-
GAMEPOD.hu
I. Általános tudnivalók
1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).
Új hozzászólás Aktív témák
-
ignorant
senior tag
válasz szilard28 #3757 üzenetére
Nem uj info, hogy mtgoxnal withdraw problemak vannak. Az en eur transferem 8 het utan erkezett meg toluk, par hete beszeltuk ezt. (GBP gyors volt par napja).
Az hogy csodben van, egyreszt kiderul majd. Masreszt sok vizet nem zavar.
A csodos spekulacio mar nagyon regota lebeg bitcointalk-on, majd ha lehuzzak a rolot akkor elhiszem.
-
ignorant
senior tag
válasz szilard28 #2052 üzenetére
Szoval, neked a "gazdasag" egy raderoltetett valutat jelent....nem tudom lesz-e melyebb pontja ennek a forumnak...
Ha a helytartoink, egyik pillanatrol a masikra meggondolnak magukat, es azt mondanak hogy "faszaujvaluta" lesz ezentul, akkor se tortenne semmi kulonleges, ahogy ez meg is tortent szamtalanszor, sok helyen.
Amugy tokeletesen kepviseled az atlag magyart, irigyseg dol minden kommentedbol.
Akik gazdagok lettek, szerintem nagyon is megerdemlik, nagyon nagy kockazatot vallaltak.az utóbbi pár hónapban adták el 100 dolcsi körüli áron a spekulánsoknak a bitcoint.
Honnan tudhatnad, hogy ki vette meg? A bitcoin piacon levo szereplok egy resze spekulans, egy resze banyasz, egy resze a hasznalhatosag miatt vesz reszt, vannak szerencsejatekosok, stb stb.
Azt mondani, hogy csak spekulansokbol all a piac egy hatalmas ostobasag, szuklatokorusegre vall.
[ Szerkesztve ]
-
csaba951
veterán
válasz szilard28 #2064 üzenetére
Az egész gondolatod egy nagyon egyszerű dolgon bukik meg. Te azt gondolod, hogy a BTC defláció majd akkor lesz, amikor a BTC széles körben használt fizetőeszközzé vált. Hát nem! A legnagyobb BTC defláció éppen napjainkban van. Ha majd nagyon elterjed, akkor "befagynak" majd az árak, alig lesz majd változás.
-
brd
nagyúr
válasz szilard28 #2066 üzenetére
Akkor viszont a törlesztő miért marad fix? Hol adnak ilyen hitelt 5 évre úgy, hogy a visszafizetendő összeg nem legalább 130%-nyi (az egyéb költségeket nem számolva, tehát csak a tőke+kamat)? De ha adnának, akkor a hitelfelvételnek nyilván nem kedvez ez a fajta gazdaság. Ill. a deflációs példában miért 20%-kal számolsz?
Új adókat meg a BTC világban is kitalálnak majd. Vagy szerinted a politikusok is majd Teréz Anyává változnak?
Nyilván nem, csak az állam nem fogja tudni folyamatosan rontani a BTC-t, azaz nem azért lesz infláció (ha lesz), mert a BTC-ből egyre több lesz, és ezért kevesebbet ér egy db, hanem azért, mert az összes fontos termék előállítási nehézsége emelkedik (több befektetett energiát igényel az előállítása).
[ Szerkesztve ]
The only real valuable thing is intuition.
-
brd
nagyúr
válasz szilard28 #2060 üzenetére
Aztán a benzin/karbantartás ára miért maradt 100? Ha infláció van, az is pont annyival fog növekedni, mint a törlesztő, hogy pont ugyanúgy, a régi (5 évvel ezelőtti) áron 300 értékű pénz marad a zsebedben. Továbbá ez a 300 (347) az 5 év végén sem fogja a korábbi 300-at érni, mert közben az állam kitalál új adókat, hogy a jegybanktól felvett újabb kölcsönét törleszthesse (pl. tranzakciós díj, levegővételi díj, nézési díj, ÁFA 40%, ilyesmik).
The only real valuable thing is intuition.
-
GuMipOkE
senior tag
válasz szilard28 #2055 üzenetére
Ha lehetne FED és EKB, esetleg IMF részvényeket venni, valószínűleg vennék is.
Nem a kereskedelmi bankokról beszéltem, hanem a pénzkibocsátási joggal rendelkezőkről.A kisemberek jelenleg tényleg hitelekben ülnek, de ez csak az elmúlt 10-15 év eredménye. Történelmi távlatokban ez azért nem volt jellemző.
A "milliárdosok" nem járnak jól a deflációval, mert a vagyonuk gyarapodása a kisemberek költésétől függ. A tömegek fogyasztásán nagyságrendekkel nagyobbat kaszálnak, mint amekkorát egy esetleges defláción, így a konkrétan előfordult német és japán esetekben is. A defláció mérsékelné a fogyasztást (szerintem némileg racionalizálná), ami a gazdasági elit számára visszaesést jelentene. A kisembereknek meg a pénzének az értéke is gyarapodna, és a fölösleges pénzköltések aránya is csökkenne. Hosszú távon statisztikailag kimutatható lenne, hogy széles rétegeknek nőtt a megtakarítása és az anyagi biztonsága is. Legalábbis elvileg. Szerintem a GDP-re csak addig gyakorolna negatív hatást, amíg a középosztály el nem érne egy bizonyos társadalmi részarányt, mert utána már emelkedne defláció mellett is a GDP. Sőt, sokkal dinamikusabban nőne, mint a defláció előtti időkben.
Egyébként én nem a deflációt tartom a legjobbnak, hanem az inflációmentes állandó értékű stabil pénzt.
-
brd
nagyúr
válasz szilard28 #2057 üzenetére
Erre én is kíváncsi lennék. Én a BTC-t ugyan nagyon jónak tartom, bár két komoly hibája szerintem van: *rva nagy a blokkchain a gépen (lassan 10GB bazz' ), ill. az elvesző coinokra egyelőre tudtommal nincsen megoldás (bár ez valószínűleg nem akkora probléma, mint sokan hiszik, az ember a pénzét sem szokta csak úgy elhagyni, erre sem lehetetlen figyelni...) a mai, széles körben elterjedt emberi gondolkodással viszont szerintem nem fog elterjedni igazán, ahhoz előbb annak kellene megváltoznia.
The only real valuable thing is intuition.
-
GuMipOkE
senior tag
válasz szilard28 #2037 üzenetére
"Defláció esetében meg a nominális fizetés mindenképpen csökkenne, hiszen ha 300 ft-ról 250 ft-ra csökkenne a kenyér ára, akkor a pék fizetése is csökkenne 150 e ft-ról 125 e ft-ra. Ami miatt másnap lázadás törne ki."
Ezt a tapasztalat nem támasztja alá. Amikor a német gazdasági csodák "születtek", és egy időben deflálódott a német márka, akkor tudtommal a fizetések nem csökkentek. Egyébként a defláció sem egyik napról a másikra történik, hanem évek alatt, ami miatt kizárt, hogy lázadás törjön ki.
Tudtommal a japán jen deflálódása sem eredményezte a fizetések csökkenését, csak a japán vállalatok eredményességét csökkentette.A "befalapok" meg a diszkont brókercégek a balekoknak van kitalálva. Mind a kettő kockázatos, és az apróbetűs rész miatt időről időre kivéreztetik az ügyfelet. Hosszútávon szinte mindig befürdik ezekkel az ember.
Ha egy állam infláció nélküli pénzzel rendelkezne, akkor a kisember nem veszítené el szép lassan a pénzét, és nem is kellene foglalkoznia vele, hogy kockázatot vállaljon fel azért, hogy a reálértékét meg tudja őrizni a korábbi munkájának. Egy jó szándékú és igazságos világban ennek így kéne működnie.Az évi pár százalékos infláció (mondjuk a jelenlegi cél: 3%), egy kisember számára 1m Ft megtakarítását reálértéken 24 év alatt kevesebb, mint felére apasztja. Ami a világgazdaság szempontjából hatalmas értékvesztés. Aki rendelkezik a pénzkibocsátás jogával, kvázi az(ok) nyeri(k) meg ezt az "eltűnt" munkabért, mert az infláció miatt ütemezetten tud a fed az ekb...stb. pénz kibocsátani. Amekkora érték eltűnik, annak a reálértékét a bank megnyerte pénzkibocsátás formájában, további inflációs hatás generálása nélkül is.
A bank meg nem ingyen bocsátja a gazdaságba a pénzt, hanem szolgáltatást/árut vesz rajta, tehát az évek évtizedek alatt elkölti a kisember megtakarítását akár sokszorosan is. És ezért nem tett semmit olyat, amit értékteremtésnek lehetne nevezni. Kvázi ingyen él, mások munkájából. -
ignorant
senior tag
válasz szilard28 #2039 üzenetére
...hiszen az elején potom költséggel tudott bányászni, aztán ezt százszoros áron sózta rá a balekokra.
Jah, azok a legnagyobb balekok akiknek az elejen a gonosz Nakamoto eladta a bitcoinjait 0.01$-ert, majd ezek a balekok eladtak / vettek valamit akar egy evvel kesobb....tobbszaz %-os differenciaval.
Mennyi idiota van..nem is kell addig visszamenni, 2011 - 2012 is a balekok eve volt
-
Penge_4
veterán
válasz szilard28 #2045 üzenetére
Centralizált rendszereket sorolsz, amik mögött egy-egy cég áll(t).
A dominanciája csak két módon törhet meg.
1. Hiba, ami miatt törhetővé válik.
2. Megjelenik egy olyan altcoin, ami olyan, szignifikáns újításokat vezet be, amiket elfogad a közösség (azaz a BTC felhasználói) többsége és a Bitcoin nem tud felzárkózni/magába asszimilálni az új altcoin által nyújtott előnyöket. De ez utóbbi lassú folyamat lenne akkor is (és ugyancsak azok nyernének vele, akik idejében átváltják a BTC-jüket az akkor még alacsony értékű altcoinra. -
Penge_4
veterán
válasz szilard28 #2042 üzenetére
"és miért csak egy maradna?"
Oké, akkor fogalmazzunk úgy, hogy egy 90% fölötti piaci részesedéssel és a maradék sokszáz meg osztozik a 10% alatti részen. Tehát kijelenthetjük, hogy egy hivatalos cryptocurrency és a többi a béka segge alatt.
"A bitcoint már nehéz bányászni, ezért majd az újakra áll át mindenki. Az árfolyama magas, így kevesen vásárolhatnak belőle"
Főleg a spekulánsok. De a számítási kapacitás is kisebb és amíg nem derül ki semmilyen hiba a protokolban, illetve nem törik fel, addig nem is nagyon van rá sok esély, hogy ismétli magát a történelem és a többi coin is elkezd majd szárnyalni.
"egy elmebeteg szekta halomra gyilkolászott ebben a normális országban."
Tyűha! Tényleg, egy sokmilliós országban egy, ismétlem, egy néhány főből álló elmebeteg szekta elkezd halomra gyilkolászni. Mellesleg "tizenkét halálos áldozata és több száz sérültje volt." Ez sehol nincs egy WTC-hez és hasonlókhoz képest.
Ha meg statisztikát kéne mérni szerintem jóval lejjebb lenne Japán, mint sok más fejlett ország. Bostoni robbantó, iskolai lövöldözők, stb.
(#2043) Rolly: "de ott a fedezet adott a hitelből megvalósult éplület autó beruházás. Bitcoinnál ezt nem látom / volt már dotcom lufi ..."
Ez bármilyen fizetőeszköznél megtörténhet. Ha én egy halom színes kavicsért építtetek valakivel (aki elfogadja fizetségül) egy plázát és egy autópályát, akkor már az is fedezett valuta lesz?
Nem, nem azon múlik, amiért elcserélték, hanem azon, hogy az emberek elfogadják. Tehát aki elfogadta fizetségül (és csinált érte valamit) az a későbbiekben szintén elcserélhesse erőforrásokért, szolgáltatásokért.
"Illetve ha én csinálnám a bitcoint, akkor havi szinten a rendszerbe bele csempésznék 5-10 ezer btc-t amit dollárra váltanák és élnék mint marci hevesen .... úgy hogy nekem a btc ingyen volt"
Nem is használná senki, mert a nyílt forráskód miatt bármit is csempészel bele az publikus.
[ Szerkesztve ]
-
veterán
válasz szilard28 #2039 üzenetére
forintból is korlátlan van hitel formájában adnak ki de ott a fedezet adott a hitelből megvalósult éplület autó beruházás. Bitcoinnál ezt nem látom / volt már dotcom lufi ...
Illetve ha én csinálnám a bitcoint, akkor havi szinten a rendszerbe bele csempésznék 5-10 ezer btc-t amit dollárra váltanák és élnék mint marci hevesen .... úgy hogy nekem a btc ingyen volt
-
Penge_4
veterán
válasz szilard28 #2039 üzenetére
"Ha jól értenék a programozáshoz, akkor most csinálnék vagy 100 klónt amiket szépen felfuttatnék."
Hajrá! Ezekkel kell csak versenyre kelned.
Elvileg a Litecoin a legnépszerűbb mind közül, az is jelenleg 3 dollár körül van. Szóval sok sikert.De komolyan mondom, csinálj te is egyet. Lehetne mondjuk SzilárdCoin. Ezzel tovább szegmentálva az altcoin piacot még jobban bebiztosítanád a Bitcoin jövőbeli sikerét.
De a lényeg: A végén csak egy maradhat. A kriptopénz.
"Ja, Japán a béke szigete."
Egyrészt: Nem olyan nehéz rákattintani a Link gombra. Használd.
Másrészt: Nekem semmi bajom a halálbüntetéssel. Sőt! Túlnépesedés ellen kifejezetten hasznos. Meg az ellen is, hogy ne kelljen az adófizetők pénzéből eltartani a börtönökben azokat, akik nem szolgáltak rá. Bőven elég azokat, akik kisebb bűnöket követtek el. Egyébként a halálbüntetés-ellenző nagy szószólók az élet szentsége rizsákon túl az egyetlen viszonylag logikus érvet tudják felhozni, mégpedig: Mi van, ha valakit nagyon ki akarnak iktatni és már-már filmbe illő profizmussal DNS-t hamisítanak és társai (ami által 99%-ban megbizonyosodhatnak a bűnösségéről). De ez egyrészt elenyésző járulékos veszteség (vannak a liberális világban ennél sokkal nagyobb járulékos veszteségek is, de ez már tényleg off lenne, ha kifejteném), másrészt az se túl jó, ha 10-20 évet raboskodik és utána derül ki, hogy "Baszki, tévedtünk.""(A japán pornófilmeket már nem is említem, mint a normális elvek megjelenését)"
4 fal között azt csinál az ember, amit akar. Itthon se sokkal "erkölcsösebb" a mostanság divatos anál meg S&M, prosztatamasszázs és társai. Egyszerűen csak más, mivel két különböző kultúráról van szó. Ahogy sok európai például a sült rovarok megevésétől hányná el magát, miközben pl. egy indiai meg ugyanolyan undorítónak találná, hogy mi az ő szent állatukat esszük meg.
Csodálom, hogy az engedélyezett szex alsó korhatárát (13 év) nem hozod fel ellenpéldaként. Mellesleg egy átfogó kutatás (most nem találom) alapján ennek ellenére a japán lányok mégis jóval később veszítik el, mint az európai országokban és az USA-ban.
[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
● Bitcoin adásvétel a topikban tilos!
- Autós topik
- Milyen egeret válasszak?
- Hobby elektronika
- Háztartási gépek
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- PlayStation 5
- SSD kibeszélő
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- "Egyszerű" Ügyfélkapu+ regisztráció
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- További aktív témák...
- Akció! Dell Latitude E6430 laptop (14/i5-G3/8GB/256SSD/AkkuX) - 1 év garancia, 27 % számla
- Wacom Cintiq 16 FHD (DTK-1660) digitalizáló tábla
- Denon AVR X2600H erősítő + Jamo S809 5.0 Hangfalszett
- Géjmer Keychron M3 vezeték nélküli egér
- Akció! Dell Latitude E6230 laptop (12,5/i5-G3/8GB/256SSD) - 1 év garancia, 27 % számla