- Idő előtt kiszivárgott a METAL GEAR SOLID Δ: SNAKE EATER megjelenési dátuma
- Nintendo Direct - Pontosították a Switch 2 játékok bemutójának dátumát
- Call of Duty: Black Ops 6 - Jön az újabb ingyenes időszak
- Megjelenési dátumot kapott a Guns of Fury (PC, Switch)
- Kingdom Come: Deliverance II - Máris túl az 1 millión
Új hozzászólás Aktív témák
-
julius666
addikt
valami olyanból csípnek le, ami kevésbé hiányzik a fülnek
Ugye a veszteséges tömörítésnél van információvesztés, a lényeges pont ott van, hogy olyan dolgokat hajigáljunk ki, amit nem hall meg az emberi fül vagy ha meg is hallja, nem zavaró.
Nyilván egy 128-as .ogg nem fog annyit tudni, mint egy 192-es .mp3, de az ember füle nem nagyon hallja meg a különbséget.Viszont azt, hogy magasabb bitrátákon sem vesznek le ebből sokkal kevesebbet messze nem biztos hogy az okozza, hogy buta a szabvány: könnyen lehet, hogy az encoder a buta, az van alacsonyabb bitrátákra optimalizálva (az átlag felhasználók igényei alapján).
Ezt egyébként nem is tartanám baromira lehetetlennek, mivel az mp3 jóval idősebb szabvány a fenti 3-nál, illetve fényévekkel többet csiszoltak rajta (lásd pl. Lame encoder).
Pl. a Apple és a Nero AAC encoderén kívül az összes többi kb. használhatatlan, és nehezen tudom elképzelni, hogy ez a két cég olyan baromi sok munkát fektetett az optimalizálásba.
Ergo az újabb szabványok még messze vannak a határaiktól, míg az MP3 lehet hogy már nagyon megközelítette azt. -
julius666
addikt
Az említett hatékonyabb kodekek azért jobbak, mert sok olyan információt nem tárolnak el (azt hiszem bizonyos fázis-információk), amik ~224-256 kbit/sec alatt kevésbé fontosak, mint más részletek, amiket az mp3 nem tud eltárloni a kis bitráta miatt. Viszont, amint feljebb emeled a bitrátát, megfordul a helyzet, mivel az mp3 egyre több részletet tud eltárolni, míg a fejlettebb kodekek nem tárolnak el annyival többet az említett (valószínűleg) fázis információkból.
Nem tudom pontosan, de nem hiszem, hogy amikor az MP3-at követő, következő generációs kodekeket fejlesztették, úgy csinálták volna, hogy az MP3 bizonyos szemszögből nézve többet tudjon...
Illetve azt sem tudom, h ezek a "fázis információk" mennyire fontos szerepet játszanak hallás szempontjából, de hát Emellett szerepet játszik az is, hogy kinek mire érzékenyebb a füle.
->Ez így igaz, van akinek biztos sokat számít[ Szerkesztve ]
-
julius666
addikt
[OFF]
Jobb minőségű hifin, jól tömörített 320-as, vagy VBR0-s .mp3 azonos felbontáson (pl. 16 bit 44.1 kHz) már beelőz a fenti szabványoknak akármilyen bitrátával tömörítették azokat.Nem igaz! Egy 192-es WMAPro-t/AAC/OggVorbis-t beelőz, de egy 320-ast semmiképp sem! (Amennyiben azok is jól vannak tömörítve.)
Az MP3 semmilyen esetben sem (néhány nagyon extrém példát kivéve) jobb, mint a fent említett codec-ek, csak a bitráta növekedésével a különbség a 0-hoz konvergál, így felesleges ekkora bitrátán elveszíteni az MP3-mal járó kompatibilitási előnyöket egy átlagos felhasználónak. De a különbség igenis létezik.
[/OFF][ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
it Az idei fejlesztői konferencia nagy szenzációja az eddig sikeresen titokban tartott platform, mely ha beválik, forradalmasíthatja az internetes kommunikációt.
Állásajánlatok
Cég: Marketing Budget
Város: Budapest