Új hozzászólás Aktív témák

  • cappa72

    nagyúr

    Ma nagyon sz'r munkanapom volt (hómófisz, értekezletek, szánalmas magyarázkodások...) Ez miatt úgy szerettem volna befejezni, hogy valami jót is teszek; valami aktívat, olyat amiben van látható érték.
    Így jutottam el a nappaliba, és megláttam kedves öreg gitáromat.
    Ekkor jutott eszembe, hogy már megérkeztek a hangolókulcsok. Gondoltam, ma belevágok...

    Szeretném megköszönni a segítő tanácsaitokat!

    Gyakorlatilag egy fociebé egy félideje alatt elkészültem...

    Szóval hozzávalók:

    Azzal a kúpos befogható "reszelővel" koncentrikusan sikerült hátulról felbővíteni a 8-as furatot (vagyis annak kezdetét, kiindulópontját) 10-esre, majd a fafúróval már a mélységet állítottam be, a körreszelővel elsimítottam a belül lévő éleket, és az új Wilkinson hangolókulcs bekerült. Elsőre 1...

    Aztán a többi is bekerült szépen sorban, az utolsóknál eszembe jutott, hogy közbülső állapotot is fotózok (itt még nem voltak bent a fixáló kis facsavarok):

    És persze a helyére került végül mindegyik...

    Szerencsém volt, előröl nem is kellett megfúrni, bővíteni, mert az ellenanya (ami a front oldalról megy a kulcsba) az d=8mm volt.
    Természetesen nagyon óvatosan bántam az akkus fúró+fafúró kombóval.

    Aztán beállítottam a kulcsok irányát, és utána az 1-es fúróval előfúrtam a csavar helyét, majd betekertem a csavarokat.

    Húrokat visszaszerkesztettem, nagyjából felhangoltam, "megtermolóztam", hangoltam, megint termolo, hangolás, ezt még egy párszor... és most pihen.
    Már a harmadik körnél is jobban tartotta a hangolást, mint az előző 30 évben.

    :R x10

    [ Szerkesztve ]

    B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

Új hozzászólás Aktív témák