Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LonGleY

    veterán

    válasz beleszólok #34655 üzenetére

    Annyiban, hogy a Time-nál ugye 2 nagy rugóra csatlakozol. Nincs állítóka, nincs semmi, csak a rugók ereje. Ha használgatod, csavargatod, kilépnél belőle, egyszerűen érzed, hogy mit tűr, és mindig old, amikor kell. Masszívabb és biztonságosabb az SPD-nél - nem véletlen felsőbb kategória.

    Nekem kb. ilyen félplatformosom van (freeride-dh).

    [ Szerkesztve ]

  • dqdb

    nagyúr

    válasz beleszólok #34655 üzenetére

    De szólj, ha tévedek!
    Tévedsz ;] A Time Atac sorozata vérbeli MTB pedál. Stopli szintjén nem SPD kompatibilis, sajátot használ, de bármelyik a MTB (= 2 csavaros) cipővel felszerelhető.

    -----
    Egy jól beállított SPD rendszer (Shimano kétoldalas pedál, Shimano stopli) esetén nem értem a félelmet a meredek emelkedőktől és a városi közlekedéstől. A másodperc törtrésze alatt ki lehet kapni a lábad a pedálból, szinte nem is lassabban, mint egy platformpedálról felemelni. Pár hét után a bokafordításos oldásnak bármilyen körülmények között készséggé kell válnia, és reflexszinten kell működnie. Ha nem így történik, akkor el kell gondolkozni, hogy az SPD pedál nem neked való. Én egyszer játszottam az első héten krumplis zsákot terepen (szemtanú nem volt :D), de azóta elmondhatom, hogy az SPD-nek köszönhetően az esési "egyenlegem" pozitív, mert egy nagyon nagy (éreztem már a kellemetlen földet érés előtti "repülést", de egy ösztönszerű mozdulat után mégis a bringán maradtam) és több kisebb egyensúlyvesztést sikerült korrigálnom a bringa kicsúszó fenekének egyenesbe rántásával. A hajtáshatékonyságról, kis sebesség melletti jobb egyensúlyérzékről és dinamikusabb megindulásról ne is beszéljünk.

    [ Szerkesztve ]

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Új hozzászólás Aktív témák