Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Roland-87

    aktív tag

    Sziasztok!

    Egy régi win7-es laptopból csináltam amolyan műhely "zenegépet", felraktam a Spotit, frissítettem is, majd szép lassan elkészítettem egy kb 1400 számból álló vegyes lejátszási listát, azt szoktam véletlenszerű lejátszással hallgatni, a dolgot azóta megfejeltem annyival hogy csináltam egy házon belüli shoutcast szervert így az udvaron kint is tudom hallgatni ezt az "adást" mert a kinti hangcucchoz egy olyan ősrégi okostelefont használok ami már nem tudná futtatni a spotit natívan, nos így hogy a zene tulajdonképpen 0-24 szól erről a gépről, elkezdett feltűnni hogy néha egymás után kétszer de néha háromszor is ugyanazt a számot játssza le, vagy két szám akad be és néha órákon keresztül csak azt a kettőt hajlandó játszani, ilyenkor a műsortárban is látszik hogy tele van a következő számok listája ugyanazzal az 1-2 számmal, ilyenkor ha restartolom az appot megjavul de valamikor újra előjön a probléma, már hónapok óta nyomozok és sikerült rájönnöm pontosan hogy mi idézi elő, mégpedig az hogy ha a műsortárban bármit módosítok, tehát ha eltávolítok 1 számot a vagy ha megcserélem a sorrendet a leendő számok listáján akkor a műsortár legvégére elkezdi ugyanazt a 2 számot betenni, minél többször módosítok annál többször történik a jelenség.

    Próbáltam már újratelepíteni, tiszta telepítést csinálni, minden maradványt kipucolva+registry tisztítás után újrarakni de a jelenség fixen újra és újra előjön, valakinek van tippje mivel próbálkozhatnék még?

  • Roland-87

    aktív tag

    Ha már így a véletlen lejátszás szóba került, nektek nem tűnt fel hogy a "véletlen" az a Spoti esetében nem is valódi véletlen. Értem ezalatt azt hogy az immáron 100+ órányi zenét tartalmazó lejátszási listámat hetek óta hallgatva bizonyos előadók bizonyos számait a vártnál jóval gyakrabban játssza le, van olyan zene amit 4-5 óránként is (ékes példája ennek Majkától a csúcson túl amit emiatt ki is kellett vennem már a listából mert a könyökömön jön ki), ez 1700+ zene esetén nagyon nem tűnik véletlennek, én élek a gyanúval hogy bizonyos előadók számait szándékosan gyakrabban játssza le, de azt is ki merem jelenteni hogy a 100 órás listámból több hét után még mindig van olyan szám amit egyszer sem játszott le napi 8-10 óra hallgatás mellett sem, és van olyan is amit már vagy 30-szor.
    Én naivan azt hittem hogy ez majd úgy fog működni hogy véletlenszerűen végigpörgeti a listám teljes tartalmát és csak azután kezd ismételni ha már végig ért mind a 100 órányi tartalmon, azaz 8 órás munkaidővel számolva több mint 2 hétig nem lesz ismétlés, de sajnos úgy tűnik a 100 órából van egy 20-30 amit ismétel és néha néha közé tesz valamit a többi 70-ből, így kicsit olyan mint ha valamelyik ismert kereskedelmi rádióadót hallgatnánk.

    [ Szerkesztve ]

  • Roland-87

    aktív tag

    válasz Mr K #6466 üzenetére

    Kicsit beleástam magam ebbe a véletlen témába és a Spotify commintyn illetve a Redditen is rengetegen panaszkodnak gyakorlatilag ugyanarról a jelenségről, az általad írt buborékról, azaz hiába csinálsz egy több 100 vagy 1000 számos listát, abból gyakorlatilag mindig csak a töredékét játssza le neked, ráadásul igencsak kiszámítható és gyakran ismétlődő sorrendben, bizonyos előadókra pedig még súlyoz is, persze a hozzászólásokban tippelgetnek is hogy vajon üzleti dolog áll-e a háttérben vagy csak simán rosszul megírt algoritmus próbálja kitalálni éppen mit szeretne hallgatni az ember, több kérés is ment már be a Spoti ötlet programjába hogy legyen egy valódi véletlen keverési lehetőség is, de ezeket sorban elutasítják, hiába gyűlik rájuk több 100 lájk és hozzászólás. Aztán itt jött szembe egy alternatív megoldás is, léteznek olyan webes alkalmazások amelyek képesek valódi véletlenszerű lejátszásra, ezeknél csak az a veszélyes hogy tulajdonképpen meg kell adnod a spotify bejelentkezési adataid és az app a nevedben csinálja meg pl. a listáid megkeverését vagy egy véletlenszerű műsort, utóbbi ugye csak 50 számot jelent.
    Én az egyiket most kipróbáltam, képes arra hogy egy meglévő listád összekeveri teljesen random módon, majd ezt simán sorrendben lejátszod, aztán ha végetért megint megkevered és újra mehet az elejéről, valami ilyesmire vágytam igazán, a biztonság kedvéért persze előbb csináltam a meglévő listámról egy másolatot és azon teszteltem le.

Új hozzászólás Aktív témák