Új hozzászólás Aktív témák

  • b.vr

    őstag

    válasz madgie #36577 üzenetére

    okk, részemről nem gond (azt csak amiatt tettem hozzá hogy teljes legyen a kép), én mindig az eredeti RAF-okat tettem el archivban, lugosit is csak abból a szempontból érdekelte hogy ipad-en a Fotók app az nem nyit meg az ő RAF-jait de DNG-t viszont igen, ennek kapcsán írtam hogy ott a dinamika meg whitebalance szempontjából nem lesz ezzel hátrányban.
    (és igen, emlékszem hogy régebben időnként fel szokott merülni hogy vannak akik helytakarékosságból, stb nem a raw-t hanem a konvertált dng-t archiválják, én a magam részéről ilyesmivel sosem foglalkoztam, külső winchesterre archiválva mindig megvannak az eredeti raw-k (pontosabban két külső hdd-n, amikor hazautazok olyankor cserélgetve Bp és Pécs között de ez már archiválási részletkérdés :)
    (illetve ahogy kicsit utánaolvasgattam, ha jól értem már egy ideje a dng is alapból nem demosaicol hacsak ezt külön be nem állítják konverzókor (illetve ha fallback eset van), de ez amúgy is olyan technikai mélység ami számomra már nem fontos, főleg hogy amúgy is a raw-t archiválom)

    "Oscar bácsi meg nem gyütt"

Új hozzászólás Aktív témák