Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vesa

    veterán

    válasz duvi #29 üzenetére

    Az ED-t beta fázisban vettem meg 120Euróért, hidd el, tudom miről beszélek...

    "Ez sokaknak furcsa és idegen az eddig megszokott játékstílusokhoz képest, ahol "vezetik a kezünket""

    Lehet, hogy sokaknak furcsa, de nem nekem. Első számú műfajomról beszélünk, már a 90-es években toltam az Elite-t, X3-ban pedig minimum 2000 órám van. De ez az Elite verzió -jelen állapotában-, gyenge. Egyelőre maradtam az X3-nál éppen azért, mert abban van értelmes sandbox érzés! Az X3 ugyebár alapvetően egy Elite klón, de hibái ellnére és bár nem mai darab, milliószor mélyebb mint az ED -persze nem olyan szép-.
    Az elite-ben egyszerűen nincs semmi cél azon kívül, hogy tápolod a hajót, vagy újra gyűjtesz...

    Ingyenes tartalmakhoz annyit, hogy a játék kvázi béta, még akkor is, ha késznek hazudják. Csak nézd meg az eredeti kickstarter oldalt, hogy mit ígérgettek össze a v1.0-ra, és ebből mi valósult meg megjelenéskor (nem, nem a steam verzió a megjelenés időpontja!). Az lenne csak durva, ha a beígért tartalmakért további pénzeket kérnének DLC formában, azt hiszem a bekkerek azonnal meglincselnék a Frontiert...
    Az eladási adatok nem érdekelnek, ez nem minősíti a játékot. A game gyönyörű, a végtelen univerzum vonzó -én is ezt vártam már évek óta, ezért ugrottam bele a beta fázisba sajnos-, persze, hogy sokan veszik...Az unalom faktor csak később jön, nézz rá a Metacritic oldalra is, ott már nem ilyen szép a helyzet...Nem beszélve a Frontier fórumról...No mindegy.

    Eszemben sincs falme war-t indítani, csak leírtam a véleményemet. Kinek a pap, kinek a paplan...Majd talán egyszer valamikor azt a játékot kapom, amit anno ígértek. Az acc.-om ott pihen, ha érdemes lesz, újra felmegyek szétnézni...Addig maradok X3-nál...

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz duvi #29 üzenetére

    Bocsánat, de még egy észrevétel. Nem értek egyet a bolygók változatosságával kapcsolatos véleményeddel sem. A helyzet az, hogy jelenleg maximum a mi naprendszerünk planéta tipusait és azok felszíneinek jellegzetességeit ismerjük -azt is csak igen kevéssé-. Nos, ennek alapján leképezni egy komplett univerzumot meglehetősen fail. Éppen az lenne a lényeg, hogy ha már procedurális generálásról beszélünk, akkor legyen maximálisan változatos minden. Hiszen nem tudhatjuk, hogy pl. egy bináris rendszerben, nagy csillagsűrűségű területen milyen planéták vannak, ezért ezt illene véletlenszerűen, fantáziadúsan generálni, hogy értelmet nyerjen legalább az Explore kitétel.

    A saját univerzumunk alapján készített modell pedig nyilván maximum abban merülhet ki -és abban is merül ki-, hogy az ismert csillagászati adatok alapján generálnak égitest-pozíciókat, tehát pl. a Föld körül orbitális pályán keringve kb. azt fogod látni, amit a valóságban is látnál, magyarán ott lesznek az egyes csillagok, kettőscsillagok, esetleg halmazok, ahol és ahogy mi ismerjük. Ennek azonban semmi köze a bolygók és rendszerek változatosságához, mert azokat -tekintve, hogy nem tudunk róluk semmit-, csakis véletlenszerűen és változatosan lenne érteme generálni. Egyrészt már eleve a bolygótípusok rendszerezésekor is csak mi naprendszerünkből ismert fajtákra korlátozódunk, de még azon belül sem feltétlen kell hasonlóan kinéznie egy bolygónak. Pl. egy gázóriás számos gáz kombinációjából állhat, más keringési és forgási paraméterekkel, más típusú csillag körül keringve, ami akár gyökeresen eltérő látványt eredményezhet úgy színben, mint rétegződésben és egyebekben...

    Tehét sajnos az, hogy az Elite univerzum egy idő után bárhová is mész, unalmasan egysíkú lesz, egyszerűen a tartalom hiányára utal...

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák