Új hozzászólás Aktív témák

  • b.vr

    őstag

    válasz Parci #22528 üzenetére

    "a keresőkép nem remeg így, hogy normál módban nézem, az élesség síkját nehéz egész pontosan eltalálni"

    persze, így értem hogy nem remeg, de számomra az kulcsfontosságú hogy a szem éles legyen, különben fölösleges az egész. Ezért nekem muszáj hogy belenagyítsak, úgy meg persze visszajutottunk ahhoz hogy remeg :) Viszont egyébként mégiscsak meggyőztem magam hogyha tavasz lesz és szép idő és portrézok megint szabadtéren akkor azért csak adok ennek egy esélyt, mert azt is kipróbáltam hogy az ekv 170 után ekv 50 mm-en azért kibírható még belenagyítással is a keresőkép remegése, és akkor ugye hogy ez mennyibe is kerülne, hát egy lensturbo az 120 euro, egy Canon nFD 50/1.4 is olyan 80-100 euro, ami azért még maxra nyitva is egy nagyon is vállalható vállalható képminőségű objektív portrézáshoz, ennyit megér (ha meg mégsem tetszene meg a dolog, akkor azért nem nagy bukóval el tudom adni)

    Én egyébként úgy csináltam hogy normál nézetben komponálás (és akkor már oda teszem a fókuszmezőt ahova majd nagyítani szeretnék), aztán ha ugye elkezdem mozgatni a fókuszgyűrűt akkor belenagyít, úgy tudok pontosan fókuszálni, és az expo gombra vissza is ugrik. Persze ez natív obi volt, egy adapterezett manuálnál a belenagyításhoz gombot kell nyomni hiszen nem tudja hogy tekerem a fókuszgyűrűt, mindenesetre az én esetem azért sokkal egyszerűbb mint a Te eseted izgő-mozgó kisgyerekkel, így azért valszeg adok ennek egy esélyt.

    [ Szerkesztve ]

    "Oscar bácsi meg nem gyütt"

Új hozzászólás Aktív témák