Hirdetés
-
GAMEPOD
DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február
Aktív témák
-
cof
veterán
válasz
mozesapo #108481 üzenetére
Diginél se lesz már sokáig, ott is jön az iptv :-)
Gondolom akkor van valamilyen szinten közöd a céghez ha így kijelented. Egyébként valószínűsíthető mert Invitel területen is az van ami ugye már a Digié. A bitráta csökkentés is csak egy teszt, hogy mennyire harapnak érte az emberek, sajnos semennyire nem éri el az ingerküszöböt.... mert az IPTV-n is kb. ilyen fos lesz a minőség. Szóval mindenképp várható valami újítás szerintem is lassan. Vagy CI+ kódolt DVB-C vagy IPTV.
-
dchard
veterán
válasz
mozesapo #108481 üzenetére
"Akkor sincs gond, szegmentálva lesz az onu v. bővítve kap a terület + 1 onut és megoldódik a probléma. "
Elég sokáig voltam ED3 telekomon hogy tudjam, ez mese habbal. De évekig volt ktvadmin hozzáférésem is, láttam hogy néznek ki a node-ok... Persze az is igaz, hogy a Digi óta a nagyforgalmú előfizetők eltűntek a környéken, így a probléma "megoldódott", de nem bővítéssel
D3 visszirány bővítésről hány éve is megy a mese?
-
dchard
veterán
válasz
mozesapo #108474 üzenetére
Ez így pontatlan. ED3-mon valóban over provision van, de abban a pillanatban, hogy a hálózat torlódik, rögtön előjön a probléma, hogy egy ONU kapacitásának akár a 20-30%-át is megkajálja az IPTV, és mivel az élvez prioritást, így bizony de: nagyon is fájhat az IPTV egy ilyen node-on, ráadásul ez midndenkit érint, azokat is akiknek csak internet előfizetése van. UGyanez igaz PON-ra is, csak ott kevésbé jön elő az összességében nagyobb kapacitás miatt. Az egyetlen technológia ahol ez nincs így, az a Digi által használt RF overlay.
-
válasz
mozesapo #108474 üzenetére
Akkor elszeparálva van, de tény, hogy az IPTV technológiának van sávszélességigénye! Egyébként ED 3.0-nál is, csak más frekvenciatartományban van a TV, ezért az az adatfolyam nem érinti az Internetet, ami megint más tartományban van...
De visszatérve a Telekom IPTV-hez. Valószínűleg arról van szó, hogy bírja a hálózat az 500-1000 Mbps-ot, amikor megrendeled a Flip-et ebből a Te sávszélességedet lekorlátozzák kereken 250 Mbps-ra. A hálózatnak ez meg sem kottyan. Az egy elszeparált sávszélesség, a TV-nek meg adnak mondjuk 3 STB esetén 30 Mbps-ot... Így Te azt látod, hogy nem vesz le, de gyakorlatban az elméleti, és egyben fizikai maximumból szed le, csak Te ebből nem érzékelsz semmit, mert 250-re szerződtél, az megvan, annál többet nem is tudsz kisajtolni belőle...Anno IPTV területen az Invitel azt csinálta ha jól emlékszem, hogy VDSL2-nél ha bírta a vonal a 30-at, akkor kiadta teljesen azt a sebességet amennyiben csak Internetet kérték, de ha TV-t is, akkor csak 20-as netet adott, a többi sávszélesség az IPTV-nek volt elszeparálva. 2 SD Streamnek, vagy szűken 1 HD + 1 SD Streamnek elég volt.
-
Dragon3000
nagyúr
válasz
mozesapo #108474 üzenetére
Minden területen a nettől külön megy az iptv? Mert a telekomnál is így van elviekben, aztán ha olyan területen vagy, ahol szar a hálózatuk, akkor már máshogy megy. Bátyámnak a korábbi címén az 50Mbps net esetében, ha a box is be volt kötve, akkor alapjáraton korlátozta a netet 30Mbps-re, és még csak be volt kötve a box, használva nem is volt. Telekom erre annyit mondott, hogy ennyit bír a hálózat.
Amit figyelembe kell venni a flipnél, ha több tv kell, akkor max 3 lehet, és 2. tv-től 300Ft/tv/hó plusz költség is van, itt néhány felhasználó esetében a max 3 lehet a kevés.
Aktív témák
Olvasd el az összefoglalót!
Társtopikok:
● DIGI kábel TV
● DIGI Mobil
● DIGI műholdas TV
● DIGI vezetékes telefon
Router kérdésekkel ezekbe a topikokba fáradjatok!
● Milyen routert?
● Router gondok
- Kedvező ár! Dell E5440 laptop (14/i5-G4/8GB/240SSD/Nvidia2GB/Magyar/Excellent)
- Latitude 7330 2-in-1 13.3" FHD IPS érintő i5-1235U 16GB DDR4 256GB NVMe ujjlolv IR kam gar
- Dobozos Lenovo YOGA 7 2in1 ultra7-155h 16gb ddr5 1tb ssd OLED 120hz 2,8K
- iPhone 14 Plus 256GB Éjfekete független - 88% akku
- G15 5515 15.6" FHD IPS Ryzen 7 5800H RTX 3060 16GB 512GB NVMe gar
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB DDR5 RAM RTX 5070Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Huawei MediaPad T5 32GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Új! Targus - USB-C Dual HDMI 4K HUB - 2 HDMI-vel. Saját töltő nélkül 2 monitorral (120Hz)
- Intel Core i7-13700K Processzor
- Csere-Beszámítás! Prémium vizhűtéses számítógép! I9 11900K / RTX 3090 / 64GB DDR4 / 1TB SSD
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest