki gyárunk pont Ukrajnából importál (most hirtelen nem találom a cikket ahol olvastam).

    Mivel ár garanciát nem vállalnak, biztosra lehet venni hogy drágulni fog, a mostani infláció mértéke csak növekedni fog. Szerintem jó +10%-al lehet kalkulálni ha tényleg csak őszre lesz belőle valami, ha nem lesz annyi akkor pedig örülünk. Semmi extrát nem lehetett belealkudni, mert így is állnak mögötted sorban akik elvinnék a nélkül. Sajnos most ez ilyen take it or leave it szituáció, ha kell autó akkor ilyen feltételekkel talán lesz. :U

    Sajnos egyébként is elindult a pre-kondícionálása a piacnak az elektromos autós árazásához, egyre jobban luxus kategóriává válik az autó. Nem valószínű hogy mostanában visszatérnek a korábbi évek árai, sőt szerintem lesz ez még rosszabb is (lásd lakáspiac). :(

    [ Szerkesztve ]

  • .Szaki.

    addikt

    válasz Bossi #57797 üzenetére

    Január végén rendeltem meg, eleinte azt mondta az értékesító, hogy március vége, de mire elutaltam az előleget, addigra már április vége-május eleje lett az "ígéret". A szerződésen július szerepel.

    Kíváncsi leszek tudják-e tartani, illetve az árra is, hogy emelnek-e vagy sem. Ha emelnek, akkor kötelesek egyébként arról e-mailben értesíteni és van 3 nap eldönteni, hogy ezek után is kéred-e, vagy sem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák