Új hozzászólás Aktív témák

  • kraftxld

    Topikgazda

    Mai sztori:
    Egyik "prémium" cég nagyvezírének van egy HP 2710p tabletje. 4GB ram, U7600-as proci, egyebek. Amúgy egy helyben áll az asztalon dock-al meg külső monitorral, csak nagyritkán viszi el. Vista business megy rajta, aztán egy jó ideje hely problémákkal küzdöttünk a gépen.
    Volt rajta egy 33GB körüli partíció, pár gigás HP utility meg HP recovery cucc.
    Már ment minden hályogkovács technológia, swap file a recovery-re mozgatása, mappák NTFS tömörítése. Na, itt egy kis kitérő.
    Ugyebár ezek a "csodálatos" tabletek, iszonyatos sebességű 1.8-as IDE csatolófelületű vinyókkal jönnek, brutális 4200-es fordulatszám, zéróhoz közelítő adatátviteli sebesség, ez megfejelve egy jófajta Vista-val, garantált a rendőrfánk nézése fél napon keresztül :D
    Ezt még jól megfejeltük egy kis NTFS szinten lévő tömörítéssel, de a nagyvezír csak pakolta felfele a 4-5 gigás térképprogikat, archiválta szorgalmasan az Exchange-ről a levelezést pst-be, WSUS tolta szépen az updatet, service pakkot, hízott is a WinSXS szépen.
    Közbe egymás között szidtuk azt a barmot aki 40 gigás vinyóval rendelte a tabletet. Szidtak is minket a sebességért, meg nekem is végig égett a pofámról a bőr, hogy a csillivilli gép ilyen tetű lassú, pedig csak a vinyó tekert mindig....

    Kb fél éve kiment egy árajánlat nekik, hogy így-úgy vinyóupgrade jóvolna meg ezaz. Csak ugyebár a főnök nálunk mindenből HP part-ot rendel (ami alapból 2x-es szorzó), így elég vastag volt az árajánlat, nem is fogadták el.
    Közben még párszor trükközés, WinSXS takarítás, tövábbi tömörítések, stb, kb két hete kezdett tarthatatlanná válni a helyzet, végül megrendeltek egy 120GB-os 5200rpm-es 1.8-as Samsung (HP) vinyót. Tegnap megjött, ma megyek vinyócserére.
    Paragon drive backup cd be (linux alapú), mentés indít, 1 óra mulva is 7 óra hátra, mondom hogy itt hagyjuk abba, inkább elviszem a gépet, és az üzemben megcsinálom.
    Előkotortam egy Win-es paragont, bootolni róla, és majd leestem a székről mikor elindult. Kidobta, hogy van még kb 48GB-nyi unallocated cucc a vinyón. Típus megnéz, kiderült, hogy egy 100GB-os Toshiba vinyó volt benne, és mindenki csak tüneti kezelést csinált (közte én is :D) aztán senki nem mászott be diskmgmt-be megnézni a partíciókat :DDD
    Vertem is a fejem a falba ezerrel. Mindegy, vinyó lement, ez megvolt 1,5 óra alatt, új vinyó be, közben irgalmatlan káromkodás, (aki már rakott tabletbe 1.8-as vinyót az tudja miről beszélek) új vinyó megy, partíció átméretezés, most épp így este defrag megy a laptopon, hogy legyen értelmes sebessége, aztán holnap remélhetőleg boldog ügyfél :D

    [ Szerkesztve ]

    | MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Új hozzászólás Aktív témák