Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mezga Aladár

    veterán

    válasz Jegesmaci81 #121182 üzenetére

    Nem ua protokoll. Fájl másolásnál van hibajavítás, udb audionál nincs. Plusz az összeszedett zaj hatása a fogadó oldalon az audio áramkörökre. A jitter

    (#121183) liszi70 Nem emlékszem olyanra h., bárkit lehülyéztem azért, mert nem hallotta a kábelek közötti különbséget.
    Sőt az a véleményem, ha számára nincs változás akkor csak örülhet mert nem kell drága kábelekre költenie. :)

    Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

  • Valkűr

    őstag

    válasz Jegesmaci81 #121182 üzenetére

    Az a baj, h megint csak kiragadsz egy részletet az egészből, amitől a mondandóm teljesen másnak hat. A tisztánlátás végett most ért véget egy kisebb meghallgatás, és filmezés haverokkal. Leírom tömören a történteket. Két szomszéd jött át, ők is hasonlóan szeretik a hifit, mozit mint én, csak valamivel szerényebb kivitelben tudják megvalósítani, még tőlem is. Na de nem ez a lényeg, csak annyi, h ebben a témában teljesen kívül állóak, mivel a termékekhez kapott kábeleket használják, használták amig át nem jártak hozzám.

    Beraktunk egy kedvenc filmünket a media lejátszóról, a régi kábelről ment az anyag" Kácsa Audio fekete harisnyás" majd bemenetet váltottam és átkapcsoltam a másik HDMI bemenetre ahova az Acoustic Research van bekötve. Mind a ketten azonnal felkiáltottak mi történt jobb lett a kép és hang! Mondom semmi , és megkérdeztem ez amit érzékeltek miben nyilvánult meg.

    Sanyika azt mondta: Olyan mint mikor a tévémen használom a képjavító áramköröket, csak itt nem romlik hanem javul a kép, a hangzás meg hangosabb, vagy dinamikusabb lett, mint mikor megemelik a hangerőt, és a magas is jobb valamint a hangkép az egész megváltozott.

    Attila szerint szebbek a szinek, nem olyan pixeles a kép és csatlakozott Sándor meglátásaihoz. Ő már kicsit jobb füllel rendelkezik, mivel zenél, csak annyit mondott a felbontás javult, az arányok hitelesebbek, jobb a hang teteje és az alja.

    Ezt követően elmondtam nekik mi történt, szokásukhoz híven ráfogták, h ez azért van mert másik bemenetre kötöttem és ott biztos jobb a jel :DDDD Majd átpakoltam nekik a két kábelt és a véleményük nem változott, majd azt mondták mind a ketten rendelnek a kábelből.

    De, visszatérve a arra amit én irtam, továbbra is tartom magam. Attól mert hallom látom a javulást, még fontos számomra az is amit látok. A mondandóm konkrétizálva azt teszi, hogy inkább veszek egy picit gyengébb hangú terméket, de számomra tetszetős legyen, mint egy jobb hangú de számomra csúnya, ormótlan valamit. Persze kábeleknél ez annyira nem mérvadó, de én szeretem látni őket, nem is dugdosom el. Ellenben ez nem azt jelenti, h csak a látottak alapján vásárolok, nyilván ha nem jobb eladom a fenébe, vagy beletörődöm és nem foglalkozom vele. Volt már rá példa, h adott hangsugárzó kábelt nem hallottam jobbnak a sajátomtól, sőt...Pedig az adott kábel éppen 10x drágább volt a sajátomtól és még jól is nézett ki. Magamat pont olyannak gondolom aki nem dől be minden badarságnak, és amit reggel irtam sem tettem volna meg, ha nem láttam, hallottam volna. Még a placeboo is kilőve, mivel nem egy drága kábelről van szó, noha új áron jóval drágább mint a Kácsás, vagy a másik noname kábelem.

    Ennek ellenére, ha továbbra is azt mondjátok placeboo akkor elfogadom..Ennyi a történet.. :)

    [ Szerkesztve ]

    iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

Új hozzászólás Aktív témák