Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tothjozsef

    aktív tag

    válasz Rox #1 üzenetére

    Ezek engem is érdekelnek! Új vagy használt lakást akarsz venni?

  • iwu

    addikt

    válasz Rox #1 üzenetére

    Hi!
    én már wégigjártam...

    nos,az ősök 10Mós ingatlana mire odaér, hogy fedezet lesz 6Mót ér(piaci ár 80százaléka a fedezeti érték, és ebből még lejön valamilyen(nem MléxM a nevére) százalék.
    Feltéve, hogy a becsüs szerint is 10Milla az érték. pl a velem nagyon kib@sztak, mert én pesszimistán!!!12 misire értékeltem a jelzálogosítandó házat, a becsüs szerint meg 8!!! az értéke (biztosítást 14 milla után fizetünk)...ás még az én qrw@ anyám!:(
    az ügyintézési kltség nekem 400K alatt volt a végén (otp)

    Kell életbiztosítás is, amit az adott bank elfogad (leginkább csak saját konstrukció!) valamint náluk vezetett folyószámla...

    Földhivatal kész vicc, mire mindent LrendezL...(nekem wolt ismerősöm, úgyhogy ez legalább gyorsan megy)

    az alaptőke szerintM 40%...

    ''Röviden'' ennyi.

    ÜdW!

    ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

  • simonzé

    addikt

    válasz Rox #1 üzenetére

    Hi! Én már egy ideje törlesztek, és már csak 165 havi díjjal lógok a banknak :).

    A K&H-nál vettem fel a lóvét. A tények:
    Vételár: 7,3 MFt
    Saját tőke: 4MFt
    Igényelt összeg: 3,3MFt
    Megszavazott összeg: 3,18MFt
    Futamidő: 15 év (180 hónap)
    Havidíj: 29EFt

    Járulékos költségek: Ügyvéd: 60EFt
    Értékbecslés:66EFt
    Hitelfolyósítási díj: 32EFt. (Ezt azért fizetem, mert megkapom a pénzt, amit visszafizethetek. :(( )
    Illeték: 180EFt
    Fedezetnek elfogadták a lakást, mert mélyen ár alatt vettük, és az értékbecslő által mondott szám megfelelt a banknak további fedezet nélkül. Persze ehhez kell egy nagyobb értékű életbiztosítás is, ami már megvolt. + Lakásbiztosítás is kell. Ja, az asszonynak nem volt elegendő munkaviszonya, így azt nem vették figyelembe.

    Mindenképp min. másfél szobás lakást javaslok, mert a kisebb semmire nem jó. Költségeiben meg majd' azonos.

    A CIB ajánlata most nekem is tetszik. Az összes állami kedvezményes hitel az FHB-n keresztül megy, azon belül csak a bankok egyedi szabályzata enged eltérést.

    Sok sikert!

    I don't fit in. I fit out.

  • igi

    aktív tag

    válasz Rox #1 üzenetére

    Csá, én még csak álmodozás szintjén vagyok.

    Amit tudok:

    A futamidő min. 6-7 (1 éves kamatperiódus) ill. 10 (5 éves kamatperiódus) év, max. 20-35 év. Max. 20 évig jár a kamattámogatás.

    A ingatlanbecsüsöket meg kell zsírozni :(, akkor esetleg nem értékelik alul a lakást (ismerős tapasztalata).

    Hitelfelvételnél ne csak a törlesztőrészlet nagyságát nézd!

    Vannak más figyelemreméltó dolgok is. Pl.:

    Előtörlesztésnél számolnak-e fel illetéket?

    Ki lehet-e a futamidő lejárta előtt fizetni a teljes lakásárat? Pl. épp a ''nagyokra'' (FHB, OTP) jellemző, hogy ha egyszer hurokba dugtad a fejed pl. 15 évre akkor addig nem vakarod le a jelzálogot a kégliről.
    A Konzumbanknál hallottam olyanról, hogy előtörlesztésnél választhatsz, hogy a törlesztőrészlet csökkenjen-e, vagy maradjon, és a futamidő rövidüljön (ha ez igaz, számomra nagyon szimpatikus...).

    Használt lakásnál (jelzálogosítandó más ingatlan nélkül) érdemes inkább 40-50%-os alaptőkeszükséggel számolni :(

    üdv:igi

    this is the beginning of a beautiful friendship

  • guminyúl

    tag

    válasz Rox #1 üzenetére

    A bankoknál hitelbiztosítási érték van egy házra, ami a piaci érték (vételár) 60-70%-a, banktól függően. Na, ennek a hitelbiztosítási értéknek kapod meg a
    70%-át. Ez - ugye - a vételár max. 49%-a. Erre kapod a kedvezményes hitelt, ami kb. 2,5-3%-os éves kamat :((
    (Ha köztisztviselő vagy akkor a hitelbiztosítási értéket kapod hitelként.)
    A maradék az önerő. Ekkor a megvett házra terhelődik a jelzálog (a szerződéskötés előtt felbecsülteti a bank a házat, hogy valóban reális-e az adott vételár).

    Ha van más ingatlan, akkor arra is lehet terhelni a jelzálogot, így a két ingatlan összértéke alapján számolják a hitelt. Így elvileg (ha sok házad van :U), nem kell önerő.

    A hitelbírálati díj a felvett hitel 1%-a (10M-nél 100k HUF :(()

    Természetesen ezen felül bármekkora összeget megjelölhetsz a hiteligénléskor, de a kedvezményes lakáshitel összege feletti rész normál banki kamatozású
    (sok %), viszont 600k-700k hiányt egyszerű vele pótolni. :F

    Az elbírálás ideje 3-4 hét, a folyósítási idő ugyanennyi.

    A költségeket az átutalás előtt levonják, vagyis min. 100k-val kevesebbet kapsz, mint amennyit igényeltél.

    10M HUF esetén kb. 20M-et fizetsz vissza 20 év alatt, havi 80-85k-s részletekben:(

    Nagyjából ennyi. Ja, és jövedelemigazolás, születési anyakönyvi kivonat, esetleges válási papír, és egyéb igen elképesztő okirato és igazolások kellenek.

    Kész rablás, meg kínzás. :(

  • kymco

    veterán

    válasz Rox #1 üzenetére

    Én is szerettem volna már indítani egy topicot, de már a tapasztalataimról.
    Mi az FHB-nál bonyolítjuk az ügyet, és van egy kevés megtapasztalásom ....
    1. A hitelfelvételnél vannak járulékos, keveset publikált kiadások, melyről nem szokás beszélni, de akár a hitel 4% is lehet. Ezt zsebből kell fizetni!
    Ilyen az értékbecslés, hitel elbírálati díj, hitel folyósítási díj és a közjegyző költsége. Egyes bankok szeretik a közjegyzőt maguk választani, mások pedig elfogadnak ''külsős'' közjegyzőt. A bank által közvetített közjegyző, akár 90.000,- +ÁFÁ-t is elvihet, amíg más közjegyző bruttó 40.000,-.
    5-6 milliós hitelnél az OTP-nél kb 200.000,- Ft-ra rúgott a fent említett összköltség. Szemét ügy náluk az, hogy a hitel folyósítási díj 1%, amibe beleveszik az esetleges szocpolt, és az ÁFA visszaigénylést is, így akár 70-75.000,- is lehet.
    Más bank (Budapest Bank) nem adja meg előre a szocpolt.

    2. Bár maximálva van a kamat, mégis a mi esetünkben (végül 6.8 milliós a hitel) akár 10.000,- eltérés lehet az egyes havi törlesztőrészletek között a bankok ajánlataiban( FHB ~ 41,000,-, K&H ~50.000,-).

    3. Az FHB a legolcsóbb, de a hitelhez jutás a legmacerásabb. Akkor gyors az ügyintézés (relatíve), ha rendelkeztek olyan ingatlannal, amit jelzálogosítani lehet. Ha nem, akkor várni kellllllllllllll.
    Nekünk azt mondták, hogy a kivitelező mikor olyan szintre jut az új lakással (mi új lakásra veszünk fel hitelt), hogy megkapja a használatbavételi engedélyt, utána jön a hitel-ügyintézés, ami 30 munkanap, tehát cirka 1,5 hónap.
    Nekünk megvan a használatbavételi engedély kb. 2 hónapja, de még nincs meg a hitel, ugyanis az értékbecslő, akit a bank megbízott nem volt hajlandó 100%-os késznek venni a lakást. (legutóbbi baja a lépcsőház burkolatának hiányossága volt). A bank pedig köti az ebet a karóhoz, csak 100%-nál kezdi a hitel folyosítását. (Ha lenne jelzálogosítható ingatlan, már meglenne a hitel.) Az adásvételi szerződést, már negyedszer módosítjuk a bank miaqtt, a legutóbbi oka, a határidő csúszása. Jellemző, hogy egy probléma kapcsán megjelentünk a bankban az ügyintézőnknél, mire az azt mondta: ''Az nem úgy van, hogy az ügyfél csak úgy megjelenik....''
    A mellettünk levő lakások hitel ügyintézése mind lezajlott, csak mi szívunk. A K&H-s szomszéd már augusztusban megkapta a hitelt hasonló kondíciókkal, mint mi, és még az értékbecslő sem volt kint....

    4. Az FHB-nél nincs nagyon lehetőség arra, hogy felpörgesd a törlesztést. Pld. egy örökség kapcsán előtörlessz egy pár milliót. A K&H lehetőséget ad a tetszőleges törlesztésre, akár a dupláját is törlesztheted havonta és egy idő mulva csökken a havi törlesztőrészlet....

    5. Az FHB rendkívüli módon kukacos az adásvételi szerződés miatt. Csak akkor ad hitelt, és általában az egyéb iratok miatt is.

    Hát ennyi.... ha tovább jutok a hitelügyintézésben, még írok.....

    www.refujvaros.hu

  • Gergeli

    tag

    válasz Rox #1 üzenetére

    Mi felújjítottunk (tető le, új tető fel, full víz, villany csere, fest, mázol, burkol)
    CIB hitelt vettünk fel, deviza alapút. Alapból 9 év futamidőt választottunk, de lehet visszafizetni díjmentesen fordulónapnál. Ügyintézés nagyon sux volt, amit lehetett elkefélték. Ha nem lett volna zsebbe annyi amivel elkészülhetett minden, akkor nem tudunk beköltözni tavaly.
    Továbbá röhelyesnek tartom, hogy az ingatlan forgalmi értékének felét sem kapod meg :(

    Keresek régi processzorokat

  • Myclientseo

    újonc

    válasz Rox #1 üzenetére

    Minden esetben célszerű több bank ajánlatát összehasonlítanod. Amikor mi vettük fel a lakáshitelt, akkor a számlavezető bankunkkal majd 1 millió forinttal rosszabbul jártunk volna a teljes futamidő alatt. Nem csak a törlesztőt kell most figyelemebe venni, hanem a lakáshitel kamatperiódust is. Ha nő majd az alapkamat akkor ugyanis a törlesztőd is nőni fog, ha rövid kamatperiódust választasz.

    Bankmonitor.hu lakáshitel kalkulátor: http://www.bankmonitor.hu/lakashitel.htm

Új hozzászólás Aktív témák