-
GAMEPOD.hu
JavaScript != Java (A JavaScript nem összekeverendő a Javával, két különböző programozási nyelvről van szó!)
Új hozzászólás Aktív témák
-
Sk8erPeter
nagyúr
A "Z" betűre itt a magyarázat:
http://en.wikipedia.org/wiki/ISO_8601#UTC
"UTC
If the time is in UTC, add a Z directly after the time without a space. Z is the zone designator for the zero UTC offset. "09:30 UTC" is therefore represented as "09:30Z" or "0930Z". "14:45:15 UTC" would be "14:45:15Z" or "144515Z".UTC time is also known as 'Zulu' time, since 'Zulu' is the NATO phonetic alphabet word for 'Z'."
Még ez is érdekes lehet:
"Combined date and time representations
<date>T<time>
A single point in time can be represented by concatenating a complete date expression, the letter T as a delimiter, and a valid time expression. For example "2007-04-05T14:30".If a time zone designator is required, it follows the combined date and time. For example "2007-04-05T14:30Z" or "2007-04-05T12:30-02:00"."
Sk8erPeter
-
Sk8erPeter
nagyúr
ISO 8601 szabvány szerinti formátumban kapod meg a dátumot. Természetesen mint megszokhattuk, itt is problémás a dátumkezelés, mint úgy általában JavaScriptben, úgyhogy a megbízható megoldás tényleg csak az, hogy felszabdalod a stringet:
http://dev.enekoalonso.com/2010/09/21/date-from-iso-8601-string/function dateFromISO8601(isostr) {
var parts = isostr.match(/\d+/g);
return new Date(parts[0], parts[1] - 1, parts[2], parts[3], parts[4], parts[5]);
}Esetedben tehát:
var myDateString = "2014-12-20T22:10:00+0100";
var myDate = dateFromISO8601(myDateString);
console.log('myDate: ', myDate);Sk8erPeter
-
dqdb
nagyúr
console.log($scope.sportEvents[category]);
Nem mindegy, hogy a category nevű propertyt vagy a category nevű változóban megadott nevű propertyt szeretnéd elérni.
Kétféle módon tudod egy objektum egy propertyjét elérni: vagy obj.name, vagy obj["name"].
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
martonx
veterán
Ja, hogy mobilon. Ok, valóban egy jellemzően két magos ARM procit valóban nem lehet összehasonlítani egy szerver processzor erejével, de a szervert meg pillanatok alatt túl tudod terhelni ilyen felesleges munkákkal, amire pont az angularjs lenne a való.
Ha teljesítmény problémáid vannak az angularral, akkor javaslom a knockout-ot helyette. Az szerintem két fokkal gyorsabban teszi a dolgát.
Másrészt valami programtervezési problémát érzek ott, ahol kliens oldalon több ezer / tízezer objektumot kell mozgatni, renderelni.Én kérek elnézést!
-
dqdb
nagyúr
Nem asszociatív tömböt hozol létre, hanem egy objektumot propertykkel, és nem a space-szel és ékezetes karakterekkel van a probléma, ugyanis JS-ben egy property neve megkötések nélkül lehet bármilyen szám vagy szöveg, hanem azzal, hogy elfelejted a kategória szintjét inicializálni.
Ha 10-20 elemnél többet küldesz le a szerverről, akkor azt érdemes kategória-alkategória szerint rendezve megtenni, ekkor a legutoljára használt kategória és alkategória cache-elésével sokkal gyorsabban fel tudod építeni a kétszintű fát.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
Jim-Y
veterán
-
martonx
veterán
ja, hogy nem a példával volt a baj, hanem a javascripttel? Kivételesen ebben is tökéletesen egyetértek a tanárral.
Mára minden hülye a Jquery-t használja (köztük én is), miközben fingjuk sincs a tényleges javascriptről. Ráadásul szvsz mostanra a Jquery erősen túl van hype-olva, a modern böngészőkben sok esetben csak minimálissal több munka natív js-ben megcsinálni ugyanazt, mint jquery-vel.
Szerintem az oktatásnak pont az a lényege, hogy az alapokat tanítsa meg. Olyan ez mintha úgy tanítanának programozni, hogy soha nem tanítják meg, hogy mi az a tömb, meg objektum, hanem nesze itt a spring mvc, aztán java-zunk.
Persze akkor lenne igazán szinvonalas az oktatás, ha a tisztán javscript-elés után, ugyanezt a példát megcsinálnák mondjuk jquery-vel, is hogy a tudás legyen naprakész is. De ez már a vágyálom kategória.Én kérek elnézést!
-
Jim-Y
veterán
Pont ugyanez a helyzet jQuerys esetben, ott is ha aszinkron használod a $.ajax-ot, akkor ha kezdeni akarsz valamit a visszakapott értékkel azt csak a success ágban teheted. Meghívhatsz egy függvényt paraméterben az eredménnyel, de mégsem olyan mintha kimentenéd későbbi használtra
Itt is pont ez a helyzet. async vs syncKicsit olvass vissza vagy itt, vagy a jquerys topicban, a napokban volt erről szó.
-
Karma
félisten
Megőrzi az, csak a kódod többi része szerintem már rég lefutott, mire a válasz megérkezik és beállítódik. Úgy kellene megírnod a programot (legegyszerűbb nem-halálfejes esetben - én legalábbis tuti megbuktatnám azt, aki a szinkron hívást használja -), hogy azokat a részeket, amik a gep jövőbeli értékét használják, egy külön függvénybe szervezed, amit a callbackből hívsz meg. Azaz kvázi félbevágod a programod futását, amíg meg nem jön a válasz.
Egyébként jQuery-ben pont ugyanezt teszed, csak van egy előre meghatározott promise forma a jövőbeli eseményekhez.
[ Szerkesztve ]
“All nothings are not equal.”
-
Karma
félisten
Az ajaxRequest elküldése egy aszinkron művelet (lásd az AJAX rövidítés első betűjét ), így ha közvetlenül az elindítás után alertelsz, nyilván nulla lesz.
Tedd az alertet a "gep = ajaxRequest.responseText;" sor után a callback függvénybe, és instant boldogság. Legalábbis már meglesz az esélye.
[ Szerkesztve ]
“All nothings are not equal.”
-
fordfairlane
veterán
A node.js egy kiszolgálóoldali futtatókörnyezet. Ha jól tudom arra a motorra épül, amire a Google Chromeja is, de a kliensoldalhoz nincs köze. Javascript nyelven programozhatsz benne, de attól még a szerver hajtja végre, így a szerveren található erőforrásokat éred el a scriptedből.
x gon' give it to ya
-
Soak
veterán
A formatum nyilvan nem mindegy, mert a flash sem eszik meg mindent
A kulonbseg az hogy a node.js-el backendet tudsz programozni .
hogy kliens gépen tudsz szerver oldali műveleteket végrehajtani
Ez a mondat szerintem ertelmetlen. Vagy kliens oldalon hajtasz vegre ( pl sima js) vagy szerveren (mondjuk php vagy node.js)
-
martonx
veterán
Hijnye. Tegyünk tisztába pár dolgot:
"Javascript programozási nyelv, vagy szkript nyelv" - mindkettő igaz, egyszerre mindkettő. A programozási nyelv a nagyobb halmaz, a szkript nyelvek annak egy kisebb részhalmaza.
"A Node.js eddig szimpatikus, én azt láttam rajta, hogy kliens oldalon lehet vele szerver oldali műveleteket végrehajtani" - ez hülyeség. A Node.js-el javascriptben tudsz szerver oldalt programozni. Ennyi.
Mivel aszinkron felépítésű, és a javascript kód gépi kóddá fordulhat, ezért igen hatékony szerver oldalt lehet benne készíteni. Már ha nem lenne a javascript olyan amilyen.Én kérek elnézést!
-
Soak
veterán
Az nem lehet, hgoy a videó amit leakarsz játszani azt csak az FF támogatja? (Nem vagyok guru, csak erre gonodlok elsőkörben)
Hát tényleg nem vagy guru.. .. Nem a video lejátszással van probléma, hanem az exoclick-es megejelenítéssel. A videót flowplayer játsza le, flashben, szóval cross-browser kompatibilis.
-
Karma
félisten
A JavaScript egy programozási nyelv, így természetesen nyelvi elemként nem tud ilyet, mint ahogy a többi sem . Mindig a framework biztosít ilyeneket.
Ennek fényében a böngészőben futó JS környezet, a Node.JS és a Windows 8-as WinJS három külön kérdés. Az utóbbi kettőnél vannak alapvető dolgok, a böngészőben meg a W3 File/FileReader API.
“All nothings are not equal.”
-
Sk8erPeter
nagyúr
-
martonx
veterán
-
Sk8erPeter
nagyúr
http://stackoverflow.com/questions/572897/how-does-javascript-prototype-work/572996#572996
http://stackoverflow.com/questions/310870/use-of-prototype-vs-this-in-javascript/310914#310914
==============
Szerk.:
a jQuery NEM framework, hanem library.[ Szerkesztve ]
Sk8erPeter
-
Sk8erPeter
nagyúr
Ennyiből van közük egymáshoz:
http://en.wikipedia.org/wiki/JavaScript
"JavaScript copies many names and naming conventions from Java, but the two languages are otherwise unrelated and have very different semantics."
Annyit próbáltam tudtodra adni, hogy a Java belédverhette volna, hogy értelmezhető kódot írj. Remélhetőleg ott sem művelsz ehhez hasonlókat, mint amit korábban próbáltál.Most igazából mi a kérdésed?
Sk8erPeter
-
Sk8erPeter
nagyúr
Ezt a degenerált példát honnan szedted?
Egyébként nem is értem, miért akarsz ilyet erőltetni, tudtommal programozgatsz Java-ban elég aktívan, nem? Akkor az valami mintát kellett volna, hogy adjon. Más a két nyelv, de azért van hasonlóság elvekben és ilyesmikben, sokszor szintaktikában is.Létre kellene hoznod egy Person objektumot, abból leszármaztatni, és létrehozni egy Author objektumot, vagy hasonló, azt bepakolni egy tömbbe, sok megoldás létezik. De legyen valami logika az egészben.
function Person(name, age){
var self = this;
self.name = name;
self.age = age;
}
var person1 = new Person('Béla', 21);
console.log( "First person's name: " + person1.name );Most ez mondjuk szintén nem százas példa a Person osztályra, mert itt publikus változókat használok, de kezdetnek jó; de lehet privát változókat is, olvasgasd el ezt, meg a belinkelteket is:
Sk8erPeter
-
Speeedfire
félisten
Jquery css kell neked.
Amikor az id vagy osztály ki van jelölve, pl click funkcióval akkor beállítod neki ezt. Utána meg mondjuk kikattintásra vagy ha leveszed az egeret róla akkor vissza áll a css.Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com
Új hozzászólás Aktív témák
- Sütés, főzés és konyhai praktikák
- Telekom mobilszolgáltatások
- TCL LCD és LED TV-k
- Google Pixel topik
- Digitális Állampolgárság Program
- Szólánc.
- "Egyszerű" Ügyfélkapu+ regisztráció
- Asszociációs játék. :)
- KAÜ/Ügyfélkapu – már elérhető a kétfaktoros hitelesítés
- NVIDIA GeForce RTX 4080 /4080S / 4090 (AD103 / 102)
- További aktív témák...