Új hozzászólás Aktív témák

  • blekike

    csendes tag

    Sziasztok!
    Elavult asztali gépem helyett szeretnék venni egy új laptopot böngészésre, filmnézésre, és játékra egy olyan asztali gépet, amit később tudnék bővíteni igény szerint.

    Szóval az asztali gépet így képzelem el:
    1. Mire fogod használni a gépet?
    Játékra.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel most?
    Perifériáim vannak: egér, fejhallgató.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Alaplap: Olyan alaplapra lenne szükségem, amit elég évek múlva lecserélnem, hogy ha korszerűsíteni akarok, akkor ne kelljen azonnal lecserélni.
    RAM: Legalább 8GB, DDR3 vs 4?
    Táp: Nem akarom gyakran cserélni, teljesítménye legyen elegendő pár évig.
    Processzor: Én AMD-re gondoltam, mert tudtommal ők ritkábban cserélnek foglalatot, így nem kell alaplapot cserélnem bővítéskor, de ha tudtok jobb megoldást Intel-el, akkor nem ellenkezek. Nem akarok tuningolni, ezért ha a gyári hűtő nem túl hangos, akkor megfelel.
    Videokártya: Mindegy, hogy AMD vagy nVidia. Ha van olyan IGP amivel ellennék 1 évig és csak utána kellene videokártyát vennem, akkor az is megfelel.
    HDD: Minimum 500GB, ha belefér az árba, akkor 250GB SSD is kellene, de ezt később is meg tudom venni.
    Monitor: Legalább 24 colos, 16:9-es, FHD felbontású, VA paneles monitor, de ha belefér az árba, akkor inkább IPS legyen. 3D, TV tuner nem érdekel.
    Billentyűzet: Magas billentyűkkel és multimédia gombokkal legyen ellátva.
    Ház: Asztalon lesz tartva, körülbelül 25*60cm-en tudom elhelyezni. Jól szerelhető, takarítható és jól szellőző legyen. Az előlapon, lehetőleg az alján szükségem van USB 3-as csatlakozókra, ha pendrive-ot vagy külső HDD-t akarok használni.
    4. Mennyi a kereted rá?
    Legfeljebb 150 ezer HUF, de a lehető legolcsóbb megoldást keresem. :)
    A monitorra ezen kívül maximum 60 ezer, billentyűzetre 3500 ft-ot szánok.
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol?
    FHD-n szeretnék játszani.
    6. Szerintetek hol érdemes megvenni az alkatrészeket?
    Webshopban szeretnék vásárolni, egyébként a gépet össze tudom rakni, tehát nem fontos összeszerelve kiszállítani.

    Köszönöm a segítséget előre is! :D

Új hozzászólás Aktív témák