Új hozzászólás Aktív témák

  • Vesa

    veterán

    válasz duvi #29 üzenetére

    Az ED-t beta fázisban vettem meg 120Euróért, hidd el, tudom miről beszélek...

    "Ez sokaknak furcsa és idegen az eddig megszokott játékstílusokhoz képest, ahol "vezetik a kezünket""

    Lehet, hogy sokaknak furcsa, de nem nekem. Első számú műfajomról beszélünk, már a 90-es években toltam az Elite-t, X3-ban pedig minimum 2000 órám van. De ez az Elite verzió -jelen állapotában-, gyenge. Egyelőre maradtam az X3-nál éppen azért, mert abban van értelmes sandbox érzés! Az X3 ugyebár alapvetően egy Elite klón, de hibái ellnére és bár nem mai darab, milliószor mélyebb mint az ED -persze nem olyan szép-.
    Az elite-ben egyszerűen nincs semmi cél azon kívül, hogy tápolod a hajót, vagy újra gyűjtesz...

    Ingyenes tartalmakhoz annyit, hogy a játék kvázi béta, még akkor is, ha késznek hazudják. Csak nézd meg az eredeti kickstarter oldalt, hogy mit ígérgettek össze a v1.0-ra, és ebből mi valósult meg megjelenéskor (nem, nem a steam verzió a megjelenés időpontja!). Az lenne csak durva, ha a beígért tartalmakért további pénzeket kérnének DLC formában, azt hiszem a bekkerek azonnal meglincselnék a Frontiert...
    Az eladási adatok nem érdekelnek, ez nem minősíti a játékot. A game gyönyörű, a végtelen univerzum vonzó -én is ezt vártam már évek óta, ezért ugrottam bele a beta fázisba sajnos-, persze, hogy sokan veszik...Az unalom faktor csak később jön, nézz rá a Metacritic oldalra is, ott már nem ilyen szép a helyzet...Nem beszélve a Frontier fórumról...No mindegy.

    Eszemben sincs falme war-t indítani, csak leírtam a véleményemet. Kinek a pap, kinek a paplan...Majd talán egyszer valamikor azt a játékot kapom, amit anno ígértek. Az acc.-om ott pihen, ha érdemes lesz, újra felmegyek szétnézni...Addig maradok X3-nál...

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák