Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Maelephant

    aktív tag

    válasz xavix13 #4 üzenetére

    Nem lehet spoilermentesen. Ami talán nem spoiler és engem jobban zavar, mint a story spoilerek: PC, pandering, woke, politikai propaganda.

  • Maelephant

    aktív tag

    válasz ribizly #9 üzenetére

    Engem nagyon zavar. Nem vagyok azzal vádolható, hogy jobboldali volnék, de ez a kéretlen nyomulás, a kritika nélküli szellemi libatömés, szájbarágás, egyfajta világnézet neofita dühvel való erőltetése nagyon kiakaszt - unalmas, bosszantó, kevéssé intellektuális, gyermeteg.

  • Maelephant

    aktív tag

    válasz ribizly #20 üzenetére

    Akkora alkotói szabadsága van mindenkinek, amennyit csak szeretne, azonban:
    1. Ez nem kell, hogy nekem tessen
    2. A videojáték-piac (akárcsak a média kb. minden más területe) oligopol jellegű, így az ő "finoman sugallt" magánvéleményük valójában az erő pozíciójából jön, ideológiai nyomássá válik
    3. Az érzékeny, problémás társadalmi témákat meg lehet fogni finoman, érzékenyen, ld. a walking simulatorok java része, pedig ezek is veszteséggel, halállal (kb. mind), vagy akár homoszexualitással (Gone Home) foglalkoznak - az általam kárhoztatott, nem ilyen játékokban erről szó sincs, az aktuális társadalmi kérdések sem esztétikai, sem strukturális szempontból nincsenek illesztve a történet, illetve a fikciós tér fő vonalaival, hanem egyes speciális csoportok "pozitív felmutatása" történik meg, leginkább teljesen erőltetten és nem azért, mert a fejlesztők szívügye volna a kérdés (bár ilyen is lehet, de a közönséges tálalást ez sem menti), hanem azért, mert most éppen a "woke" és "SJW" és "PC/Snowflake" csoportok fénybe emelésétől várhat több eladást, nagyobb hasznot a termék előállítója.
    4. Ez személyes dolog, ezért nyilván nem általánosítható, de engem nagyon zavar a felesleges szexuális agresszió: egy fikciós játékban a színes, misztikus, kalandos, varázslatos kilépés lehetősége a jó, nem akarok itt IS mindennapi politikát, különösen annak szexuálpolitikai hordalékát. Egyáltalán nem érdekes számomra, hogy a totálisan fiktív, a valósággal köszönőviszonyban nem álló "toon" (ha az USA-ban élne Északon a XXI. szdban) kivel szexelne, hogyan műttetné át magát stb. NEM ÉRDEKEL. Elfogadom, ha gyíkember, beszélő felhő, szuggesztív harci hörcsög vagy jótékony agyszívó, ha ez az alaptörténet szerves része, de nem kell a nyomatott (legfőképpen szexuális) ideológia (sem a mindenfehérciszférfigyilkoselnyomó-azvagyokaminekképzelemmagam woke oldalról, sem pedig a tilcsákbeazabortuszt-egyháziállamotmindenhova-aztlövökleakitakarok-éjjenekamiliárdosok-robotoljonacsicskaproli trömpiánusoktól).
    5. Én már idősebb vagyok, de úgy érzem, a világ a józan, kiegyensúlyozott eszét veszíti el és bármilyen oldalról csak a szélsőséges vélemények harsognak, azok tartanak igényt mainstreammé válni, és ez a szórakoztatóiparban is tükröződik.

Új hozzászólás Aktív témák