Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BandiHUN

    veterán

    válasz ldave #16 üzenetére

    Inkább volt ez a PS1-es korszakban jellemző,sok Capcom,stb.japán játékra....de egyébként benne volt,hogy európa pl.eleve nem is volt fogékony az első időkben a sok "japános" játékra,itt nem volt divat a karaoke,táncitánci,randiszimulátor,de még a Sims-hez hasonló "nevelgetős" játékok is a Tamagotchi után kaptak erőre.
    Nomeg persze sok RPG játéknál pl.a fordítás tartott sokáig,bár a HC játékosok megszerezték azt is,megfelelő TV-vel ott legalább nem volt gond a régió,mert kicsi hardvermoddal a PS1-ben meg lehetett oldani,hogy menjenek színesben a japán NTSC játékok is :) (nem a chip,mielőtt valaki warezra gondol...a színt lehetett áttenni a japán 3.58 helyett 4.43-ra,az elv ott is ugyanaz,akkor kevés tv tudta a japán normát,így ment,igaz a színek rikítóbbak lettek(ott más a jelszint),de az megoldható volt a tv-n...
    Most meg már ugye a régióval próbálják a vásárlást megkerülni külföldön,végülis érthető,mert a fejlesztők USA cégek,az EU-ban számukra kezdetben ugye pluszban kellett főhadiszállást,supportot biztosítani,persze más kérdés,hogy a mai napig fizettetik velünk MINDENBEN a terjeszkedésük árát(az 1:1 $-€ konverzió,lényegében mindenen,ami az USA-ból itteni boltba kerül,a hardverek,stb.is!),és a régiókorlát pont most már,amikor teljesen LEGÁLISAN vásárolhat az ember külföldről,adja magát elég hülyén.Én azért kíváncsi lennék,melyik EU terméket adják pl.az USA-ban többért mint itt..konkrétan szerintem semelyiket...Nomeg itt nem veszik figyelembe,hogy az idő múlt,gyártósorok nőttek ki az EU-ban is,stb,pont a játéknál is VICC,amikor itt készül a szomszédban az összes gém,Románia,Szlovákia,stb,lényegében az EU-ba elküldik a cuccot digit,és itt sokszorosítják.DE még mindig azt fizettetik velünk,mint amikor még egy játék,akármi OTT készült az USA-ban,és ide kellett fuvarozni,boltokat,stb.felépíteni,fenntartani,szerződni.
    A mai világban,mivel minden cég jelen van a világ minden nagyobb országában,ez igazán idejétmúlt dolog.Csakhát el kell fogadni,hogy rengeteg minden USA központú lett,a meghódított új világ sok területen "visszagyarmatosította" az őshazát,avagy helyi cégek költöztették ki magukat,hogy aztán onnan "sanyargathassanak" minket :) De ez már más téma.
    Kalózkodás meg mindigis lesz,nem a pénz miatt,alapesetben globálisan nem az az oka,hanem a kényelem és talán még a lustaság is,szerintem a warez jóval nagyobb százalákát adja a lényegében kíváncsiságból,avagy talán "unalomból" olyan termékek megszerzése,amit máshogy meg se néznénk,ki sem próbálnánk,mert eleve nem jön be.Kevés az a cucc,amit az emberek azért szereznek be,mert nem telik,DE kell mindenképp,a globálishoz képest.
    Egyébként ezen is jól segít a Steam,és cselesen,hisz az akciókkor az ember úgy el tudja verni egy ottani teljes,új gém árát(60€),hogy észre sem veszi,apróságokra,casual játékokra,stb...:)Van előnyös oldala is,mert régebbi vagy "különlegesebb" gémekhez jut az ember olcsón,de van azért egy ilyen "bevásárlós AKCIÓ!" faktor,mert -66%-ért megvesszük még talán azt is,amit amúgy,ha ez nem lenne,mégcsak le se töltenénk :)
    Aztán meg csak les az ember ünnepek után,hogy jééé mennyi játékot,stb.vett,összeadja,mit is költött rá,talán a fejéhez kap,hogy bár sajnálta valamisikergémre a pénzt(persze ami ott ugye drága...),DE ha nem vett volna minden xirszart,mert olcsó,abból a pénzből SIMÁN leslattyog a helyi boltba megvenni :DDD
    No ez az,ami főleg mozgatja a Steamet,bár tehetősebb országokban még mindig simán könnyebb a Steamen előrendelni a gémeket(a pár kattintás->enyém varázsa),és érthető is,mert ott dobozosan sem olcsóbb,sőt a Steam ad -10%ot az elprendelőknek...
    És elmarad a nyűg,mint itthon,lásd pl.BF3,amit előrendeltem egy "nemmondommeg" nagyobbacska webshopban,és AKKOR szóltak hogy bocsi,de nem jön nekik limited változat,amikor persze már rég késő volt máshol minden extrával hozzájutni,stb.Igaz később ebből nem lett gondom,mert a fémdobozos cucc csak meglett,simán rászántam a plusz ezrest...De itt is a lényeg,sokszor a normál terjesztés akadósabb.Vagy ott van a CoD 5 annó,ami a megjelenéskor csak egy áruházláncban volt kapható,mert hóakadály miatt késett a kamion 1 hetet...Szerencsére onnan rendeltem,még volt pár db,adtam is a forródrótot ide telszámmal,stb,hogy itt még van,megjött,stb...
    Nna.Sok off :DDe a lényeg:jó a Steam,jók az akciók,jó a rendszer,csak nekünk másképp fekszik az árazás miatt,de hát a plazmatévé se olcsóbb itt,mint az EU-ban,a hardver se,sőt...ennyi.

    [ Szerkesztve ]

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

Új hozzászólás Aktív témák