Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Daffni2

    addikt

    válasz eami #33633 üzenetére

    Alapvetően az igazságérzetem,vezérel amikor "védem"
    Lehet természetesen egyedi igénye,akár személyre szabottan is, úgy gondolom a Voda ebben élen jár.
    De...ingyenes szolgáltatás elmaradása miatt problémázni,az szerintem nem ebbe tartozik.

    tudomásul kell venni,hogy a mobil szolgáltatók keményen fizetnek az internetért,nem ingyen van nekik.

    Az elmúlt időszakban azt tapasztaltam, hogy a Vodafone folyamatosan egyre több szolgáltatást ad a tarifacsomagokhoz áremelés nélkül.

    mostanában azt is észrevettem, amikor egy egyedülálló sok esetben igen komoly megtakarítást eredményező díjcsomagot vezet be a másik szolgáltatókat jóval megelőzve,rendszerint megjelennek itt a fikázók, elégedetlenkedők,"bezzeg más országban másképp van" hangadók.

    Tudomásul kell venni,a mai világban ára van mindennek, nincs ingyen ebéd.

    Saját vállalkozói tapasztalatomból kiindulva, igen sokan ezt nem veszik jó néven, amikor valaki árengedményt akar felteszem magamnak a kérdést, miből adjak engedményt, annak az árát honnan vegyem el,a saját hasznomból, a vállalkozás hasznából,a működési költségekből, vagy miből?

    Nyilván van olyan megrendelő aki hoz annyi hasznot,hogy belefér, de sajna manapság mindenki csak azt nézi mennyit faraghat az árból,nem azt,hogy mit kap cserébe azért. Természetesen almát az almával kell összehasonlítani.

    Az árversenynek igen sok negatív hozama van, aki ebbe belemegy előbb utóbb a színvonala fog romlani,pld. először csak a csomagoláson spórol,azután a béreken,majd olcsóbb alapanyagokat használ,csak azért,hogy annyiért,vagy olcsóbban adhasson mint a versenytársak.

    Múltkor megkérdeztem egy vállalkozás alkalmazottját aki komolyabb engedményt szeretett volna, hogy mit szólna ahhoz,ha a főnöke hónap elején azt mondaná, x ezer Ft -al kevesebb fizetést kapsz, mert ennyit engedtem a vevődnek?

    Ódákat lehetne még erről írni,de ez már tényleg nem ebbe a topikba tartozik.

    "Aki ad,az nyer"

Új hozzászólás Aktív témák