Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Soot

    csendes tag

    Estét mindenkinek!
    Autómba élvezhetőbb audiót szeretnék kreálni, kis segítségre lenne szükségem. Első oldalon megörültem hogy volt egy kis leírás, de az gyorsan véget is ért. Ilyenekre lenne szükségem, mit jelentenek ezek a kifejezések hogy erősítőnél hidalás, RMS, ezek az ohm-os dolgok, 4-8 ohm stb... Kellene egy ilyen link ha létezik, ami összefoglalja ezeket és ne offoljam szét a topikot.
    Másik kérdésem pedig, mik a vélemények a dld cuccokról, ilyen ládát tervezek venni, 20eft kategóriában, valamint szeretnék egy kompnens szettet előre, kalaptartóba valami két utast, vagy oda is egy kompnens szettet, csomiba egy már említett subot, plusz egy erősítőt ami ezt kihajtja.
    Szeretném magam beépíteni, mert van minden szerszámom, ne mást kellejen szidni, hogy taknyolta bele, igényes cuccot szeretnék, nem csak beokádni 1 óra alatt.
    Olyan rendszert szeretnék ami szépen szól, és nem lebegtetni akarom a tetőt, ablakot, hajamat. Szobámban egy Logitech Z-5500 van, az elég szépen szól magasabb hangerőn minden tekintetben, ilyesmi dolgot szeretnék az autómba is.
    Össz költségem 60-70eft fejegység nélkül, az már megvan.
    köszönöm, Üdv.

  • Soot

    csendes tag

    válasz footy #33778 üzenetére

    Rendben, kalaptartó kilőve... Most már csak azt mondja el valaki, ha nincs helye kalaptartóban, akkor minek rakja mindenki oda? :D Nekem jelenleg az ajtóban nincs hangszóró, az A oszlop aljában van a helye, ajtóban nincs. Ilyenkor is van jelentősége az ajtót szigetelni, gondolom ilyenkor az oszlopot kellene szigetelnem. Valami ilyen nooboknak való leírás nincs? Meg ami még eszembe jutott, hogy kondi minek? Elképzelésem az erről, hogy ami az akksiról jön táp kábel, az van rá kötve, majd az erősítő a kondira, és ez szolgálja ki a hitelen áramfelvételeket, amit az erősítő tol a ládába? Jó a teória?

  • Soot

    csendes tag

    válasz Samus #33788 üzenetére

    Köszi, lassan kezd kristályosodni a dolog. Leírom most mi van.
    Elől fül magasságban 2 csipogó, alul a oszlop aljában szerintem 15cm körüli macaudio 2 utas hangszórók, valamint hátul szintén 2 macaudio nagy ovál hangszóró, ez van most rákötve egy fejegységre :D Összesodort, szigetelőszalgozott, recsegős tákolmány az egész... Szerencsére be van vezetékelve az egész autó hifi szempontból mert bmw sound system volt benne gyárilag csak szétbarmolták. Helyreállítani akartam, de letettem róla, mert sokszorosa lenne volna a tervezett összegnek... úgyhogy most is van valamilyen szinten hifi, csak nem működik, meg nem úgy ahogy kellene, és ezért szeretnék újat csinálni.

  • Soot

    csendes tag

    válasz Soot #33790 üzenetére

    Valamint most olvasgatok tovább, és következőkben kérnék némi útbaigazítást. Eddig ugye bassreflexflex ládáról beszéltem, most olvasom hogy zárt mély szebb mélyet ad.
    Itt olyan viszonyítási alapom van hogy a régi cuccom a szobában szinten logitec, x530 volt kis láda oldalán egy nagy hangszóróval. Régen tetszett, meg minden de az új mellett inkább azt mondanám hogy szar, olyan doboz hangja van, és csak ilyen dübögős izé az egész. A mostani teljesen más, emberesebb, teltebb mélyet ad.
    Mondjuk mindkettő nyitott volt szóval akkor bassreflex. Valami ilyesmi lehet a zárt láda és a bassreflex között a különbség?

Új hozzászólás Aktív témák