Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hoodoo86

    tag

    válasz yogee #981 üzenetére

    Előbbit jelenti. LAN-on lehet valamilyen protokollon keresztül vezérelni. Mi home app akkor is ellenőrzi, hogy a gateway-nek van e net elérése, ha aktív a lan mód.

    Én eddig openhab (1.8)-ot használtam központnak. A 2-es verzióval nagyon nem vagyok megelégedve, a binding-ok minősége használhatatlanná teszi az egész platformot nekem. Emiatt kezdtem el mást nézni. Egyelőre a homebridge-et próbáltam ki (Apple homekit támogatás). Ennek is látom előnyeit és hátrányait már, így ideje kipróbálnom az új, népszerű rendszerek közül valamelyiket (domoticz vagy home assistant). Valószinű utóbbit fogom először kipróbálni.

    Eszköz szintjén pedig sok tapasztalatom van a HomeMatic eszközökkel. Openhab-bal vezéreltem rádiós, vezetékes aktorokat (világítás, redőny), radiátor szelepeket.

    Xiaomi-ba nem rég vásároltam be egy Gateway-el és eddig csak a hőmérséklet szenzorok jöttek meg. Contact szenzorokra várok még. A jövőben szerintem csak szenzorokat és maximum push buttont veszek tőlük.

    A következő hetekben pedig az Ikea Tradfri világítást is kipróbálom egy Gateway-el és pár dimm és RGB körtével.

Új hozzászólás Aktív témák