Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomcica

    Topikgazda

    válasz stefyY #66808 üzenetére

    ja,csak ernek,mint a jo bor :P

    There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

  • Peterhappy

    őstag

    válasz stefyY #66808 üzenetére

    Nagyon kevésnek tűnik a 130-132 alatti morzsolás, de télen rá fogok feküdni a dologra, köszi a tippet :R Lassabbakat szoktam futni (max 140HRM), illetve bringázásnál 90%-ban 130HRM alatt maradok - de azért az csak nem ugyanaz.

    Más.

    A hétvégére tervezett hosszúmat (26km) előrehoztam múlt hétre, mert szombatra bringatúrát terveztünk. Az időjárás szerencsére kegyes volt hozzánk és el tudtunk menni, de olyan kényelmes tempót mentünk (100+16km), hogy ciki-nem ciki, én nem igazán fáradtam el.
    Úgyhogy reggel a pocsék éjszaka dacára is rábeszéltem magam egy kisebb kocogásra - a heti 13km-t terveztem, aminek úgy mentem neki, ha úgy alakul, FM lesz belőle, ha úgy, akkor több.

    Ékes bizonyítéka ez annak, mekkora őrültség Chuck Norris-t követni Straván. :D Ha nem ismerném, eszembe nem jutott volna így állatkodni.
    Próbáltam úgy gondolkodni, ahogy Ő - csak elosztottam mindent ~néggyel...

    A szél az első sarkon elfújta az újhegyi sportliget meglátogatásának ötletét, így bemenekültem a Bókay-kertbe, és az 500 méteres vonalon karikáztam. Kétszer álltam meg, mert teljesen telement a cipőm kaviccsal és mulccsal, és kétszer ittam is - első alkalommal szándékosan futás közben, gyakorlásképp (soha nem ettem/ittam még futás közben). Nem volt egy sikersztori :) De csak egy random 0,25-ös flaskát kaptam fel (az befér az övtáskámba), kellőképpen széles szájjal. De próbának jó volt - és végül jól is jött a folyadékpótlás.

    Lubics Szilviának volt egy nagyszerű gondolata a minapi hatnapos futás kapcsán, ami nagyon megfogott.

    „Körözni egy nem egészen kilencszáz méteres pályán hat napon át. Szerintem van értelme: újra és újra megtapasztalni, hogy minden gödörből ki lehet mászni és ezt megmutatni másoknak. Nem azoknak, aki csak legyintenek, hogy na persze, nekik könnyű, nincs jobb dolguk mint futkosni, hanem azoknak, akiknek átjön ennek a lényege. Akik erőt tudnak meríteni az ő példájukból, és az életük bármely kihívását könnyebben, több hittel tudják megélni.”

    Ez járt a fejemben végig, ez motivált, így a vége 53 kör lett a pályán - a teljes futás pedig 28,3km-ben állt meg.

    Meglepne, ha ma is alvásgondjaim lennének :D

    És érdekességképp, mert épp a minap beszélgettünk arról, miért szoktam cadence szerint futni. Ma tempót akartam menni (5:30/km), ez már úgy néz ki Garminéknál, hogy 5:15-5:45 közötti tartományt lehet csak beállítani.
    A Bókay futópályát sűrűn szegélyezik fák, felhők is akadtak dögivel az égen, szóval a GPS messze nem működött tökéletesen, megállás nélkül rezgett az órám, a kör egyik végén 5:15 alatti időkkel, a másik végén 5:45 felettiekkel (oké, egyik vége lejt, másik emelkedik, de nem ennyire...). Az óra az utolsó ~10km-en már konstans 5:45 feletti időket mutatott, abba is hagyta a rezgést, beletörődött, lemondott rólam.
    Erre utólag láttam, hogy azért messze nem volt annyira tragikus a helyzet, mint mutatta.
    Azt gondolom, Cadence jelzések mellett sokkal egyenletesebb futás lehetett volna belőle (az csak akkor bohóckodik, ha pl. hosszabban nézem/nyomkodom az órám)

  • danielsz

    tag

    válasz stefyY #66808 üzenetére

    Szerintem a szénhidrátraktárak kiürülése volt a fő baj. Sokáig ment simán 160-165 bpm közötti pulzussal 4:50 p/km átlagtempón belül. 20K-ig csak fél liter i:am izót ittam meg (ezt vittem magammal), 21K-nál levő frissitőpontnál töltöttem az egyik negyed literes puha kulacsba vizet, de az már hamar lement, nem sokkal később már szomjas voltam. 30K előtt valamivel úgy éreztem, hogy elfogyott az erőm, csak a 30K részidő tudott motiválni, de utána lényegében ilyen futás-gyaloglás kombó ment. Erre rohadtul nem vagyok büszke. Célba érés után másnaposság szerű érzés egy ideig. Az a szomorú, hogy az elején nem éreztem megterhelőnek az egészet, aztán mégis ilyen széthullás lett. Most a hőmérséklet kb. ideális lett volna (12 fok), csak ocsmány idő volt, tavaly 25 fok volt legalább és végig napsütés. Így az elején sokkal könnyebbnek éreztem a haladást, mégse jártam jobban :(
    Vicces, hogy egy félmarcsit mennyivel könnyebb lefutni, pedig az van, hogy már 1 km után éles.

Új hozzászólás Aktív témák